Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18620) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Na cmentarzu powstanie miejsce pamięci dzieci utraconych 

Dodano: 26.03.2017 12:13
Źródło: LM.pl

Na konińskim cmentarzu komunalnym ma powstać miejsce pamięci dzieci martwo urodzonych. Pierwszy pochówek zaplanowano na październik.

Inicjatorem stworzenia nagrobka na cmentarzu w Morzysławiu jest radny PiS – Zenon Chojnacki. Jak informuje, złożył odpowiedni wniosek do budżetu, bo z taką prośbą zwrócili się do niego mieszkańcy – rodzice dziecka utraconego. W swoim liście do radnego napisali, że kiedy sami stanęli przed decyzją co zrobić mieli do wyboru pozostawienie dziecka w szpitalu, bądź indywidualny pochówek. Zaznaczyli również, że w Koninie brakuje pośredniego rozwiązania – miejsca pamięci dzieci utraconych. - Stworzyłoby to możliwość dla rodziców, którzy nie chcą dokonać indywidualnego pochówku, aby mogli uczcić pamięć dziecka – napisali koninianie.

Powstanie nagrobka ma finansować miasto. Koszt jego stworzenia to 10 tys. zł. Przy każdym grobie zapewnione ma zostać miejsce na znicze i kwiaty. Koncepcja ma zostać przedłożona Komisji Rodziny Spraw Społecznych Rady Miasta Konina. Nagrobek powstać ma latem. Pierwszy pochówek zaplanowano na 15 października, czyli w Dzień Dziecka Utraconego.  

  • Konin. Na cmentarzu powstanie miejsce pamięci dzieci utraconych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Ja jak zwykle jakiś naiwny jestem i nic nie rozumiem. Skoro miłościwie nam panujący PiS uważa, że płód staje się człowiekiem w momencie poczęcia to po co jakaś bezimienna zbiorowa mogiła? Skoro uważacie, że to jest człowiek to należy go pochować jak człowieka, i postawić w tym miejscu pomnik lub choć krzyż. Jeśli nie jest człowiekiem to powinien być traktowany jak każdy odpad medyczny. Więc po co panie kolejny wyrywny radny PiS szukanie trzeciej drogi? Aaaaaa! Bo nie ochrzczone? Czyli zaprzeczacie samym sobie. Więc gdzie zaczyna się człowiek panie z PiS? Tam, gdzie ksiądz pokropił za co skasował kilka stówek, czy kiedy doszło do zapłodnienia? Może się w końcu pisowcy zdecydujecie?
Dodano: 26.03.2017 17:15    Przez: Urlich von Jungingen
BISKUPI krzyczą o obronie życia poczętego, ale gdy pójdziesz do księdza z prośbą o pogrzeb dziecka nienarodzonego, to ma wielki problem i nawet nie wie jak msze odprawić
Dodano: 26.03.2017 18:15    Przez: ~!!!!!
Serce przestalo bic w 11 tyg. Chcialam pochowac nienarodzone dziecko a pierwsze problemy o wydanie cialka byly juz w szpitalu w Poznaniu na Polnej. Gdy juz sie z tym zmierzylam to nastepna przeszkoda gdzie...w kosciele. Siostra odpowiedziala mi gdy poszlam ze sprawa pochowku ze to dziecko nienarodzone i nie wie jak to proboszcz zoorganizuje. A przeciez ksieza mowia ze zycie zaczyna sie od momentu poczecia. Czekalam z odpowiedzia 3 dni. W koncu dokonal pokropku ale nie w kosciele tylko w kaplicy na cmentarzu. Straszne To wszystko bylo- chodzi o formalnosci, o proszenie sie o wlasne dziecko , o godne pozegnanie sie. A wszedzie tylko pieniadze. Kosztowalo mnie w tak przykrej sytuacji wiele nerwow, stresow i 7200. Trzymam kciuki aby Takie miejsce powstalo na cmentarzu. Straszne jest stracic dzieciatko! Wazne jest aby aniolek mial swoja mogile a rodzice mieli gdzie swieczke zapalic wiedzac gdzie ich dziecko teraz jest. Przeszlam straszna droge ale warto bylo.
Dodano: 26.03.2017 22:33    Przez: ~Xxx
Zaplanowano pochòwek na pazdziernik? Bardzo zle to brzmi. Raczej od pazdziernika bedzie mozliwosc Poza Tym pomysl jak najbardziej dobry
Dodano: 26.03.2017 13:06    Przez: ~Tamtenodtamtego
To brzmi trochę jak horror. Ale jeśli ludzie tego chcą, to jest ok.
Dodano: 26.03.2017 16:55    Przez: ~Prakseda

KOMENTARZE

Zaplanowano pochòwek na pazdziernik? Bardzo zle to brzmi. Raczej od pazdziernika bedzie mozliwosc Poza Tym pomysl jak najbardziej dobry
Dodano: 26.03.2017 13:06    Przez: ~Tamtenodtamtego
No tak skoro teraz nie można usunąć płodu, który nie ma żadnych szans na przeżycie i jeszcze się płaci 4000 zł złotych za urodzenie dziecka nie mającego żadnych szans na przeżycie takie miejsce jest potrzebne. Co za kompleksowe podejście władzy do tematu. Brawo PiS!
Dodano: 26.03.2017 15:28    Przez: ~Idzie ciemność
avatar Ja jak zwykle jakiś naiwny jestem i nic nie rozumiem. Skoro miłościwie nam panujący PiS uważa, że płód staje się człowiekiem w momencie poczęcia to po co jakaś bezimienna zbiorowa mogiła? Skoro uważacie, że to jest człowiek to należy go pochować jak człowieka, i postawić w tym miejscu pomnik lub choć krzyż. Jeśli nie jest człowiekiem to powinien być traktowany jak każdy odpad medyczny. Więc po co panie kolejny wyrywny radny PiS szukanie trzeciej drogi? Aaaaaa! Bo nie ochrzczone? Czyli zaprzeczacie samym sobie. Więc gdzie zaczyna się człowiek panie z PiS? Tam, gdzie ksiądz pokropił za co skasował kilka stówek, czy kiedy doszło do zapłodnienia? Może się w końcu pisowcy zdecydujecie?
Dodano: 26.03.2017 17:15    Przez: Urlich von Jungingen
I już nigdy tego nie zrozumiesz bo masz mózg wyżarty. Zostaw innym decyzję co robią ze swoim płodem czy dzieckiem. Niech sami zdecydują jak go nazywają i jak chcą się z nim pożegnać. Przypominam Ci tylko bo zapewne nie wiesz, że do kościoła to chodzą ludzie z PO, PSL a na końcu drogi życiowej nawracając się nawet z SLD. Za to są i wyborcy PiS kościół omijający łukiem. Zatem po co tu politykować w spawie tak ważnej jak śmierć bo część rodziców jest wierząca i tak traktuje utratę dziecka w 2 czy 3 miesiącu. Ja do kościoła nie chodzę, na tackę nie daję, koperty księdzu nie wręczam i nie mieszam się w sprawy ludzi jak chcą swoje dziecko pochować lub zapakować w worek plastikowy jak postępowo Ty piszesz o odpadzie medycznym . Pluć na wszytko i wszystkich byle bić pianę polityczna przy każdej okazji - oto nasza nowa postępowa część społeczeństwa.
Dodano: 27.03.2017 09:51    Przez: ~gosc
Ulrich, gdybyś był chrzescijaninem, twoje myślenie byłoby odmienne. Zadam Ci pytanie, czym się różni człowiek nie wierzący w Boga od zwierzęcia ?
Dodano: 27.03.2017 17:41    Przez: ~Chrzescijanin
To brzmi trochę jak horror. Ale jeśli ludzie tego chcą, to jest ok.
Dodano: 26.03.2017 16:55    Przez: ~Prakseda
Jaki horror? To że rodzice chcą pochować swoje dziecko, które urodziło się martwe? Ty jesteś horrorem...
Dodano: 26.03.2017 20:31    Przez: ~...
BISKUPI krzyczą o obronie życia poczętego, ale gdy pójdziesz do księdza z prośbą o pogrzeb dziecka nienarodzonego, to ma wielki problem i nawet nie wie jak msze odprawić
Dodano: 26.03.2017 18:15    Przez: ~!!!!!
że o kasie nie wspomnę.
Dodano: 26.03.2017 18:35    Przez: ~rokita
Takie dziecko nie ma pogrzebu i nie ma za niego mszy, jest tylko tzw. pokropek. Nie modlisz się za jego duszę gdyż dziecko jest bez grzechu, jego dusza jest czysta. Msza może być po pokropku za spokój i ukojenie w smutku bliskich maluszka.
Dodano: 26.03.2017 22:39    Przez: ~gość+
A grzech pierworodny? Wedlug kościoła obciażone są nim już niemowlęta a teraz uwarza się, że życie zaczyna się w momencie zaplodnienia więc. ............?
Dodano: 27.03.2017 05:25    Przez: ~Pokutnik
Po-ło tego radnego
Dodano: 26.03.2017 19:52    Przez: ~Jan
Jak stracisz dziecko na które długo czekałeś może zmienisz zdanie... Oczywiście nikomu tego nie życzę... A pomysł doskonały!
Dodano: 26.03.2017 20:33    Przez: ~Andrzej
Chyba Ciebie człowieku....
Dodano: 26.03.2017 21:05    Przez: ~Arti
Serce przestalo bic w 11 tyg. Chcialam pochowac nienarodzone dziecko a pierwsze problemy o wydanie cialka byly juz w szpitalu w Poznaniu na Polnej. Gdy juz sie z tym zmierzylam to nastepna przeszkoda gdzie...w kosciele. Siostra odpowiedziala mi gdy poszlam ze sprawa pochowku ze to dziecko nienarodzone i nie wie jak to proboszcz zoorganizuje. A przeciez ksieza mowia ze zycie zaczyna sie od momentu poczecia. Czekalam z odpowiedzia 3 dni. W koncu dokonal pokropku ale nie w kosciele tylko w kaplicy na cmentarzu. Straszne To wszystko bylo- chodzi o formalnosci, o proszenie sie o wlasne dziecko , o godne pozegnanie sie. A wszedzie tylko pieniadze. Kosztowalo mnie w tak przykrej sytuacji wiele nerwow, stresow i 7200. Trzymam kciuki aby Takie miejsce powstalo na cmentarzu. Straszne jest stracic dzieciatko! Wazne jest aby aniolek mial swoja mogile a rodzice mieli gdzie swieczke zapalic wiedzac gdzie ich dziecko teraz jest. Przeszlam straszna droge ale warto bylo.
Dodano: 26.03.2017 22:33    Przez: ~Xxx
My straciliśmy synka w 34 tygodniu ciąży. Też nie byliśmy w kościele. Pokropek odbył się w kaplicy. Na dodatek ksiądz zapomniał o pożegnaniu i trzeba było iść po niego na plebanię.
Dodano: 27.03.2017 09:34    Przez: ~gość+
Z treści "Stworzyłoby to możliwość dla rodziców, którzy nie chcą dokonać indywidualnego pochówku, aby mogli uczcić pamięć dziecka" wynika, że rodzice nie chcą zrobić pogrzeby własnemu dziecku, ale chcą się pomodlić i zapalić lampion przy pomniku wybudowanym z pieniędzy podatników- co za hipokryzja. Co to za pomysł, jak zwykle wszystko nielogiczne i bez serca, na koszt państwa. W tej wielkiej tragedii jeżeli chcesz mieć miejsce na cmentarzu - to go miej, chcesz się modlić- możesz to robić wszędzie.
Dodano: 27.03.2017 08:07    Przez: ~Magdalena
Pomysly - wymysly.To tylko tyle i az tyle.
Dodano: 27.03.2017 09:11    Przez: ~Pan Rycho
Pani Ola znów dała ciała... miejsce pamięci a grób to dwie różne sprawy, wstyd jak można tak bezmyślnie pisać. Proszę się zdecydować co to w końcu będzie grób czy miejsce?
Dodano: 27.03.2017 09:35    Przez: ~hela
Kto pisze te artykuły ?Pochówek a miejsce pamięci to różnica.......