Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17886) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Konin. Nauczyciele strajkują. W I LO nie ma zajęć lekcyjnych

Dodano: 31.03.2017 13:54
Źródło: LM.pl

Trwa strajk w szkołach w całym kraju. Przyłączyło się do niego 9 konińskich szkół. Sprawdziliśmy co dzieje się w jedynej strajkującej szkole ponadgimnazjalnej w Koninie – I Liceum Ogólnokształcącym.

Na korytarzach I Liceum panuje dziś cisza. Młodzieży w murach placówki nie ma. Nie słychać też dzwonka wzywającego na lekcje. Przy drzwiach spotkać można jedynie ochroniarza i siedzących za stołem, dyżurujących nauczycieli. Niestety nie chcą rozmawiać z mediami. Jak informuje szefowa szkolnego związku zawodowego, nie mają na to pozwolenia prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koninie. Wszyscy strajkujący siedzą w pokoju nauczycielskim. To jedyne miejsce gdzie jest gwarno.

W I LO strajkuje dziś 32 nauczycieli. Kilkunastu nie przystąpiło do protestu, a pozostali są na zwolnieniu, lub urlopie. W proteście nie uczestniczą pracownicy obsługi administracji.

- To jest trudny dzień. Z jednej strony szanuję wolę nauczycieli, ale z drugiej muszę wypełniać zadania statutowe. W takich sytuacjach musi być pełna współpraca (z załogą – od red.) i ona jest – mówi Elżbieta Świder, dyrektor I LO w Koninie. - W związku ze strajkiem musiałam natychmiast przeorganizować pracę szkoły. Zapewniamy opiekę uczniom, którzy pojawią się w placówce. Są oni kierowani do świetlicy szkolnej. Nie mam informacji, żeby młodzież przebywała w szkole – dodaje.

Poza I LO w Koninie strajkują jeszcze Szkoła Podstawowa nr 4, 6 i 9, Gimnazjum nr 1, 2, 3, 6 oraz Zespół Szkół w Gosławicach. Wolę strajkowania wyraziły jeszcze cztery konińskie przedszkola, ale w związku ze specyficznym charakterem tych placówek, zarząd zwolnił pracujące tam osoby od czynnego strajku i pozwolił jedynie na solidaryzowanie się ze strajkiem przez oflagowanie i wywieszenie postulatów. - W całym subregionie konińskim mamy 114 placówek, które dzisiaj strajkują. To 44 % ogółu – mówi Wojciech Adaszewski, członek zarządu okręgu wielkopolskiego ZNP.

Nauczyciele walczą przede wszystkim o zachowanie miejsc pracy po wejściu w życie reformy edukacji i domagają się 10 % podwyżki.  

  • Konin. Nauczyciele strajkują. W I LO nie ma zajęć lekcyjnych
  • Konin. Nauczyciele strajkują. W I LO nie ma zajęć lekcyjnych
  • Konin. Nauczyciele strajkują. W I LO nie ma zajęć lekcyjnych
  • Konin. Nauczyciele strajkują. W I LO nie ma zajęć lekcyjnych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

powinni ich zwolnić, bo tracą na tym uczniowie
Dodano: 31.03.2017 14:18    Przez: ~qwerty
W dupach się przewraca z tego dobrobytu! U mnie w zakładzie zostałbym zwolniony, ich też powinni zwolnić skoro nie chcą pracować. Są inni chętni na wasze miejsca
Dodano: 31.03.2017 14:35    Przez: ~Dandu
kiedyś stojąc w kolejce w sklepie słyszałem wypowiedzi nauczycielek .. " byle od wolnego do wolnego a kasa leci, teraz ferie ...."
Dodano: 31.03.2017 14:50    Przez: ~5585
To jest juz przegiecie za dobrze mają , i na dodatek jeszcze im mało a wiem ze dobrze zarabiaja i maja wszystkie dni wolne i swieta oraz wakacje powtarzam w dupie paniusiom sie poprzewracało zwalniac bo moje dzieci nie beda siedziały w swietlicy na prózno bo one strajkuja.SZKODA SŁOW WCIAZ MAŁO MAŁO I JESZCZE RAZ MAŁO WSTYDZCIE SIE
Dodano: 31.03.2017 14:27    Przez: ~MAMA 3 DZIECI
mogłam się uczyć w wyższej pedagogicznej. pracowałabym po 20 godzin tygodniowo a nie 40 i nie musiałabym prosić o 2 tygodnie urlopu w wakacje i to tylko w tym terminie kiedy inni nie biorą... Kiedyś nauczyciel się napracował, bo wszystko ręcznie sprawdzał, a dziś szablon, komputerek... Ciekawe czemu nam - nie nauczycielom pracodawca zapłaciłby pensję za 2 tygodnie wolnego w ferie, 2 m-ce latem i tydzień w św. wielkanocne i bożonarodzeniowe???
Dodano: 31.03.2017 14:43    Przez: ~kaśka

KOMENTARZE

powinni ich zwolnić, bo tracą na tym uczniowie
Dodano: 31.03.2017 14:18    Przez: ~qwerty
Ubrać w mundurki i POgonić do roboty osiem godzin dziennie.
Dodano: 31.03.2017 15:12    Przez: ~zosia
Czy te lewaczki i lewacy muszą strajkować w normalnym dniu pracy? Czemu nie strajkują w sobotę lub niedzielę? Mało mają wolnych dni jeszcze piątek urywają sobie.
Dodano: 31.03.2017 15:18    Przez: ~wawa
Wyp....lić ze szkoły ten czerwony obornik .!Pfuj!!!
Dodano: 31.03.2017 16:21    Przez: ~Tomasz Kobrzycki
TERAZ PO FAKCIE TO TROCHĘ PÓŹNO SIĘ OBUDZILIŚCIE Z TYM STRAJKIEM TRZEBA BYŁO STRAJKOWAĆ RAZEM ZE WSZYSTKIMI OD SAMEGO POCZĄTKU ZAPOWIADANEJ PISowej DOBREJ ZMIANY (NIE KONIECZNIE Z KODem BYŁY TEŻ CZARNE STRAJKI ITD) WTEDY BYŚCIE MIELI ZA SOBĄ RODZICÓW I DZIECI A TERAZ WYSZŁO TO DOBRO OGÓLNE WAM TAK SAMO JAK TAMTYM TYLKO O WŁASNE PENSJE SIĘ ROZCHODZI
Dodano: 31.03.2017 18:04    Przez: ~ANTIKACZKA
To jest juz przegiecie za dobrze mają , i na dodatek jeszcze im mało a wiem ze dobrze zarabiaja i maja wszystkie dni wolne i swieta oraz wakacje powtarzam w dupie paniusiom sie poprzewracało zwalniac bo moje dzieci nie beda siedziały w swietlicy na prózno bo one strajkuja.SZKODA SŁOW WCIAZ MAŁO MAŁO I JESZCZE RAZ MAŁO WSTYDZCIE SIE
Dodano: 31.03.2017 14:27    Przez: ~MAMA 3 DZIECI
1500 się odezwało..a ja muszę zap***rzielać na to
Dodano: 31.03.2017 14:32    Przez: ~Ojciec 1 dziecka
ej matka jak są tacy zli to o co ci chodzi ?może na swietlicy nauczą się wiecej niż w domu? ucz je w domu i wtedy zostaną nauczycielami i będą dobrze zarabiać itp itd no weż no pomysl matka ;-)
Dodano: 31.03.2017 14:37    Przez: ~memory 5
kiedyś stojąc w kolejce w sklepie słyszałem wypowiedzi nauczycielek .. " byle od wolnego do wolnego a kasa leci, teraz ferie ...."
Dodano: 31.03.2017 14:50    Przez: ~5585
Do ojca nr 1 ej człowieku jak zal ci dupe sciska to zrób sobie dzieci i bedziesz miał ich wiecej ja tez pracuje. I DO MEMORY ZEBYS WIEDZIAŁ ZE WIECEJ NAUCZE SWOICH DZIECI W DOMU NIZ TY WSZECHMOGĄCY NAUCZYCIELU MOJE DZIECI WIECEJ WIEDZA NIZ WY ICH UCZYCIE...
Dodano: 31.03.2017 15:02    Przez: ~mama3 dzieci
myslałem że się tak denerwujesz bo dzieci zostały w domu i nie możesz spokojnie powtórki "kuchennych rewolucji" spokojnie obejrzeć ;-)
Dodano: 31.03.2017 15:24    Przez: ~memory
matka ps. dzięki za" Wszechmogący" ale nie jestem nauczycielem i nie pracuje w szkole, ps. mam nadzieję że o tych "dupach" nie opowiadasz przy dzieciach .....
Dodano: 31.03.2017 15:33    Przez: ~memory
to trzeba się było uczyć i nauczycielem zostać skoro tak łatwo i krótko
Dodano: 31.03.2017 20:04    Przez: ~nauczyciel
Dzieki podatkom nauczycieli masz 3x500. Skoro mialas czelnosc rozkladac nogi to wez i rzetelnie zarob na swoja trojke dzieci! A nie innych wyzywasz a... co robisz sama? Mozesz spoglądać w lustro, ze inni musza robic na twoje bachory?? Ladnie to tak??
Dodano: 31.03.2017 21:15    Przez: ~Pn
Do Ojciec 1 dzieckaZ trójki dzieci jest 1000 zł. Po drugie: masz jedno - biedaku - bo już nie mogłeś? A poza tym kto w końcu bedzie harował na emeryture Twoją/ Twojej żony? Zawiść, zawiść, zawiść.... Zgorzkniali rodzice smutnych jedynaków...
Dodano: 01.04.2017 08:18    Przez: ~Daria
Do Daria: lepiej sie czujesz, ze jadem trysnelas? Ze komus ublizylas? Myslisz, ze o byciu facetem dycyduje to ile zrobil dzieci? Kazdy debil potrafi wsadzac. Sztuka pilega na tym by robic to z glowa.
Dodano: 01.04.2017 08:34    Przez: ~Pn
brawo nauczyciele tak trzymać! na limuzyny po milion jedna to kasa jest, na górników miliardy rocznie też jest, pomimo braku rentownosci a wrecz ogromnych strat, na misiewiczów też jest, a na nauczycieli przez 5 lat nic nawet waloryzacji!!!!!!! TAK TRZYMAC JESTESMY Z WAMI!!!
Dodano: 31.03.2017 14:29    Przez: ~MIESZKANCY K.
Ja czegoś nie rozumie. Jeśli mi praca nie odpowiada to się zwalniam albo mówię szefowi co mysle, uważam i on mnie zwalnia... Jak się nie podoba nie odpowiadają warunki to się szuka takich gdzie odpowiadają. Idąc tym tropem Kodowców to każdy może sobie zrobić wolne kiedy chce.... I pod tytułem strajk.... Jest to nie odpowiedzialne zachowanie i każdy z nauczycieli który tego dokonał poniesie konsekwencje...
Dodano: 31.03.2017 16:08    Przez: ~Jarek Kaczyński Król Polsk
W dupach się przewraca z tego dobrobytu! U mnie w zakładzie zostałbym zwolniony, ich też powinni zwolnić skoro nie chcą pracować. Są inni chętni na wasze miejsca
Dodano: 31.03.2017 14:35    Przez: ~Dandu
pozdrowienia dla belfrów, tak trzymać! trzymamy kciuki! walczcie twardo! jestescie wspaniali! Rychwał z Wami!
Dodano: 31.03.2017 14:43    Przez: ~reno
mogłam się uczyć w wyższej pedagogicznej. pracowałabym po 20 godzin tygodniowo a nie 40 i nie musiałabym prosić o 2 tygodnie urlopu w wakacje i to tylko w tym terminie kiedy inni nie biorą... Kiedyś nauczyciel się napracował, bo wszystko ręcznie sprawdzał, a dziś szablon, komputerek... Ciekawe czemu nam - nie nauczycielom pracodawca zapłaciłby pensję za 2 tygodnie wolnego w ferie, 2 m-ce latem i tydzień w św. wielkanocne i bożonarodzeniowe???
Dodano: 31.03.2017 14:43    Przez: ~kaśka
Kasiu, trzeba bylo sie uczyc...
Dodano: 31.03.2017 14:52    Przez: ~Nauczyciel
Oczywiście, że mogłaś, nikt przecież Ci nie zabraniał. Dlaczego w Polsce ludzie są zawistni i wrogo nastawieni do tych co mają lepiej. Ja się cieszę jak komuś się wiedzie, nie donoszę, nie rzucam kłód pod nogi, tylko robię co mogę żeby mi też żyło się lepiej.
Dodano: 31.03.2017 14:53    Przez: ~Jeżon
głupi Polak po szkodzie....jakos tak to leciało (przysłowia) kaśka sprawdz
Dodano: 31.03.2017 14:56    Przez: ~lepszy wróbel....hehe
nie utrudniajmy sobie wzajemnie życia tylko pomagajmy, cieszmy się sukcesami innych zamiast im tego zazdrościć, czy to że ktoś kupił nowy samochód to powód, żeby donosić do US? Pomoże Wam to w czymś? Nie rozumiem takiego podejścia, przez takich ludzi Polska zawsze będzie na straconej pozycji.
Dodano: 31.03.2017 14:56    Przez: ~My Polacy
Do Nauczyciela:Co Ty człowieku robisz najczęściej drapiesz się Po dzwonku albo koleżanki PO przerwie?
Dodano: 31.03.2017 16:08    Przez: ~belfer
Jakis poselczyna z pisu nazywał nauczycieli lum pami. Pamiętajcie na jakich oslow głosujecie...
Dodano: 31.03.2017 14:47    Przez: ~Osiol z parku
PiS nikogo nie słucha, z nikim nie konsultuje tylko robi co uważa za słuszne, bez względu na to czy jest to dobre czy nie. Jedyną formą są manifestacje. Może naród otworzy oczy i w 2019 roku zagłosuje trochę inaczej, może znajdą się patrioci bez symbolu Walczącej Polski którzy czerpią z Państwa ile tylko się da, ale Ci prawdziwi, którzy nie patrzą na wszystko roszczeniowo a naprawdę chcą żeby żyło się lepiej.
Dodano: 31.03.2017 14:51    Przez: ~Radosław
ZGADZAM SIE CZEKAM DO 2019 ROKU I BEDE GŁOSOWAC NA INNY RZAD , MAM DOSC JUZ PIS-U.
Dodano: 31.03.2017 14:57    Przez: ~MIRKA
Ja też jesem przeciw pissdzielcom
Dodano: 31.03.2017 18:14    Przez: ~Pn
Wycofanie się jest oznaką słabości...
Dodano: 31.03.2017 19:17    Przez: ~a
"PiS nikogo nie słucha, z nikim nie konsultuje" - a to bardzo ciekawe, tylko niezgodne z prawdą. Odsyłam do konsultacji społecznych przeprowadzanych przez PiS, o których nie słyszałam w ogóle za PO. A jeśli chodzi o zmiany w szkolnictwie, można było wyrazić swoje uwagi na ten temat, w Koninie też.
Dodano: 31.03.2017 19:40    Przez: ~Nawojka
A Maliniak ? No tak planuje następny wyskok na narty.
Dodano: 01.04.2017 08:16    Przez: ~Q
Racja racja PO słucha. Tak jak wtedy gdy zebrano milion podpisów przez reforma szesciolatków, przeciw podniesieniu wieku emerytalnego itd itp. PO słuchało tak tak angeli merkel chyba. Pani Merkel powiedziała wszystko sprzedać bedziecie miec niemieckie a Tusk tak tak frau Merkel. My Polacy wierni słudzy twoi
Dodano: 01.04.2017 11:48    Przez: ~ssasas
HEJ....Do pracownikow budowlanych moze tez bedziemy strajkowac za wyzsza stawke i zeby dali nam umowy za godziwa prace i godzinowo 16 zł bo za 12 mało płaca nie dajcie sie wykorzystywac nie ma nic za darmo nie za takie pieniadze ruszcie głowa bo sam strajkowac nie moge .BUDOWLANCY OBUDZCIE SIE JAK MI NIE PODWYZSZA TO ZWALNIAM SIE.
Dodano: 31.03.2017 15:11    Przez: ~PRACUJE PO 12 GODZ BARDZO CI
Popieram tylko ci murarze czy budowlancy , nie stac ich na taki gest, bo licza sie z kazdym groszem i trzeba rodzine wyzywic ale moze z was niektórzy popra i bedzie lepiej bo nie da sie tak zyc.Ale są tacy ze nie przeciwstawią sie pracodawcy bo liza dupe mu i nawet za 9 zł beda pracowac..Taka prawda.
Dodano: 31.03.2017 15:21    Przez: ~Tez pracuje
Zespół Szkół nr 1 w Koninie!
Dodano: 31.03.2017 15:14    Przez: ~Gosławice
1 z 6
123456>>