Dzisiaj jest niedziela 22 października 2017, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24064) SPORT FORUM FIRMY (5088) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hubertus w Trójce. Była przejażdżka i tradycyjna g ... (6)Zapalili znicz pamięci przy pomniku rozstrzelanych ... (2)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościBędzie porozumienie w sprawie remontu mostu Bernar ...

Będzie porozumienie w sprawie remontu mostu Bernardynka

Dodano: 1.04.2017 17:48

Jest szansa na remont mostu Bernardynka. Prezydent Konina najpóźniej w połowie kwietnia podpisze z burmistrzem Ślesina porozumienie. Dzięki niemu, samorządy wspólnie będą mogły ubiegać się o środki zewnętrzne na wykonanie wartej ok. 3,7 mln zł inwestycji.

Most w ciągu ul. Bernardynka ze względu na zły stan techniczny został zamknięty w styczniu 2015 roku. Kilka miesięcy później otwarto przesmyk, którym mogą przejeżdżać jedynie samochody osobowe. Rolnicy, którzy tamtędy jeździli na pola muszą obecnie korzystać z objazdu przez Ślesin. Niedługo i ta droga może być nieprzejezdna, bo planowana jest przebudowa mostu w Ślesinie.

Miasto Konin na remont przeprawy Bernardynka pieniędzy nie ma. Sprawę komplikuje fakt, że w czasie wyłączenia magistrali kolejowej, remontowany ma być wiadukt w ciągu ul. Przemysłowej i to w tej chwili priorytetowa inwestycja. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Prezydent Józef Nowicki najpóźniej w połowie kwietnia zamierza podpisać porozumienie z burmistrzem Mariuszem Zaborowskim. Na jego mocy oba samorządy będą wspólnie ubiegać się o środki zewnętrzne.

- Jeśli uzyskamy chociaż 50 procent dofinansowania byłaby szansa, żeby jeszcze w tym roku rozpocząć remont Bernardynki – mówi Nowicki.

Decyzja w tej sprawie powinna być znana w czerwcu. A co jeśli się nie uda?

- W oparciu o porozumienie sbędziemy działać i trzeba będzie zabezpieczyć w budżetach 2018 roku środki, żeby to zrobić – mówi prezydent Konina.

Miasto na gruntowny remont mostu Bernardynka posiada dokumentację projektową i pozwolenie na budowę. 

  • Konin. Będzie porozumienie. Razem po środki na remont mostu Bernardynka
  • Konin. Będzie porozumienie. Razem po środki na remont mostu Bernardynka

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:most Bernardynka,   Józef Nowicki,   Mariusz Zaborowski,   zamknięty most,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

przecież zly stan techniczny był znany już ponad 10 lat temu !!!!
Dodano: 1.04.2017 21:46    Przez: ~masakra
Nie wierzcie czerwonym to ściema. Kiełbasa przed wyborami
Dodano: 1.04.2017 18:17    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Urlich ! To już Ty czerwonym nie jesteś, że na nich psioczysz ? Do utrzymania swego korytka to pewnie już się przymierzasz do PiS-u co ?
Dodano: 1.04.2017 19:29    Przez: ~kuzia

KOMENTARZE

Nie wierzcie czerwonym to ściema. Kiełbasa przed wyborami
Dodano: 01.04.2017 18:17    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Urlich ! To już Ty czerwonym nie jesteś, że na nich psioczysz ? Do utrzymania swego korytka to pewnie już się przymierzasz do PiS-u co ?
Dodano: 01.04.2017 19:29    Przez: ~kuzia
Kuzia ty poważnie nie widzisz ,że ktoś się podszywa pod niego ?
Dodano: 02.04.2017 00:09    Przez: ~ręce opadają
Dokładnie, ktoś musi się pod niego podszywać, bo nick wreszcie napisany prawidłowo (Ulrich zamiast Urlich), z czym wcześniej nasz Pan historyk miewał problem :P
Dodano: 03.04.2017 10:37    Przez: ~R
A radny Cieślak nie ma tam już interesu Wam pomagać?
Dodano: 01.04.2017 20:55    Przez: ~mieszkaniec
Waruj tam
Dodano: 05.04.2017 06:17    Przez: ~Xyz
Jest pozwolenie na budowę i dokumentacja projektowa na którą był przetarg i kasa. A teraz brak pieniędzy na realizacje?To kto zlecił wykonanie dokumetacji skoro był brak finansowania?
Dodano: 01.04.2017 21:41    Przez: ~Lipka
z jakiej paki slesin ma się dokładać do remontu ????!!! to jest kpina
Dodano: 01.04.2017 21:44    Przez: ~oj
Mieszkańcy gminy most używają aby dojechać do Konina. Konin może poczekać.
Dodano: 02.04.2017 19:52    Przez: ~Qń
hahah to a samo jakbys chciał do ferio się dojechać a stare miasto powie że wy macie drogę dojazdowa zrobic na terenie gminy stare miasto.... taka.jest patologianw tym koninie.... co ??? noże drogi dojaDowe do miasta mają też robić sąsiednie gminy .... ? hahahha
Dodano: 05.04.2017 14:55    Przez: ~oj
przecież zly stan techniczny był znany już ponad 10 lat temu !!!!
Dodano: 01.04.2017 21:46    Przez: ~masakra
Po co wam pisać skoro tylko syczycie na siebie .
Dodano: 01.04.2017 23:10    Przez: ~Takitam
Dlaczego dopuszczono do tego stanu żeby most był tyle lat nieczynny ,kto jest za to odpowiedzialny?
Dodano: 02.04.2017 06:40    Przez: ~M
Pan N.
Dodano: 02.04.2017 08:40    Przez: ~wiadomo kto
Komunista przefarbowany na katoloka
Dodano: 02.04.2017 09:05    Przez: ~ss
Na remont mostu burmistrz Ślesina nie ma środków w budżecie, a na bzdurną inwestycję budowę ciągu pieszo-jezdnego w Lubomyślu nad jeziorem środki w budżecie gminy są na wywłaszczenie 25 prywatnych działek. Niech pan burmistrz nie robi ludziom z mózgu wody, że to będzie wykonawcą Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Poznaniu. GDDKiA robi za gminę robotę papierkową. Gmina przez 10 lat nie mogła przeforsować prawnie wywłaszczenia prywatnych działek. Ten ciąg mieszkańcom Lubomyśla jest potrzebny jak dziury w moście na Bernardynce. Chcemy jak w każdej miejscowości przy drodze 25 chodnik.
Dodano: 02.04.2017 16:30    Przez: ~kiełbasa wyborcza
Ta.. wincyj parkingów na stare śrupy za 500 . Zamiast się cieszyć że jak normalne zachodnie miasta , Ślesin będzie miał trasy rowerowe, że dojazd do pracy normalny na jednośladzie, to ci majaczą. Jako mieszkaniec Konina, chciałbym takich ścieżek jak ma Ślesin.
Dodano: 02.04.2017 17:13    Przez: ~Gjg
Kiełbasa nie kiełbasa ale i tak was burmistrz pyknie w wyborach haha
Dodano: 02.04.2017 17:20    Przez: ~Jacyś
Do Gjg- Ty chyba jesteś 100 lat za murzynami. Nie odróżniasz ścieżki rowerowej od ciągu pieszo-jezdnego to nie zabieraj głosu.
Dodano: 02.04.2017 17:43    Przez: ~pieszy
1 z 2
12>>