Dzisiaj jest poniedziałek 26 czerwca 2017, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24726) SPORT FORUM FIRMY (5479) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
Konin. Artyści z Korei Południowej zaprezentowali trady ... (3)Strażacy z Lichenia Mistrzami Polski w Ratownictwie Wod ... (5)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Mamut czy słoń leśny? O tym, co wymalowano ...

Konin. Mamut czy słoń leśny? O tym, co wymalowano w tunelu

Dodano: 16.04.2017 13:13

Mamut czy słoń leśny? Postać olbrzymiego zwierzęcia pojawiła się w tunelu przy Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Graffiti zostało wykonane w ramach projektu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

„Odmalujmy Konin” to jedno z zeszłorocznych małych zadań KBO. Jego założeniem jest odnowienie wybranych miejsc w przestrzeni miasta techniką graffiti. W projekcie, którego wartość oszacowano na 37 tys. zł, znalazło się umieszczenie portretów Jana Pawła II z cytatami przy ul. Jana Pawła II oraz ul. Wyszyńskiego, upamiętnienie odzyskania niepodległości przy ul. 11 Listopada, czy odmalowanie tuneli w motywach kopalnianych. To ostatnie można już podziwiać. - Codziennie chodzę tędy do garażu i do tej pory był tu bałagan. Teraz jest elegancko – mówi jeden z mieszkańców.

W tunelu, po stronie miejskiego targowiska powstała kolejka wioząca węgiel. Natomiast przy MDK maszyna kopalniana, zrekultywowane jezioro i mamut. I tu pojawiły się wątpliwości. Zwierzę, zgodnie z koncepcją artystów miało być słoniem leśnym, którego wykopano na terenie odkrywki Jóźwin. Jednak słoń leśny i mamut to nie to samo.

- Kiedy tutaj było zimno nasze tereny zamieszkiwały całe stada mamutów włochatych, a słonie leśne wędrowały tu w czasie ociepleń międzylodowcowych – tłumaczy Izabela Lorek, kustosz działu geologiczno - przyrodniczego Muzeum Okręgowego w Koninie.

Ponad czterometrowego słonia leśnego można zobaczyć w muzeum. Jego wygląd został odtworzony w skali 1:1. Muzealnicy do grafficiarzy pretensji o pomyłkę nie mają. Podkreślają, że na słonia leśnego nadal będą czekać.

- Trzeba tylko przyjechać do muzeum, zobaczyć jak ten słoń leśny prawdopodobnie wyglądał i dalej malować. Będzie pięknie i kolorowo – mówi Izabela Lorek.  

  • Konin. Mamut, czy słoń leśny? O tym co artyści wymalowali w tunelu
  • Konin. Mamut, czy słoń leśny? O tym co artyści wymalowali w tunelu
  • 1492341991-4dp4ot-20170415_123219.jpg
  • 1492341992-_p2ih9-20170415_123243.jpg
  • 1492341992-btpetv-20170415_123233.jpg
  • 1492341992-pwiqse-20170415_123256.jpg
  • 1492341993-bk4yqa-20170415_123329.jpg
  • 1492341993-p2ivna-20170415_123251.jpg

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Popieram inicjatywę oraz gratuluję wykonawcom tych obrazów.
Dodano: 16.04.2017 14:47    Przez: ~Jan Walich
Widzę motyw kopalniany się pojawił bardzo fajnie bo to 70 lat historii Konina
Dodano: 16.04.2017 13:44    Przez: ~Ccgh
Rafa - poczytaj sobie komentarze pod artykułami to masz odpowiedź. Wszędzie hejt, nikomu nic nie pasuje, wszystko jest ble, nic nie jest robione - źle, cokolwiek zostanie zrobione - jeszcze gorzej ! Moim zdaniem pod każdym artykułem powinien być włączony zakaz komentowania bo ludzie poprostu nie umieją się zachować i w grzeczny sposób wyrazić swoje inne zdanie na dany temat lub że coś im się nie podoba tylko wyzwiska i wyśmiewanie. !
Dodano: 17.04.2017 16:06    Przez: ~EmS

KOMENTARZE

Widzę motyw kopalniany się pojawił bardzo fajnie bo to 70 lat historii Konina
Dodano: 16.04.2017 13:44    Przez: ~Ccgh
Całe szczęście, że ta "historia" dobiega już końca.
Dodano: 16.04.2017 14:01    Przez: ~Ramieniaca do wynajęcia
Tzw profesuru i autorytuty kiedy mówia to mowia i zgarniaja kase choc na słoniach znaja sie jak swinie na gwiazdach.Opowiadanie z mina znawcy o zlodowaceniach kiedy nie wie nic co był 100 lat temu to kpina i opowiesci z mchu i paproci.Ale za te brednia chetnie wyciagaja rece po kaske.
Dodano: 16.04.2017 15:01    Przez: ~Kamil
Ciekawe dlaczego pod niektórymi artykułami nie można komentować!!??
Dodano: 17.04.2017 12:23    Przez: ~rafa
Rafa - poczytaj sobie komentarze pod artykułami to masz odpowiedź. Wszędzie hejt, nikomu nic nie pasuje, wszystko jest ble, nic nie jest robione - źle, cokolwiek zostanie zrobione - jeszcze gorzej ! Moim zdaniem pod każdym artykułem powinien być włączony zakaz komentowania bo ludzie poprostu nie umieją się zachować i w grzeczny sposób wyrazić swoje inne zdanie na dany temat lub że coś im się nie podoba tylko wyzwiska i wyśmiewanie. !
Dodano: 17.04.2017 16:06    Przez: ~EmS
rafa i Ems no właśnie szkoda ,że nie można dodawać komentarzy w artykule o lasce na wózku która lubi szpilki :( Jeśli czyta tutaj to chcę Pani powiedzieć ,że wyglądasz kobieto fantastycznie :) mega sexi i ogólnie popieram takie podejście! taka kobieta to marzenie wielu facetów i myślę ,że obawa wielkiego hejtu w tamtym artykule była niepotrzebna. Ja jestem Pani fanem :) piękna ;* :) :)
Dodano: 17.04.2017 21:10    Przez: ~Michałfan
Gdzie się kończą bazgroły a zaczyna sztuka?
Dodano: 16.04.2017 14:00    Przez: ~Krytyk
To jest gorylomamut.
Dodano: 16.04.2017 22:40    Przez: ~qqq
Popieram inicjatywę oraz gratuluję wykonawcom tych obrazów.
Dodano: 16.04.2017 14:47    Przez: ~Jan Walich
Graffiti mamuta jest ale mogli dać też zdjęcia tego słonia leśnego żeby zobaczyć różnicę.
Dodano: 16.04.2017 17:16    Przez: ~gość+
Miasto węglem zapisane.. taki piekny film o Koninie powstal na poczatku lat 90.
Dodano: 16.04.2017 18:16    Przez: ~Okoninie
Jak sie nie podoba to won do Starego Miasta, tam wieś handlem zapisana...
Dodano: 16.04.2017 21:03    Przez: ~takjest
A na zdjęciu 6? Kto widzi to co ja?😋
Dodano: 16.04.2017 21:54    Przez: ~Ala
Tak, na zdj. nr 6 jest męski drążek.
Dodano: 17.04.2017 02:58    Przez: ~zniesmaczona
Post dał się wam we znaki, to łapka słonia wybijająca dziurkę w hmmm.... lodzie :-)
Dodano: 17.04.2017 11:18    Przez: ~Mamut
Ala - głodnemu chleb na myśli. 😉
Dodano: 17.04.2017 16:24    Przez: ~pen
Co sobote praktycznie tamtędy przechodzę i jestem naprawde zachwycona 😍
Dodano: 17.04.2017 11:33    Przez: ~Magiczna
Gratulacje dla autorów tego muralu. Naprawdę ciekawa i odmienna inicjatywa!
Dodano: 17.04.2017 13:16    Przez: ~Woland
Teraz czas wymalować ratusz, najlepiej w różowe kwiaty. Przynosi tyle wstydu to niech chociaż wywołuje uśmiech :)
Dodano: 17.04.2017 13:47    Przez: ~obywatel
Pomysł słuszny ale bozia talentu nie dała.
Dodano: 17.04.2017 21:45    Przez: ~Kwak
1 z 2
12>>