Dzisiaj jest poniedziałek 26 czerwca 2017, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24726) SPORT FORUM FIRMY (5479) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
Konin. Artyści z Korei Południowej zaprezentowali trady ... (3)Strażacy z Lichenia Mistrzami Polski w Ratownictwie Wod ... (5)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Kawiarnie na bulwarze? We wrześniu koniec u ...

Konin. Kawiarnie na bulwarze? We wrześniu koniec unijnej karencji

Dodano: 19.04.2017 18:20

Kolorowe stanowiska z parasolami. To pomysł władz miasta na zagospodarowanie bulwaru nadwarciańskiego w Koninie.

Bulwar oddano do użytku pod koniec lipca 2011 roku. Dzięki niemu udało się zagospodarować brzeg Warty, ale na samym deptaku niewiele się działo. Wszystko dlatego, że 65 procent z wartej blisko 14 mln zł inwestycji, pochodziło ze środków unijnych. To natomiast nakładało na miasto zakaz prowadzenia na bulwarze działalności komercyjnej przez 5 lat od rozliczenia inwestycji.

W pierwszych dniach września mija okres unijnej karencji. Konińscy urzędnicy już wiedzą jak to wykorzystać. W magistracie trwają prace nad określeniem pięciu miejsc wyposażonych we wszystkie potrzebne media. Nie będą to domki, ale łatwe do demontażu, lekkie konstrukcje. Ich wygląd określi architekt, który zadba o to, by stoiska wpisały się w pejzaż starówki, ale też by były one odpowiednio wyposażone. Działalność komercyjną będą w nich prowadzili chętni do tego przedsiębiorcy, bądź osoby fizyczne.

W wyznaczonych miejscach mają pojawić się również kolorowe parasole, które będą służyły przechodniom. A już na 9 września planowana jest specjalna impreza z okazji uwolnienia bulwaru od unijnych przepisów.  

fot. archiwum

  • Konin. Kawiarnie na bulwarze? We wrześniu koniec unijnej karencji

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

"A już na 9 września planowana jest specjalna impreza z okazji uwolnienia bulwaru od unijnych przepisów." - hahahahaha, jak to brzmi... :D
Dodano: 19.04.2017 19:07    Przez: ~kosmo
Nie było nic i każdy narzekał. W końcu coś może ożywić te bulwary to się nie podoba. Głupie komentarze w stylu kościół albo market. Mieszkam w Starej części Konina i wiem jak wygląda ta część miasta po godz 17 i weekendy, jak miasto widmo. Może to przyciągnie ludzi, bo po co tu mają przyjeżdżać jak nawet nie ma gdzie co zjeść.
Dodano: 19.04.2017 21:12    Przez: ~Mieszkanka
LIPA już zaciera łapki !!!!
Dodano: 19.04.2017 19:29    Przez: ~POdobno
Jak widzę, autorka ma problem z liczeniem nawet na palcach. Skoro bulwar oddano do użytku w lipcu 2011, to pięć lat minęło w lipcu 2016 roku. Liczę: 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. To jest pięć lat. W tym roku (mamy już 2017, szanowna paniusiu) w lipcu minie 6 lat. Pytanie, co przez ostatni rok zrobiło miasto? Bo moim zdaniem ten rok został zmarnowany i nie rozumiem skąd tu nagle taki zapał do świętowania uwolnienia od unijnych przepisów?
Dodano: 19.04.2017 22:20    Przez: ~TL
To nareszcie Lipiński stoliki wystawi.
Dodano: 19.04.2017 20:03    Przez: ~Pizza

KOMENTARZE

"A już na 9 września planowana jest specjalna impreza z okazji uwolnienia bulwaru od unijnych przepisów." - hahahahaha, jak to brzmi... :D
Dodano: 19.04.2017 19:07    Przez: ~kosmo
LIPA już zaciera łapki !!!!
Dodano: 19.04.2017 19:29    Przez: ~POdobno
w pięc lat wymyślili pięć budek, jedną rocznie - gratuluję lotności
Dodano: 19.04.2017 20:12    Przez: ~kreatywność
Tusk będzie niezadowolony z tego uwolnienia
Dodano: 19.04.2017 20:37    Przez: ~Dziad koniński
Jak widzę, autorka ma problem z liczeniem nawet na palcach. Skoro bulwar oddano do użytku w lipcu 2011, to pięć lat minęło w lipcu 2016 roku. Liczę: 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. To jest pięć lat. W tym roku (mamy już 2017, szanowna paniusiu) w lipcu minie 6 lat. Pytanie, co przez ostatni rok zrobiło miasto? Bo moim zdaniem ten rok został zmarnowany i nie rozumiem skąd tu nagle taki zapał do świętowania uwolnienia od unijnych przepisów?
Dodano: 19.04.2017 22:20    Przez: ~TL
Do TL: jak widac nie tylko autorka ma problemy z liczeniem do 5ciu ale takze urzedasy, ze pi 6ciu a nie po 5ciu latach swietuja. No chyba, ze gdzies jest błąd bw tekście. P.S. Moze niech pani Ola napije sie dobrej i mocnej kawy przed napisaniem kilku zdan. To taka rada na przyszlosc.
Dodano: 20.04.2017 07:35    Przez: ~Pn
Do TL. To nie autorka ma problemy z liczeniem, tylko ty z czytaniem. Przeczytaj to zdanie ze 100 razy: "To natomiast nakładało na miasto zakaz prowadzenia na bulwarze działalności komercyjnej przez 5 lat od rozliczenia inwestycji".
Dodano: 21.04.2017 09:45    Przez: ~liczydło
Kontynuowac tradycje i market tam postawic albo moze ROZOWY DOMEK taki domek uciech wtedy bulwary na pewno by sie ozywiły
Dodano: 19.04.2017 19:16    Przez: michal krol
Bo drogi mądralo TL... kadencję liczy się nie od oddania dofinansowane inwestycji, a od jej rozliczenia. Nie kompromituj się więc...
Dodano: 19.04.2017 23:02    Przez: ~Alor
A nie można było udostępnić miejsca jakiejś lodziarni na ten czas w zamian za udostępnianie i utrzymanie publicznego szaletu ?
Dodano: 19.04.2017 19:18    Przez: ~Lipka
Karencję...
Dodano: 19.04.2017 23:03    Przez: ~Alor
Wszystkie budynki na starówce zostały zawładnięte przez radnych.
Dodano: 20.04.2017 13:04    Przez: ~wawa
Czyli rozumiem, że w Koninie powstanie kolejny kościół i parafia?
Dodano: 19.04.2017 19:29    Przez: ~Pokutnik
powstanie sieć lokali - kolesie
Dodano: 19.04.2017 19:34    Przez: ~winiuu
To nareszcie Lipiński stoliki wystawi.
Dodano: 19.04.2017 20:03    Przez: ~Pizza
Piwo bulwary ożywi.
Dodano: 19.04.2017 20:05    Przez: ~Kapselek
A mi się wydaje że postawią tam z jednej strony kościół a z drugiej market.Po środku dadzą rondo.Pozdro
Dodano: 19.04.2017 20:10    Przez: ~As
Nie było nic i każdy narzekał. W końcu coś może ożywić te bulwary to się nie podoba. Głupie komentarze w stylu kościół albo market. Mieszkam w Starej części Konina i wiem jak wygląda ta część miasta po godz 17 i weekendy, jak miasto widmo. Może to przyciągnie ludzi, bo po co tu mają przyjeżdżać jak nawet nie ma gdzie co zjeść.
Dodano: 19.04.2017 21:12    Przez: ~Mieszkanka
Ciekawe za co ci mieszkańcy Starego Konina będą jeść, pić i biesiadować na tych Bulwarach? Chyba za kasę z MOPSu.
Dodano: 19.04.2017 21:29    Przez: ~Mikołaj
nie ma gdzie co zjeść ! JAK DO TEJ PORY JUZ NIGDY NIGDZIE NIE BEDZIE a jak nie widzisz lokali to czas na okuliste masz tez na starym...
Dodano: 19.04.2017 22:40    Przez: ~połozna
avatar Ożywienie bulwarów skończy się większą ilością burd, agresywnych lumpów, stłuczonego szkła i rzygowin na chodnikach. To takie ożywienie będzie. Może z rodziną na spacer ktoś przyjedzie w niedzielę po obiedzie, ale na pewno nikt z "nowego" konina nie przyjedzie na kolację czy na piwo. Samochodem nie przyjedzie, bo za jedno piwo idzie się u nas do więzienia, autobusem tarabanić się też nikt nie będzie. Nowy Konin to jest nienaturalny twór kopalniany, kilka kilometrów pomiędzy starym a nowym, to są praktycznie dwa miasta i nic tego nie zmieni, żadne wyrzucanie pieniędzy w błoto tego nie zmieni.
Dodano: 20.04.2017 08:05    Przez: Urlich von Jungingen
Stary Konin rozwija się lepiej niż nowy. To tu będzie przyszłość tego miasta. Przejdz się po okolicy i zobacz gdzie się buduje. W starym jest pełno inwestycji budwolanych w nowym nic nie ma i już nie bedzie
Dodano: 20.04.2017 11:28    Przez: ~eeee
Haha pierwsze co powstanie przy bulwarach to strefa płatnego parkowania :) od cku do samego parku i drugi brzeg przy dawnym sądzie