Dzisiaj jest środa 20 czerwca 2018, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22383) SPORT FORUM FIRMY (5188) PRACA (80) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
27 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Lekarze rodzinni bez porozumienia z NFZ, a umowy w ... (8)Niezatapialny Sokół. Mieli walczyć o utrzymanie, b ... (5)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Czy na Pociejewie powstanie centrum handlowe? 

Konin. Czy na Pociejewie powstanie centrum handlowe? 

Dodano: 20.04.2017 13:54

Czy na Pociejewie będą supermarkety? Temu tematowi poświęcono najwięcej czasu podczas konsultacji społecznych związanych z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wyspy.

W trakcie spotkania w magistracie zainteresowani mogli przeanalizować mapę planowanego zagospodarowania. Zastępca prezydenta Konina, Sebastian Łukaszewski przedstawił również makietę wizualizującą baseny z hotelami, które mogłyby powstać na tych terenach. To czy jakiś się pojawi, zależy nadal od kilku czynników. Między innymi od tego, czy omawiany plan zagospodarowania zostanie zaakceptowany przez radnych.

Basen w hali mającej 580 metrów, to jest więcej niż w Uniejowie. Do tego dochodzą zewnętrzne baseny z możliwością rozbudowy. Planujemy też budowę palmiarni oraz parku wodnego dla dzieci. W planach jest również sztuczne lodowisko, tężnia i wieża widokowa. Jest to koncepcja, która zakłada rozbudowę, przy założeniu, że jeden inwestor przyciąga drugiego. Zakładamy, że dziennie z tych basenów będzie korzystać około trzech tysięcy osób – mówił podczas konsultacji prezes konińskiej geotermii, Tadeusz Neczyński.

W konsultacjach wzięło udział dwóch konińskich radnych: Karol Skoczylas i Jarosław Sidor. Obaj nie kryli swych obaw związanych z możliwością budowy na Pociejewie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Może to skutkować w przyszłości budową kolejnego centrum handlowego. Radny Sidor apelował, aby skoncentrować się na obszarach sportowo - rekreacyjnych i usługowych, czyli między innymi na restauracjach. Dzięki temu można stworzyć reprezentatywne, przyjazne mieszkańcom otoczenie. Jak się okazało takie rozwiązanie nie jest możliwe, bo w planie zagospodarowania przestrzennego nie można oddzielić handlu od usług. Omawiany wczoraj plan powstał na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Studium zakłada możliwość budowy wielkopowierzchniowych marketów na części wyspy. Jeżeli jest taki zapis w studium, to musi się on znaleźć także w miejscowym planie. – W innym wypadku musielibyśmy zacząć od nowa opracowywać studium. Kosztowało by na to sporo czasu, a chcemy aby inwestycja ruszyła czym prędzej. Mimo, że jest taka możliwość, to nie przewidujemy budowy centrum handlowego na Pociejewie. W ogóle nie bierzemy tego pod uwagę – zadeklarował Sebastian Łukaszewski.

Miejscowy plan zagospodarowania Pociejewa dopuszczający możliwość budowy wielkopowierzchniowych marketów może zostać uchwalony już w czerwcu. To zdaniem miejskich włodarzy, pozwoliłoby zawnioskować o dofinansowanie ciepłowni geotermalnej i sfinalizować rozmowy prowadzone z inwestorami.

Zanim rozpoczęliśmy rozmowy z inwestorami braliśmy pod uwagę różne możliwości, aby samych siebie nie ograniczać. Gdyby się okazało, to jest czysta teoria, że takie kompleksy basenowe mogą istnieć w powiązaniu z centrami handlowymi, pewnie byśmy to wykorzystali. Dzisiaj wiemy, że tak nie jest. Natomiast trudno abyśmy to ograniczali, jeżeli miasto jest właścicielem tego terenu. Każda zmiana tej koncepcji będzie wymagała zgody radnych – dodaje Sebastian Łukaszewski.

Dowodem potwierdzającym prawdziwość tych deklaracji ma być planowany układ dróg na Pociejwie. Jedna z ulic ma przeciąć na pół obszar, na którym można budować duże markety. Argumenty urzędników z magistratu nie przekonały wszystkich uczestników konsultacji. – Nie kupuję tego. Skoro w studium, zmienionym właśnie przez ekipę prezydenta Nowickiego, dopuszczono wielkopowierzchniową zabudowę handlową, to nie wierzę w zapewnienia, że nie ma możliwości, aby centrum handlowe tam powstało. Wiadomo, że nie jest to może popularna decyzja, ale obawiam się, że jednak pozostawienie takiej opcji spowoduje, że w pewnym momencie, to centrum tak czy inaczej tam powstanie – mówił Filip Walkowiak, architekt występujący w imieniu Akcji Konin.

- To zbyt cenne grunty, aby przewidywać tego typu zabudowę – powiedział podczas konferencji prasowej w magistracie Józef Nowicki, prezydent Konina. - Nie ma takiego planu aby tam lokalizować markety. W naszej koncepcji nie mieści się budowa hipermarketu. W przyszłości w tym miejscu powstanie centrum hotelowo – konferencyjne. 

  • W kameralnym gronie odbyły się konsultacje w sprawie Pociejewa
  • W kameralnym gronie odbyły się konsultacje w sprawie Pociejewa
  • 1492689722-5_fj49-pocie3.jpg
  • 1492689722-gan6on-pocie2.jpg
  • 1492689722-mtvhu3-pocie9.jpg
  • 1492689722-47rco0-pocie4.jpg
  • 1492689723-afxrx5-pocie6.jpg
  • 1492689723-5wa_ph-pocie7.jpg
  • 1492689723-oa85mf-pocie5.jpg
  • 1492689723-rbuo93-pocie8.jpg

autor: Monika Marciniak

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Planujemy! Rysujemy! Debatujemy zeby pokazac ze cos robiemy! A tak naprawde sie śmiejemy i przed wyborami propagandę zapodajemy! Ludzie moze by debata nt przemysłowej bo tam niedlugo tylko na koniu da sie przejechac...
Dodano: 20.04.2017 14:40    Przez: ~Poeta miejski...
MANHATTAN nam w Koninie powstanie. Most niedaleko jak Brooklyn.
Dodano: 20.04.2017 14:43    Przez: ~Ober
To są KOSZTY dla miasta ,nie zyski.Aquapark jest zawsze deficytowy.Więc inwestor wybuduje market aby było z czego dokładać.A potem braknie kasy i zostanie tylko market.Naszym włodarzom tylko kiełbasa wyborcza potrzebna
Dodano: 20.04.2017 15:07    Przez: ~Ula
CZERWONI planują !!!! SUPER żart !!!! Oni kiedyś planowali piernąć a się zesrali !
Dodano: 20.04.2017 18:12    Przez: ~SZTANDAR WYPROWADZIĆ
Nowe centrum handlowe to jest to czego potrzeba w Koninie :-) a baseny odkryte.. Nad Warta są i co? Jak wyglądają?? Jak straszydło!! Geotermia może być wykorzystana na korzyść mieszkańców Konina aby odciążyć ich materialnie za ogrzewanie. A tak...znow banda krętaczy wyciągnie dotacje i i jeszcze więcej sie napasie :-) ale co tam, aquapark musi byc w każdym,, POWAŻNYM " mieście.
Dodano: 20.04.2017 17:49    Przez: ~Łowca absurdu

KOMENTARZE

oj ceny działek i tych domków idą w góre
Dodano: 20.04.2017 14:15    Przez: ~acze
CZERWONI planują !!!! SUPER żart !!!! Oni kiedyś planowali piernąć a się zesrali !
Dodano: 20.04.2017 18:12    Przez: ~SZTANDAR WYPROWADZIĆ
RUSZYLA KAMPANIA WYBORCZA: NIECH RADNI UJAWNIA ILE FAKTYCZNIE KOSZTOWALY ODWIERTY Z KTORYCH NIC NIE WYNIKLO
Dodano: 20.04.2017 22:50    Przez: ~ANTY
Czyli mamy jak za PO. Jedno mówią (nie marketom) drugie robią (dopuszczają je w planie). Do tego dojdzie PR jak z Galerią nad Jeziorem: "Inwestor wybuduje kompleks rekreacyjno-sportowy", czyli piaskownicę dla meneli i łąkę dla kóz za marketem zwana boiskiem. Znam zatorzan co nie wiedzą, że ten market takie coś wybudował. Przypominam Państwu, że 140km od Nas czyli A2 za 9zł dojedziemy w 1h powstaje największy w Europie Środkowej aquapark między Łodzią a Warszawą. Budowa rusza 3 maja. Ten nasz aquapark to gwarancja corocznych kosztów dla Naszego budżetu. Niemal lider SLD, czyli Biedroń mówi, że aquaparki są deficytowe i żałuje, że taki po poprzedniej władzy Słupska musi dokończyć. Ja nie wierzycie mi, danym z UE (dopłacała do nich i badała zyskowność) to może mu zawierzycie - niemal pewny kandydat SLD lub samodzielny na prezydenta RP.
Dodano: 20.04.2017 14:18    Przez: ~lo 1
Pamiętacie Brykietownię, stary dworzec PKP - zniszczone. Nie niszczcie Pociejewa parkingami i blaszanym marketem. Kto rozsądny przyjedzie do Pociejewa pływać w basenie odkrytym i wąchać Smog i Smród z kominów Starego Konina? Proszę: róbcie jak PO, czyli NIC. Jak macie jakąś kasę to proszę o ścieżki rowerowe, piesze, monitoring i oświetlenie. Resztę zrobimy sobie sami za 15 lat jak dojdą mądrzejsi do głosu bo jak wiadomo dziś by nikt Brykietowani tak lekko nie sprzedał.
Dodano: 20.04.2017 14:21    Przez: ~lo 2
Tylko gdzie tam zmiecić duzy parking.
Dodano: 20.04.2017 15:25    Przez: ~PS
Jak jeden mieszkaniec nie wierzy to jego sprawa. Panie Prezydencie, jedna osoba nie może przekreślać planów do tego miejsca. Róbmy swoje, bo nie wszyscy chcą rozwoju dla Konina, są tacy, którzy - jak pokazują te wypowiedzi, chcieliby widzieć porażkę Prezydenta. Mamy tu ważny dla Konina temat!
Dodano: 20.04.2017 14:39    Przez: ~Mirek
Planujemy! Rysujemy! Debatujemy zeby pokazac ze cos robiemy! A tak naprawde sie śmiejemy i przed wyborami propagandę zapodajemy! Ludzie moze by debata nt przemysłowej bo tam niedlugo tylko na koniu da sie przejechac...
Dodano: 20.04.2017 14:40    Przez: ~Poeta miejski...
MANHATTAN nam w Koninie powstanie. Most niedaleko jak Brooklyn.
Dodano: 20.04.2017 14:43    Przez: ~Ober
Na 23.44 masz 26 łapek w górę. Widać inteligencji w mieście brak lub zła wola jest. Jak to ma być Manhatan to ja dziękuję. To powinien być nasz Central Park.
Dodano: 20.04.2017 23:45    Przez: ~central park
Co jak co ale za rządów PO-SLD miast się cofa a nie rozwija więc nie ma powody by wierzyć tej koalicji. Znów wyjdzie bubel jak zawsze.
Dodano: 20.04.2017 14:48    Przez: ~qqq
Uzasadnij merytorycznie swój wpis.
Dodano: 20.04.2017 20:28    Przez: ~Realista
To są KOSZTY dla miasta ,nie zyski.Aquapark jest zawsze deficytowy.Więc inwestor wybuduje market aby było z czego dokładać.A potem braknie kasy i zostanie tylko market.Naszym włodarzom tylko kiełbasa wyborcza potrzebna
Dodano: 20.04.2017 15:07    Przez: ~Ula
Nie zamieszcze mojego komentarza, bo nie wypada używać tak dosadnych słów
Dodano: 20.04.2017 16:04    Przez: ~am
POdglądają na te "plany" jakby się na tym znali-miernoty jedne.
Dodano: 20.04.2017 18:15    Przez: ~RA-bin
Radny to niech se geotermię wybuduje w swojej wsi. Wara od naszego grodu!
Dodano: 20.04.2017 16:23    Przez: ~koluś
Nowe centrum handlowe to jest to czego potrzeba w Koninie :-) a baseny odkryte.. Nad Warta są i co? Jak wyglądają?? Jak straszydło!! Geotermia może być wykorzystana na korzyść mieszkańców Konina aby odciążyć ich materialnie za ogrzewanie. A tak...znow banda krętaczy wyciągnie dotacje i i jeszcze więcej sie napasie :-) ale co tam, aquapark musi byc w każdym,, POWAŻNYM " mieście.
Dodano: 20.04.2017 17:49    Przez: ~Łowca absurdu
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.