Dzisiaj jest poniedziałek 26 czerwca 2017, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24726) SPORT FORUM FIRMY (5479) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
Konin. Artyści z Korei Południowej zaprezentowali trady ... (3)Strażacy z Lichenia Mistrzami Polski w Ratownictwie Wod ... (5)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościNowe "osiedle" po starej zajezdni PKS na konińskie ...

Nowe "osiedle" po starej zajezdni PKS na konińskiej starówce

Dodano: 21.04.2017 10:48

W ciągu sześciu lat, na terenie po zajezdni PKS w starym Koninie, powstanie sześć budynków mieszkalnych i ponad 100 mieszkań, tylko na wynajem, bez możliwości wykupu. 

Budowa pierwszych bloków rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Takie plany budowy mieszkań na wynajem, w tym część lokali komunalnych, przedstawiono w Urzędzie Miejskim. Mówił o nich Marek Libertowski, prezes MTBS i prezydent Konina Józef Nowicki. Jako dowód zaprezentowano wizualizację nowego „osiedla”. Projekt zakłada budowę ponad 100 mieszkań na terenie po zajezdni PKS, między ulicą Kościelną i Szarych Szeregów. - To będzie zabudowa kwartałowa, do 12 metrów wysokości, dachy spadziste. Z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych, zaprojektowaliśmy budynki bez piwnic, trzykondygnacyjne - opisywał projekt Remigiusz Rogoziński, architekt. - Będą wyposażone w windy i dostosowane do osób niepełnoprawnych. Część usługowa będzie otwarta na ulicę. Dobra architektura sprawia, że miasto żyje.

Inwestycja podzielona będzie na trzy etapy, a realizacja każdego potrwa około 2 lat. Koszt całej inwestycji oszacowano na 32 mln złotych. W pierwszej kolejności powstaną dwa budynki, a w każdym po 16 mieszkań. - Realizujemy to z miastem i Bankiem Gospodarstwa Krajowego - powiedział Marek Libertowski, prezes MTBS w Koninie.

Projekt wygląda imponująco. Między blokami przewidziano trzy dziedzińce. Część osiedla będzie zamknięta i dostępna tylko dla lokatorów, ale przewidziana jest również przestrzeń publiczna z restauracjami, kawiarniami i handlem oraz miejscem rekreacyjnym, z fontanną i wolno stojącymi zegarami. 

Wizualizacja i mapy MTBS Konin

  • Nowe "osiedle" po starej zajezdni PKS na konińskiej starówce
  • Nowe "osiedle" po starej zajezdni PKS na konińskiej starówce
  • Nowe "osiedle" po starej zajezdni PKS na konińskiej starówce
  • Nowe "osiedle" po starej zajezdni PKS na konińskiej starówce
  • Nowe "osiedle" po starej zajezdni PKS na konińskiej starówce
  • 1492765073-qn93vk-cja1.jpg
  • 1492765087-j5x3l7-cja8.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Rewelacyjny pomysł! Zupełnie odmieni wizerunek starego Konina😊 a przypomina jak żywo zachodnie projekty. Widziałem w Niemczech takie osiedla. Brawo!
Dodano: 21.04.2017 11:34    Przez: ~Piotrek
A swoją drogą jaką jednak trzeba mieć wyobraźnię, żeby pozbyć się obsikanego przez lata dworcowego grajdołka i stworzyć nowoczesne osiedle. Można? Można!
Dodano: 21.04.2017 13:14    Przez: ~ola
avatar I bardzo dobrze, lepiej wynająć od miasta niż od jakiegoś cinkciarzyny, który będzie zmieniał zasady w trakcie gry i wyrzuci, bo ktoś zaproponował 20 zł więcej albo córka zaciążyła przedwcześnie i potrzebne jest dla niej mieszkanie. O przeglądaniu kątów już nie wspomnę. I bardzo dobrze, że nie są to mieszkanie na sprzedaż, bo by paru spekulantów wykupiło większość wynajmując potem z wielką przebitką a dodatkowo windując ceny kupna mieszkań w mieście.
Dodano: 21.04.2017 11:38    Przez: Urlich von Jungingen
super super ,tylko ciekawe jaki będzie czynsz strach się bać
Dodano: 21.04.2017 11:10    Przez: ~oni
Anna, w kolejce w MTBS stoi po mieszkania ze 400 rodzin... więc chętnych jest aż zbyt wielu.
Dodano: 21.04.2017 13:08    Przez: ~domek

KOMENTARZE

super super ,tylko ciekawe jaki będzie czynsz strach się bać
Dodano: 21.04.2017 11:10    Przez: ~oni
JESTEM PEWIEN ZE DUZA CZESC LOKATOROW BEDZIE Z UKLADU ALBO ZALATWIA SPRAWE WYSOKIM CZYNSZEM MIASTO DA DZIALKE DEWELOPER WYBUDUJE I ZAROBI KUPE SZMALU MOZE WIEC BUDOWE ZLECIC SPOLCE MIEJSKIEJ
Dodano: 21.04.2017 12:27    Przez: ~NATY
A CO Z PUBLICZNYM TRANSPORTEM - DO MIASTA NALEŻY MZK I PKS - GDZIE SIĘ MOŻNA BĘDZIE PRZESIĄŚĆ ??? TERAZ PRZY DWORCU PKS I GRUŃDWALDZKIEJ BYŁ "KONIŃSKI WĘZEŁ PRZESIADKOWY" - BO I DUŻY PARKING, I POSTÓJ TAKSÓWEK, I AUTOBUSY MIEJSKIE !!!! MIASTO TO LIKWIDUJE NIE DAJĄĆ NIC W ZAMIAN, KONCEPCJA JEST NIE PEŁNA, KULAWA I ZABIJA PUBLICZNY TRANSPORT, ZMUSZA LUDZI DO JAZDY WŁASNYMI SAMOCHODAMI, GENERUJE KORKI, A ZA KILKA LAT WYDADZA MILIONY NA ODBUDOWĘ TEGO CO TERAZ BYŁO. WIDAĆ PO CO MIASTO PRZEJĘŁO PKS KONIN - DLA GRUNTÓW DLA GRUŃTÓW I JESZCZE RAZ DLA GRUNTÓW I ZEBY SOBIE NABIĆ KABZĘ. PANIE REDAKTORZE OLEJNIK Z KONIN JEST NASZ - CZY PAN TO WIDZI?? PROSZE TO OPISAĆ I WYCIĄGNĄĆ FAKTY NA WIERZCH !!!!!!!!!!!!
Dodano: 23.04.2017 17:44    Przez: ~Mike
A gdzie podzieje się PKS i przystanki?
Dodano: 21.04.2017 11:26    Przez: ~uczeń
Na Zakładowej. Tam gdzie siedziba PKS. Albo przy ewentualnym nowym dworcu PKP, jak pis nie będzie cudował.
Dodano: 21.04.2017 11:37    Przez: ~Autobus czerwony
A to malo ma PKS miejsca? Np na Zakladowej niech zrobia porzadek...
Dodano: 21.04.2017 11:59    Przez: ~Pn
jest na rysunku
Dodano: 21.04.2017 14:14    Przez: ~hm
Rewelacyjny pomysł! Zupełnie odmieni wizerunek starego Konina😊 a przypomina jak żywo zachodnie projekty. Widziałem w Niemczech takie osiedla. Brawo!
Dodano: 21.04.2017 11:34    Przez: ~Piotrek
Do Niemiec lepiej się nie upodabniać. Trzeba mieć swój wzór.
Dodano: 21.04.2017 12:31    Przez: ~ktoś
Brawo brawo rewelacja! Ja też widziałem tam te osiedla a na nich pełno turasów, mahomedów i innych Ali babów.
Dodano: 21.04.2017 21:01    Przez: ~patrzę
avatar I bardzo dobrze, lepiej wynająć od miasta niż od jakiegoś cinkciarzyny, który będzie zmieniał zasady w trakcie gry i wyrzuci, bo ktoś zaproponował 20 zł więcej albo córka zaciążyła przedwcześnie i potrzebne jest dla niej mieszkanie. O przeglądaniu kątów już nie wspomnę. I bardzo dobrze, że nie są to mieszkanie na sprzedaż, bo by paru spekulantów wykupiło większość wynajmując potem z wielką przebitką a dodatkowo windując ceny kupna mieszkań w mieście.
Dodano: 21.04.2017 11:38    Przez: Urlich von Jungingen
Nie ośmieszaj się słownictwem typu ,,cinkciarzyna".
Dodano: 21.04.2017 20:07    Przez: ~Mirosław
urlich już drugi raz gadasz dobrze... oj chyba Cię polubię :-)
Dodano: 21.04.2017 22:17    Przez: ~ij
Te mieszkania to wieeeeeeeeeeeeeeelka ściema zobaczycie że czynsz będzie taki jak u tych cinkciarzy co pisze o nich Urlich
Dodano: 22.04.2017 10:58    Przez: ~daro
No bardzo ładne osiedle i domy ale dla kogo to? Sadze ze lepiej by było gdyby te mieszkania były na sprzedaż. Sam bym kupił takie małe 2 pokojowe.
Dodano: 21.04.2017 11:39    Przez: ~koninianin
Dla patologii 500
Dodano: 21.04.2017 11:59    Przez: ~Pn
Są na sprzedaż w istniejącym już bloku MTBS tuż obok, na balkonach wiszą banery "kup mnie". Idź. oglądaj i kupuj. Dobrze, że będą na wynajem, bo w Polsce praktycznie nie ma takich mieszkań, jedynie od osób prywatnych. W bogatej Szwajcarii ponad 70 % ludzi mieszka w wynajętych mieszkaniach, a nie własnych.
Dodano: 21.04.2017 12:37    Przez: ~arra
Podoba mi sie bardzo, ale dla mnie Osiedle Diamentowe jest najbardziej interesujące. Sadze ze na tym osiedlu to bedzie kolosalna suma potrzebna na utrzymanie takiego mieszkania i nigdy nie bedzie wlasnością.
Dodano: 21.04.2017 11:52    Przez: ~Balbina
po ile sprzedajesz te mieszkania na diamyntowym
Dodano: 21.04.2017 12:05    Przez: ~pytanie do developera
Mieszkam na staraku. Okolice KOLSKA/WAL TAREJWY/STAROWKA /okolice parku O JEST TAKI BRONX ZE STRACH PO ZMROKU Z DOMU WYJSC. SAMA PATOLA I PIJAKI. Normalnie zaczyna sie w okolicy szpitala dopiero. Wszystko co jest ponizej szpitalnej to jest 3 swiat. Zima menele pala oponami i szafami. Komunikacja tylko samochodem bo pieszo strach..
Dodano: 21.04.2017 12:08    Przez: ~Mieszkaniec bronxu
Mieszkam w centrum Starego Konina od 4 lat i nigdy nie zdarzyło mi się bać czegokolwiek tutaj. Trzeci świat to chyba. Na Twoim osiedlu jest. Najpierw może trzeba coś wiedzieć a nie pisać bzdury wyssane z palca.
Dodano: 21.04.2017 17:04    Przez: ~Mieszkanka
menele to już dawno powyprowadzały się do nowego Konina.... chociaż jeszcze kilku zostało, ale już dogorywają i są niegroźni.
Dodano: 22.04.2017 03:03    Przez: ~imprezowicz nocny
Mieszkam na szpitalnej i oponami nie palę!!!!!!
Dodano: 22.04.2017 22:38    Przez: ~M.ś
ładne to... :)
Dodano: 21.04.2017 12:21    Przez: ~ww1
Nie jestem deweloperem nie sprzedaje mieszkan. Ale mieszkam na diamentowym pod kazdym wzgledem jest to nowoczesne osiedle, spokoj cisza i elegancja. niski czynsz a to przede wszystkim jest istotne dla przecietnego człowieka.
Dodano: 21.04.2017 12:22    Przez: ~przecietny
Niski czynsz, ale za to rata kredytu duża.
Dodano: 21.04.2017 13:31    Przez: ~os
Zbyt czerwone , będzie wyglądać jak poniemieckie budy w byłym zaborze pruskim. Nie pasują do Starówki. No i najważniejsze, gdzie będzie teraz PKS, jak ludzie będą dojeżdżać i dochodzić do np szkół czy targowiska na Starówce. Rozwijacze (deweloperzy-develope=rozwijać ) o tym nie myślą.
Dodano: 21.04.2017 12:27    Przez: ~ktoś
Zlikwiduja pks, ale przystanek zostanie przeniesiony koło mzk na grunwaldzkiej - tak wynika z rysunków jesli nie zauważyłeś :)
Dodano: 21.04.2017 14:06    Przez: ~Ania
1 z 4
1234>>