Dzisiaj jest środa 25 kwietnia 2018, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26090) SPORT FORUM FIRMY (5168) PRACA (91) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 8oC
Jutropogoda
14 / 7oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Płacili cudzymi kartami i wpadli. Grozi im do 10 l ... (9)Koło. Motocyklem pędził w terenie zabudowanym 103 ... (36)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPierwszy Budżet Obywatelski Miasta Turku. Pomysłów ...

Pierwszy Budżet Obywatelski Miasta Turku. Pomysłów nie brakuje

Dodano: 21.04.2017 15:05
Źródło: LM.pl

Zakup pojazdu historycznego, nowa wykładzina w kinie, sieć koszy na psie odchody, rozbudowa monitoringu miejskiego, czy renowacja przydrożnej kapliczki. To tylko kilka z 46 pomysłów zgłoszonych do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Turku.

Turek przeznaczył na realizację pomysłów mieszkańców pół miliona złotych. Projekty z listami poparcia można było składać do 14 kwietnia. Jak widać, ich liczba jak na pierwszą edycję jest imponująca. Teraz jednak, do 20 maja trwać będzie ocena formalna wniosków. Jak informuje turkowski magistrat, projekty będą sprawdzane pod względem zgodności z regulaminem Budżetu Obywatelskiego i czy możliwa jest ich realizacja.

Głosowanie nad przyjętymi wnioskami odbędzie w dniach 18 – 30 czerwca. Każdy mieszkaniec, który skończył 16 rok życia będzie mógł oddać trzy głosy. Te będą punktowane od 3 do 1. Te projekty, które dostaną najwięcej głosów zostaną zrealizowane. Ogłoszenie wyników planowane jest na 3 lipca.  

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Z Turku miałem chłopaka...strasznie się slinil.
Dodano: 21.04.2017 18:11    Przez: ~czarek
jak to Turkowiak
Dodano: 22.04.2017 11:02    Przez: ~:))

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.