Dzisiaj jest poniedziałek 9 grudnia 2019, imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20630) SPORT FORUM FIRMY (5428) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
2 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Piekli i zdobili pierniki. Rodzinne warszta ... (0)Metamorfoza MKS MOS Konin. Pierwsza wygrana i 103 ... (0)

Konin. Psy będą miały gdzie biegać. Schronisko dostało działkę

Dodano: 22.04.2017 15:45
Źródło: LM.pl

Konińskie schronisko dla bezdomnych zwierząt wreszcie doczeka się wybiegu dla psów. Miasto użyczyło administratorowi placówki na ten cel działkę.

Ogrodzony teren o powierzchni 0,8 ha znajdujący się naprzeciwko schroniska przy ul. Gajowej to miejsce, na które pracownicy przytuliska czekali od dawna. A to dlatego, że do tej pory placówka nie ma wybiegu dla swoich podopiecznych. Psy opuszczają swoje kojce jedynie wychodząc na spacer na smyczy.

- Dzięki wybiegowi socjalizacja będzie szybsza. Pies będzie biegał swobodnie i kontakt z człowiekiem będzie na zasadzie, że „ja chcę, a nie muszę”. Mamy takie psy, które są ciężkie do wyprowadzania na smyczy. Ciągną, albo nie dają się wyprowadzać jednej osobie. Na wybiegu będą miały możliwość swobodnego poruszania się – mówi Marzena Giantsios, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddział w Koninie.

Teren udostępniony schronisku przez miasto musi zostać odpowiednio przygotowany i zabezpieczony. Zasypana ma być dziura, która została wcześniej wykopana pod fundament. Później konieczne będzie ogrodzenie działki z jednej strony (z trzech stron stoją betonowe płyty).

- Szukamy osób, które mają jakieś resztki siatki, słupki, może nasiona trawy, zbędne narzędzia do wycinania krzaków, sekatory. Chcielibyśmy jak najszybciej wejść na działkę i ją uporządkować, żeby udostępnić teren naszym psiakom – mówi Giantsios.

Potrzebne schronisku rzeczy można przekazać osobiście.  

  • Konin. Psy będą miały gdzie biegać. Schronisko dostało działkę
  • Konin. Psy będą miały gdzie biegać. Schronisko dostało działkę
  • Konin. Psy będą miały gdzie biegać. Schronisko dostało działkę
  • Konin. Psy będą miały gdzie biegać. Schronisko dostało działkę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ale temat!Zarządca po kilku latach pobytu na ul.Gajowej i przeprowadzeniu badań stwierdził , że psy potrzebują ruchu.Gratuluję sukcesu i nominuję Was do nagrody roku 2017!
Dodano: 22.04.2017 21:01    Przez: ~Lipka
przecież schronisko jest w stanie likwidacji jak to ostatnio było opisane tutaj na lm. to po co te inwestycje ???
Dodano: 22.04.2017 16:07    Przez: ~wtf?
Uwaga ! Psy zasrywają trawniki i chodniki a właściciele po swoich kundlach nie sprzątają. Co na to Służby Porządkowe ?
Dodano: 22.04.2017 19:02    Przez: ~Karać !
Super, wreszcie dobra wiadomość. Pomagajmy im bo oni naprawdę się starają. Wplacajcie tez pieniądze na pomagam.pl gdzie zbierane są pieniądze na zapłatę gigantycznego rachunku schroniska za prąd. Bez waszej pomocy mimo starań wolontariuszy i pracowników schronisko nie da rady, a wierzcie mi nie przystoi aby w XXI wieku schroniska dla zwierząt borykamy się z takimi problemami.Ale cóż taka Polska rzeczywistość, wiec skoro państwo jest niewydolne to chociaż my okażmy serce.
Dodano: 22.04.2017 17:01    Przez: ~Baśka
Kolejny sukces w pozyskaniu inwestora, gratulacje :)
Dodano: 22.04.2017 22:34    Przez: ~max

KOMENTARZE

przecież schronisko jest w stanie likwidacji jak to ostatnio było opisane tutaj na lm. to po co te inwestycje ???
Dodano: 22.04.2017 16:07    Przez: ~wtf?
Tereny inwestycyjne wzbogaciły się... o wybieg dla psów. Inwestycja w psy, jest bardzo dobrym posunięciem gospodarczym dla Konina. Mieszkańcy ul. Gajowej są wręcz zachwyceni...! W tej samej okolicy będą dwa wybiegi i nie wiadomo, czy starczy dla nich psów. Konin psimi wybiegami stoi! Proponuję stworzyć spółkę i sprzedawać akcje... wybiegowe. Znowu coś się nie udało w magistracie!
Dodano: 22.04.2017 19:10    Przez: ~skiciu
ile metrów bieżących brakuje siatki? piszczie. Pilne
Dodano: 22.04.2017 16:09    Przez: ~Oj
300 m, drut do mocowacia i słupki.
Dodano: 22.04.2017 17:56    Przez: ~PS
6km.
Dodano: 22.04.2017 22:37    Przez: ~siatkarz
Około 50 metrów bieżących.
Dodano: 23.04.2017 10:12    Przez: ~TOZ
osobiście ??? hmmm to jak mam siatkę ale nie mam czym dowieźć to nikt nie będzie raczył jej ode mnie odebrać ? hmmm
Dodano: 22.04.2017 16:10    Przez: ~dziwne
Bo samochód jest w naprawie.
Dodano: 22.04.2017 16:35    Przez: ~Kary
Miejsce pobytu dla Jungingena .
Dodano: 22.04.2017 16:32    Przez: ~wera
Te 0,8 ha dla jednego ? Przesadziłaś, tam się zmieści z 50 psów, a tym bardziej za kogo ty masz Ulricha, tak nie można, przecież to człowiek.
Dodano: 22.04.2017 18:29    Przez: ~Afera
Wera Jungingenowi to ty do kupra nie dorosłaś.
Dodano: 23.04.2017 08:16    Przez: ~tiszleon
W typach się przewraca!!!!
Dodano: 22.04.2017 16:53    Przez: ~hf
Super, wreszcie dobra wiadomość. Pomagajmy im bo oni naprawdę się starają. Wplacajcie tez pieniądze na pomagam.pl gdzie zbierane są pieniądze na zapłatę gigantycznego rachunku schroniska za prąd. Bez waszej pomocy mimo starań wolontariuszy i pracowników schronisko nie da rady, a wierzcie mi nie przystoi aby w XXI wieku schroniska dla zwierząt borykamy się z takimi problemami.Ale cóż taka Polska rzeczywistość, wiec skoro państwo jest niewydolne to chociaż my okażmy serce.
Dodano: 22.04.2017 17:01    Przez: ~Baśka
Basiu! Ty i tobie pobobni chodowcy psów nie staracie się o życie psów. Postrajacie aby kundle nie były wypuszczane pzez was do lasu, nie były wiązane drutem do drzewa, nie były szczeniaki zakopywane żywcem. Te uczynki popełniają ,,przyjaciele psów" a nie ludzie psom niechętni. Wypleńcie to zło z pośród siebie. Dajcie się zajmować gołembiami, jeżami i rybkami w akwrium. To są też stworzenia Boże.
Dodano: 22.04.2017 17:52    Przez: ~Pleban
super
Dodano: 22.04.2017 17:24    Przez: ~kochajaca psy
I znowu żebranina...też mam długi. Pomóżcie mi :-)
Dodano: 22.04.2017 18:04    Przez: ~antek
To twoje zmartwienie. Sam je sobie zrobiłeś...
Dodano: 22.04.2017 18:48    Przez: ~Bez litości
Bez litości~ schronisko też sobie samo zrobiło długi to też niech się sami martwią :D
Dodano: 22.04.2017 20:19    Przez: ~ffff
Plebani i mu podobni jesteście chorymi ludźmi ,bez empatii i ze skrzywionym obrazem świata. Wam juz nic nie pomoże bo wy żyjecie tylko dla siebie. Swoje kompleksy leczycie obelgami wobec innych którzy są od was lepsi , mądrzejsi , ladniejsi, bogatsi .Jesteście tez zazwyczaj wielkimi tchórzami i swoje flustracje wyladowujecie anonimowo w internecie. Pleban - głupoty wypisujesz . Czlowiek kochający zwierzęta nigdy tak nie postąpi jak pidziesz i to w stosunku do wszystkich zwierząt jak i ludzi.
Dodano: 22.04.2017 18:50    Przez: ~Max
Adolf hitler kochał zwierzaki ... stalin i mao też ...
Dodano: 22.04.2017 21:14    Przez: ~kyllgryll
Nigdy nie skrzywdziłem psa. To wy jesteście katami zwierząt. To czlowiek kochający je męczy pieski i porzuca je w lesie. Ja nigdy tego psu nie zrobiłem, gdyż nie trzymałem pieska dla swojej przyjemności. To twoi przyjaciele, miłośnicy psów, przyczyniają się do zwięszania populaciji bezdomnych, i porzuconych psów. Kogokolwiek zapytąć co sie stało z jego czworonożnym przyjacielem to odpowie że psa mu ukradli albo zginął. To nieprawda. Rybki w akwarium tęż zdychają?Kocham psy i one mnie lubię. Max, ile psów zamordowałęś?
Dodano: 23.04.2017 02:21    Przez: ~pleban
Do kyllgryll. ADOLF Hitler dopuszczał okrucienstwa przyszłych SS na zwierzętach, by potem byli wprawieni w torturach na ludziach, wiec go nie przywoluj. A ponadto stara maksyma mówi CI CO NIE KOCHAJĄ ZWIERZĄT NIGDY NIE KOCHAJĄ LUDZI.
Dodano: 23.04.2017 12:24    Przez: ~Max
A może w imię św. Franciszka pleban by jedną tacę na szczytny cel przeznaczył. Przykładowo z niedzielnej mszy.
Dodano: 22.04.2017 18:59    Przez: ~Lucynka
Psy nie były przy urodzinach Jezusa. Nie uczęstniczmy w pisich obrzędach i nie dla psa sakramenta. Zabraniam wprowadzenia sierciuchów do Kościoła.
Dodano: 23.04.2017 03:16    Przez: ~Franek
1 z 3
123>>