LM.plSportSeria bez zwycięstw zakończona, Sokół Kleczew pokonał Vinetę

Seria bez zwycięstw zakończona, Sokół Kleczew pokonał Vinetę

Przedostatnia drużyna w tabeli III ligi wyjechała z Kleczewa bez punktu. Sokół odniósł za to pierwsze zwycięstwo po trzech ligowych meczach bez wygranej i awansował na podium rozgrywek.

Tym razem drużyna Marcina Woźniaka mierzyła się z o wiele niżej notowanym zespołem, który powoli staje się drugim po Leśniku Manowo kandydatem do spadku. Kleczewianie jak na faworytów przystało rozpoczęli spotkanie od bramki. Już w dziewiątej minucie do siatki trafił Arkadiusz Bajerski, kończąc dwójkową akcję Przemysława Kędziory i Emile Thiakane.

Do przerwy więcej goli nie padło, choć Sokół miał swoje sytuacje. Uderzenie Piotra Kasperkiewicza zatrzymał bramkarz Vinety, a chwilę później w dogodnej sytuacji spudłował Arkadiusz Bajerski.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale kleczewianom udało się podwyższyć prowadzenie. W 74. minucie uderzenie z dystansu Tomasza Kowalczuka zatrzymał bramkarz przyjezdnych, ale dobitka Przemysława Kędziory do celu już dotarła i było 2:0.

Tradycyjnie Sokół jednak nie dał rady wygrać spotkania bez straty bramki. W doliczonym czasie gry goście otrzymali rzut wolny, po dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym Sokoła, a sytuację wykorzystał Dawid Jeż, strzelając na 2:1.

Takim też wynikiem zakończyło się sobotnie starcie. Sokół zdobył trzy punkty i z dorobkiem 43 oczek plasuje się na trzecim miejscu w tabeli (swojego spotkania nie rozgrywał jednak jeszcze czwarty obecnie Bałtyk Gdynia). Kolejny mecz rozegrany zostanie w przyszłą niedzielę. Sokół zagra na wyjeździe z Pogonią II Szczecin.

Sokół Kleczew – Vineta Wolin 2:1 (9’ Arkadiusz Bajerski, 74’ Przemysław Kędziora – 90’ Dawid Jeż)

Sokół Kleczew: Patryk Łagodziński  - Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Robert Jędras, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz, Arkadiusz Bajerski (63’ Tomasz Koziorowski), Przemysław Kędziora (85’ Marcel Koziorowski), Emile Thiakane (85’ Wojciech Antczak),  Łukasz Cichos.

źródło/fot.: A Kijowski (sokol.kleczew.pl)