LM.plSportWicher zatrzymany po dwóch zwycięstwach, SKP się przełamał

Wicher zatrzymany po dwóch zwycięstwach, SKP się przełamał

Jeden gol rozstrzygnął losy starcia SKP Słupca z Wichrem Dobra. Zakończone zostały dwie serie – meczów bez zwycięstwa słupczan i zwycięstw dobrzan.

Jeden gol rozstrzygnął losy starcia SKP Słupca z Wichrem Dobra. Zakończone zostały dwie serie – meczów bez wygranej słupczan i zwycięstw dobrzan.

Pierwszy (i jak się później okazało ostatni) gol w meczu padł już w piątej minucie. Piłkę w bramce Wichru umieścił Kamil Sikorski. Gospodarze niedzielnego meczu przeważali w pierwszych minutach, ale później do głosu zaczął dochodzić Wicher. Piłkarze Zbigniewa Kaczmarka byli jednak nieskuteczni i nie zdołali pokonać Szymona Szymańskiego.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale więcej bramek nie padło. SKP powinien zwyciężyć 2:0, ale w ostatnich minutach rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Głowala. Mecz zakończył się więc jednobramkowym zwycięstwem drużyny Wojciecha Henke.

Były to pierwszy komplet punktów zdobyty przez SKP Słupca od ponad miesiąca. Słupczanie mają obecnie na koncie 29 oczek i cały czas zajmują dziewiąte miejsce w tabeli IV ligi. Porażka Wichru w Słupcy przerwała serię wygranych tej drużyny. Dobrzanie z siedemnastoma punktami w dorobku plasują się na dwunastym miejscu w tabeli.

Kolejne mecze obie drużyny rozegrają dopiero 3 maja (niedzielny mecz rozgrywany był bowiem awansem). SKP Słupca zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a Wicher Dobra podejmie Victorię Września.

SKP Słupca – Wicher Dobra 1:0 (5’ Kamil Sikorski)

SKP Słupca: Szymon Szymański – Daniel Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Jakub Woźniak, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Sebastian Raczkowski, Kamil Sikorski (60’ Tomasz Rosiński), Piotr Witowski (82’ Dariusz Gromanowski), Marcin Balalja (72’ Kamil Łukasiewicz).

Wicher Dobra: Igor Szczepaniak – Mateusz Morusiński, Jarosław Śmieja, Andrzej Górski, Szymon Ignaczak, Tomasz Janicki (65’ Albert Gośliński), Łukasz Cieślak (74’ Dominik Józefiak), Michał Ignaczak, Daniel Błaszczyk, Beniamin Trzepacz (82’ Sebastian Gromada), Tomasz Wypiór.