Dzisiaj jest wtorek 26 września 2017, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23691) SPORT FORUM FIRMY (5073) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 15oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Podopieczni schroniska dla zwierząt doczekali si ... (15)Kościelec. Wypadek na dk 92. Samochód uderzył w barierk ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Siódme liceum ogólnokształcące. Chorzeń się ...

Konin. Siódme liceum ogólnokształcące. Chorzeń się doczekał

Dodano: 29.04.2017 11:08

Największe wyzwanie reformy systemu oświaty w Koninie to przekształcenie Gimnazjum nr 3 w VII Liceum Ogólnokształcące. Tak powstanie kolejny „ogólniak” w mieście. Chorzeń doczekał się liceum!

- To wyzwanie – potwierdza Alicja Frankowska, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Koninie. - Nauczyliśmy się bowiem pracować z młodzieżą gimnazjalną, a teraz będziemy mieć ofertę dla starszej młodzieży.

Szkoła prowadzi już dwujęzyczność i to przemówiło także za tym, aby na bazie gimnazjum powołać liceum, które dalej będzie prowadzić taką edukację. Jest także placówką integracyjną i to także ma być kontynuowane. Miasto jako organ prowadzący, wydało zgodę na otwarcie dwóch klas licealnych.

- Pierwsza klasa będzie biologiczno - chemiczna z rozszerzonym angielskim, druga to klasa dwujęzyczna z rozszerzoną matematyką, geografią i wiedzą o społeczeństwie – przedstawia plany Alicja Frankowska. - Jesteśmy do tego przygotowani – zapewnia.

 

Z powodu przekształcenia, szkoła zorganizowała tzw. drzwi otwarte aby pokazać przyszłym kandydatom swoją bazę i możliwości kształcenia. Pochwaliła się lekcją historii prowadzoną w języku angielskim. Pokazała chemiczne doświadczenia, pracownią geograficzną, sekcję szachową, ściankę wspinaczkową, aby udowodnić, żę bardzo poważnie przygotowuje się do sprostania wyzwaniu. To będzie kolejne liceum ogólnokształcące w Koninie. - Wyzwaniem jest, aby robić to, co do nas należy – podsumowała krótko Alicja Frankowska.

Przypomnijmy, że w wyniku reformy systemu oświaty, od nowego roku szkolnego w Koninie: Gimnazjum nr 1 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 15, Gimnazjum nr 3 zostanie przekształcone w VII Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 4 przekształci się w Szkołę Podstawową nr 10, Gimnazjum nr 5 włączone do Szkoły Podstawowej nr 12, Gimnazjum nr 6 włączone do V Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Górniczo - Energetycznych, a Gimnazjum nr 7 zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 7, kóra będzie mogła prowadzić nabór do klas czwartych i siódmych.

 

 

  • Konin. Siódme liceum ogólnokształcące. Chorzeń się doczekał
  • Konin. Siódme liceum ogólnokształcące. Chorzeń się doczekał
  • 1493457930-jrqvq9-gim2.jpg
  • 1493457932-q0bvrv-gim5.jpg
  • 1493457933-18qkz0-gim4.jpg
  • 1493457937-4ivvi7-gim7.jpg
  • 1493457939-b_f943-gim9.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Decyzja o utworzeniu kolejnego liceum w Koninie to decyzja tylko i wyłącznie polityczna.
Dodano: 29.04.2017 16:23    Przez: ~aa
".....cztery osoby się z nami radykalnie żegnają" a w wiadomościach w tvp1 mówili , że żaden nauczyciel pracy nie straci wręcz przeciwnie będzie więcej i podwyżki będą...
Dodano: 29.04.2017 11:38    Przez: ~plebs
Stawiamy na kształcenie zawodowe... Brakuje coraz więcej fachowców z przeróżnych branż... Tymczasem w Koninie otwieramy LICEA! szkołom technicznym i zawodowym zabrania się otwierać oddziałów bo przecież trzeba oddać miejsce nowym tworom! Spokojnie już niedługo otworzymy wschodnią granicę i wpuścimy ludzi, których będą pracować za 5/h. GRATULACJE!
Dodano: 29.04.2017 14:17    Przez: ~Ministerstwo
Jaka klasa dwujezyczna,bzdura...ciekawe czy spełniają wszystkie wymogi związane z wprowadzeniem dwujęzyczności w szkołach...gdzie nauczyciele muszą mieć potwierdzenie kwalifikacji oraz musi być zapewnione zastępstwo przez drugą osobę od danego przedmiotu do prowadzenia lekcji w klasie dwujęzycznej
Dodano: 29.04.2017 22:23    Przez: ~Asia
Czego to się nie otwiera żeby ratować stołki.
Dodano: 29.04.2017 16:41    Przez: ~Xcx

KOMENTARZE

".....cztery osoby się z nami radykalnie żegnają" a w wiadomościach w tvp1 mówili , że żaden nauczyciel pracy nie straci wręcz przeciwnie będzie więcej i podwyżki będą...
Dodano: 29.04.2017 11:38    Przez: ~plebs
no bo jak odejdą to wtedy będzie dla innych na podwyżki
Dodano: 29.04.2017 12:04    Przez: ~:)
Polska to ma być pracodawca gwarantowany a zawód nauczyciel jest dożywotni? Są samorządy co na edukację wydają 50% budżetu. Nauczyciele niech dziękują wszystkim rządom za ochronę. Dzieci rodzi się o 150-300 tysięcy rocznie mniej niż kiedyś a zwolnienie niemal nie było. I niech dziękują że mają pracę 25h tygodniowo przez 9 miesięcy a liczą im cały etat cały rok.
Dodano: 29.04.2017 15:14    Przez: ~Lo
Nauczyciele to święte krowy, zakłady upadają, ludzi zwalniają i nikt z tego powodu szat nie rozdziera, a jak mają zwolnić czy przesunąć do innej placówki kilku nauczycieli to wielka tragedia. Dzieci w Polsce rodzi się coraz mniej. Kaufland zatrudni.
Dodano: 29.04.2017 17:30    Przez: ~Rodzic
Jak sie wierzy w pisowskie brednie to tak potem jest.
Dodano: 29.04.2017 22:33    Przez: ~Pn
Kto odchodzi? Może nauczyciele od wspierania czyli bez żadnych kwalifikacji do pracy przy tablicy?
Dodano: 01.05.2017 07:16    Przez: ~Mgr
Nie pośle dziecka do nowego liceum,nauczyciele gimnazjalni zanim dostosują sie do wymogów licealnych, moze byc różnie, zwłaszcza na maturze. ..
Dodano: 01.05.2017 11:55    Przez: ~Marta
2017/2918 XDDD JESTEŚMY POWAŻNYM SERWISEM TEN ARTYKUŁ JEST POWAŻNY
Dodano: 29.04.2017 13:31    Przez: ~Giaur
Stawiamy na kształcenie zawodowe... Brakuje coraz więcej fachowców z przeróżnych branż... Tymczasem w Koninie otwieramy LICEA! szkołom technicznym i zawodowym zabrania się otwierać oddziałów bo przecież trzeba oddać miejsce nowym tworom! Spokojnie już niedługo otworzymy wschodnią granicę i wpuścimy ludzi, których będą pracować za 5/h. GRATULACJE!
Dodano: 29.04.2017 14:17    Przez: ~Ministerstwo
Tak, mądrzy rządzący stawiają na szkoły zawodowe, brakuje rzemieślników w Koninie, magistrów mamy przesyt, a i pożytku z nich żadnego.
Dodano: 29.04.2017 17:35    Przez: ~Hydraulik
13 zł/godz. brutto, stawka minimalna.
Dodano: 29.04.2017 17:42    Przez: ~Sprost...
Przecież wiele ludzi nie widziało i pewnie nie długo zobaczy te 13/h. Daleko nie szukajmy w szpitalu na szpitalnej mój wujek jako ochroniarz dostaje 7/h i powiedziano mu, że jak nie pasuje to droga wolna...
Dodano: 29.04.2017 23:33    Przez: ~Do sprost...
Ale dorabia jako rencista czy emeryt, tak ?
Dodano: 30.04.2017 16:32    Przez: ~Ochroniarz ?
Ludzie tracą pracę codziennie czy kogoś to obchodzi? Niech nauczyciele nie narzekają tylko się przekwalifikuja Tak jak to każdy musi robić.
Dodano: 29.04.2017 14:46    Przez: ~Aa
W myśl zasady kto głośniej krzyknie tam otwierają liceum !
Dodano: 29.04.2017 15:10    Przez: ~zniesmaczony
Nie ma szans, żeby tam powstało liceum. Nawet tegoroczni absolwenci G3 nie planują zostać dłużej, tylko myślą o konińskich szkołach ponadgimnazjalnych z tradycją. zostanie kilku słabych, co mieliby problemy dostać się gdzieś indziej.
Dodano: 29.04.2017 15:37    Przez: ~rodzic
Tak...." rodzic wszystkich gimnazjalistów" z gim wie najlepiej...jaka " tradycja " najlepsza dla jego dzieci.... Przypominam ze obecnie najlepsze LO w Koninie...czyli III.... tez kiedys nie bylo LO z tradycja...tez kiedys zaczynali...i .jakos nikt im zle nie zyczyl....a teraz?Zeby dosrać, zeby zaszkodzić , zeby zrównać z błotem...bo my z Konina wtedy czujemy się najlepiej...., prawda?. Zawiść, zawiść.....
Dodano: 29.04.2017 18:34    Przez: ~Pablo
No to dobra jest ta zmiana czy niedobra?
Dodano: 29.04.2017 16:12    Przez: ~Kollo
Pisuarska zmiana zawsze bedzie zla.
Dodano: 30.04.2017 09:33    Przez: ~Pn
Decyzja o utworzeniu kolejnego liceum w Koninie to decyzja tylko i wyłącznie polityczna.
Dodano: 29.04.2017 16:23    Przez: ~aa
Czego to się nie otwiera żeby ratować stołki.
Dodano: 29.04.2017 16:41    Przez: ~Xcx
To będzie niezly eksperyment....a ja na dziecku nie bede eksperymentowal. Daje do I LO bo tam maja prawdziwa tradycję. Chorzen jeszcze nie wie co to przygotowac ucznia do matury.
Dodano: 29.04.2017 17:04    Przez: ~Tomasz
I Liceum to już nie to samo, co kiedyś. I takie odgórne oceny jak pańska są nieuzasadnione. Zresztą prawda jest taka, że jak dziecko się będzie systematycznie samo uczyć to każda szkoła będzie dla niego dobra. Jeśli chodzi o "poziom" to jedynka już dawno spadła na psy.
Dodano: 29.04.2017 17:13    Przez: ~crac
I LO i tradycja....chyba w wysyłaniu uczniów na korki 😉