LM.plSportWicher Dobra: Sześć bramek, które mogą zdecydować o utrzymaniu

Wicher Dobra: Sześć bramek, które mogą zdecydować o utrzymaniu

Nie udźwignęli presji piłkarze Wichru Dobra. W niedzielnym starciu z Polonią Kępno zespół Zbigniewa Kaczmarka przegrał aż 0:6.

To był jeden z najważniejszych meczów dobrzan w sezonie. Polonia przed 25. kolejką plasowała się w tabeli tuż nad beniaminkiem z Dobrej. Szukający punktów potrzebnych do utrzymania Wicher w Kępnie musiał więc co najmniej nie przegrać, by zwiększyć swoje szanse na pozostanie w IV lidze. Stało się jednak zupełnie inaczej.

Polonia wygrała i to bardzo okazale, a Wicher doznał jednej z najwyższych porażek w bieżącym sezonie. Już w dwunastej minucie przed polem karnym faulowany był Filip Latusek. Do piłki podszedł sam poszkodowany, dając prowadzenie gospodarzom.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć lepsze sytuacje mieli kępnianie. Skuteczność Polonii wzrosła jednak dopiero w drugiej odsłonie starcia, gdy gospodarze strzelili jeszcze pięć goli. Wszystkie padły aż w czternaście minut. Bezradni dobrzanie mogli tylko patrzeć, jak do siatki kolejno trafiali Marcin Gruszka, Łukasz Walczak Filip Latusek i dwukrotnie Michał Górecki.

Porażka w Kępnie spowodowała spadek Wichru na trzynaste miejsce w tabeli. Dobrzanie wciąż wyprzedzają w klasyfikacji Kanię Gostyń, ale tylko o dwa punkty, a zespół z Gostynia otrzyma jeszcze trzy oczka za mecz z LKS Ślesin. Drużyna Zbigniewa Kaczmarka będzie więc musiała liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w wyższych ligach, które spowodują, że z IV ligi nie spadnie żaden z zespół lub na potknięcia rywali.

Dobrzanie wciąż również będą musieli szukać punktów w kolejnych spotkaniach ligowych. Najbliższe z nich już w sobotę. Wicher podejmie Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp.

Polonia Kępno – Wicher Dobra 6:0 (12’, 70’ Filip Latusek, 60’ Marcin Gruszka, 65’ Łukasz Walczak, 72’, 74’ Michał Górecki)

Polonia Kępno: Grzegorz Kubiszyn – Piotr Cierlak, Wojciech Drygas, Mateusz Gola (70’ Borys Wawrzyniak), Jakub Górecki, Marcin Gruszka (65’ Michał Górecki), Remigiusz Hojka, Witold Kamoś (65’ Kacper Skupień), Filip Latusek (80’ Patryk Schulz), Bernard Ndukong, Łukasz Walczak.

Wicher Dobra: Igor Szczepaniak – Daniel Błaszczyk, Łukasz Cieślak, Albert Gośliński, Sebastian Gromada, Michał Ignaczak, Szymon Ignaczak, Tomasz Janicki (60’ Konrad Grabowski), Mateusz Morusiński, Jarosław Śmieja, Beniamin Trzepacz.