LM.plSportJesienią było 0:6, w rewanżu 0:4. Wicher ostatni w tabeli

Jesienią było 0:6, w rewanżu 0:4. Wicher ostatni w tabeli

Tylko dwie bramki mniej stracili piłkarze Wichru Dobra w drugim starciu z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. Sobotnia porażka spowodowała spadek dobrzan na ostatnie miejsce w tabeli ligowej.

Pierwszy mecz obu drużyn skończył się wysokim zwycięstwem zespołu z Ostrowa Wlkp. Wicher na wyjeździe przegrał wtedy aż 0:6. W rewanżu udało się nieco poprawić ten rezultat, ale i tak to ostrowianie byli ostatecznie górą.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków przyjezdnych, ale dobrze między słupkami spisywał się Damian Wodnicki. W dwunastej minucie bramkarz Wichru jednak skapitulował. Z dystansu przymierzył Daniel Kaczmarek i było 1:0.

Gospodarze byli blisko wyrównania w 29. minucie, ale piłka trafiła jedynie w słupek. Ostrowianie już chwilę później podwyższyli swoje prowadzenie. Zagranie Daniela Kaczmarka wykorzystał Tomasz Kempiński, po raz drugi pokonując bramkarza Wichru.

Ostrowianie swoją wygraną przypieczętowali w drugiej odsłonie starcia. W 57. minucie dośrodkowywał Konrad Rusek, a głową celnie uderzył Tomasz Kempiński. Wynik starcia na 0:4 ustalił Maciej Kaniewski.

Porażka spowodowała spadek Wichru Dobra na ostatnie miejsce w tabeli IV ligi. Punkty za walkower z LKS Ślesin dostała bowiem Kania Gostyń. Dobrzanie mają obecnie na koncie siedemnaście oczek, jeden punkt straty, ale również jeden mecz rozegrany więcej od zespołu z Gostynia. W przyszły weekend Wicher czeka wyjazd do Kościana na mecz z tamtejszą Obrą.

Wicher Dobra – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 0:4 (12’ Daniel Kaczmarek, 30’, 57’ Tomasz Kempiński, 80’ Kaciej Kaniewski)

Wicher Dobra: Damian Wodnicki – Łukasz Cieślak, Albert Gośliński, Konrad Grabowski (73’ Patryk Gruca), Sebastian Gromada, Michał Ignaczak (85’ Bartłomiej Śmieja), Szymon Ignaczak, Tomasz Janicki (85’ Maciej Turkowski), Jarosław Śmieja, Beniamin Trzepacz, Tomasz Wypiór.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek, Marek Szymanowski, Daniel Kaczmarek, Krystian Mokrzycki (79’ Damian Izydorski), Miłosz Nowicki (73’ Maciej Kaniewski), Michał Giecz (76’ Mateusz Ziemiański), Tomasz Kempiński (71’ Paweł Zadka).