Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportKKSz Konin: Cztery medale dziewcząt, dwa dla chłopców

KKSz Konin: Cztery medale dziewcząt, dwa dla chłopców

Ponad 80 zawodników rywalizowało w sobotę w Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Młodszych w szabli dziewcząt i chłopców - XVI Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. Sześć medali wywalczyli reprezentanci KKSz Konin.

Gospodarze zdominowali przede wszystkim turniej dziewcząt. W finałowej ósemce znalazły się cztery szablistki KKSz Konin i wszystkie cztery stanęły na podium turnieju. W finałowej walce Alicja Papuzińska pokonała 15/12 Natalię Wysocką. Brązowe medale otrzymały natomiast Aischa Hadj Bachir i Weronika Waleriańczyk.

W turnieju chłopców najwyższy laur również pozostał w Koninie. Złoto wywalczył Dominik Płusa, pokonując w finale reprezentanta UKS 13 Białystok – Juliusza Sadowskiego – 15/12. Brązowe medale powędrowały do Stepana Kovala (Miński) oraz Olafa Stasiaka (KKSz Konin).

Kolejny start konińscy szabliści zaplanowany mają na przyszły weekend. W Madrycie walczyć będą w Pucharze Świata Seniorów, a w Grodzisku Mazowieckim zmierzą się w II Otwartych Mistrzostwach tego miasta.