Dzisiaj jest wtorek 26 września 2017, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23852) SPORT FORUM FIRMY (5074) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Osiedle Zatorze wzbogaciło się o kolejną rzeźbę (12)Prawdziwych mężczyzn (piłkarzy) poznaje się po tym jak ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościTragedia na przejściu dla pieszych. Zginęła kobieta

Tragedia na przejściu dla pieszych. Zginęła kobieta

Aktualizacja 16.05.2017 08:48

Do śmiertelnego wypadku doszło dziś przy ul. Przemysłowej w Koninie. Zginęła przechodząca przez pasy 79-latka.

Tragedia wydarzyła się po godz. 13 nieopodal tzw. „ślimaka”. Z pierwszych przekazywanych przez policję informacji jadący dostawczym mercedesem 22-latek miał stracić panowanie nad kierownicą, po tym jak próbował ominąć dziurę w jezdni i uderzył w idącą chodnikiem kobietę.

Według najnowszych ustaleń, kierowca potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych, 79-letnią koniniankę.

- Kobieta zdążyła już niemal przejść przez obydwa pasy ruchu i zbliżała się do wysepki. W tym momencie została potrącona

- informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. 

Mimo reanimacji, kobieta zmarła. Kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna za spowodowanie śmiertelnego wypadku odpowie przed sądem.

  • 1494854989-ldrcat-image-0-02-05-9514c95efec8ca76c3eb71af9ca27ab50b9adae9eddb9c0f123acf83fecf3b89-v.jpg
  • 1494854989-wx4_21-image-0-02-05-14e99e79234b6b5e296ec8432ac3ec362477bc172393223c696036f9fb9291c9-v.jpg
  • 1494854989-unt503-image-0-02-05-4d8899b4b86e69704318532681f688818f7ec15f5235a86a35e6335e0cfe37fb-v.jpg

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Sprawdzić dziure,jeśli wielka to za smierc kobiety pociągnąć do odpowiedzialnosci wladze miasta!
Dodano: 15.05.2017 15:04    Przez: ~rota
Światła? Zapomnij! Pisałem do Pana Pająka aby na ul. Spółdzielców założyć sygnalizację dla pieszych na tzw. guzik żeby nie utrudniać ruchu, w odpowiedzi usłyszałem że spowoduje to korki, a 2 lata później robią przystanki autobusowe bez zatoczek i to już nie tamuje ruchu, Konin - miasto myślących na wstecznym biegu!
Dodano: 15.05.2017 15:35    Przez: ~Radosław
Bylam swiadkiem tego wypadku.... niech zrobia tam w koncu swiatla na pasach bo kierowcy jezdza jak wariaci....
Dodano: 15.05.2017 15:17    Przez: ~Xyz
rota- oczywiscie masz 100% racje - jezeli tylko kierowca był trzeżwy uniewinnić go. Współczuje rodzinie Pani ktora zginęła ale naprawde takich wypadków przez dziury w jezdni moze byc duzo
Dodano: 15.05.2017 15:10    Przez: ~ piesza
i po raz kolejny musi wydarzyć się tragedia aby urzędnicy zabrali się do pracy, o tym w jakim stanie jest ul. Przemysłowa każdy wie, ale nikt nic z tym nie robi. Kierowcy musza radzić sobie sami, piesi jak widać także. Nawet nie chce sobie wyobrażać co czeka rowerzystów, którzy chcieli by się dostać do Ślesina, tylko opaska na oczy i stanąc jak przed plutonem egzekucyjnym. Niech Pan Pająk się trochę pokręci po mieście to pozna priorytety.
Dodano: 15.05.2017 15:33    Przez: ~Radosław

KOMENTARZE

Sprawdzić dziure,jeśli wielka to za smierc kobiety pociągnąć do odpowiedzialnosci wladze miasta!
Dodano: 15.05.2017 15:04    Przez: ~rota
rota- oczywiscie masz 100% racje - jezeli tylko kierowca był trzeżwy uniewinnić go. Współczuje rodzinie Pani ktora zginęła ale naprawde takich wypadków przez dziury w jezdni moze byc duzo
Dodano: 15.05.2017 15:10    Przez: ~ piesza
jakie dziury? w koninie drogi sa piekne. a najpiekniejsza jest przemyslowa. W nowej skodzie superb ktora kupili za TWOJE pieniadze dziur nie czuc. a jak wahacz sie zniszczy to kupia nowy. tez za TWOJE pieniadze... TO miasto stoi w miejscu od 20 lat... syf dziury wtyd... kasa idzie ale nie tam gdzie trzeba.
Dodano: 15.05.2017 16:15    Przez: ~emeryt odejdz
W tym miejscu nie ma żadnej dziury. Znowu nagonka na władze Konina?
Dodano: 15.05.2017 16:21    Przez: ~Konin będzie mój
A gdzie tam jest dziura???
Dodano: 15.05.2017 16:27    Przez: ~Okulista
POgonić z miasta tych sprzedawczyków z PO i czerwonych aparatczyków z towarzyszem ńowickim na czele.
Dodano: 15.05.2017 16:37    Przez: ~PAJĄK-WON
Pewnie! A nie władza tylko remontuje swoje osiedla A inne wyglądają jak z lat 80...
Dodano: 15.05.2017 17:08    Przez: ~Xxx
Czytanie tekstu ze zrozumieniem, niektórym jak widzę sprawia ogromne problemy. A fala niekontrolowanego hejtu natym portalu, już dawno przekroczyła granice dobrego smaku. Zwłaszcza, że dotyczy tragedii wielu osób. To bardzo źle świadczy o administratorze strony i właścicielu LM
Dodano: 15.05.2017 18:44    Przez: ~mieszkaniec
Ano skończyly się czasy gdy w szczycie komunikacyjnym po alejach przez godzinę przyjechało 5 pojazdów w tym 4 autobusy
Dodano: 15.05.2017 19:32    Przez: ~Messenger
Konin to wielka dziura bez przyszlosci-miasto hmmm dla spokojnych starszych ludzi, ostatnie juwenalia pokazaly wiecej strazy i policji niz bawiacych sie studentow,a o drogach juz nie wspomne...jestes w Goslawicach a czujesz sie jak na statku w Lebie tylko jak nie wieje to szumu ...moza brak...
Dodano: 15.05.2017 20:48    Przez: ~maxxx
Jak mozna napisać, ze próbował ominąć dziurę jak tam nie ma dziury. Czy LM już prowadzi otwarta wojnę z Prezydentem? Tez nie głosowałem na Nowickiego, ale tu już przesadzacie. To totalny brak warsztatu dziennikarskiego.
Dodano: 15.05.2017 23:34    Przez: ~LM.pl
Nie ma tam żadnej dziury !!! a na pewno nie takiej żeby stracić panowanie nad kierownicą. Wiadomo że teraz kierowca będzie się tłumaczył...
Dodano: 16.05.2017 08:22    Przez: ~Mieszkaniec osiedla II
Zamiast poświęcać życie przechodnia, lepiej jakby poświęcił samochód( i wjechał w tę dziurę). No ,ale szkoda na koszty. Kierowcy muszą się liczyć z tym , ze ich samochody nie są zbyt wiele warte w porównaniu do życia ludzkiego.
Dodano: 16.05.2017 09:59    Przez: ~ktoś
W tym miejscu nie ma dziury, jezdze tam praktycznie codziennie, wiec wiem co mowie
Dodano: 16.05.2017 11:19    Przez: ~Nn
Bylam swiadkiem tego wypadku.... niech zrobia tam w koncu swiatla na pasach bo kierowcy jezdza jak wariaci....
Dodano: 15.05.2017 15:17    Przez: ~Xyz
Światła? Zapomnij! Pisałem do Pana Pająka aby na ul. Spółdzielców założyć sygnalizację dla pieszych na tzw. guzik żeby nie utrudniać ruchu, w odpowiedzi usłyszałem że spowoduje to korki, a 2 lata później robią przystanki autobusowe bez zatoczek i to już nie tamuje ruchu, Konin - miasto myślących na wstecznym biegu!
Dodano: 15.05.2017 15:35    Przez: ~Radosław
idealne miejsce na rondo w koninskim stylu. Takie jak na11 listopada koło młynu...
Dodano: 15.05.2017 16:54    Przez: ~w
Swiatla czy pasy nie zapewnia 100% bezpieczeństwo nstwa jezeli w ludzuach nie bedzie myslenia (dotyczy to kierowcow i pieszych). Zdrowy rozsądek a nie kolejne swoatla czy pasy. To jest rozwiazanie.
Dodano: 15.05.2017 19:52    Przez: ~Pn
Światła - jestem za! Tam jeżdżą jak wariaci !
Dodano: 16.05.2017 08:24    Przez: ~Mieszkaniec osiedla II
a wystarczy zmienic przepisy, ze na ulicy ZAWSZE pierwszeństwo ma samochód, tak jak na chodniku pieszy. Jestem w stanie sie zalozyc, ze piesi w koncu zaczna myslec przechodząc przez ulice, skonczy sie wybieganie, skonczy sie wchodizenie na pasu z nosem w smartfonie, a i babcie beda musialy sie dostosować. Matka natura jest wredna....ale o dobre geny dba.
Dodano: 16.05.2017 09:19    Przez: ~asf
@asf dobrze prawi. Na drodze panem powinien byc kierowca a na chodniku pieszy...
Dodano: 16.05.2017 09:38    Przez: ~Pn
TAM TYLKO FOTORADAR!
Dodano: 16.05.2017 14:42    Przez: ~Myslacy z Wyszynskiego
Zrobic przepis ze na przejsciu pieszy jest swiety
Dodano: 16.05.2017 17:43    Przez: ~swiety
Sama byłam świadkiem jak że dwa miesiące temu jak samochod też z tych większych potrącił by pieszego, tam nie widać pasów na jezdni!
Dodano: 23.05.2017 08:48    Przez: ~Onaa
Niby przez dziurę ale wina kierowcy by jechal przepisowo to by dziure zauwazyl zabil czlowieka przez nierozwage mysle ze 5 lat dostanie
Dodano: 15.05.2017 15:19    Przez: ~Johny b
Może nie wypatrywał dziur, tylko patrzał przed siebie? Na inne samochody, światła itp?
Dodano: 15.05.2017 16:08    Przez: ~taaaaa
Przez dziurę wybrał śmierć człowieka by felgi nie pogiąć..., jak tacy są kierowcy to z domu strach wychodzić.
Dodano: 15.05.2017 16:37    Przez: ~Matka dyrektor.
Do matka dyrektor. Gdyby wjechał w dziurę inaczej mogło by się skończyć....
Dodano: 15.05.2017 17:10    Przez: ~Xxx
nikt specjalnie by tego nie zrobil.Kubica instruktor sie odezwal moze na nieznanej trasie...???
Dodano: 15.05.2017 20:51    Przez: ~maxxx
i po raz kolejny musi wydarzyć się tragedia aby urzędnicy zabrali się do pracy, o tym w jakim stanie jest ul. Przemysłowa każdy wie, ale nikt nic z tym nie robi. Kierowcy musza radzić sobie sami, piesi jak widać także. Nawet nie chce sobie wyobrażać co czeka rowerzystów, którzy chcieli by się dostać do Ślesina, tylko opaska na oczy i stanąc jak przed plutonem egzekucyjnym. Niech Pan Pająk się trochę pokręci po mieście to pozna priorytety.
Dodano: 15.05.2017 15:33    Przez: ~Radosław
To, że są pasy, nie oznacza, że mam slepo na nie wchodzic. Ograniczone zaufanie warto miec bedac nie tylko kierowcą ale i pieszym. Gdyby ludzie brali to sobie do serca to nie byloby takich wypadków. Poza tym auta nie zatrzyma sie ot tak... w miejscu... Ja np nie przechodze przez pasy jak nie jestem pewien na 100%, ze auto sie zatrzymalo mi przed pasami. Rozumiesz? Przez to ciagle jeszcze zyje. I jestem nie tylko kierowca ale i pieszym. Myslenie nie boli! OBOJE UCZESTNICY TEGO WYPADKU BY UNIKNELU, GDYBY POMYSLELI CHOC ODROBINKE...
Dodano: 15.05.2017 19:53    Przez: ~Pn
Odcinek drogi na którym wydarzyła się ta tragedia jest jeszcze znośny ale zapraszam na przejażdżkę kawałek dalej w stronę huty, slalom połączony z rodeo a to przecież droga krajowa, wylot z Konina na Bydgoszcz. Przez tyle lat nikt nie zrobił nic żeby tam było bezpieczniej!
Dodano: 16.05.2017 08:36    Przez: ~Otik
Jeżdzą jak idioci dla niego ominąć dziure ważniejsze od ludzkiego życia co za typ
Dodano: 15.05.2017 15:45    Przez: ~xmen
Żeby tam jeszcze jakieś dziury były
Dodano: 15.05.2017 16:55    Przez: ~KONINIANKA
Patrz moj powyzszy komentarz.
Dodano: 15.05.2017 19:54    Przez: ~Pn
Się patrzy jak się na pasy wchodzi, rozumiem tragedia te sprawy ale ludzie takie rzeczy są na porządku dziennym a społeczeństwo nadal się nie nauczyło..
Dodano: 16.05.2017 09:29    Przez: ~A no
ZAMIAST SWIATEL,KTORE STWARZALY BY ZAGROZENIE W RUCHU,NALEZY TAM ZAMONTOWAC FOTORADAR,PREDKOSC NA PEWNO SPADNIE, BEZPIECZENSTWO WZROSNIE I PANSTWO TROCHE ZAROBI NA KIEROWCACH
Dodano: 16.05.2017 14:40    Przez: ~Myslacy z Wyszynskiego
Może w końcu LM pójdzie po rozum do głowy i zacznie blokować możliwość komentowania wszelkich wypadków.Giną ludzie ,rodziny cierpią a niepoważni piszą co im ślina na język przyniesie.Chcecie informować o takich rzeczach to blokujcie możliwość pisania wszelkich komentarzy,które nikomu nic dobrego nie dadzą a tylko przynoszą przykrość bliskim.
Dodano: 15.05.2017 16:04    Przez: ~xyz
Święta racja ten portal blokuje co chce aby nie komentowac
Dodano: 15.05.2017 16:42    Przez: ~Popieram xyz w 100%
Dokładnie! w przypadku śmierci jakiejś osoby, zdecydowanie powinno się blokować możliwość komentowania! Takie beznadziejne komentarze niektórych "mądrych" nie pomogą ani rodzinie pokrzywdzonej, ani sprawcy, który też ma teraz o czym myśleć....
Dodano: 15.05.2017 18:10    Przez: ~Apel
Ogolnie to zablokowac LM aaaa.... za caloksztalt...bzdury pisza itd,
Dodano: 15.05.2017 20:54    Przez: ~wrrr
blokowanie to ograniczanie wolności słowa którą gwarantuje konstytucja, jak zaczniecie blokować opinie ludzi to zrobicie to samo co Jarek z Trybunałem Konstytucyjnym i Kurski z TVP. Blokować można tylko obraźliwie i ujawniające dane osobowe komentarze.
Dodano: 16.05.2017 08:38    Przez: ~Myśleć!
Kobieta nie szła chodnikiem tylko przechodzila przez pasy.... Gdzie jest sygnalizacja ja sie pytam?!!
Dodano: 15.05.2017 16:07    Przez: ~Swiadek
Piszesz nieprawdę.
Dodano: 15.05.2017 16:25    Przez: ~DK 25
Nic nie zastapi myślenia, ktorego tu widocznie nie bylo.
Dodano: 15.05.2017 19:55    Przez: ~Pn
Głowa od myślenia nie boli, od przekrecenia jej w prawo i w lewo też nie więc może zacznijcie używać mózgu.. Sygnalizacja Ci życia nie uratuje skoro nie potrafisz użyć szarych komórek
Dodano: 16.05.2017 09:31    Przez: ~Bango
Od zimy nie widziałem ekipy, która łata dziury. Wcześniej Skanska robiła to przyzwoicie a teraz jakaś "kantkowa" pozostałość niszczy nawierzchnię poprzez frezowanie. Takie dziury pozostawili na skrzyżowaniu Zagórowska - Dąbrowskiej. Rozsypuje się połączenie nawierzchnii Zagórowska Trasa Bursztynowa. Nikt nie inwentaryzuje dziur, nie dzieje się nic. To skandal. Prezydent stołki rozdał, po oszustach ślady pozacierane poprzez utworzenie nowej jednostki ZDM. Kiedyś był PDiM należący do miasta to cwaniaki złodziejsko sprywatyzowali i tworzą coś od nowa. Ciekawe co z gruntami na Spółdzielców, gdyż temat był ciekawy. Co z tym zrobił Syndyk. Kto naprawi szkody wyrządzone przez "kantusia". Wszyscy ręce umyli. Gdzie było RIO?? Ile inwestycji spartolonych odebrali inspektorzy a Miasto zapłaciło?? To są ciekawe tematy.
Dodano: 15.05.2017 16:14    Przez: ~PYTAM
tak rozyebanych drog to ja w tym miescie nie pamietam. Przemyslowa to juz jest makabra na wylocie. Na starym koninie makabra koła mozna pourywac. w centrum dziury, wszedzie dziury i nikt sie tym nie zajmuje. To sie4 w glowie nie miesci. Ludzie ilez to mozna. Ja nigdy nie wtracalem sie w sprawy polityczne w tym grajdole koninskim ale to co sie dzieje przez ostatnie kilka lat to jest tragedia. Moj brat przyjechal z poznania do ktorego uciekl po skonczeniu studiow i jezdzilismy po miescie powspominac stare czasy. Jak widzal ten syf, te dziury to za glowe sie lapal jak to wyglada... zero zmian od 20 lat.
Dodano: 15.05.2017 16:48    Przez: ~miasto emerytow
Tam nie ma dziury!
Dodano: 15.05.2017 16:15    Przez: ~Mieszkaniec osiedla
Tragedia
Dodano: 16.05.2017 06:34    Przez: ~Zabić kierowce
Zabic kietowce... walnij sie w leb...
Dodano: 16.05.2017 09:40    Przez: ~Pn
Jechał jak wariat to takie za skutki zamknąć do więzienia za szaleństwo przy pasach się zwalnia a on ładnie musiał zapieprzac i zgania na dziurę jak by każdy omijal dziury i zabijał to by ludzi na świecie nie było.
Dodano: 15.05.2017 16:21    Przez: ~Kierowca
Dokładnie zapieprzal przez co mógł i stracił panowanie ,gdyby jechał wolniej to by potrącił kobietę i nie byłoby skutku smiertelnego.Jesli był trzeźwy i nie miał nic wcześniej na sumieniu to dostanie zawiasy o ile nie zmieniły się przepisy po pijaku do 12 lat się dostaje.Ale oczywiście musi być kara i sąd ja wymierzy jest to wyłączną winna kierowcy.Gdyby to wasza matka ,siostra,corka czy to babcia zginęła to byście tak nie pisali że to wina dziury.
Dodano: 15.05.2017 16:59    Przez: ~Rfc
Zap... ze 200km/h... zenujace takie jak powyżej konentarze.
Dodano: 16.05.2017 09:41    Przez: ~Pn
1 z 6
123456>>