Dzisiaj jest środa 25 kwietnia 2018, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26103) SPORT FORUM FIRMY (5168) PRACA (91) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 8oC
Jutropogoda
14 / 7oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Płacili cudzymi kartami i wpadli. Grozi im do 10 l ... (9)Koło. Motocyklem pędził w terenie zabudowanym 103 ... (36)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKoło. Profesor astronomii z USA spotkał się z młod ...

Koło. Profesor astronomii z USA spotkał się z młodymi odkrywcami

Dodano: 17.05.2017 12:44

Zespół Szkół nr 1 w Kole odwiedził profesor Sanjay Limaye z Uniwersytetu Wisconsin w Stanach Zjednoczonych.

Wizyta znanego astronoma związana jest z piątą rocznicą działalności szkolnego Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” oraz licznymi projektami, które realizuje kolska placówka. Uczniowie i członkowie Klubu Młodych Odkrywców od lat biorą udział w ciekawych i niezwykłych projektach rozwijających ich zainteresowania, a związanych m. in. z badaniem kosmosu. Zainteresowania klubu obejmują również takie dziedziny jak: fizyka, astronomia, geografia, chemia, biologia, matematyka, mechatronika i informatyka. Warto dodać, że to właśnie w tej szkole realizowano w ramach zajęć lekcyjnych nauczanie mechatroniki z elementami robotyki, które dziś kontynuowane jest z uczniami należącymi do Klubu Młodych Odkrywców. W realizacji swoich projektów uczniowie na co dzień współpracują z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ABM Space z Torunia, a nawet NASA – Amerykańską Agencją Kosmiczną.

Podczas wizyty w szkole profesor poprowadził wykład w jęz. angielskim na temat budowy planet skalistych w Układzie Słonecznym oraz przeprowadził warsztaty dla uczniów biorących udział w dwóch projektach: EarthKAM – widok Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przy współpracy z Sally Ride Science i NASA, REMY-ESERO z mechatroniki dotyczący kierowania łazikiem marsjańskim na kraterze i wykonywania badań pomiarowych na jego powierzchni zorganizowanym przez biuro ESERO w CNK Kopernik w Warszawie oraz ABM Space z Torunia.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia w budowie i programowaniu robotów, wymieniali się spostrzeżeniami oraz wysłuchali wskazówek naukowca dotyczących dalszej pracy. Była to już druga wizyta tego światowej sławy badacza kosmosu w szkole przy ul. Poniatowskiego w Kole, który spotkał się z młodymi naukowcami na zaproszenie opiekuna klubu, nauczyciela fizyki i informatyki Michała Kazimierczaka.

Fot.  ZS nr 1 w Kole

  • Profesor astronomii z USA spotkał się z kolskimi odkrywcami
  • Profesor astronomii z USA spotkał się z kolskimi odkrywcami
  • Profesor astronomii z USA spotkał się z kolskimi odkrywcami

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZS 1 w Kole,   klub młodych odkrywców,   astronom w Kole,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Brawo, to najlepsza szkoła w Kole!
Dodano: 17.05.2017 14:17    Przez: ~Kolanin
Kolano- Kolanin.
Dodano: 17.05.2017 18:51    Przez: ~Tak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.