Dzisiaj jest poniedziałek 21 maja 2018, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25404) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 12oC
Jutropogoda
19 / 12oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Żeglarze rozpoczęli sezon. Pływali po Jeziorze Śle ... (0)Konin. Motocykliści i kierowcy samochodów otworzyl ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonkurs improwizacji jazzowej rozpoczął Jazzonalia

Konkurs improwizacji jazzowej rozpoczął Jazzonalia

Materiał promocyjny

Dodano: 18.05.2017 09:33
  • Konkurs improwizacji jazzowej rozpoczął Jazzonalia

Jak co roku tradycją Jazzonaliów jest Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej. Tym razem uczestniczyło w nim 13 uczniów szkół muzycznych II stopnia z województw: wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego. Konkurs to dopiero początek, przed nami gwiazdy Jazzonaliów Urszula Dudziak, Maria Sadowska, Dorota Miśkiewicz i Adam Bałdych.

Zwycięzcą Makroregionalnego Konkursu Improwizacji Jazzowej został  Kamil Wrona (fortepian) ze szkoły muzycznej w Lodzi, drugie miejsce zajął Nikodem Kluczyński (kontrabas) z Poznania, a trzecie Mateusz Kaszuba (fortepian), również z Poznania.

Umiejętności uczniów oceniali w tym roku Maciej Fortuna i Zbigniew Wrombel z Akademii Muzycznej w Poznaniu, Maurycy Wójciński z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Paweł Zielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

A już dziś w koncercie Konin Meets Hénin-Beaumont wystąpią muzycy z Konina i z miasta partnerskiego.  Muzycy  z Hénin-Beaumont zagrają po raz pierwszy. Konin reprezentować będą comba Pawła Zielaka i Szymona Wieczorkiewicza, big-band pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego oraz zespół złożony z pedagogów specjalności jazzowej. Początek o 18.00.

Kolejny dzień (19maja) to koncerty królowej jazzu Urszuli Dudziak, laureatki tegorocznego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych oraz Adama Bałdycha, który łamie bariery wiolinistyki i wyznacza dla niej nowe ścieżki.

Urszula Dudziak to głos, na który fani jazzu czekają z niecierpliwością. Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią.

W międzynarodowym składzie (19 maja) zaprezentuje się Adam Bałdych. Artysta zaciera granice między jazzem, muzyką poważną i współczesnym światem dźwięków. "Projekt „Bridges” współtworzony jest wraz z norweskim zespołem Helge Lien Trio.  Gościem specjalnym festiwalu będzie saksofonista Tore Brungorg.

Kolejna energetyczna artystka, która na scenie pojawi się 20 maja,  to Maria Sadowska. Jest niepokorna i bezkompromisowa. Jej przeboje śpiewa cała Polska. Łączy tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzykę elektroniczną czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką. Podczas Jazzonaliów w Koninie usłyszymy utwory z albumu  „Jazz na ulicach", który uzyskał status Złotej Płyty.

Piosenki należące do kanonu polskiej muzyki w jazzowych aranżacjach zaśpiewa Dorota Miśkiewicz, która projektem Piano.pl składa hołd polskiej pianistyce. 20 maja w Koninie usłyszymy artystkę w towarzystwie trzech pokoleń pianistów (Włodzimierz Nahorny, Dominik Wania, Lutosławski Piano Duo) oraz Atom String Quartet.

W programie Jazzonaliów jest również pokaz filmu "Miles Davis i ja" (20 maja) o życiu legendarnego Milesa Davisa, który uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii.

24. Jazz festiwal Jazzonalia zakończy się w niedzielę 21 maja. To czas dla najmłodszych. Projekt Jazzowo-bajkowo to spotkanie z muzyką z filmów i bajek. Na koncercie pojawią się ulubione przez dzieci, znane także rodzicom melodie z bajek i filmów w jazzowych aranżacjach. Nie zabraknie wspólnych zabaw, gry na instrumentach i śpiewu. Początek o 12.00.

Honorowy Patronat nad Festiwalem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.

Szczegółowy program znaleźć można na www.jazzonalia.konin.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jazzonalia,   muzyka,   koncert,   centrum kultury i sztuki

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.