LM.plSportPrzemysław Dobrowolski w dziesiątce najlepszych w Polsce

Przemysław Dobrowolski w dziesiątce najlepszych w Polsce

Zawodnik Tytan Team i Central Tytan Team Przemysław Dobrowolski zajął dziewiąte miejsce w finale turnieju International Bench Press League – Lidze Wyciskania Leżąc.

Zmagania w lidze rozłożone były na kilka miesięcy. Po dwóch pierwszych startach Przemysław Dobrowolski z Konina zajmował jedenaste miejsce w kategorii wagowej 93 – 105 kg. - Marzyłem o miejscu dziesiątym – przyznawał już po zakończeniu zmagań koninianin. Cel udało się osiągnąć i to nawet z nadwyżką.

W finałowym turnieju Dobrowolski dwukrotnie poprawił rekord życiowy – najpierw podnosząc 187 kg, a następnie 190 kg. Te wyniki przy wadze 96,800 kg dały mu awans na dziewiąte miejsce w klasyfikacji swojej kategorii wagowej (na 33 zawodników) oraz 51. miejsce w klasyfikacji open (na prawie 200 zawodników). W klasyfikacji drużynowej Tytan Team zajął czwarty raz z rzędu pierwsze miejsce.

- Turniej z roku na rok jest coraz bardziej wymagający, przybywa wielu nowych zawodników z całej Europy. Zorganizowany był jak zwykle profesjonalnie i z dużym rozmachem. W przyszłym roku na pewno też mnie tam nie zabraknie i mam nadzieję, że w końcu uda się złamać magiczną barierę 200 kg – podsumował swój występ Przemysław Dobrowolski.

W minioną niedzielę miłośnicy sportów siłowych rywalizowali natomiast w Koninie. Zmagania odbyły się w trzech konkurencjach – wyciskaniu sztangi metodą eliminacji, martwym ciągu i podnoszeniu kettla na czas.

Trzykrotnie na podium stawał Przemysław Dobrowolski, zdobywając srebro w wyciskaniu sztangi w kat. wagowej do 100 kg (ciężar 190 kg), srebro w martwym ciągu (210 kg) i trzecie miejsce w podnoszeniu kettla (57 powtórzeń w minutę). Brązowy medal w martwym ciągu wywalczył Kamil Dębczak (ciężar 170 kg przy wadze 85 kg). Dwa krążki zdobył Sebastian Niedźwiedziński – srebrny medal w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. wagowej 100+ kg (ciężar 210 kg) i złoto w podnoszeniu kettla (77 powtórzeń). Bez zdobyczy medalowych swój udział w zawodach zakończył Adam Staszak, notując ciężar 105 kg.

W zawodach brały również udział kobiety. Lidia Nowak z Central Tytan Team zdobyła trzecie miejsce wśród kobiet w martwym ciągu (ciężar 90 kg). Dwa medale wywalczyła natomiast Justyna Stankowska. Reprezentantka Central Tytan Team zajęła trzecie miejsce w wyciskaniu sztangi (ciężar 45 kg), a w podnoszeniu kettla – drugie miejsce (54 powtórzenia).

- Zawody ogólnie uważam za udane. Padło parę rekordów życiowych i obyło się bez większych kontuzji. Pokazaliśmy, że potrafimy się bawić i jesteśmy zgrani jako grupa. Trening z mistrzem Karolem Małeckim zakończył ten niezwykle udany dla naszego teamu dzień. Jestem dumny, że mogę być trenerem tak wspaniałych ludzi, dla których najważniejsza jest zabawa i zdrowa rywalizacja, a nie zawsze najwyższy stopień podium – podsumował występy swoich podopiecznych Przemysław Dobrowolski.