Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19139) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Samorząd województwa troszczy się o takie ośrodki jak Konin

Dodano: 24.05.2017 10:01

- Chciałabym podkreślić, że samorząd województwa wielkopolskiego w wielu działaniach troszczy się o rozwój takich ośrodków jak Konin – powiedziała Małgorzata Waszak podczas spotkania w ramach KKO.

Tym razem w konińskim klubie obywatelskim pojawiła się dawno nie widziana w Koninie Małgorzata Waszak, obecnie radna sejmiku wielkopolskiego i Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Spotkanie zgrabnie poprowadził Witold Nowak, samorządowiec i Henryk Drzewiecki, koordynator KKO. Rozpoczęło je serdeczne powitanie Małgorzaty Waszak (niegdyś konkurentki o fotel prezydenta) z prezydentem Konina – Józefem Nowickim. Kilka lat temu w tej samej sali MDK odbyła się debata kandydatów przed druga turą wyborów prezydenckich w Koninie. Na argumenty wyborcze ścierali się tam wówczas Małgorzata Waszak i Józef Nowicki.

Małgorzata Waszak, która po wyborach samorządowych weszła w skład sejmiku wielkopolskiego wyprowadziła się z Konina. Pracuje i mieszka w Poznaniu. - Ja się nie czuję tutaj gościem bo jestem stąd, czuję, że nadal jestem z Państwem – powiedziała na wstępie spotkania. - Od ponad dwóch lat pełnię funkcję radnej sejmiku wielkopolskiego, ale moje doświadczenia z pracy samorządu są bogate. Teraz wiele spraw, z którymi boryka się region koniński widzę z szerszej perspektywy, wojewódzkiej. Cieszę się, że województwo wielkopolskie wykazuje ogromną troskę, aby dbać o rozwój tych skrajnych regionów, również o nasz region. Myślenie perspektywiczne zarządu jest takie, żeby zadbać o dawne miasta wojewódzkie, aby nadal były wzmacniane i stały się podporą dla Wielkopolski. Dowodem jest to, że w ramach tej perspektywy unijnej znalazły się specjalnie dedykowane środki w ramach obszaru strategicznej interwencji. Nie jest to bowiem zjawisko powszechne, raczej unikalne, jeśli chodzi o dysponowanie środkami regionalnymi. To Wielkopolska wprowadziła obszary strategicznej interwencji. Chciałabym podkreślić, że samorząd województwa wielkopolskiego w wielu działaniach troszczy się o rozwój takich ośrodków jak Konin.

Oprócz tematów regionalnych, rozmawiano także o miejscu Polskie w Europie, budowaniu samorządności, aglomeracji konińskiej. Pytano marszałka o przyszłość sektora energetycznego, poziom jeziora Wilczyńskiego oraz podziały na scenie politycznej.

Jestem zaniepokojony tym, jak Polska jest widziana w Europie – powiedział Marek Woźniak, marszałek. - Dlatego, że wyszliśmy z roli prymusa, jaką mieliśmy w  roku prezydencji. Dziś coraz częściej traktuje się nas jak kogoś, kto nie chce brać udziału w tym nurcie europejskiej dyskusji, kogoś, kto nie chce być solidarny. Kwestia uchodźców stanie się kwestią bardzo istotną. Chodzi o gesty, o dobrą wolę, a tej dobrej woli ze strony Polski zabrakło – ocenił Marek Woźniak.

To było szóste spotkania w ramach konińskiego klubu obywatelskiego, który zaprasza gości ze świata polityki, kultury, prawa, aby umożliwić rozmowę na ważkie tematy dotyczące obecnej sytuacji Polski, czy malej ojczyzny.

 

 

  • Samorząd województwa troszczy się o takie ośrodki jak Konin
  • Samorząd województwa troszczy się o takie ośrodki jak Konin
  • 1495613259-uxlh90-img_2523.jpg
  • 1495613259-3xrwmn-img_2518.jpg
  • 1495613260-0xx6zh-img_2528.jpg
  • 1495613260-l7ni5o-img_2527.jpg
  • 1495613260-w7atjx-img_2529.jpg
  • 1495613260-3tasm7-img_2531.jpg
  • 1495613260-bxtwgm-img_2532.jpg
  • 1495613260-9bzdu_-img_2536.jpg
  • 1495613260-cu92ww-img_2538.jpg
  • 1495613260-prozpm-img_2535.jpg
  • 1495613260-zepoe_-img_2540.jpg
  • 1495613261-194__y-img_2541.jpg
  • 1495613262-y_0nlp-img_2545.jpg
  • 1495613263-4b_0pz-img_2547.jpg
  • 1495613265-dd01je-img_2551.jpg
  • 1495613265-tk37pv-img_2553.jpg
  • 1495613265-xd24ra-img_2550.jpg
  • 1495613265-v72_ls-img_2555.jpg
  • 1495613265-62vwv5-img_2560.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koniński klub obywatelski,   KKO,   Magorzata Waszka,   Marek Wożniak,   Józef Nowicki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak się troszczą że wszystkie zakłady sprzedali
Dodano: 24.05.2017 10:32    Przez: ~Cgghj
Czas już tych dziadeczkow wyautowac
Dodano: 24.05.2017 10:52    Przez: ~kn
O miejscu Polski w Europie niech rozmawiaja ludzie w Warszawie a nie w tej miescinie upadajacej. Ludzie sa sfrustrowani, maja dosc tego czczego gadania. My czekamy na dzialania. Gdzie ci inwestorzy? Gdzie ta praca? Gdzie ta FILHARMONIA KONINSKA :XDXDXDXDXDXD
Dodano: 24.05.2017 11:15    Przez: ~anty
Złodzieje i nic więcej
Dodano: 24.05.2017 10:37    Przez: ~Konin to dno
Oby tylko budowy dworca nie blokowali! o co w tym chodzi? Kiedy ruszy budowa nowego dworca z galeria?
Dodano: 24.05.2017 10:38    Przez: ~zaniepokojny

KOMENTARZE

Tak się troszczą że wszystkie zakłady sprzedali
Dodano: 24.05.2017 10:32    Przez: ~Cgghj
i deski ukradli
Dodano: 24.05.2017 10:35    Przez: ~Kaziu
Za to PiSuary sie troszcza. Nawet nie chca wydac pozytywnej decyzji dla Oscislowa, co rowna sie z upadkiem tego regionu...
Dodano: 24.05.2017 10:39    Przez: ~Pn
Pn jeżeli jedyny ratunek dla tego regionu to kopalnia torfu ktora starczy na 10 lat to gratuluje Ci swiadomosci... Wladza powinna szukac alternatyw dla kopalni i myslec o dalekiej przyszlosci Twoich dzieci a nie tylko Twojej...
Dodano: 24.05.2017 11:05    Przez: ~górnik
moim zdaniem lepiej żeby się nie rozmnażał...
Dodano: 24.05.2017 11:27    Przez: ~qaz
Zębatka POszła i niech nie wraca !!!
Dodano: 24.05.2017 11:42    Przez: ~GEODETA
Panie górnik ja jakoś pracuję zaraz za granicą zachodnią w Niemczech na kopalni 17 lat i drugie tyle będę pracował i tam jakoś nikt nie płacze i tam się opłaci i jeszcze będą kopać 25 lat
Dodano: 24.05.2017 12:03    Przez: ~Koniniak
Kto i co sprzedał ? Samo wypisywanie partyjnych przekazów dnia to za mało... PiS jak widać, szaleje na forum :M, szaleje tutaj, ale nigdzie nie ma sensownych komentarzy. Tymczasem jest tak, że Kopalnia i Elektrownia mają problem, bo rząd PiS nie chce czy nie umie podjąć decyzji w sprawie Ościsłowa. I tutaj nie chodzi tylko o PAK czy aglomerację konińską, tutaj chodzi o energię dla kraju ! Jeśli nie będzie węgla, elektrownie będą do zamknięcia, a to znaczy, że zabraknie ok 8-9% energii w skali kraju ! I to jest gigantyczny problem. PiS jednak nic z tym nie robi.
Dodano: 24.05.2017 12:47    Przez: ~zaq
PiS zrujnuje koniński przemysł!!! Trzeba to w końcu głośno powiedzieć!!!!!
Dodano: 24.05.2017 13:19    Przez: ~StopPiS
no to masz Zad: 2012r. czasy Prymusów i ostatni gwóźdź do trumny PAK to sprzedaż KWB Konin i Adamów za 175mln. Kopalnie za 175mln czyli w cenie 3 rond na DK92 z Europejska! Plus inwestycje jakich wielu nie było. Taki standart jak prywatyzacja PZL Świdnik w 2009 by potem kupować 50 helikopterów gdzie 2 kosztują więcej niż cała PZL Świdnik. Jak na razie to PiS w niespełna 2 lat nie tylko, że nic nie sprzedał to jeszcze odkupił dla PGE elektrociepłownie za blisko 5 mld zł od francuza EDF jak też Elektrownie Połaniec za ponad 1,2mld zł. Chcesz konkrety to patrz a także koledzy i koleżanki od Prymusów. Przekaz dnia: odkupiliśmy w 16msc już 2 podmioty energetyczne dla kraju za ponad 6 mld zł i chętnie kupimy PAK a jak Nie to Ościsłowo poczeka. Każdy to widzi kto kupuje a kto sprzedawał się.
Dodano: 24.05.2017 13:50    Przez: ~masz przekaz dnia
Głównym powodem odmowy dla odkrywki Ościsłowo jest brak rurociągu pompowania wody do jeziora Wilczyńskiego, którego budowę, bezskutecznie, od ponad 10 lat prowadzi Marszałek. Czy tak właśnie troszczy się o nasz przemysł energetyczny i region koniński ?
Dodano: 24.05.2017 17:22    Przez: ~Zatroskany
do StopPiS: jaki przemysł?
Dodano: 25.05.2017 10:07    Przez: ~mikeus
masz przekaz dnia: jestem ciekaw, ile te działania PiS nas będą kosztowały... Podajesz przykład, za ile kupowano... za cenę rynkową, która wcale nie pokrywa się z ceną księgową. Porównanie ronda czy drogi z zakładem źle świadczy o porównującym. Świdnik i śmigłowce... ujmę to tak, wszystkie transakcje sprzedaży zakładów lotniczych zawierały w tle opcję transferu technologii i udział w przetargach za nowe śmigłowce dla wojska. Obecnie mamy tak, że armia żadnych śmigłowców mieć nie będzie, bo w MON są dyletanci z PiS. Wracając do energetyki... odkupywanie zakładów odbywa się tam, gdzie koncern zachodni się wycofuje jak EDF właśnie (pomyśl dlaczego się wycofuje). Nie podajesz żadnych sensownych powodów, a przekaz dnia macie w PiS zrąbany. Przekręcając nicka nie jesteś w stanie mnie obrazić.
Dodano: 25.05.2017 10:46    Przez: ~zaq
Złodzieje i nic więcej
Dodano: 24.05.2017 10:37    Przez: ~Konin to dno
DZIADOSTWO !!!!
Dodano: 24.05.2017 11:38    Przez: ~MINIstrant
Zdjęcie nr 15 "ŚPIOCHY" Żałosny ich obraz.
Dodano: 24.05.2017 13:22    Przez: ~HYNIU SZCZEpan
Oby tylko budowy dworca nie blokowali! o co w tym chodzi? Kiedy ruszy budowa nowego dworca z galeria?
Dodano: 24.05.2017 10:38    Przez: ~zaniepokojny
No fakt, PiS blokuje budowę dworca PKP w Koninie. Wojewoda nie umie podjąć decyzji, a przecież dworzec jest w pakiecie z remontem linii kolejowej.
Dodano: 24.05.2017 12:48    Przez: ~zaq
Dworzec bez galerii, mało mamy w Koninie sklepów ?
Dodano: 24.05.2017 18:21    Przez: ~Podróżny
Podróżny: dworzec i galerię ma w gestii spółka PKP i po to galeria, żeby obiekt na siebie zarabiał. Tak ciężko to zrozumieć, że dla PKP dworce jako takie są obciążeniem finansowym ? A wojewoda radośnie, jak ptaszek o poranku, udaje, że rzeczywistości nie ma, byle partyjnych kolegów wesprzeć, a terminy lecą... i w efekcie może dworca w Koninie nie być.
Dodano: 25.05.2017 12:43    Przez: ~zaq
Czas już tych dziadeczkow wyautowac
Dodano: 24.05.2017 10:52    Przez: ~kn
POszo WON
Dodano: 24.05.2017 11:37    Przez: ~AKTOR
jakie to cudne spotkania 60 . Zero ludzi młodych, którym może zależy na rozwoju i przyszłośći a nie napychaniu kieszeni szmalem. Dno i zenada państwo emeryci.
Dodano: 24.05.2017 10:58    Przez: ~d n o
Zgadzam się, że jest problemem, że młodych ludzi zabrakło na spotkaniu. Uważasz, że czyja to wina ? należy młodych na siłę zgarniać na rozmowy o ich przyszłości ?
Dodano: 24.05.2017 12:49    Przez: ~zaq
Kiedyś PZPR, dziś PO, oni nie chcą się pogodzić z tym, że społeczeństwo wybrało rządy PiS-u.
Dodano: 24.05.2017 18:27    Przez: ~Dobra zmiana
co tam porabia kierownik od inwestorów ? chyba nie musi się miesiącami z urzędem i towarzystwem zapoznawać bo stamtąd pochodzi. jakie se pierwsze efekty ?
Dodano: 24.05.2017 11:00    Przez: ~robota jest czy nie ?
Tak, w tydzień znajdzie inwestorów, oczywiście... A na Marsie są zielone ludziki !
Dodano: 24.05.2017 13:42    Przez: ~zaq
O miejscu Polski w Europie niech rozmawiaja ludzie w Warszawie a nie w tej miescinie upadajacej. Ludzie sa sfrustrowani, maja dosc tego czczego gadania. My czekamy na dzialania. Gdzie ci inwestorzy? Gdzie ta praca? Gdzie ta FILHARMONIA KONINSKA :XDXDXDXDXDXD
Dodano: 24.05.2017 11:15    Przez: ~anty
towarzystwo wzajemnego smarowania, przez takich ludzi Konin jest już wsią z paroma rondami i makiem, głęboko w tyle za Inowrocławiem, Wrześnią, Kaliszem, Gnieznem.
Dodano: 24.05.2017 11:26    Przez: ~stop
Kalisz czy Gniezno narzekają dokładnie tak samo jak Ty :) Ale spokojnie, inwestycje dotrą i do Konina, bo jak widać, tak się przesuwają od Poznania... chyba, że PiS skutecznie inwestorów wystraszy do reszty i odpuszczą.
Dodano: 24.05.2017 12:51    Przez: ~zaq
zag twierdzi, że jeszcze w tym stuleciu inwestorzy dotrą do Konina, tylko jeden warunek, PO musi dorwać się do władzy i wtedy będzie "cacy".
Dodano: 24.05.2017 18:53    Przez: ~Totalna opozycja
Totalna opozycja: ZAQ twierdzi, że inwestorzy są racjonalni w swych działaniach, zawsze koncentrują się wokół największych miast, potem się przesuwają dalej. No, ale to trzeba wiedzieć. Na razie PiS chwali się inwestycjami ściągniętymi przez PO i... montowniami, na które narzekali...
Dodano: 25.05.2017 10:49    Przez: ~zaq
PO to DNO.
Dodano: 25.05.2017 11:29    Przez: ~Kumasz
O rety znowu Nutria i Zębatka na zdjęciach.
Dodano: 24.05.2017 11:36    Przez: ~PZPR
Ha ha troszczą sie no nie Moge chyba komuś pojęcia sie pomyliły Kółko wzajemnej adoracji staruszków z SLD
Dodano: 24.05.2017 11:37    Przez: ~Misiek
Tym co na spotkaniu nie byli a komentują odpowiadam: kiedy Marszałek mówił o dobrej woli wobec uchodźców miał na myśli wartości chrześcijańskie, jakie nasz kochany kościółek teoretycznie wyznaje. Chodziło mu również o to, że Polacy jako naród wybitnie uchodźczy i emigrancki powinien mieć wpisaną pomoc drugiemu człowiekowi w kod genetyczny. Miliony Polaków uciekło z Polski przez nazistów, komunistów, biedę ... uchodziło i emigrowało. Inne kraje się nas bały, również miały nas za wschodnich barbarzyńców, złodziei i dzikusów, a jednak nas przyjmowano. Dziś, my Polacy, którzy dzięki Unii Europejskiej troszkę odbijamy się od dna mówimy całej Europie: "nie, my ludzkie pany z PiS nie chcemy uchodźców, niech giną tam gdzie ich państwo, nie obchodzi nas ich los". Marszałek mówił również o tym, że Polska nie przyjęłaby terrorystów tylko osoby po solidnej weryfikacji służb, baa! w większości to syryjscy prześladowani chrześcijanie. ...
Dodano: 24.05.2017 13:15    Przez: ~Karma
Droga Karmo. Historię trzeba znać. Emigracja 1939-1945 liczona na 2,2-2,6 mln była podobna lub mniejsza niż ta z lat 2005-2009 gdzie poza granicami PL przebywało ok 2,2 mln Polaków. Tak 2,2 mln było mniejsze od np: 2,6mln z 1945r. bo część obywateli była w strefie niemieckiej a cześć sowieckiej i potem wrócili. 50-70 lat dla historyka to krótki okres. Polacy w historii ponad 1000 letniej byli krajem wybitnie przyjaznym imigrantom i nie uchodzili z kraju; nasz kraj przyciągał. Wyjątki stanowią lata po 1800 roku, ale to głownie inteligencja, politycy, działacze i emigracje na niskim poziomie. A teraz klucz: tak jak My kiedyś dla Zachodu tak dziś dla Nas imigrantami są Ukraińcy. Nie blokujemy imigracji do Polaki ludzi białych, ze "świata zachodu", katolików. Tacy byliśmy w USA, Niemczech i tacy dla Nas są Ukraińcy.
Dodano: 25.05.2017 09:48    Przez: ~lo1
kończąc. Nie problemem jest 7 tys imigrantów w partii pierwszej, potem kolejne tysiące (bo chcą 3 rzuty). Problemem jest łączenia tych rodzin z tych kilkunastu tysięcy imigrantów każdy ma prawo łączenia rodzin. Po 10 latach będzie ich ponad 30 tys. Jak się urodzą i ściągną kolejne rodziny to w 20 lat masz min. 100 tys problemów więcej. Tam 60% imigrantów to mężczyźni w wieku 20-35 lat. Dlaczego? Bi ich wysłała rodzina za kasę z rzutki by oni za 2-3-4 lata ściągnęli resztę. Jest wojna w Syrii to niech imigrantów bierze Francja (udział lotniskowca), USA (siły specjalne i flota), Rosja, Iran, sponsor imprezy Arabia Saudyjska. Zaś w UE jest problem taki: chcą decydować za Nas bez Naszej zgody. Mandat prawny by za Nas decydowali w Brukseli ludzie jakich nie wybraliśmy jest bardzo słaby. Nie o imigrantów chodzi, ale o to czy np: zaraz nie zrobią wspólnych podatków, zasiłków i po kilku latach jest po naszej gospodarce bo koszty pracy poszybują a e ...