Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMieszkam za granicą czy mogę dostać pożyczkę w Polsce?

Mieszkam za granicą czy mogę dostać pożyczkę w Polsce?

Materiał promocyjny

Dodano:
Mieszkam za granicą czy mogę dostać pożyczkę w Polsce?

Nawet osoby na emigracji wcale nie muszą zarabiać dużo i wieść dostanie życie tak, jak się to wielu osobom wydaje.

Mieszkam za granicą czy mogę dostać pożyczkę w Polsce?

Nawet osoby na emigracji wcale nie muszą zarabiać dużo i wieść dostanie życie tak, jak się to wielu osobom wydaje. Wbrew pozorom i za granicą mogą nas dotknąć problemy finansowe wynikające ze straty pracy czy też wysokich kosztów leczenia. Jednak w takiej kryzysowej sytuacji wiele osób potrzebuje szybko pożyczyć pieniądze. Najłatwiejsze może się wydawać pożyczenie ich w Polsce. Ale czy naprawdę jest to możliwe?

Kredyt dla osoby mieszkającej w innym kraju

Wciąż najkorzystniejsze może się wydawać po prostu udanie do banku i złożenie wniosku o kredyt. Ale niestety banki nadal mniej przychylnie patrzą na wnioski osób, które przebywają za granicą, ponieważ mieszkając i pracując w innym kraju jest się klientem podwyższonego ryzyka. Ponadto nawet jeśli bank zgodzi się przyjąć wniosek trzeba będzie dopełnić bardzo dużej liczby formalności, a i to nie gwarantuje nam, że pożyczkę otrzymamy. Bardzo ważny jest też kraj, w którym się pracuje i otrzymuje dochód. Kraje spoza Unii Europejskiej jak na przykład Norwegia mogą być problematyczne.

Najłatwiej będzie dostać kredyt, jeśli jesteśmy zatrudnieniu w kraju, gdzie jest forma zatrudnienia podobna do tej w naszym systemie. Takim krajem na przykład są Niemcy. Składając wniosek w banku zawsze trzeba mieć dochód z tytułu kontraktu lub umowy o pracę, a ponadto musi być to dokument przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język polski. Niestety osoby, które mają zarejestrowaną własną działalność gospodarczą za granicą w banku kredytu nie dostaną, ponieważ żaden bank nie ma na to procedur.

Duże znaczenie ma też historia kredytowa. Jednak wśród państw Unii Europejskiej działa skutecznie obieg informacji i nasz rodzimy BIK bez trudu może przekazać informacje o kredytobiorcy zebrane w innych instytucjach takich jak: CRIF SpA z Włoch, SHUFA Holding AG z Niemiec czy EQUFAX Ltd. z Wielkiej Brytanii.

Pożyczka pozabankowa dla osób pracujących z granicą

Teoretycznie to pożyczki pozabankowe powinny być więc idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących za granicą, które chcą pożyczyć szybko małą kwotę na nagły wydatek. Najlepszym wyjściem będą oferty pożyczek internetowych, ponieważ tam formalności jest stosunkowo niewiele. Ale trzeba mieć polskie konto bankowe, ponieważ żadna firma nie wypłaci pożyczki na zagraniczny rachunek bankowy. Ponadto to konto musi być osobiste i nie może być dzielone z nikim innym na przykład małżonek. We wniosku zwykle trzeba też podać dane z dowodu osobistego, więc musi to również być polski dokument.

Jednak reszta formalności jest o wiele prostsza niż w wypadku brania kredytu w banku. Tutaj nie trzeba pokazywać przetłumaczonej przez tłumacza przysięgłego umowy o pracę czy kontraktu, a jedynie samemu oświadczyć w jakiej wysokości otrzymuje się dochody w przeliczeniu na złotówki oraz jakie ponosi się mniej więcej wydatki. Także samodzielnie podaje się dane firmy, w której pracujemy. Na szczęście firmy pożyczkowe akceptują bardzo różne źródła dochodu, więc mając po prostu stały dochód z obojętnie jakiego tytułu można składać wniosek o pożyczkę. Warto też mieć polski numer telefonu tak na wszelki wypadek, jakby firma pożyczkowa chciała zweryfikować pożyczkobiorcę przez telefon. W ten sposób można złożyć wniosek i oczekiwać na przyznanie pożyczki. Jednak będzie to niska kwota. Za pierwszym razem w polskim parabanku będzie można dostać maksymalnie 2500 do 3000 złotych do spłaty w 30, 45, maksymalnie 60 dni. Bardzo ważne jest też, że firmy pożyczkowe wypłacą pożyczoną kwotę w złotówkach. Dlatego też dla osoby pracującej w strefie euro i zarbiającej w tej walucie zawsze będzie to niewielka kwota.

Pożyczki za granicą

Nasuwa się więc pytanie czy nie ma w innych krajach instytucji takich jak parabanki, które mogły by szybko i bez problemu udzielić pożyczki osobie, która przebywa w innym kraju legalnie i ma potwierdzone umową lub kontraktem zatrudnienie oraz stały dochód. Jednak tam też nie będzie to łatwe. Na przykład w Holandii, aby otrzymać zwykłą pożyczkę od firmy pożyczkowej trzeba się legitymować holenderskim dowodem osobistym. Ale na szczęście jest kilka firm działających międzynarodowo lub mających swoje filie w różnych krajach.

W Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Polsce swoją działalność prowadzi Wonga - link do opinii. Na przykład mieszkając w UK można pożyczyć do 400 funtów na okres 35 dni. Mieszkańcy Hiszpanii mogą dostać 300 euro na maksymalnie 60 dni. Jednak jest to pierwsza pożyczka w tej firmie. Przy drugiej i kolejnej można liczyć na wyższe kwoty pożyczki. Na terenie Wielkiej Brytanii działa też Provident, gdzie pożyczka jest udzielana za pośrednictwem przedstawiciela terenowego przychodzącego do domu. Możliwe jest też uzyskanie pożyczki przelewem na konto.

Z kolei w Niemczech jest nawet kilka firm, które udzielają krótkoterminowych pożyczek. Jedną z nich jest Cashper. W tej firmie można pożyczyć za pierwszym razem do 200 euro na okres 30 dni. Następną pożyczkę można wziąć już na kwotę maksymalnie 600 euro. Kolejnym parabankiem jest Vexcash, który dla nowych klientów oferuje pożyczkę w wysokości do 500 euro, a dla osób, które już kiedyś tu pożyczały pieniądze aż do 1000 euro na okres 30 dni.

Warunki do spełnienia są podobne jak w wypadku pożyczki w polskim parabanku. Zawsze trzeba mieć ważny dokument identyfikacyjny. Być w wieku między 21 a 75 rokiem życia oraz mieć stały dochód potwierdzony dokumentem. A także mieć konto bankowe w lokalnym banku.

Ĺąródło: https://chwillowki.pl

Czytaj więcej na temat:pieniądze, pożyczka, chwilówka
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole