Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18032) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Przerażający bilans akcji w Przyjmie. Wykopano 200 beczek 

Dodano: 25.05.2017 19:32
Źródło: LM.pl

Prawie 200 dużych beczek i blisko 70 plastikowych pojemników. Taki jest bilans dwudniowej akcji na nieczynnym żwirowisku w Przyjmie, gm. Golina.

Kontrola Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu wykazała nieprawidłowości na terenie byłej żwirowni. O wystających spod ziemi beczkach poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, delegatura w Koninie. W interwencji wzięli udział policjanci i strażacy. Na miejsce ściągnięto również specjalistyczną grupę chemiczno-ekologiczną z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wczoraj wieczorem wydobyto z ziemi 10 beczek. Dziś po południu było ich już 60. Bilans dnia jest przerażający.

– Wykopane zostały 164 całe beczki 200-litrowe i 35 beczek 200-litrowych uszkodzonych – mówi Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Poza tym strażacy wydobyli 38 pojemników plastikowych z nadtlenkiem wodoru o pojemności 25-30 litrów oraz 30 około 25-litrowych plastikowych pojemników z pozostałościami z warsztatu. Prace w żwirowni potrwają do około godz. 20. Później ma zapaść decyzja co dalej z akcją w Przyjmie. 

fot. KM PSP Konin

  • Przerażający bilans akcji w Przyjmie. Wykopano prawie 200 beczek
  • 1495738108-n8bgp5-rotator.jpg
  • 1495742226-5mc3de-img_2564.jpg
  • 1495742226-f22ox0-img_2565.jpg
  • 1495742226-wr94tn-img_2566.jpg
  • 1495742226-ejjruy-img_2568.jpg
  • 1495742226-n6zdvc-img_2571.jpg
  • 1495742226-3hlp3x-img_2572.jpg
  • 1495742227-f1n105-img_2573.jpg
  • 1495742227-awywzg-img_2575.jpg
  • 1495742227-4sxpe8-img_2580.jpg
  • 1495742228-d__gmm-img_2574.jpg
  • 1495742228-bf7_ym-img_2581.jpg
  • 1495742228-u4g7p2-img_2577.jpg
  • 1495742228-0i0zqs-img_2583.jpg
  • 1495742229-pdvn82-img_2587.jpg
  • 1495742230-6ly4ze-img_2586.jpg
  • 1495742231-5c8mvn-img_2589.jpg
  • 1495742231-tin99v-img_2590.jpg
  • 1495742232-65pk9j-img_2591.jpg
  • 1495742232-2h1fjk-img_2597.jpg
  • 1495742232-pfvc8t-img_2601.jpg
  • 1495742232-0ejrr6-img_2604.jpg
  • 1495742232-hx6mh0-img_2594.jpg
  • 1495746270-o3a14m-polic.jpg
  • 1495746956-3lbgvq-polic1.jpg

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Daleko szukać nie trzeba wystarczy ludzi popytać a ci sami mówią ,tyle tylko że do tej pory nikt nie chciał ich słuchać. Jeszcze wiele rzeczy się dowiemy tylko policja,prokuratura i inne służby muszą ścigać przestępców a nie kryć kumpli.
Dodano: 25.05.2017 20:18    Przez: ~####
Kto był właścicielem żwirowni w momencie zakopywania tych beczek?To chyba nie trudno ustalić?Co robiły władze gminy,miejscowa policja wraz ze swoimi informatorami w tym czasie?Gdzie był inspektor ochrony środowiska i inne władze odpowiedzialne?
Dodano: 25.05.2017 20:10    Przez: ~Ja wójt Ci to mówię.
Ja bym złapał i wsadził temu co tam zakopał łeb do tych beczek.
Dodano: 25.05.2017 19:50    Przez: ~hgfdsa
Ojojoj a skąd one się tam wzięły? Pewnie zielone ludziki... I nikt nic nie widział jak zwykle... Ludzie to jednak gatunek bez przyszłości. Nas nie asteroida wykończy. Sami to zrobimy
Dodano: 25.05.2017 20:04    Przez: ~as
To jest skandal!!! Mam nadzieje ze osoba za to odpowiedzialna dostanie długi wyrok bezwzglednego wiezienia jednak znajac zycie to pomacha plikiem kasy i dostanie co najwyzej wyrok w zawieszeniu...
Dodano: 25.05.2017 20:48    Przez: ~huehue

KOMENTARZE

Ja bym złapał i wsadził temu co tam zakopał łeb do tych beczek.
Dodano: 25.05.2017 19:50    Przez: ~hgfdsa
Kto był właścicielem żwirowni w momencie zakopywania tych beczek?To chyba nie trudno ustalić?Co robiły władze gminy,miejscowa policja wraz ze swoimi informatorami w tym czasie?Gdzie był inspektor ochrony środowiska i inne władze odpowiedzialne?
Dodano: 25.05.2017 20:10    Przez: ~Ja wójt Ci to mówię.
Gdzie zniknęło gminne wysypisko śmieci gminy Stare Miasto?Może ktoś wie?
Dodano: 25.05.2017 22:14    Przez: ~oj tam oj tam
Odkopac wysypisko w nieswiatowie
Dodano: 29.05.2017 11:30    Przez: ~Skarby
A co z tajemniczymi odpadami ,które zostały zwiezione do żwirowni we wsi Depaula w gminie Krzymów? Nocą wożono tirami!
Dodano: 30.05.2017 18:46    Przez: ~strażnik gminny
Szukajcie a znajdziecie powiadam wam
Dodano: 25.05.2017 20:03    Przez: ~Fccgjh
Daleko szukać nie trzeba wystarczy ludzi popytać a ci sami mówią ,tyle tylko że do tej pory nikt nie chciał ich słuchać. Jeszcze wiele rzeczy się dowiemy tylko policja,prokuratura i inne służby muszą ścigać przestępców a nie kryć kumpli.
Dodano: 25.05.2017 20:18    Przez: ~####
Ojojoj a skąd one się tam wzięły? Pewnie zielone ludziki... I nikt nic nie widział jak zwykle... Ludzie to jednak gatunek bez przyszłości. Nas nie asteroida wykończy. Sami to zrobimy
Dodano: 25.05.2017 20:04    Przez: ~as
To jest skandal!!! Mam nadzieje ze osoba za to odpowiedzialna dostanie długi wyrok bezwzglednego wiezienia jednak znajac zycie to pomacha plikiem kasy i dostanie co najwyzej wyrok w zawieszeniu...
Dodano: 25.05.2017 20:48    Przez: ~huehue
200 ? 😱 70 ? 😱 masakra !!! Mam nadzieję, że znajdą osobę odpowiedzialną za to i poniesie surową karę !
Dodano: 25.05.2017 21:06    Przez: ~emilias
Koło Radziejowa w Czołowie też są składowane chemikalia w beczkach i nie ma Pana czyje to i kto za to odpowiedzialny. A beczki są w opuszczonym magazynie bez zabezpieczenia.
Dodano: 25.05.2017 21:17    Przez: ~Ela
Urzędnicy ktory spartolili temat - wystąp do oznaczen i premii
Dodano: 25.05.2017 21:39    Przez: ~Kaska
a co z woda pitna dla mieszkańców okolicznych miejscowości ,które ujęcie znajduje się kilka set metrów od skażonej żwirowni , czy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie wydal jakiś komunikat
Dodano: 25.05.2017 21:50    Przez: ~lukas
hehe ale wasze komentarze są śmieszne pod dom by wam wywalili po trzy takie beczki w nocy i byście nie wiedzieli o tym a potem mięli by was pociągnąć do odpowiedzialności, poczekajmy za wynikami postępowania,​ a tak poza​ tym, to jak jakiś mieszkaniec gminy miał informacje, że tam są składowane środki chemiczne to w chwili obecnej również powinien odpowiadać za to karnie.
Dodano: 25.05.2017 22:03    Przez: ~mroczny_zdzislaw
W nocy zakopać 200 beczek tak żeby nikt nie zauważył ? Zdzisiu zmień lekarza bo ten cie okłamuje ...
Dodano: 26.05.2017 07:50    Przez: ~Gftfjtfghfrgfrgh
Ja bym jeszcze sprawdził tereny zwirowni w miejscowości Depaula GM Krzymow. Właściciel wszak ten sam.
Dodano: 25.05.2017 22:21    Przez: ~As
Proszę sprawdzić głęboko ten teren i te wszystkie, które odkupił od kwb