LM.plWiadomości2014, 2015, 2016, 2017. Medyk znowu mistrzem!

2014, 2015, 2016, 2017. Medyk znowu mistrzem!

Tydzień temu matematycznie, dziś oficjalnie. Medyk Konin zakończył sezon w Ekstralidze wygraną 2:1 z Górnikiem Łęczna, co oznacza, że pozostał niepokonany przez cały ligowy rok.

Ostatni mecz w sezonie mistrza i wicemistrza rozpoczął się od… dwóch kontuzji. Już w dziesiątej minucie boisko opuścić musiała Katarzyna Daleszczyk. Czternaście minut później z murawy zeszła również Dżesika Jaszek. W końcówce pierwszej połowy Górnik doznał kolejnego osłabienia. Tym razem na ławce rezerwowych z powodu urazu usiadła Agnieszka Jędrzejewicz.

Emocje typowo sportowe wzrosły w 22. minucie. Po okresie przewagi Medyka, jeden groźny kontratak przeprowadziły łęcznianki. W sytuacji sam na sam znalazła się Emilia Zdunek, ale po uderzeniu po ziemi piłka trafiła tylko w słupek. Medyk odpowiedział kilkoma niecelnymi uderzeniami z dystansu, obok bramki strzelały m.in. Agata Guściora i Anna Gawrońska.

W ostatniej minucie pierwszej połowy Górnik znów skontrował i tym razem skutecznie. Znów w sytuacji sam na sam znalazła się Emilia Zdunek. Tym razem piłka po jej uderzeniu minęła ręce interweniującej na szesnastce Moniki Sowalskiej i obok słupka wpadła do bramki.

Po zmianie stron jako pierwszy dobrą sytuację stworzył sobie Medyk. W pole karne wbiegła Agata Guściora, ale piłka po jej strzale trafiła jedynie w słupek bramki Górnika. W 66. minucie koniniankom w końcu się udało. W analogicznej sytuacji uderzała tym razem Paulina Dudek. Tym razem piłka wpadła do siatki, dając wyrównanie Medykowi.

Gdy wydawało się, że Medyk z Górnikiem już zremisuje, decydującą bramkę zdobyła Agata Guściora. Piłkarka Medyka odnalazła się jako pierwsza w polu karnym i z najbliższej odległości umieściła piłkę w siatce, dając zwycięstwo koniniankom.

Zespół Romana Jaszczaka ukończył zmagania w Ekstralidze na pierwszym miejscu z dorobkiem 77 punktów i przewagą dziewięciu oczek nad Górnikiem Łęczna, zdobywając tym samym czwarte mistrzostwo Polski z rzędu. Koninianki pozostały niepokonane przez cały sezon w Ekstralidze, tracąc punkty po remisach jedynie dwukrotnie. Zdobycie mistrzostwa Polski oznacza również, że medyczki po raz kolejny zagrają w Lidze Mistrzyń.

Ostatni mecz ligowy nie oznacza jednak zakończenia całego sezonu. W najbliższą środę, 31 maja, Medyk Konin zagra jeszcze w finale Pucharu Polski. Rywalem koninianek będzie po raz kolejny Górnik Łęczna. Spotkanie odbędzie się w Radomiu.

Medyk Konin – Górnik Łęczna 2:1 (66’ Paulina Dudek, 90’ Agata Guściora – 45’ Emilia Zdunek)

Medyk Konin: Monika Sowalska – Maria Ficzay, Dagmara Grad, Paulina Dudek, Aleksandra Sikora, Sandra Sałata, Agata Guściora, Anastazja Szuppo, Katarzyna Daleszczyk (10’ Anastazja Karlanowa), Liliana Kostowa, Anna Gawrońska (82’ Radosława Sławczewa).

Górnik Łęczna: Anna Palińska – Dominika Kwietniewska, Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Gabriela Grzywińska, Agnieszka Jędrzejewicz (39’ Kasandra Parczewska), Dżesika Jaszek (24’ Weronika Zawistowska, 73’ Aleksandra Noras), Emilia Zdunek, Alicja Dyguś (77’ Jagoda Szewczuk), Ewelina Kamczyk, Karolina Koch.