Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18425) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Modernizacja linii E-20 coraz bliżej. PKP zmienia rozkład jazdy

Dodano: 28.05.2017 12:17
Źródło: LM.pl

Tuż przed rozpoczęciem modernizacji linii kolejowej Poznań – Warszawa, zmieni się rozkład jazdy. Pasażerowie będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Korekta rozkładu jazdy wejdzie w życie 11 czerwca. Dzień później zacznie się jedna z największych kolejowych inwestycji. Remont linii E-20 obejmuje również wybudowanie nowego dworca w Koninie i likwidację dwóch przejazdów kolejowych na ul. Okólnej i Torowej. W miejscu tego pierwszego ma powstać wiadukt, a przy ul. Torowej – przejście podziemne.

Modernizacja torów wiązać się będzie jednak przede wszystkim z wyłączeniem kursowania pociągów, bądź zmianami w ich kursowaniu. I tak w trakcie remontu linii kolejowej Poznań – Warszawa kursować będzie 12 par pociągów PKP Intercity. Pasażerowie skorzystają z sześciu połączeń EIC, pięciu TLK i jednego IC. Pociągi z Warszawy pojadą trasą przez Gniezno, gdzie będą miały dodatkowy postów. Zaplanowano też dla większości pociągów, dodatkowy postój na stacji Poznań Wschód. Natomiast cztery pary pociągów (3 TLK i IC) zatrzymają się na stacji Inowrocław Rąbinek. Jak informuje spółka kolejowa, podróż na trasie Warszawa – Poznań wydłuży się od 40 do ponad 60 minut.

- Dla pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Poznań PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę. W ramach promocji Bilet Taniomiastowy ceny biletów na pociągi TLK oraz IC, kursujące zmienioną trasą, zostaną obniżone o około 10 procent. Przykładowo za podróż z Poznania do Warszawy pasażer zapłaci 54,90 zł, a nie, jak do tej pory, 61 zł. Oferta zacznie obowiązywać od czerwca 2017 roku – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W trakcie modernizacji na odcinku między Kutnem, Kołem i Koninem kursować będzie komunikacja zastępcza. PKP Intercity planuje uruchomić cztery pary autobusów skomunikowanych z pociągami jadącymi do i z Warszawy. Do Wrześni pojadą dwie pary autokarów do i z Gniezna. Natomiast skład relacji Warszawa – Konin będzie skomunikowany z autobusem kursującym ze Słupcy.

Od 12 czerwca autobusy zastąpią pociągi regionalne na trasie Konin – Poznań. Czas przejazdu z Konina do Wrześni, w zależności od pory dnia i natężenia ruchu, wyniesie od godziny i 20 minut do godziny i 40 minut. Dla autobusów, które będą kursować między Koninem a Wrześnią przygotowywane są specjalne przystanki. Jak informuje PKP PLK, przewoźnik planuje wprowadzić również dodatkowe połączenia autobusowe między Koninem a Poznaniem. Ich czas przejazdu wynosić będzie godzinę i 40 minut. 

fot. PKP PLK

  • Modernizacja linii E-20 coraz bliżej. PKP zmienia rozkład jazdy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No to się zacznie ,będzie impreza i jeden wielki śmietnik :(
Dodano: 28.05.2017 12:37    Przez: ~Deoxysek
Wszystko pięknie opisane ale co z tego wyjdzie,szkoda mi tych ludzi i męczarni w dotarciu do celu.
Dodano: 28.05.2017 13:09    Przez: ~bobek
Podejrzewam, że chodzi o to, że o jednej godzinie autobusy będą ruszały parami. Gdyby jeździły pojedyncze to powodzenia w przewiezieniu ludzi. Moim zdaniem jedna lub dwie pary to i tak za mało, ponieważ patrząc na liczbę ludzi, którzy podróżują w jednym składzie pociągu to będzie masakra....
Dodano: 28.05.2017 14:00    Przez: ~ad
Ceny biletow zostana obnizone o ok. 10 % na trasie Poznan -Warszawa... To chyba żart... Pamietam, ze za bilet z Krakowa do Łodzi zaplacilam przez tanie podrozowanie cos ok. 36 zł Intercity... Wspolczuje tez ludziom, ktorzy jezdza do Poznania do pracy ... To bedzie meczarnia... Moj kolega z pracy w Poznaniu zrezygnowal bo zycia by nie mial dla rodziny i wydawalby pol pensji na przejazdy...
Dodano: 28.05.2017 13:35    Przez: ~Aga
avatar Oczywiście, że szkoda. Ponieważ utrudnienia dotkną najbardziej tych którzy coś w życiu chcą osiągnąć, i coś im się chce. Tych którzy zamiast beczeć, mazać się i mieć do wszystkich żale, że torf się kończy poszukali sobie innej pracy we Wrześni, Poznaniu nawet we Warszawie. Utrudnienia dotkną ludzi, którzy zamiast jęczeć wraz z cyklem "Konin jest nasz", że w Koninie nie ma inwestorów (i nigdy ich tu raczej nie będzie jak we większości tej wielkości miasteczek) po prostu wsiedli w pociąg i po pół godzinie do godziny stawiają się u dobrego pracodawcy na przykład w Volkswagen Polska. W końcu bardzo współczuję studentom, którzy nie idą na łatwiznę robiąc studia na jakiś "tajnych kompletach" dziwnych filiach uczelni widmo albo kończą edukację po zawodówce czy średnim ale jadą bladym świtem na przykład do Poznania aby studiować na UAM Politechnice czy Uniwersytecie Ekonomicznym.
Dodano: 28.05.2017 13:52    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

No to się zacznie ,będzie impreza i jeden wielki śmietnik :(
Dodano: 28.05.2017 12:37    Przez: ~Deoxysek
Konon zamykają przed światem na kilka lat... ;)
Dodano: 28.05.2017 12:39    Przez: ~Pn
budowa dworca zacznie sie w 2-3 ostatnich miesiacach tego roku?
Dodano: 28.05.2017 12:53    Przez: ~dw
Najbardziej, ale to najbardziej cieszy mnie fakt z budowy wiaduktu który... po prostu bedzie.
Dodano: 28.05.2017 13:00    Przez: ~Czytoważne
Czy ktoś wie czy na trasie od wiaduktu do dworca i do lasu będą ekrany akustyczne ? Wydaje mi się że w tym przypadku spełniły by swoje zadanie, co by ludzie przez tory nie przechodzili.
Dodano: 28.05.2017 14:00    Przez: ~Ania
Lewacki pies Ulrich von Jungingen zaraz pewnie swoje trzy fenigi wtrąci .Znawca wszystkiego piszący na 2 komputerach.
Dodano: 28.05.2017 13:03    Przez: ~Leon
za to Leoś Sreoś znów zapomniał poluzować czerwone majty i już się wtrącił ;D
Dodano: 28.05.2017 13:35    Przez: ~NICK
Wszystko pięknie opisane ale co z tego wyjdzie,szkoda mi tych ludzi i męczarni w dotarciu do celu.
Dodano: 28.05.2017 13:09    Przez: ~bobek
avatar Oczywiście, że szkoda. Ponieważ utrudnienia dotkną najbardziej tych którzy coś w życiu chcą osiągnąć, i coś im się chce. Tych którzy zamiast beczeć, mazać się i mieć do wszystkich żale, że torf się kończy poszukali sobie innej pracy we Wrześni, Poznaniu nawet we Warszawie. Utrudnienia dotkną ludzi, którzy zamiast jęczeć wraz z cyklem "Konin jest nasz", że w Koninie nie ma inwestorów (i nigdy ich tu raczej nie będzie jak we większości tej wielkości miasteczek) po prostu wsiedli w pociąg i po pół godzinie do godziny stawiają się u dobrego pracodawcy na przykład w Volkswagen Polska. W końcu bardzo współczuję studentom, którzy nie idą na łatwiznę robiąc studia na jakiś "tajnych kompletach" dziwnych filiach uczelni widmo albo kończą edukację po zawodówce czy średnim ale jadą bladym świtem na przykład do Poznania aby studiować na UAM Politechnice czy Uniwersytecie Ekonomicznym.
Dodano: 28.05.2017 13:52    Przez: Urlich von Jungingen
No i już czerwona łajza jest.Z którego komputera dziś piszesz swojego czy bahora?
Dodano: 28.05.2017 14:27    Przez: ~Leon
Bachora jak już. Polski trudna język .
Dodano: 28.05.2017 15:04    Przez: ~niebieski
Urlich my już kiedyś podziekowalismy tobie za twoje wypociny wyjdź na spacer albo znajdź sobie inne zajęcie a nie wylewaj swoich złych decyzji życiowych bo idzie to wyczytać prawie w każdym twoim tekście
Dodano: 28.05.2017 15:16    Przez: ~Zeta
Ty niebieski ja po prostu nie mam tylu fakultetów co to ścierwo nazywające się Jungingen stąd bahor przez h ale mam 4 komputery a czerwony śmieć tylko 2
Dodano: 28.05.2017 15:55    Przez: ~Leon
Politechniki jyz tak nie wychwalaj bo osobiście zbam kolesia (mgr inż.), który ja skończył nie znając tabliczki mnożenia! Na Urbanowskiej. Dzis kazda uczelnia w walce o klienta (studenta), który płaci zrobi wszystko by jej jak najdłużej płacił. Dla mnie te skróty, o których smęcisz, kompletnie nic nie znaczą...
Dodano: 28.05.2017 17:04    Przez: ~Pn
avatar Panie PN. Hejtów powyżej Twojego wpisu, nie mam zamiaru komentować, (wyrosłem z wdawania się w pyskówki trollami pobudzonym różnymi substancjami czy ideologiami) i bardzo żałuję, że kiedyś z takimi "dyskutowałem”, ale nie porównuj "Politechniki" z Urbanowskiej z Politechniką w Poznaniu. Tego nie da się porównać. Z poważnych uczelni w Poznaniu i tak najłatwiej jest na Uniwersytecie Ekonomicznym, choć na pewno nie tak łatwo jak w uczelni na terenie byłego FUGO. Właśnie o tym pisałem, jakieś "tajne komplety" w oddziale zamiejscowym czy filii (nazewnictwo się zmienia z racji zmiany prawa)
Dodano: 28.05.2017 17:30    Przez: Urlich von Jungingen
Kiedyś furmankami w zaprzęgi konne jeżdzili i świat istniał, pośpiechu nie było, ludzie żyli zdrowiej bez stresu.
Dodano: 28.05.2017 18:00    Przez: ~Pradziadek
Dla Ulricha człowiek z wykształceniem zawodowym np. murarz, hydraulik, elektryk to kompletne zera, ale po uczelni mgr, inż. doc. dr. to jest elita, specjalna "kasta", jak ten człowiek potrafi się wywyższać ! Kto się wywyższa, będzie poniżony, kiedyś tego doświadczysz.
Dodano: 28.05.2017 18:13    Przez: ~Malarz
Urlich jakos tam... slonczyl na Urbanowskiej ale dyplomy ma z Poznania. Polibuda to polibuda, nawet jak ma oddzial w Pacanowie czy Kozim Bobku. Ja nie oceniam, w przeciwienstwie do ciebie, ludzi po nazwie ukonczonej szkoly, po aucie, ktorym jezdza czy po ubiorze... bo mozna sie niezle przejechac...
Dodano: 28.05.2017 19:13    Przez: ~Pn
Jak POpaprańcy rzadzili to nic nie robiono a teraz prosze.... :-) mozna ? Mozna!
Dodano: 28.05.2017 13:34    Przez: ~Gronkowiec-walc
Na szczęście JUŻ NIGDY POpaprance nie będą rządzić !
Dodano: 28.05.2017 20:35    Przez: ~kedoszim
Buhahahaha! Dziś remontują, ale przygotowania i finansowanie, to dzieło poprzedniej ekipy. Ciekawe co zostanie po PIS, pewnie długi i zgliszcza.
Dodano: 29.05.2017 09:01    Przez: ~rec
Ceny biletow zostana obnizone o ok. 10 % na trasie Poznan -Warszawa... To chyba żart... Pamietam, ze za bilet z Krakowa do Łodzi zaplacilam przez tanie podrozowanie cos ok. 36 zł Intercity... Wspolczuje tez ludziom, ktorzy jezdza do Poznania do pracy ... To bedzie meczarnia... Moj kolega z pracy w Poznaniu zrezygnowal bo zycia by nie mial dla rodziny i wydawalby pol pensji na przejazdy...
Dodano: 28.05.2017 13:35    Przez: ~Aga
A nie lepiej się po prostu przeprowadzić? W Koninie i tak nie ma żadnej przyszłości.
Dodano: 28.05.2017 13:50    Przez: ~Pn
Podszyles sie pode mnie ale dobrze zes napisal.
Dodano: 28.05.2017 17:06    Przez: ~Pn
Wyprowadzka moze byc jednym z wyjsc ... Ale moim celem bylo jednak poruszenie tematu tych super "obnizek" cen biletow :) Ja od dawna w Koninie nie mieszkam. Mieszkam w Lodzi i zeby przejechac 100 km, chcac odzwiedzic rodzine czy znajomych musze sie przesiadac w Kutnie (pociag) bo Koleje Wielkopolskie kursuja do Kutna max i przesiadac sie w Koleje Aglomeracji Lodzkiej lub jechac ok 2,5-3 h kursem pospiesznym PKS , gdy nie ma do dyspozycji samochodu, a tak sie zdarza. Bezposrednio kursuja tylko pociagi TLK i Intercity, ktore cenowo sa przesada i czesto sa przeladowane i niewygodne....
Dodano: 28.05.2017 18:53    Przez: ~Aga
Z biletami jest oszustwo.Nie da sie kupic biletu Berlin -Konin za 29 €,trzeba do Poznania plus Poznan Konin.Bajzel straszny. Moze po remoncie,oby sie udal!,bedzie lepiej.
Dodano: 29.05.2017 14:48    Przez: ~rufa
O co chodzi z tymi parami? 😂
Dodano: 28.05.2017 13:50    Przez: ~Oli
Podejrzewam, że chodzi o to, że o jednej godzinie autobusy będą ruszały parami. Gdyby jeździły pojedyncze to powodzenia w przewiezieniu ludzi. Moim zdaniem jedna lub dwie pary to i tak za mało, ponieważ patrząc na liczbę ludzi, którzy podróżują w jednym składzie pociągu to będzie masakra....
Dodano: 28.05.2017 14:00    Przez: ~ad
Żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej, tak jest wszędzie i ze wszystkim.
Dodano: 28.05.2017 17:55    Przez: ~Remont
1 z 2
12>>