Dzisiaj jest środa 23 października 2019, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18160) SPORT FORUM FIRMY (5391) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym tre ... (0)Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)

Wzmożone kontrole pieszych. Ruszyła policyjna akcja "NURD"

Dodano: 31.05.2017 09:30
Źródło: LM.pl

W całej Wielkopolsce ruszyła dziś policyjna akcja „NURD”. Działania potrwają do piątku.

Celem mundurowych jest ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach oraz poprawa świadomości zarówno kierowców jak i pieszych. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego najczęściej są ofiarami wypadków drogowych, stąd policyjne działania. W związku z akcją, na ulicach Konina i drogach powiatu konińskiego trzeba się liczyć ze wzmożonymi kontrolami.

Policjanci przypominają, że wejście przed nadjeżdżający pojazd na przejściu dla pieszych może skutkować mandatem w wysokości 50 zł, a w innych miejscach – 100 zł. Niestosowanie się do znaków drogowych dotyczących ruchu pieszych oraz zwalnianie kroku lub zatrzymywanie się bez potrzeby w czasie przechodzenia przez jezdnię, czy torowisko, a także przebieganie przez jezdnię wiąże się z mandatem w wysokości 50 zł. Natomiast niestosowanie się do sygnałów świetlnych (czerwone światło) na przejściu dla pieszych oraz brak elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym to mandat w wysokości 100 zł. 

fot. KMP Konin

  • Wzmożone kontrole pieszych. Ruszyła policyjna akcja "NURD"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Do debili co jezdzili wczoraj od 23 do 24 śmigaczami na zatorzu. Miasto to nie tor wyścigowy ! Chcesz baranie jeden z drugim poszaleć w nocy ,jedz sobie na prostą w kierunku Kazimierza,a nie wyjecie po nocy w mieście. A gdzie jest policja ? Żeby namierzyć takich wariatów ?
Dodano: 31.05.2017 09:55    Przez: ~benson
Byleby ludzi nie mordowali paralizatorami a za pieniądze z mandatów niech sobie milicjanci kupią antyterspiranty bo wali od niektórych strasznie.
Dodano: 31.05.2017 12:47    Przez: ~zioło

KOMENTARZE

Według tych przepisów najlepiej by zginąć na przejściu dla pieszych wtedy nie dostałoby się mandatu. A tu za wejście na pasy można dostać 50 albo 100 zł. Kolejne przepisy z rodzaju debilnych. Pewnie niedługo będzie , że jak ktoś zginie na przejściu i wyniku tego uszkodzi się samochód , to jeszcze rodzina będzie pokrywać szkodę na aucie. A teraz policja będzie stać na straży debilizmu. Normalnie to powinno być ,że gdy już pieszy zbliża się do przejścia , samochody powinny się zatrzymać. Kierowca , który jest uprzywilejowany bo przecież porusza się "na kołach", powinien w ramach kultury ustępować tym , którzy idą pieszo. Zastanawia mnie za czyjego sejmu uchwalono tak debilne przepisy , że to jednak kierowca ma pierwszeństwo.
Dodano: 31.05.2017 09:49    Przez: ~Porucznik Gołąb
Przecież smieszni panowie tylko do tego się nadawają tylko karać w końcu dziura w budżecie śmieszny jest ten kraj
Dodano: 31.05.2017 15:08    Przez: ~Akcja nurd
Zacznijmy od przejścia dla pieszych czyli po pasach może skutkować mandatem 50 zł i tu jeśli mi osobiście jakikolwiek człowiek który pracuje w Policji starał by się dać mandat nie przyjął bym a wręcz od razu odmówił żądając skierowana sprawy do sądu. Jeśli oczywiście wszedł bym wedle przepisów prawa na owe pasy a zawsze tak robię. Kierowca auta powinien poruszać się z taka prędkością zwłaszcza po mieście aby odpowiednio szynko wyhamować auto i umożliwić pieszemu przejście. No chyba że pieszy by się wręcz rzucił pod auto jadące prawidłowo.
Dodano: 31.05.2017 16:19    Przez: ~Kierowca
Po drugie mandat za zwolnienie kroku co to za wymysły wręcz kuriozalne ? Każdy człowiek jest inny każdy ma inna fizjologie może mieć różne choroby niewidoczne gołym okiem ba nawet nie musi mieć żadnych chorób a zwyczajnie po ludzku w czasie przechodzenia ze względów fizjologicznych osłabnąć i zwolnic więc w sądzie taki przepis idzie moim zdaniem podważyć całkowicie i też za takie coś w zadnym razie mandatu bym nie przyjął.
Dodano: 31.05.2017 16:23    Przez: ~Kierowca
Co do odblasków w obszarze niezabudowanym tez jestem sceptycznie nastawiony na to. Prawda poprawiają widoczność ale to powinna być każdego inicjatywa w trosce o swoje zdrowie być może życie a nie karanie za brak odblasku. Jest wiele przepisów które są nie do końca myślę dopracowane i przychylne ludziom czyli społeczeństwu a osobom pracującym w Policji przypomnieć należny zanim dadzą mandat że własnie z podatków każdego obywatela wypłacana jest im dość spora jak na Polskie realia wypłata a potem emerytura.
Dodano: 31.05.2017 16:29    Przez: ~Kierowca
Gołąb może i jesteś.Przypomnij prawa fizyki dotyczące poruszającej się masy i długości drogi hamowania.Przepisy nie są debilne tylko należy ich przestrzegać.Nagminne przechodzenie po pasach z jednoczesną zabawą telefonem komórkowym,słuchawki na uszach ,nie rozglądanie się przed wejściem na pasy.Pomyśl człowieku zanim co kolwiek nazwiesz debilnym.
Dodano: 31.05.2017 20:19    Przez: ~ja
do ciebie: twoja wypowiedź tez zawiera błąd, cokolwiek pisze się razem. Mały błąd a jednak może zmienić i decydować o całej zawartość. Tak jak mucha , która może zepsuć olejek aptekarza jeśli się doń dostanie.
Dodano: 01.06.2017 09:43    Przez: ~Porucznik Golombo
NURD w wolnym tłumaczeniu frajer. Akcja frajer hahaha
Dodano: 31.05.2017 09:52    Przez: ~Dobre
chyba nerd
Dodano: 31.05.2017 13:32    Przez: ~groszek
Pasożyty w akcji jak w ubiegłym roku
Dodano: 31.05.2017 09:53    Przez: ~Yogi
Do debili co jezdzili wczoraj od 23 do 24 śmigaczami na zatorzu. Miasto to nie tor wyścigowy ! Chcesz baranie jeden z drugim poszaleć w nocy ,jedz sobie na prostą w kierunku Kazimierza,a nie wyjecie po nocy w mieście. A gdzie jest policja ? Żeby namierzyć takich wariatów ?
Dodano: 31.05.2017 09:55    Przez: ~benson
Dokładnie debile nigdzie nie wolno tak debilnie szaleć na Kazimierzu też nie ,bo wszędzie taki pajac może spowodować wypadek.T o są pustaki nie myślące.
Dodano: 31.05.2017 10:23    Przez: ~Nnnn
Tylko linka miedzy słupami może trwale oduczyć.
Dodano: 31.05.2017 10:50    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
Jaka kara dla kierowcy jadacego na "trzeciego"? Taka sytuacja ;wiadukt nad autostrada, rowerzysta, auto iiii rowno na wiadukcie wciska sie kolejne auto! Jezdze rowerem i mnostwo mam takich sytuacji, ze zamiast poczekac to wciskaja sie! Jaki moral? Otoz taki, ze zawsze wine widzicie w rowerzyscie, a nie w kierowcy aut!!!
Dodano: 31.05.2017 10:21    Przez: ~Ania
Popieram!!!!
Dodano: 31.05.2017 11:31    Przez: ~Efka
Byleby ludzi nie mordowali paralizatorami a za pieniądze z mandatów niech sobie milicjanci kupią antyterspiranty bo wali od niektórych strasznie.
Dodano: 31.05.2017 12:47    Przez: ~zioło
ja bym proponował zajęcie się ul. Przemysłową w godzinach po 5:00 . Tam dopiero jest wyścig ! strach iść chodnikiem..... A uchowaj Boże w czasie deszczu !
Dodano: 31.05.2017 12:54    Przez: ~rr
się mądrzy o motocyklistach wypowiadają a artykuł o łapaniu świętych krów którzy chodzą jakby chcieli popełnić samobójstwo. jezdzenie motocyklem to piękna pasja i nie zrozumie ten co nigdy nie jeździł bo bał się wsiąść. Lwg !
Dodano: 31.05.2017 13:41    Przez: ~motocyklista istota zaje**st ...
Motocykliści szaleją, maszyny aż ryczą i policja nie reaguje, ale jak pieszy spokojnie idzie to mandat.
Dodano: 31.05.2017 16:17    Przez: ~Policja ?
Po drugie mandat za zwolnienie kroku co to za wymysły wręcz kuriozalne ? Każdy człowiek jest inny każdy ma inna fizjologie może mieć różne choroby niewidoczne gołym okiem ba nawet nie musi mieć żadnych chorób a zwyczajnie po ludzku w czasie przechodzenia ze względów fizjologicznych osłabnąć i zwolnic więc w sądzie taki przepis idzie moim zdaniem podważyć całkowicie i też za takie coś w zadnym razie mandatu bym nie przyjął.
Dodano: 31.05.2017 16:22    Przez: ~Kierowca
1 z 2
12>>