Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18579) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Koniec akcji na żwirowisku w Depauli. Wydobyto ponad 400 beczek

Dodano: 2.06.2017 22:28
Źródło: LM.pl

Ponad 400 beczek wykopano z ziemi na terenie żwirowni Depaula, gm. Krzymów. Strażacy zakończyli tam pracę.

Akcja wydobywania beczek z chemikaliami trwała niespełna trzy dni. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy z Konina i specjalnej grupy chemiczno-ekologicznej w Ostrowie Wielkopolskim oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu, delegatura w Koninie. Pierwszego dnia trwania działań wykopano około 60 beczek. Dziś wiadomo było, że jest ich już ponad 200. A na koniec dnia okazało się, że z ziemi wydobyto aż 412 beczek. Z tego 302 to były duże, dwustulitrowe beczki, a 110 – mniejsze, plastikowe.

- Zakończyliśmy działania. Na razie nie wskazano nam kolejnych miejsc, gdzie mielibyśmy prowadzić podobną akcję – mówi Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Z wydobytych beczek pobrano próbki do badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koninie.  

fot. KM PSP Konin

  • Koniec akcji na żwirowisku w Depauli. Wydobyto ponad 400 beczek
  • Koniec akcji na żwirowisku w Depauli. Wydobyto ponad 400 beczek
  • Koniec akcji na żwirowisku w Depauli. Wydobyto ponad 400 beczek
  • Koniec akcji na żwirowisku w Depauli. Wydobyto ponad 400 beczek
  • Koniec akcji na żwirowisku w Depauli. Wydobyto ponad 400 beczek

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

spoko... A policja działa w poszukiwaniu sprawców ??? bo nic o Tym nie piszecie....
Dodano: 2.06.2017 22:54    Przez: ~oj
Znaleźć sprawcę i ukarać surowo tak żeby mu w pięty poszło!!!
Dodano: 2.06.2017 23:24    Przez: ~Karać, karać i jeszcze raz k
W internecie wyczytałam ,żema jeszcze w nekli żwirownie pewnie tam tez są
Dodano: 3.06.2017 06:25    Przez: ~saba
Własciciel zwirowni dostal ogromna kase z zachodu za zakopanie tych beczek na terenie Polski a teraz duzo halasu i nic z tego nie bedzie co najwyzej wlasciciel zwirowni zostanie surowo ukarany mandatem az 500 zl na zachodzie taki to by z p***rla nie wyszedl
Dodano: 3.06.2017 06:26    Przez: ~Ekolog
Za kazda beczke dalbym mu 10lat i dozywocie!!!!
Dodano: 2.06.2017 23:19    Przez: ~Kataryniarz

KOMENTARZE

spoko... A policja działa w poszukiwaniu sprawców ??? bo nic o Tym nie piszecie....
Dodano: 02.06.2017 22:54    Przez: ~oj
Prokuratura Kosińska macie pole do popisu dostaliście na tacy drastyczne przestępstwo! Zobaczymy jak się wyważenie, jaki wniosek do Sądu skierujecie! Już powinniście działać a po ekspertyzjego uzupełnić. Bo znając opieszalosc wymiarów sprawiedlowosci na wyrok będziemy czekać latami. Wyrok musi być surowy adekwatny do czynu. Lepiej byłoby przekazać spr do innego miasta. Bo o tym że są na zwirowni beczki to wszyscy wiedzieli i milczeli dawali przyjemnie. Więc czy teraz zrobią o obrót o 180 stopni. A do ukarania jest welu i wiele instancji służb władz . Będziemy śledzić i patrzy na ręce.
Dodano: 03.06.2017 08:29    Przez: ~Koniniana
Ja mam ważniejsze pytanie. Czy redaktor .O wykaże się swoim niebywałym kunsztem i powiąże beczki z prezydentem Konina?
Dodano: 03.06.2017 09:00    Przez: ~Śmieszek
Dać na pamiątkę PO kilkadziesiąt beczek wójtowi,staroście,policji i innym instytucją które od dawna wiedziały o procederze .
Dodano: 03.06.2017 11:48    Przez: ~ŻWIREK
czy zwirek zgłosił ten proceder do prokuratury ?
Dodano: 03.06.2017 15:07    Przez: ~oj
w zasadzie wydobył "żwirek" i pozostawił niezły "muchomorek". Pewnie zapłaci komu trzeba i sprawie łeb ukręcą i poprzestaną na 500 PLN mandatu.
Dodano: 03.06.2017 18:18    Przez: ~san of dżamejka
Za kazda beczke dalbym mu 10lat i dozywocie!!!!
Dodano: 02.06.2017 23:19    Przez: ~Kataryniarz
I za każdą wypitą zawartość skrócić wyrok o 1 miesiąc.
Dodano: 03.06.2017 05:59    Przez: ~Mr. L
Buahaha to 10 lat czy dożywocie?? Może jeszcze masło maślane??
Dodano: 03.06.2017 11:38    Przez: ~Max
Znaleźć sprawcę i ukarać surowo tak żeby mu w pięty poszło!!!
Dodano: 02.06.2017 23:24    Przez: ~Karać, karać i jeszcze raz k
Tego rodzaju substancje będą się pojawiać coraz częściej . Mam ogromną nadzieje, że winni zostaną znalezieni , dla przykładu bardzo surowo ukarani i silnie napiętnowani w zakładzie karnym . Jestem za karą śmierci za degradację środowiska !!!
Dodano: 03.06.2017 05:47    Przez: ~ted ryhard k.
W internecie wyczytałam ,żema jeszcze w nekli żwirownie pewnie tam tez są
Dodano: 03.06.2017 06:25    Przez: ~saba
to podziel się tą informacją z organami ścigania !!
Dodano: 03.06.2017 17:40    Przez: ~ja
Własciciel zwirowni dostal ogromna kase z zachodu za zakopanie tych beczek na terenie Polski a teraz duzo halasu i nic z tego nie bedzie co najwyzej wlasciciel zwirowni zostanie surowo ukarany mandatem az 500 zl na zachodzie taki to by z p***rla nie wyszedl
Dodano: 03.06.2017 06:26    Przez: ~Ekolog
Powinien zapłacić za utylizację tego świństwa-nie płaci, licytacja.
Dodano: 03.06.2017 07:48    Przez: ~beczka
jak znam życie to pewnie wiemy tylko o pewnej małej części sprawy....
Dodano: 03.06.2017 08:33    Przez: ~sdrr
OLBRZYMIE KOSZTY DLA STRAŻY POŻARNEJ, MIASTA, GMINY...PAŃSTWA !!!!
Dodano: 03.06.2017 09:08    Przez: ~kasa
Koszty są duże ale to nie państwo zapłaci, a my zwykli ludzie. Państwo nie ma swoich pieniędzy. To my zapłacimy w podatkach i innych opłatach. Dlatego sprawców należy ukarać i to surowo.
Dodano: 03.06.2017 10:52    Przez: ~Jan Wolny
SPRAWCA MIESZKA OPODAL I NIECH TRZĘSIE PORTKAMI TERAZ,BO DOSTAŁ DUŻO KASY ZA ZATRUCIE GLEBY I TO POD SWOIM NOSEM !!!WSTYD I HAŃBA TAKIM LUDZIOM !!!
Dodano: 03.06.2017 13:23    Przez: ~Nemo
po wskie świnie robili co chcieli