Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportGórnik przegrywa, KS Chwaszczyno ucieka. Trzy kolejki do końca

Górnik przegrywa, KS Chwaszczyno ucieka. Trzy kolejki do końca

Czternastą porażkę w sezonie zanotował Górnik Konin. Biało-niebiescy w Koszalinie remisowali 1:1 aż do 72. minuty, ale ostatecznie górą była Gwardia.

Choć Gwardia, trzeci zespół ligi, był zdecydowanym faworytem sobotniego meczu, to jednak biało-niebiescy jechali do Koszalina z nadzieją na punkty. Już wcześniej koninianie udowodnili, że potrafią walczyć z czołowymi zespołami ligi. Dodatkową motywacją bez wątpienia był również fakt, że Gryf Wejherowo nie dostał licencji na grę w II lidze, a to może oznaczać, że nawet czternaste miejsce w tabeli III ligi może nie gwarantować utrzymania. Spotkanie rozpoczęło się z ok. dwudziestominutowym opóźnieniem. Z powodu wypadku i korków piłkarze i sztab szkoleniowy Górnika dotarli na mecz później, niż planowali.

Koninianie przez długi czas prowadzili z Gwardią wyrównany mecz, co potwierdzał wynik. Pierwsza bramka w meczu padła w 29. minucie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Maciej Stańczyk. W ostatniej minucie pierwszej połowy Górnikowi udało się jednak wyrównać. Piłkę dograną przez Jana Paczyńskiego uderzył Jakub Antosik i było 1:1.

Remis utrzymywał się aż do 72. minuty. Wtedy padł decydujący gol, który dał ostatecznie zwycięstwo Gwardii Koszalin. Piłkę w siatce umieścił Przemysław Brzeziański. Gospodarze utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka i zwyciężyli 2:1.

W innym ważnym meczu zespołów w dolnych rejonów tabeli KS Chwaszczyno pokonał Chemika Bydgoszcz 3:1. To oznacza, że biało-niebiescy cały czas mają tyle samo, 33 punkty, co bydgoszczanie, ale do trzynastego KS Chwaszczyno tracą już sześć oczek.

W II lidze ostatni mecz rozegrała Kotwica Kołobrzeg. Zespół z Pomorza nie zdołał wyprzedzić Polonii Warszawa, co oznacza, że z III ligi spadają w tym momencie cztery zespoły (Górnik jest na pierwszym miejscu spadkowym). Jeżeli Gryf Wejherowo nie uzyska licencji na II ligę, a uzyska na III, strefa spadkowa obejmie również piąty zespół od końca (w tym momencie Chemik Bydgoszcz).

Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. W następnym meczu ligowym Górnik podejmować będzie Wdę Świecie. Spotkanie rozegrane zostanie za tydzień. Jeszcze wcześniej, bo już w najbliższy wtorek, biało-niebieskich czeka starcie półfinałowe wojewódzkiego Pucharu Polski. W Koninie, na Stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4, zespół Czesława Owczarka zagra z Polonią Środa Wlkp.

Gwardia Koszalin – Górnik Konin 2:1 (29’ Maciej Stańczyk, 72’ Przemysław Brzeziański – 45’ Jakub Antosik)

Gwardia Koszalin: Adrian Hartleb – Norbert Dondera (82' Patryk Sobiegraj), Daniel Wojciechowski, Bartosz Maciąg, Maciej Stańczyk, Michał Szubert (65' Krystian Przyborowski), Junpei Shimmura, Robert Ziętarski, Sebastian Ginter (77' Rafał Majtyka), Aleksander Januszkiewicz, Przemysław Brzeziański.

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak – Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Łukasz Frydrych, Maciej Adamczewski, Mateusz Wypych (79' Mateusz Augustyniak), Jan Paczyński, Jakub Groszkowski (88' Bartosz Kowalski), Piotr Radoszewski (46' Krystian Sobieraj), Jakub Antosik.

źródło: M. Tamulski