Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzego boi się nasz prezydent niczym diabeł święconej wody?

Czego boi się nasz prezydent niczym diabeł święconej wody?

KONIN JEST NASZ

Dodano:
Czego boi się nasz prezydent niczym diabeł święconej wody?

W Koninie nie buduje się nowych parkingów, bo nie ma na nie miejsca – przedstawiciele magistratu powtarzają tę tezę od początku dyskusji o strefie płatnego parkowania.

W Koninie nie buduje się nowych parkingów, bo nie ma na nie miejsca – przedstawiciele magistratu powtarzają tę tezę od początku dyskusji o strefie płatnego parkowania (SPP).

Niespełna dwa lata temu odbyły się konsultacje społeczne przed planowanym rozszerzeniem SPP między innymi o plac Górnika. Na wniosek, by wykorzystać na parking część skweru przed Konińskim Domem Kultury, czyli plac Niepodległości, jeden z urzędników zakrzyknął z przerażeniem, że „chyba by nas za to mieszkańcy zlinczowali”. Propozycja nie znalazła się w protokole ze spotkania ani nikt nie podjął na jej temat dyskusji.

Bo też pomysł wykorzystania na parking części olbrzymiego skweru w środku miasta bez wątpienia jest kontrowersyjny. Przeciwnicy zaprotestują zaraz przeciwko pomniejszaniu pięknie zagospodarowanego zielonego terenu, gdzie wiele osób całymi rodzinami mile spędza czas. I będą mieli rację. Ale nie jest to racja jedyna, bo w samym centrum miasta, gdzie obok siebie stoją gmachy Sądu Okręgowego, Starostwa Powiatowego i Konińskiego Domu Kultury miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. I potrzeba zaparkowania pojazdów, którymi do tych instytucji przyjeżdżają ludzie, to jest racja druga.

Już za kilka dni w pobliżu domu kultury i sądu rozpocznie się istny samochodowy armagedon, kiedy wokół KDK zaczną parkować jeden na drugim autokary z uczestnikami festiwalu dziecięcego. Żeby się pomieścić na, już i tak na co dzień zatłoczonych ulicach Bydgoskiej i Energetyka, ich kierowcy wyczyniać będą rzeczy, od których policjantom z drogówki powinny siwieć włosy, a bloczki mandatowe puchnąć. Ale nic takiego się nie stanie, bo w tych trudnych dniach policjantów tam nigdy nie było. Jakby się umówili z władzami miasta, żeby festiwalowym gościom nie robić wstrętów.

Bo festiwal ma służyć promocji miasta. Rozradowane, pięknie tańczące i śpiewające dzieci taką promocją na pewno są, ale już organizacja ich pobytu w postaci parkingu pod KDK to kompletna wizerunkowa klęska.

Gdyby na przykład część skweru od strony domu kultury (na zdjęciu wyżej) wykorzystać na parking, właśnie tam mogłyby zajeżdżać festiwalowe autobusy. A w pozostałe dni roku parkowałaby swoje pojazdy część pracowników, klientów i interesantów KDK, banku, sądu i pobliskiego sklepu. A gdyby starczyło miejsca, to i czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej mieliby gdzie zostawić samochód. Bo teraz muszą się sporo najeździć po pobliskich uliczkach, żeby znaleźć jakiekolwiek miejsce do zaparkowania. A kiedy jeszcze biblioteka organizuje tam ciekawe spotkanie, to jest prawdziwy dramat. I wstyd.

strona 1 z 2
strona 1/2
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole