LM.plSportTriathloniści znów opanowali Ślesin. Niemal 60 km do pokonania

Triathloniści znów opanowali Ślesin. Niemal 60 km do pokonania

Ponad 700 zawodników wystartowało na dwóch głównych dystansach Garmin Iron Triathlon w Ślesinie. 1/4 Ironmana zwyciężyli Robert Wilkowiecki z GVT BMC oraz Małgorzata Wąsik z MKS Triathlon Malbork.

Podobnie, jak w poprzednich latach, triathloniści mieli w Ślesinie do wyboru dwa główne dystanse – 1/4 Ironmana (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) albo 1/8 Ironmana (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu). Ponadto w zawodach wystartowały również sztafety (każdy z uczestników brał udział w innej dyscyplinie) oraz odbyła się rywalizacja dzieci i młodzieży w Garmin Kids.

W starcie głównym na dystansie 1/4 IM zwyciężyli Robert Wilkowiecki z GVT BMC oraz Małgorzata Wąsik z MKS Triathlon Malbork. Najlepszy spośród mężczyzn wyprzedził drugiego Macieja Bodnara (MBC Team) o ponad półtorej minuty, kończąc bieg w czasie 1:57:11. Trzeci na mecie był Marcin Ławicki (MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice).

Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Wąsik z czasem 2:11:25. Zwyciężczyni z ubiegłego roku – Monika Smaruj z Gdańska – przybiegła na metę jako druga z czasem o ponad sześć minut gorszym. Podium uzupełniła Anna Lechowicz z Labosport Team.

Na dystansie 1/8 zwyciężył Łukasz Kalaszczyński. Zawodnik GVT BMC w zeszłym roku wygrał rywalizację na dłuższym dystansie. W tegorocznej edycji wystartował na krótszej trasie, którą pokonał w czasie 56 minut i 37 sekund. Drugi na mecie był Tomasz Marcinek z Raciborza z wynikiem 58 minut 29 sekund. Brązowy medal przypadł Damianowi Wojcieszonkowi z KS Ironman C/S Polska (01:01:06).

Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Otworowska z Ironman C/S Polska, osiągając czas 01:02:41. Dwie minuty wolniejsza była Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk), a trzecia Roksana Słupek ukończyła trasę w czasie 01:04:44.

W Ślesinie nie zabrakło również reprezentantów regionu konińskiego. Na dystansie 1/4 31. miejsce zajął zawodnik MLUKS Triathlon Koło – Jarosław Przybylski. Wysokie, czwarte miejsce na dystansie 1/8 wśród mężczyzn wywalczył pochodzący z Koła, a reprezentujący UKS G-8 Bielany Warszawa Paweł Lenartowicz. Szósta wśród kobiet była zawodniczka MLUKS Triathlon Koło – Marta Zygmunt.

Szczególnie głośne brawa na mecie otrzymał Jacek Tomczak z Katowic. Reprezentant JackStrongTeam przybył co prawda na metę jako przedostatni, ale zrobił to, pokonując trasę z protezą stopy. – Co jakiś czas musiałem przystawać, to jest wymagane. Od razu podbiegali kibice i inni zawodnicy chcąc pomagać – opowiadał po ukończeniu biegu niepełnosprawny zawodnik.

Kibice na trasie, obok organizatorów, byli zresztą głównymi adresatami podziękowań zawodników. Po raz kolejny uczestnicy imprezy podkreślali świetną organizację zawodów oraz przyjazną atmosferę w Ślesinie.

Zawody w Ślesinie były drugimi w tegorocznym cyklu Garmin iron Triathlon. Kolejny – już 18 czerwca w Elblągu.