Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19123) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (23)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Jakimi autobusami będziemy podróżować z Konina do Poznania?

Dodano: 8.06.2017 16:47
Źródło: LM.pl

Ponad 20 autobusów będzie obsługiwało trasę Konin – Września w czasie remontu linii kolejowej E-20.

Pod koniec maja Koleje Wielkopolskie w drodze przetargu wybrały firmę, która zajmie się autobusową komunikacją zastępczą na terenie województwa. Europa Express City od 11 czerwca tego roku do 12 lipca przyszłego roku ma mieć przygotowanych 108 kursów w ciągu dnia roboczego. Jak informuje portal „Transport Publiczny”, przewoźnik do 6 czerwca ustalał szczegóły z Kolejami Wielkopolskimi i wszystko ma być już przygotowane.

Prywatny przewoźnik ma oddelegować do Wielkopolski 21 autobusów, z czego 12-13 będzie niskopodłogowych. W komunikacji zastępczej pojawią się przede wszystkim holenderskie autobusy dwuwejściowe, które od kilku lat jeździły w komunikacji miejskiej w Warszawie. Pozostałych osiem autobusów to Setry S415 Low-Floor, a dwa to Volvo.  

 

fot. transport-publiczny.pl

  • Wiemy jakimi autobusami będziemy podróżować z Konina do Poznania

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Porażka. Naprawdę myślą, że do takiego autobusiku zmieszczą się wszystkie osoby podróżujące z Konina? Łącznie z bagażami? Śmiech na sali... Nawet jeśli na kurs będą podstawione trzy autobusy to nie wyobrażam sobie tego. Będzie walka kto pierwszy ten lepszy, a do pracy czy szkoły trzeba jakoś dojechać.
Dodano: 8.06.2017 17:22    Przez: ~żenada
NA ELFA KOLEI WIELKOPOLSKICH PRZYPADAJĄ CZTERY PRZEGUBOWCE,A TU TAKIE MACIUPCIE CIPECZKI POJADĄ :-(
Dodano: 8.06.2017 18:07    Przez: ~XXX
Już to widzę ludzie upchnięci jak sardynki
Dodano: 8.06.2017 18:02    Przez: ~Yhh
To są jakieś żarty? 21 autobusów na całą trasę? I po co te niskopodłogowce, bagaże gdzie, na kolanach?
Dodano: 8.06.2017 19:10    Przez: ~sztudiren
Dużym czyli jakim? Czy uważasz walizkę jako bagaż duży? Bo jeśli tak to Konin został komunikacyjnie odcięty od zachodu, nie każdy ma samochód, a czasem trzeba wziąć walizkę jadąc ze studiów do domu.
Dodano: 8.06.2017 19:14    Przez: ~qwertyuiop

KOMENTARZE

Porażka. Naprawdę myślą, że do takiego autobusiku zmieszczą się wszystkie osoby podróżujące z Konina? Łącznie z bagażami? Śmiech na sali... Nawet jeśli na kurs będą podstawione trzy autobusy to nie wyobrażam sobie tego. Będzie walka kto pierwszy ten lepszy, a do pracy czy szkoły trzeba jakoś dojechać.
Dodano: 08.06.2017 17:22    Przez: ~żenada
NA ELFA KOLEI WIELKOPOLSKICH PRZYPADAJĄ CZTERY PRZEGUBOWCE,A TU TAKIE MACIUPCIE CIPECZKI POJADĄ :-(
Dodano: 08.06.2017 18:07    Przez: ~XXX
A z remontem dworca kiedy ruszają?
Dodano: 08.06.2017 17:56    Przez: ~filip
Pod koniec roku.
Dodano: 08.06.2017 18:06    Przez: ~XXX
W przyszłym tygodniu, nie pod koniec roku xd
Dodano: 09.06.2017 12:42    Przez: ~Filipv2
Już to widzę ludzie upchnięci jak sardynki
Dodano: 08.06.2017 18:02    Przez: ~Yhh
Bzdury. Jeździć bedum autosany z pksa.
Dodano: 08.06.2017 18:06    Przez: ~Kasjer
Nie gadaj jak nie wiesz...
Dodano: 08.06.2017 18:07    Przez: ~XXX
Tylko po to, by poróżować z Warszawy do Poznania 15 minut krócej. Nie będzie się pociąg zatrzymywał w Koninie , Kramsku czy w Słupcy.
Dodano: 08.06.2017 18:11    Przez: ~Qń
Nie wiem ale się wypowiem - świetnie to do Ciebie pasuje.
Dodano: 08.06.2017 19:07    Przez: ~Lm
Za remontami jestem jak najbardziej za, ale nie jestem za zostawianiem ludzi na lodzie - podstawianiem prowizorycznego transportu zastępczego, który nie zastępuje nawet w 30% pociągów.
Dodano: 08.06.2017 19:17    Przez: ~asdfghjkl
Ale autobusy nie beda zabierac z bagarzem duzym
Dodano: 08.06.2017 19:02    Przez: ~anna
Dużym czyli jakim? Czy uważasz walizkę jako bagaż duży? Bo jeśli tak to Konin został komunikacyjnie odcięty od zachodu, nie każdy ma samochód, a czasem trzeba wziąć walizkę jadąc ze studiów do domu.
Dodano: 08.06.2017 19:14    Przez: ~qwertyuiop
To są jakieś żarty? 21 autobusów na całą trasę? I po co te niskopodłogowce, bagaże gdzie, na kolanach?
Dodano: 08.06.2017 19:10    Przez: ~sztudiren
Jak zwykle wybrali w przetargu NAJTAŃSZE, więc nie dziwmy się, że nie są to przegubowce - tylko malutkie, ciaśniutkie, bez wychodków, bez bagażników, w większości już wyjeżdżonymi i z miejscami stojącymi.
Dodano: 08.06.2017 21:46    Przez: ~makabra i horror
Wcale nie wybrano najtańszego przewoźnika.
Dodano: 09.06.2017 00:09    Przez: ~Hdgb yj
najlepszego też nie. Jakiś idiota pisał ten przetarg. na trasę międzymiastową autobusy MIEJSKIE>??
Dodano: 12.06.2017 16:23    Przez: ~www
A co z autobusami , które maja bezpośrednio dojechać z Konina do poznania A2?
Dodano: 08.06.2017 19:19    Przez: ~Hhh
To jest nieśmieszny żart, oni dobrze wiedzą, że na jeden kurs to powinno być minimum 8 takich autobusów... Banda idiotów. Czasem w dwa składy KW ciężko wejść. Kwintesencja inteligencji przewoźników. Logistycy chyba Hogwart kończyli.
Dodano: 08.06.2017 19:55    Przez: ~wkurzony
Czy potrzebują kierowców ?
Dodano: 08.06.2017 20:01    Przez: ~xdxs
Tak ale musisz mieć obywatelstwo ukrajnskie a przynajmniej z Mozabiku
Dodano: 08.06.2017 20:43    Przez: ~Stopowicz
@Stopowicz - to niby taki śmieszny żarcik? Nie słyszałem, żeby ktoś wolał zatrudniać obcokrajowców zamiast Polaków. Problem jest taki, że Polaków do pracy brak, wyjechali albo im się nie chce!Więc ciesz się z tych Ukraińców człowieku, ciesz! Dzięki nim pojedziesz tym autobusem :)
Dodano: 12.06.2017 16:21    Przez: ~www
1 z 3
123>>