LM.plSportPlayarena Konin: Dynamo Quatro Konin z Pucharem Konina!

Playarena Konin: Dynamo Quatro Konin z Pucharem Konina!

Piętnaście bramek, piękna pogoń KS Elpak Konin i ostateczny triumf Dynamo Quatro Konin. Finał Pucharu Konina ligi Playarena nie mógł być bardziej emocjonujący.

Ostatnie, decydujące starcie rozpoczęło się świetnie dla pretendującego do zwycięstwa Dynama Quatro. Już po kwadransie lider Playareny prowadził 3:0 po dwóch bramkach Przemysława Skibiszewskiego oraz jednym trafieniu Krystiana Wilińskiego. KS Elpak miał swoje sytuacje, brakowało jednak wykończenia i trochę szczęścia.

Kontaktowe trafienie reprezentanci Elpaku zdobyli w 25. minucie. Z dystansu przymierzył Arkadiusz Widelski. Odpowiedź Dynama Quatro przyszła jednak już cztery minuty później, na 4:1 trafił Bartosz Nowak. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Pierwsze minuty po zmianie stron były podobne do pierwszej połowy. Najpierw Elpak zdobył drugiego gola po uderzeniu Wiktora Patrzykąta, Dynamo Quatro odpowiedziało dwoma bramkami Wiktora Kacprzaka i Krystiana Wilińskiego. Wynik – 6:2 dla Dynama.

Później jednak KS Elpak Konin ruszył do odrabiania strat i w przeciągu zaledwie sześciu minut strzelił cztery gole. Najpierw po jednym golu zdobyli Arkadiusz Widelski i Wiktor Patrzykąt, na 5:6 trafił Maciej Rojewski, a wyrównanie obrońcom pucharu dał Arkadiusz Widelski.

Końcówka spotkania to już otwarta gra z obu stron zakończona ostatecznym zwycięstwem Dynama Quatro Konin. Najpierw prowadzenie zespołowi Mateusza Nurkiewicza dał Marcin Marciszak, a dwie minuty później na 8:6 trafił Przemysław Skibiszewski. Ostatniego gola w spotkaniu, z rzutu karnego, zdobył Arkadiusz Widelski. KS Elpak przegrał jednak 7:8 i Puchar Konina w tym sezonie powędrował do Dynamo Quatro Konin. Lider Playareny otrzymał również możliwość gry w fazie ogólnopolskiej.

W piątek rozegrano również mecz o trzecie miejsce. Brązowe medale wywalczyli ostatecznie drugoligowcy z Young Veterans FC, którzy pokonali 6:4 Zielonych Konin. Teraz przed zespołami konińskiej Playareny jeszcze zakończenie rozgrywek ligowych. Dynamo Quatro Konin i KS Elpak Konin zmierzą się w bezpośrednim meczu o tytuł mistrza rozgrywek.

Dynamo Quatro Konin – KS Elpak Konin 8:7 (5’, 16’, 56’ Przemysław Skibiszewski, 15’, 44’ Krystian Wiliński, 29’ Bartosz Nowak, 37’ Wiktor Kacprzak, 54’ Marcin Marciszak – 25’, 46’, 52’, 59’ Arkadiusz Widelski, 36’, 50’ Wiktor Patrzykąt, 50’ Maciej Rojewski).