Dzisiaj jest niedziela 25 czerwca 2017, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24563) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
Powiatowe Dni Rodziny i Seniora, czyli międzypokoleniow ... (2)Medyk Konin jedzie na Wyspy Brytyjskie. Trudne losowani ... (16)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościJuż czterystu urzędników pracuje dla prezydenta No ...

Już czterystu urzędników pracuje dla prezydenta Nowickiego

KONIN JEST NASZ

Dodano: 19.06.2017 17:00

Przynajmniej o jedną piątą wzrosło zatrudnienie w konińskim magistracie od chwili zwycięstwa Józefa Nowickiego w wyborach prezydenckich. Decyzje o zatrudnieniu zdecydowanej większości nowych pracowników prezydent podjął osobiście.

Na początku 2011 roku w urzędzie było zatrudnionych 316 osób, a cztery lata później było ich już 393. Wprawdzie w marcu 2016 r. magistrat podawał, że ich liczba zmalała do 364 osób, ale nie wynikało to bynajmniej ze spadku zatrudnienia w magistracie. Po prostu utworzono osobny Zarząd Dróg Miejskich, do którego przeszli pracownicy dawnego wydziału. O puchnącym etatami urzędzie najlepiej świadczy liczba budynków, zajmowanych przez pracowników. Sam gmach przy rynku wygląda skromnie, ale przecież już lata temu został powiększony o drugą taką samą część, magistrat zajmuje też kamienicę stojącą przy ul. Zofii Urbanowskiej (na zdjęciu poniżej), wciąż korzysta z pomieszczeń przy ul. Przemysłowej, a kilka lat temu zajął budynek dawnej prokuratury przy ul. Wojska Polskiego.

Wspomniany wzrost liczby zatrudnionych magistrat tłumaczy powołaniem do życia Centrum Organizacji Pozarządowych (4 osoby) i Centrum Informacji Miejskiej (2 osoby) oraz utworzeniem strefy płatnego parkowania i nowymi obowiązkami, wynikłymi z ustawy o gospodarowaniu odpadami.

Ale musimy pamiętać, że sam urząd to zaledwie wierzchołek góry lodowej etatów, pozostających w gestii prezydenta Józefa Nowickiego lub jego ludzi. Oprócz wspomnianego wyżej ZDM w Koninie mamy przecież jeszcze dwa domy kultury, bibliotekę z filiami, pomoc społeczną, MOSiR, żłobek (czytaj: „Jak córka pani kierownik dyrektorem została”), miejski hotel oraz MZK, MPEC, PWiK, spółkę Geotermia i Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi, który razem ze spalarnią zasługuje na osobne omówienie, czym w najbliższych dniach zajmiemy się w naszym cyklu. Doliczywszy do tego ponad 2350 etatów w placówkach oświatowych, otrzymujemy potężną liczbę miejsc pracy do obsadzenia. W sumie – jak to przyznał sam prezydent na którejś konferencji prasowej – około pięciu tysięcy.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Tak trzymać Panie Redaktorze. Trzeba ten beton rozwalić bo z Konina zostanie za parę lat dom starców dla ludzi którzy nie maja już powodów żeby uciekać (emerytura niezależnie od miejsca zamieszkania przysługuje ta sama). Koninowi potrzebny jest doświadczony menadżer który Konin ożywi gospodarczo. Potrzebni są inwestorzy którzy w naszym mieście zechcą budować przemysł. Ale żeby ich przyciągnąć to trzeba wziąć się do roboty a nie tylko pojawiać się na uroczystościach. Każde miasto to w gruncie rzeczy biznes który trzeba umiejętnie prowadzić a nie podwórko do zabaw dla krewnych i zanjomych królika.
Dodano: 19.06.2017 17:54    Przez: ~RC
5000 etatow ??? - to wiele wyjasnia i pomaga wygrac wybory bo jak dodamy rodziny to bedzie 20 tys lojalnych wyborcow
Dodano: 19.06.2017 17:25    Przez: ~6666
przyjrzyjcie sie powiazaniom rodzinnym w mzgok , tam to jest dopiero osmiornica mafijna, sami znajomi i rodzina, jeszcze sie nie zdazylo zeby ktos dostal prace bez namaszczenia przez ojca chrzestnego i jego zolnierzy.....
Dodano: 19.06.2017 18:02    Przez: ~mozna sprawdzic
Pracują haha co za bzdury
Dodano: 19.06.2017 19:14    Przez: ~Poganiacz
Przerost zatrudnienia w urzędzie jakoś nie raził Pana Olejnika w oczy gdy starał się w nim o pracę i startował w konkursach.
Dodano: 19.06.2017 18:39    Przez: ~kadry

KOMENTARZE

Czyżby też otrzymywał listy od córki leśniczego tak jak bydło w Warszawie ?
Dodano: 19.06.2017 17:14    Przez: ~Q
Przerost zatrudnienia w urzędzie jakoś nie raził Pana Olejnika w oczy gdy starał się w nim o pracę i startował w konkursach.
Dodano: 19.06.2017 18:39    Przez: ~kadry
Pan redaktor mocno sflustrowany
Dodano: 19.06.2017 19:51    Przez: ~Endi
Pieniądze nie śmierdzą. Jest zlecenie jest redaktor
Dodano: 19.06.2017 20:32    Przez: ~Zofia Lorenc
pozdr dla starej ekipy z spp
Dodano: 19.06.2017 22:25    Przez: ~:)
Pani Zofio Lorenc pani może coś o tym powiedzieć, prawda?
Dodano: 19.06.2017 22:27    Przez: ~koninianka
Psy szczekają a karawana idzie dalej!
Dodano: 19.06.2017 23:16    Przez: ~znawca psów
A od córki którego leśniczego list otrzymal Pan Redaktor, że tak gorliwie wymyśla kolejny tematy.
Dodano: 19.06.2017 23:22    Przez: ~córka leśniczego
frustracje pseudo-redaktora - tylko dopuścić pisowców do władzy wówczas powstanie n! nowych etatów , kapliczka z 5 księżmi w każdym urzędzie , leśniczego koleżanki się zjawią w każdej firmie skarbu państwa - no i kościół na każdym kroku będzie się pchał do władzy. Tylko dać im pełną władzę - to szary tłum będzie robił na "nierobów" - obowiązkowy abonament TVPpis i wiele innych podatków napędzi to "łajno".
Dodano: 20.06.2017 19:10    Przez: ~Fikmik
Uuuuhaaaaahaa , pewnie że pan redaktor najlepiej wie jak wyglądają nabory w urzędzie, bo sam próbował się dostać bez konkursu. I co ? Teraz by ściemniał, że to pewnie była prowokacja dziennikarska... Ale się nie udało! Więc może nie koniecznie jest tak, że można się dostać po znajomości, bez konkursu. Albo przyjmują najlepszych, a panu redaktorkowi do tego daleko... :) :) :)
Dodano: 21.06.2017 10:41    Przez: ~:)
5000 etatow ??? - to wiele wyjasnia i pomaga wygrac wybory bo jak dodamy rodziny to bedzie 20 tys lojalnych wyborcow
Dodano: 19.06.2017 17:25    Przez: ~6666
Nie lojalnych ino zastraszonych i skorumpowanych
Dodano: 19.06.2017 18:55    Przez: ~Szmalec
"Doliczywszy do tego ponad 2350 etatów w placówkach oświatowych..." Olejnik nawet z nauczycieli urzędasów zrobił.
Dodano: 21.06.2017 07:49    Przez: ~hm
A w którym miejscu autor twierdzi, że to urzędnicy?
Dodano: 21.06.2017 09:52    Przez: ~?
W tym: "Doliczywszy do tego ponad 2350 etatów w placówkach oświatowych, otrzymujemy potężną liczbę miejsc pracy do obsadzenia". Zasugerował, że nauczycieli również zatrudnia Nowicki, a to jest nieprawda, bo robią to dyrektorzy poszczególnych szkół.
Dodano: 21.06.2017 14:16    Przez: ~hm
I bardzo dobrze, że pracują. To mieszkańcy miasta, czyjeś matki, żony, mężowie i synowie. Jeśli dobrze wykonują swoją robotę, to super że mają pracę. Panie Olejnik bazuje, ba żeruje pan na najniższych instynktach ludzkich.
Dodano: 19.06.2017 17:28    Przez: ~Koninianka
Pracują haha co za bzdury
Dodano: 19.06.2017 19:14    Przez: ~Poganiacz
Może niech Józek zatrudni wszystkich mieszkańców jako urzędasów? Wtedy nie będzie bezrobocia.
Dodano: 19.06.2017 21:04    Przez: ~Pn
Może i dobrze, ze pracują ale ?????? żona, siostra, druga siostra i jeszcze córka na stażu to już chyba nie jest przypadek. Może niech ten Pan założy prywatną firmę i zatrudni całą rodzinę??!!!!!!!!
Dodano: 19.06.2017 23:33    Przez: ~mieszkanka
W kazdym miesci w urzedach siedza pociotki, rodziny 3 pokoleniowe i nikt nie powie, ze jest inaczej! Praca TYLKO po znajomosciach u ukladach.
Dodano: 20.06.2017 06:41    Przez: ~Pn
Kobieto wiesz ile kosztuje ich utrzymanie? Mamy jedne z najwyższych podatków od nieruchomości, bardzo drogą wode i jeszcze cena śmieci to kosmos, a to wszystko dlatego, że trzeba utrzymać takie stado ludzi którzy nic absolutnie NIC nie wnoszą do gospodarki, nie wytwarzają żadnego dobra dla gospodarki, to typowy pasożyt, siedzi na plecach twoich, moich i żyje z tego co zarobimy, bez nas padają w miesiąc a jak nas traktują? Jak liczą się ze zdaniem mieszkańców ?
Dodano: 21.06.2017 01:01    Przez: ~Art
Kominiarka co Ty piszesz dajesz przyzwolenie na mafijne kontakty a co z tymi co potrafią więcej a taka jak Ty Wiki córkę lub syna zatrudnic . To jest karalne
Dodano: 21.06.2017 06:23    Przez: ~koniniak
Nie wszyscy są mieszkańcami Konina. Po otrzymaniu pracy wyprowadzają się do gmin ościennych.
Dodano: 21.06.2017 08:50    Przez: ~urzędnik
Jasne. To może prezydent po objęciu stanowiska powinien wywalić wszystkich, a przyjąć mądrale w stylu redaktora. Ps. Ależ się pan popisał! Całych 4 ludzi po znajomości i to za marne pieniądze. Żal że nie Pan? Co?
Dodano: 19.06.2017 17:32    Przez: ~Kaziu
Dynamika przyrostu urzędników jest większa niż rozwoju Konina. Nic nie trwa wiecznie i gdy przychody Konina zaczną się kurczyć, to będzie trzeba masowo zwalniać, a wtedy urzędnicy przypomną sobie Józefa i Kazia oraz wór obietnic związanych z inwestorami.
Dodano: 19.06.2017 17:45    Przez: ~The End
LO jeny znowu
Dodano: 19.06.2017 17:50    Przez: ~Szok
Tak trzymać Panie Redaktorze. Trzeba ten beton rozwalić bo z Konina zostanie za parę lat dom starców dla ludzi którzy nie maja już powodów żeby uciekać (emerytura niezależnie od miejsca zamieszkania przysługuje ta sama). Koninowi potrzebny jest doświadczony menadżer który Konin ożywi gospodarczo. Potrzebni są inwestorzy którzy w naszym mieście zechcą budować przemysł. Ale żeby ich przyciągnąć to trzeba wziąć się do roboty a nie tylko pojawiać się na uroczystościach. Każde miasto to w gruncie rzeczy biznes który trzeba umiejętnie prowadzić a nie podwórko do zabaw dla krewnych i zanjomych królika.
Dodano: 19.06.2017 17:54    Przez: ~RC
RC ... Koninowi na pewno nie są potrzebni zleceniodawcy cyklu Konin jest Nasz.
Dodano: 19.06.2017 17:59    Przez: ~ola
No dzięki Ola, miła jesteś.
Dodano: 19.06.2017 22:55    Przez: ~zleceniodawca
Jedź z Rychem na Maderę...
Dodano: 20.06.2017 16:18    Przez: ~...
przyjrzyjcie sie powiazaniom rodzinnym w mzgok , tam to jest dopiero osmiornica mafijna, sami znajomi i rodzina, jeszcze sie nie zdazylo zeby ktos dostal prace bez namaszczenia przez ojca chrzestnego i jego zolnierzy.....
Dodano: 19.06.2017 18:02    Przez: ~mozna sprawdzic
podaj konkretne nazwiska, jeżeli to prawda to nie masz się czego obawiać
Dodano: 21.06.2017 23:34    Przez: ~Marek
I co WY? My! No Szkoda gadać. Zakopać dziada w żwirowni, tam gdzie były beczki.Zostawić tylko głupi łeb nad powierzchnią. Niech Sra i Myśli co zrobił złego, od czego już nie ma odwrotu ( bo nic dobrego). Na tę patologie to szkoda czasu i brak słów. Konin i jego władze są bez wstydu! bez honoru! bez jaj!
Dodano: 19.06.2017 18:06    Przez: ~kniniana
Nawoływanie do przemocy jest karalne kniniana...
Dodano: 19.06.2017 18:08    Przez: ~temida
A gdzie tu przemoc ! Niech zrobi sobie rachunek sumienia w pozycji pionowej- podpartej. Żeby nie zwial i miał czas na refleksje. W przeciwnym wypadku nadal będzie kupił i drwil z patentów, mieszkańców i pozostałych niepowinowatych!
Dodano: 19.06.2017 18:25    Przez: ~Koniniana
Ale jak widac i to jeszcze za malo stanowisk, skoro w przyspieszonym tempie ruszyly prace nad geotermalną ciepłownią. Powstanie nowa podległa spółka z nowymi etatami dla rodziny i znajomych, ciepłe posadki z dobrą pensyjką za zarządzanie czymś co jeszcze nie funkcjonuje