Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18880) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Korupcja w wydziale promocji. Zarzuty dla dwóch urzędniczek

Dodano: 23.06.2017 09:43

Prokuratura z Rypina podejrzewa dwie urzędniczki z wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Koninie o przyjęcie od kontrahenta korzyści majątkowych.

Sprawa dotyczy firmy z Torunia, której właścicielem jest 38-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Dwie urzędniczki z Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą UM w Koninie przyjęły od mężczyzny prezenty w zamian za pomoc w wygraniu przetargu wartego 100 tys. zł. Potwierdziło to przeszukanie przeprowadzone w ich pokojach w urzędzie i w mieszkaniach, gdzie znaleziono między innymi ekspres do kawy, laptop, rower, garnki, telefon oraz obciążającą je dokumentację.

Po nocy spędzonej w policyjnej izbie zatrzymań i przesłuchaniu, kobiety usłyszały zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Obie panie zostały zwolnione do domu, ale zastosowano wobec nich dozory policyjne i poręczenia majątkowe, a wobec młodszej z podejrzanych dodatkowo zakaz opuszczania kraju. – Być może wątek urzędniczek z Konina przekażemy do miejscowej prokuratury – powiedziała nam Janina Wilińska z Prokuratury Rejonowej w Rypinie, która nadzoruje postępowanie.

Choć kobiety zostały zabrane przez policję na przesłuchanie wprost z gmachu urzędu, a zdarzenie miało miejsce już półtora tygodnia temu, prezydent Józef Nowicki twierdzi, że do tej pory żadnej oficjalnej informacji na ten temat nie otrzymał. Nękany przez dziennikarzy pytaniami już od wczorajszego popołudnia, zapowiedział ustami Joanny Szydłowskiej, kierowniczki swojego biura, rozesłanie informacji do mediów dzisiaj przed południem. 

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Prezydent nic nie wiedział.....
Dodano: 23.06.2017 09:59    Przez: ~:)
Cały system tak działa od lat nic nowego
Dodano: 23.06.2017 10:25    Przez: ~Jviv
Józef do dymisji
Dodano: 23.06.2017 10:32    Przez: ~Typ
Dobrze. że nie podano nazwiska podejrzanej kierownik, bo to nazwisko w Koninie jest powszechnie "nieznane". Aferę kukurydzianą sobie odpuszczono, skateparkową również, to nie ma dziwoty, że towarzystwo urzędnicze postanowiło dorobić sobie na boku! Jaki pan taki kram!
Dodano: 23.06.2017 10:04    Przez: ~koluś
Płacimy w tym kraju podatki na te łajzy i chcę znać ich nazwiska!!!
Dodano: 23.06.2017 10:21    Przez: ~koninianka

KOMENTARZE

Prezydent nic nie wiedział.....
Dodano: 23.06.2017 09:59    Przez: ~:)
Cały system tak działa od lat nic nowego
Dodano: 23.06.2017 10:25    Przez: ~Jviv
Na BIP
Dodano: 23.06.2017 10:39    Przez: ~Łapówka
avatar Czyje to były żony ,córki tudzież kochanki rządzących miastem!? Nazwiska proszę! I jak są spowinowacone!
Dodano: 23.06.2017 10:40    Przez: Tomasz Kobrzycki
Rowerem wjechała do urzędu?
Dodano: 23.06.2017 10:52    Przez: ~Jasio
Uprzejmie zwracam uwagę wszystkim hienom, że od podejrzenia czy zarzutu do prawomocnego wyroku sądu droga jest bardzo długa. Może się okazać, że panie są niewinne. Ale anonimowe opluwanie dostarcza satysfakcji prawda?
Dodano: 23.06.2017 12:40    Przez: ~sędzia
Tak nic nie wiedział, jak też i nic nie wie o tym ze jego Magi_Stran_ci palą na 2 i 3 piętrze oficyny przy oknie fajeczki, bo przecież w pracy im nie wolno. Powinien przybrać przydomek Józef_z_Portretu.
Dodano: 23.06.2017 13:20    Przez: ~Józef_z_Portretu
ALE SZYDERA!!!!SYSTEM SIE SYPIE!!!
Dodano: 24.06.2017 00:44    Przez: ~nasz konin
o zwirowniach teznikt nic nie wie
Dodano: 24.06.2017 23:30    Przez: ~zzz
Na Konin. I love it o tym nie przeczytacie, haha
Dodano: 23.06.2017 10:02    Przez: ~F.B.
Dobrze. że nie podano nazwiska podejrzanej kierownik, bo to nazwisko w Koninie jest powszechnie "nieznane". Aferę kukurydzianą sobie odpuszczono, skateparkową również, to nie ma dziwoty, że towarzystwo urzędnicze postanowiło dorobić sobie na boku! Jaki pan taki kram!
Dodano: 23.06.2017 10:04    Przez: ~koluś
A kukurydzianą kto "załatwił" ?
Dodano: 23.06.2017 17:20    Przez: ~Wiesław
Szatan wybrał Ewę , bo kobietę jest łatwiej podejść, uwieść ale i zwieść , oszukać. Kobiety są bardziej łase na kasę i korupcję. Dlatego w kaście urzędniczej powinien być większy udział mężczyzn, którzy z natury są mniejszymi materialistami. Kobiety są większymi materialistkami , bo z natury mocniej stąpają po ziemi. Wiąże się to z podświadomą koniecznością zapewnienia żywności dzieciom. Jednakże zbyt duży udział kobiet w zawodzie urzędniczym powoduje , że tworzą się grupy, kliki a stąd blisko do łamania prawa.
Dodano: 23.06.2017 10:11    Przez: ~ostrożny z kobietami
Nie filozuj.
Dodano: 23.06.2017 10:19    Przez: ~Mama
Odezwał się filozof od siedmiu boleści, nie wiesz, nie znasz to nie oceniaj. Dobrze, że przynajmniej takich jak Ty nie ma w urzędzie bo mielibyśmy sektę a nie urząd. W twojej głowie tworzą się kliki. Jakoś to 90 % mężczyzn bierze udział w przestępstwach korupcyjnych czy innych. Ale odpowiem już na twoje pytanie, które pewnie padnie " TO WSZYSTKO WINA KOBIET" ALBO "TO PRZEZ KOBIETY FACECI KRADNĄ" . Weź Ty sie lepiej zastanów zanim coś napiszesz, bo twój mózg już nawet nie walczy.
Dodano: 23.06.2017 10:20    Przez: ~facet to świnia
do "faceta to świnia", brak słów. Oceniam , bo jest możliwość komentowania, gdy już całkowicie zniosą wolność słowa(takie osoby jak Ty), to nie będzie tego. Z tą sektą to możesz mieć rację , dlatego powinno być po równo ( mężczyzn i kobiet) z lekką przewagą mężczyzn . A co do winy kobiet, czyż to nie przez kobietę Adaś stracił raj, gdzie miał wszystkiego w bród?
Dodano: 23.06.2017 10:45    Przez: ~ostrożny z kobietami
Nadajesz się na księdza... ooo nie jednak nie. w kościołach tez dochodzi do przestępstw jeszcze gorszych. Zostaw Adasia w spokoju, rozumiem, że to jedyny przejaw twojej mądrości ale bez przesady. Ty wiesz swoje ja wiem swoje na tym koniec. I taka mała anegdotka jeżeli mężczyźni są tacy wspanili to dlaczego przez nich było i jest tyle wojen, konfliktów, morderstw... Czy czasem nie dążyli to bogactwa... Czy nie zgubiła ich chciwość..? Jesteś i będzisz typowym szowinistycznym i sarkastycznym egoistą. A jak zrobiło się tak biblijnie to rozumiem, że ty nigdy nic zlego nie zrobiłes "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem"... PEAS AND LOVE
Dodano: 23.06.2017 10:59    Przez: ~FACET TO JEDNAK ŚWINIA
do "faceta to jednak świnia". Hmm, w zasadzie strzał w kolano, świnia to jednak rodzaj żeński , męski to knur.
Dodano: 23.06.2017 12:03    Przez: ~ostrożny z kobietami
Kobietę łatwiej podejść?Dobre,dobre...gdyby tak było to sama by zerwała jabłko i je zjadła,ale znalazła sobie "jelenia",który to uczynił.Może i Ewa namówiła,ale Adaś nie miał własnego zdania.Taka memeja jak większość facetów. Widać ,kto rządzi w związkach.Tak też jest w życiu.Każdy z moich partnerów zawsze konsultował ze mną swoje wybory i prosił o wyjścia z kolegami.
Dodano: 23.06.2017 23:30    Przez: ~:D
Płacimy w tym kraju podatki na te łajzy i chcę znać ich nazwiska!!!
Dodano: 23.06.2017 10:21    Przez: ~koninianka
przejdź się do Urzędu to bedziesz wiedzieć i nie obrażaj innych bo chyba sama nią jestś
Dodano: 23.06.2017 10:33    Przez: ~ola
Na stronie UM Konin w zakładce UM nazwiska figurują bo są jawne z racji pełnionej funkcji. Ale jak troll ma ciężki łeb to nie znajdzie ..... Przy odrobinie chęci nawet zdjęcia tych Pań w sieci znajdziesz.....
Dodano: 23.06.2017 14:35    Przez: ~szukacz
Józef do dymisji
Dodano: 23.06.2017 10:32    Przez: ~Typ
Nienormalny jesteś!!!!!
Dodano: 23.06.2017 10:54    Przez: ~Kkk
dymisja Józefa nic nie zmieni w mieście
Dodano: 24.06.2017 08:02    Przez: ~!
avatar Jeżeli ktoś myślał iż czerono-różewe samorządowe szambo różni się czymś od tego krajowego to jest kompletnym kretynem.Dlatego musi być natychmiast wprowadzona kadencyjność ,lustracja zarówno ta polityczna jak i gospodarcza.Ale przede wszystkim mieszkańcy Konina muszą oczyścić sobie głowy i wybić sobie od nowa że komuna,Poszambo,ZSL, czy kretyni od głupiego Ryśka to po prostu banda złodziei zwykła postpolityczna żulja która tylko myśli jak nas mieszkańców tylko okraść.Nie wolno nam mieszkańcom oddać ani jednego głosu na ten syf.Musimy naciskać by CBA oczyściło ten cały syf jaki zrobiły nam pseudo włodarze z czerwono-różowej mafi.
Dodano: 23.06.2017 10:35    Przez: Tomasz Kobrzycki
Rozumujesz mądrze, ale kultura osobista i Ciebie obowiązuje, proszę Cię.
Dodano: 23.06.2017 11:41    Przez: ~Symp. PiS
Kobrzycki, chcesz zamienić postkomunę z SLD, na kryptokomunę z PIS? Jeśli już mowa o kretynach, to spójrz w lustro.
Dodano: 23.06.2017 12:00    Przez: ~eneo
A przypomnij nam za jakiego rządu skazano urzędującego wiceministra sportu za korupcję, bo nie pamiętam?
Dodano: 23.06.2017 12:07    Przez: ~???
Panie Kobrzycki.Od pewnego czasu obserwuję szanownego pana internetowe poczynania.Jest szanowny pan w swoich wypowiedziach niezwykle arogancki,żeby nie powiedzieć chamski.O pana prostocie nie wspomnę.Proponuję dla dobra społeczeństwa,żeby szanowny pan nie męczył swoimi naprawdę już nudnymi opiniami dwa rozwiązania albo niech się pan weźmie do jakiejś sensownej pracy co może i przyniesie jakieś wymierne skutki dla dobra tego społeczeństwa ,albo niech pan podejmie męską decyzję dotyczącą wyboru lekarza.który podejmie się leczenia pana szanownej ale mało znaczącej osoby.Zdrowia życzę i wbrew temu że jest pan tak naprawdę prymitywny szanuję pana jako stworzenie rasy ludzkiej.
Dodano: 23.06.2017 22:50    Przez: ~ja
Podać nazwiska , kto z urzędasów tak dorabia. Dosyć że po znajomości zatrudnienia w urzędzie , nadmiar zatrudnienia , gdzie zakładów nie ma a zatrudnienie wzrasta bo to przecież nie ich pieniądze , tylko podatników . Rozwalić tą armię- CBŚ, ABW do pracy i pozabierać nie uczciwie dorobione majątki!!!!!!!!!!!!!! Na jednego urzędasa Konina gdy tak policzyć zatrudnienie w policji , straży miejskiej, starostwie , urzędzie i pochodnych instytucjach urzędowi przypada może 4-5 aq góra 6 mieszkańców Konina . Gdzie to tak jest !!!!!!!!!!!!! Zeby tak okradać miasto a dzxiury w chodnikach i drogach asfaltowych nie mówiąc o zaniedbaniu miasta że az strach powiedzieć ze to Konin, raczej wiocha z XIX wieku może do rozwoju!!!!!!!!!!
Dodano: 23.06.2017 10:35    Przez: ~sms
"Choć kobiety zostały zabrane przez policję na przesłuchanie wprost z gmachu urzędu, a zdarzenie miało miejsce już półtora tygodnia temu, prezydent Józef Nowicki twierdzi, że do tej pory żadnej oficjalnej informacji na ten temat nie otrzymał." ==== Szok. Zabierają mu z urzędu 2 urzędniczki i to w godzinach pracy a on nic o tym nie wie??
Dodano: 23.06.2017 11:01    Przez: ~Pn
Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy niejaki ''Kobrzycki'' nie jest zboczeńcem i wykolejeńcem, to wpisy tego indywiduum te wątpliwości rozwiewają. Wulgarne myśli i równie wulgarne słowa potwierdzają moje przypuszczenia. Zresztą nic tak skutecznie nie zniechęca do głosowania na PiS, jak bełkot tego pana. Pisz Pan więcej
Dodano: 23.06.2017 11:07    Przez: ~Alfred Michalczyk
Zauważ przyjacielu, że zanegowałem styl jaki prezentuje T.K. kultura i jeszcze raz kultura obowiązuje każdego człowieka niezależnie od poglądów politycznych czy religijnych, tym się cechują ludzie PiS-u.
Dodano: 23.06.2017 11:47    Przez: ~Symp. PiS
Symp. PIS, ale mnie rozbawiłeś. Ludzie PIS cechują się kulturą, a najwybitniejszym przedstawicielem tych "kulturalnych" jest niejaka Pawłowicz.
Dodano: 23.06.2017 12:06    Przez: ~arko
no nie, najkulturalniejszy jest Stefan Burczymucha i nikt go nie przebije.
Dodano: 23.06.2017 14:39    Przez: ~sterol
Stefan Niesiołowski, szczaw i mirabelki, ostatnio do redaktorki krzyczał- won poszła.
Dodano: 23.06.2017 16:05    Przez: ~TVP
...I to jeszcze kanalia na wysokim stołku siedzi!
Dodano: 24.06.2017 05:31    Przez: ~antykanalia
1 z 4
1234>>