Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18508) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Nie możemy milczeć! Poseł zachęca do pisania listów do premiera

Dodano: 25.06.2017 14:12
Źródło: LM.pl

Poseł Tomasz Nowak zachęca mieszkańców Konina i okolic do pisania listów do premier Beaty Szydło. Mają one być apelem o jak najszybsze podjęcie decyzji umożliwiających uruchomienie odkrywki Ościsłowo i uratowanie jeziora Wilczyńskiego.

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej podkreśla, że podobna akcja z września ubiegłego roku odniosła skutek w postaci zgody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie odrolnienia terenów pod odkrywkę. Inwestycję zablokowała negatywna decyzja Ministra Środowiska dotycząca zatłaczania wody do jeziora Wilczyńskiego.

- Nie możemy milczeć. Wysyłajmy listy do premier Beaty Szydło. Do akcji może się włączyć każdy mieszkaniec regionu konińskiego – podkreślają politycy PO.

Poseł Tomasz Nowak już skierował swój list do szefowej rządu:

„ Jako mieszkaniec regionu konińskiego ponownie zwracam się do Pani Premier z prośbą o podjęcie stanowczych działań na rzecz uruchomienia odkrywki Ościsłowo, która jest niezbędna dla dalszego funkcjonowania Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin po 2020 r., a także uratowania Jeziora Wilczyńskiego.

Wierzę, że nasze argumenty przekonały Panią Premier i doprowadziły do wydania zgody przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na odrolnienie terenów niezbędnych dla budowy odkrywki. Pomimo znacznego opóźnienia, decyzja ta dała nadzieję pracownikom ZE PAK i mieszkańcom regionu konińskiego. Niestety nadzieja była złudna.

W czerwcu br. otrzymaliśmy informację, że Minister Środowiska nie zgodził się na sfinansowanie zatłaczania wody do Jeziora Wilczyńskiego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Negatywna decyzja Ministra Środowiska w sprawie ratowania Jeziora Wilczyńskiego jest jednoznaczna z brakiem pozytywnej decyzji środowiskowej dla realizacji odkrywki Ościsłowo. Wszystko wskazuje na to, że decyzje Ministra Środowiska doprowadzą do tego, że jako mieszkańcy zostaniemy pozbawieni zarówno miejsc pracy w przemyśle, jak i jednego z piękniejszych jezior powiatu konińskiego.

Szanowna Pani Premier, jako mieszkaniec regionu przemysłowego jestem zdumiony brakiem reakcji Ministra Energii. ZE PAK SA produkuje 7% energii elektrycznej w skali kraju. Likwidacja tak potężnego zespołu elektrowni zagraża bezpieczeństwu energetycznemu kraju. Zwracam się do Pani Premier, bo zaczynam wątpić w to czy jest Pani informowana o tak poważnych zagrożeniach do jakich mogą doprowadzić decyzje ministrów w Pani Rządzie. Dlatego proszę o interwencję.

Pani Premier, jeśli jednak rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecyduje się na likwidację przemysłu energetycznego w regionie konińskim to będziemy żądać dla regionu konińskiego pakietu osłonowo-pomocowego, specjalnego programu odbudowującego miejsca pracy w regionie.

Jako mieszkaniec regionu konińskiego, w imieniu swoim i pozostałych mieszkańców, proszę Panią Premier o pomoc. Proszę doprowadzić do tego, aby Minister Środowiska nie decydował za Ministra Energii w sprawach energetyki oraz żeby swoimi decyzjami nie doprowadził do zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego kraju, klęski bezrobocia i katastrofy ekologicznej Jeziora Wilczyńskiego.”

Informacje o akcji można znaleźć w mediach społecznościowych. Wydarzenie nosi tytuł „TAK dla obrony miejsc pracy w konińskiej energetyce. 

  • Nie możemy milczeć! Poseł zachęca do pisania listów do premiera

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Aktorze - ze sPalOnego teatru ... gdzie byłeś przez lata jak rządziła twoja banda ? co zrobiłeś dla Konina ? Teraz się lansujesz ciulu a przez lata w de Konin miałeś ...
Dodano: 25.06.2017 15:11    Przez: ~kyllgryll
Gdzie ta mądrość, dlaczego milczał przez dwie kadencje własnego rządu PO-PSL ?
Dodano: 25.06.2017 16:07    Przez: ~Energetyk
Złodzieje z PO przez 8 lat kradli krecili lody prowadzili działalność przestepcza teraz w narkotycznych zwidach i w strachu przed celami nagle okazuja zatroskanie i licza że jakiś baran jeszcze wierzy narkomanom złodziejom i zulom.
Dodano: 25.06.2017 17:01    Przez: ~karol
Trza pisac do króla erłopy on przybędzie na bialym koniu
Dodano: 25.06.2017 14:23    Przez: ~uuu
Jasiu, przecież król ełropy to osobisty lokaj Junckera, zobacz jak mu ostatnio marynarkę zakładał...
Dodano: 25.06.2017 15:46    Przez: ~yy

KOMENTARZE

Trza pisac do króla erłopy on przybędzie na bialym koniu
Dodano: 25.06.2017 14:23    Przez: ~uuu
Ten Twój król Europy to nie taki krój gdyż po pierwsze jest to zakapućkany karasnalek nie znający języków, półinteligent mówiący "wyłanczałem", nie potrafiący samodzielnie kupić chleba w sklepie, nie posiadający konta w banku, nie posiadający prawa jazdy, a tak generalnie to z pewnością jest to król ludu z prowincji, któremu bliżej do wygódki za stodołą niż do łazienki.
Dodano: 25.06.2017 15:17    Przez: ~jaś
Jasiu, przecież król ełropy to osobisty lokaj Junckera, zobacz jak mu ostatnio marynarkę zakładał...
Dodano: 25.06.2017 15:46    Przez: ~yy
tak o tego króla chodzi i to z nim trza sie połączyć w "bulu i nadzieji".
Dodano: 25.06.2017 15:53    Przez: ~uuu
jaś, król Europy to Tusk, wrogo nastawiony do Polski, poddańczo usłużny p. Merkel i Niemcom.
Dodano: 25.06.2017 16:02    Przez: ~Brukselka
Po co ta batalia o nową odkrywkę Ościsłowo,skoro W Adamowie Są wykupione hektary gruntów i przygotowane do wydobycia węgla,ale węgla tego się nie wydobywa,na pewno chce się go sprzedać za ogromne pieniądze gdyż kopalnia ta istnieje tylko do końca tego roku.Od jakiegoś czasu węgiel potrzebny do elektrowni Adamów wozi się z odkrywki Tomisławice,dlaczego więc po zamknięciu elektrowni Adamów węgla z tej odkrywki nie można wozić do elektrowni Pątnów,tylko wciska się ludziom taki kit,że bez Ościsłowa region padnie.Kopalnia już dość złego wyrządziła w regionie,teraz niech tylko to wszystko naprawi.
Dodano: 26.06.2017 13:56    Przez: ~koninianin.
Do koninianin: dzieki kopalni istnieje Konin. Bez niej Konin to wioska zabita dechami...
Dodano: 26.06.2017 15:19    Przez: ~Pn
Zębol spadaj.
Dodano: 26.06.2017 17:01    Przez: ~PO
,,KTO ? WYBRAŁ TAKIEGO ?'' PANIE POŚLE PRZECIEŻ MY NIE OSŁY ,BY WMAWIAĆ PAŃSKIE MNIEMANIE O ,,WYSIEDLENIACH ,UPRAWACH ,SADACH ,KTÓRE ZNISZCZYCIE?. NIE WYGLĄDA NA STAREGO A TAKI NIE ROZWAŻNY?. ...
Dodano: 25.06.2017 14:28    Przez: ~L
Chętnie bym skomentował twój wpis ale nie rozumiem w jakim to języku.
Dodano: 25.06.2017 14:42    Przez: ~Czytelnik
avatar Odkrywka Ościsłowo dostanie zgodę, potem ni z gruszki, ni z pietruszki pojawi się kilku ludzi, którzy powiedzą, że są ekologami i nie zgadzają się na dolewanie wody. Wszyscy bardzo się przestraszą ekologów (choć nie boją się całych społeczności protestujących przed budową odkrywek na ich ziemi) powiedzą, no trudno my chcieliśmy, ale Ci ekolodzy. Jezioro wyschnie do zera, Ościsłowo jako niewielkie złoże za 10 lat będzie się kończyć, będziemy mieli kolejną pustynię w regionie. I zaczniemy terroryzować inny region mówiąc jak tu nie otworzymy odkrywki to nie dopompujemy wody do Przyjezierza, a może już wtedy Skorzęcina i Powidza, potem przyjdą ludzie, którzy powiedzą, że są ekologami…………. i historia zatoczy koło. "Ekolog" też człowiek, jeść musi.
Dodano: 25.06.2017 14:38    Przez: Urlich von Jungingen
Zasrany komuchu w PiSowskim kraju ,który nie jest ci tak na rękę,mam rację ? Mam ,bardzo się władza boi ekologów szczególnie tych broniących Puszczy ,co z Nimi robi to na pewno wiesz.Stul pysk i więcej się nie odzywaj chorągiewko bardzo szybko zmieniasz front.Kiedyś tylko srałeś miernotami w stylu ,,to tragedia" teraz to już ekolodzy itp. .Ludzie cię wbili w podłogę to beczysz.
Dodano: 25.06.2017 16:31    Przez: ~15 lipca 1410
Urlich pustynie to ty masz ale we lbie. Pustym na dodatek.
Dodano: 25.06.2017 17:49    Przez: ~Pn
Odkrywka Ościsłowo dostanie zgodę a ty się może wtedy będziesz trzepał z powodu zbyt dużej liczby bocianów w regionie ? Człowieku lato wyjdź z tej leśniczówki i idź na terapię.
Dodano: 25.06.2017 18:12    Przez: ~słomka
Mądre argumenty, mądrze napisane. Nie spodziewałbym się takiego listy po kimś z szajki PO. Bardzo mądry list.
Dodano: 25.06.2017 14:40    Przez: ~popieram
Gdzie ta mądrość, dlaczego milczał przez dwie kadencje własnego rządu PO-PSL ?
Dodano: 25.06.2017 16:07    Przez: ~Energetyk
Aktorze - ze sPalOnego teatru ... gdzie byłeś przez lata jak rządziła twoja banda ? co zrobiłeś dla Konina ? Teraz się lansujesz ciulu a przez lata w de Konin miałeś ...
Dodano: 25.06.2017 15:11    Przez: ~kyllgryll
Też sie dopiszę do "rysia" Idź Pan w cholere i nigdy nie przyjeżdżaj do Turku na dyżur.
Dodano: 25.06.2017 15:54    Przez: ~Idź do diabła p.ośle
Gdzie była PO przez 8 lat swoich rządów ? Przy ośmiorniczkach u "Sowy i Przyjaciół" dobrze się bawili ! Gdzie był wtedy słynny poseł energetyczny z Konina ? Teraz powstał z martwych przed nadchodzącymi wyborami ?
Dodano: 25.06.2017 15:55    Przez: ~Symp. PiS
Region koninski to bedzie skansen w srodku polski z najwieksym berobociem,tak sie zapowiada
Dodano: 25.06.2017 17:26    Przez: ~Z regionu
Nie do marionetki pisac tylko do Kaczynskiego. Bo bez jego kiwniecia palcem marionetka nawet do WC nie moze isc.
Dodano: 25.06.2017 17:46    Przez: ~Pn
A tobie żona /jeśli ją masz ?/ pozwala bez pozwolenia ? Widać, że z ciebie kawał zgreda, nienawidzisz wszystkich i wszystko. Ubliżasz komentującym, idż się lecz.
Dodano: 25.06.2017 18:23    Przez: ~Kultura
Prawdy nie ma co sie wstydzic ani bac a rzeczywistość pokazywac taka, jaka ona jest. W Polsce rzadzi Kaczynski i tyle. Wszyscy pozosysli to marionetki na jego uslugsch. Co wiec cie tsk podniecilo?
Dodano: 25.06.2017 18:27    Przez: ~Pn
Nie trzeba było za grosze sprzedawać elekrrowni i kopalni , obrońca się znalazł, coś robił do tej pory.
Dodano: 25.06.2017 17:48    Przez: ~peło
Elektrowni nie sprzedało PO