Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16977) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Medyczna marihuana bez tajemnic. Punkt konsultacyjny w Koninie

Dodano: 26.06.2017 11:11
Źródło: LM.pl

Od dziś można umawiać się na wizytę w Punkcie Konsultacyjnym dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną w Koninie. To pierwsze takie miejsce w Wielkopolsce i czwarte w kraju.

Marihuana medyczna, to zdaniem specjalistów, bezpieczny lek, który można stosować u wielu chorych. Badania kliniczne przeprowadzone przez holenderskich naukowców w latach 2010 – 2014 wskazują, że kannabinoidy stabilizują między innymi poziom cukru we krwi, hamują rozwój komórek nowotworowych, działają przeciwdepresyjnie, a ponadto działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwymiotnie, stymulują wzrost kości, zmniejszają napady i drgawki, działają rozluźniająco, przeciwskurczowo i przeciwbólowo. Terapie medyczną marihuaną wspierają walkę z epilepsją, stwardnieniem rozsianym i migreną.

Punkt Konsultacyjny powstanie dzięki pieniądzom z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego i przy pomocy Fundacji Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora. Punkt prowadzony będzie natomiast przez Cezarego Borowskiego, specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii oraz Małgorzatę Wagner, farmaceutkę i członka Obywatelskiego Komitetu Koalicji Medycznej Marihuany.

- Wszyscy zainteresowani, drogą telefoniczną lub mailową będą mogli uzyskać wyczerpujące informacje oraz umówić się na konsultacje ze mną lub doktorem Borowskim. Telefony od pacjentów (od 26 czerwca 578-433-050) w każdy wtorek i środę w godzinach od 18:00 do 20:00, odbierać będzie koordynatorka, która po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu ustali termin konsultacji indywidualnej lub grupowej – informuje Małgorzata Wagner.

Punkt znajdować się będzie w poradni leczenia bólu, która działa w przychodni przy ul. 11 Listopada 26 w Koninie. Oficjalne jego otwarcie zaplanowano na 1 lipca w godz. 10:30 – 11:00. 

  • Konin. Medyczna marihuana bez tajemnic. Rusza punkt konsultacyjny
  • Konin. Medyczna marihuana bez tajemnic. Rusza punkt konsultacyjny

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W końcu gonimy Europę...
Dodano: 26.06.2017 11:29    Przez: ~ona
Hej hej hej !!! Medyczna marichuana jest oczyszczona z substancji psychoaktywnych dlatego nazywa się ją medyczną. Niedouczeni a się wypowiadają aby zabłysnąć ale niezbyt się to wam udało.
Dodano: 26.06.2017 13:21    Przez: ~☺
Narkomanów... i pewnie napisała to osoba, która codziennie pali z paczkę fajek, codziennie rano przed pracą piję kawę, a co weekend bawi się z alkoholem.
Dodano: 26.06.2017 12:41    Przez: ~Krx
Sofia - ten to z tych niedouczonych. Gdyby nie chciał zrobić z siebie tutaj pośmiewiska to przed napisaniem komentarza przeczytałby czym się różni Marichuana od Medycznej Marichuany - powtarzam : medyczna marichuana jest oczyszczona z substancji psychoaktywnych !!! Nie douczyłeś się koleś to na własne życzenie zrobiłeś z siebie pośmiewisko brawo. A Dla Ciebie Sofia : życzę Ci wszystkiego dobrego 💖
Dodano: 26.06.2017 19:35    Przez: ~☺
Bóg to nie ma nic do tego i nowotworu mi nie wyleczy zadne pieniądze nie były w stanie zatrzymać komorek nowotworowych marychuana medyczna tak zatrzymała chorobę,przynajmnejj tyle,guz przestal rosnąć,a o duchowości to mogę z tobą pogadać na ten temat wiem wiele i również doświadczeń innych ludzi,a moja dusza ma się dobrze,poz tym co z tobą z tą niewiernościa,niechce cię obrażać ale slowo niewierny to tak islamiści mówią,niepowinnes nikomu tak też mówić skoro jesteś chrzescijaninem,M oze to dla wielu zielsko i jak dla ciebie dla mnie medyczna m jest zbawienna.A tak w ogóle to możesz, się modlić ile wlezie do Boga ale jeśli przychodzi czas na człowieka to umiera i niema się żadnego wpływu Są rzeczy które można robić z umiarem a marychuana też się stosuje zgodnie z zaleceniem lekarza w moim przypadku onoklog,z reszta jest to też dobre dla ludzi z padaczka
Dodano: 26.06.2017 19:18    Przez: ~Sofia

KOMENTARZE

W końcu gonimy Europę...
Dodano: 26.06.2017 11:29    Przez: ~ona
no to teraz nastąpi wysyp "chorych"...
Dodano: 26.06.2017 11:50    Przez: ~kyllgryll
Dla chorych i cierpiących, tak, Pan Bóg nie zabrania, dla narkomanów do odurzania, nie.
Dodano: 26.06.2017 12:25    Przez: ~Chrzescijanin
Narkomanów... i pewnie napisała to osoba, która codziennie pali z paczkę fajek, codziennie rano przed pracą piję kawę, a co weekend bawi się z alkoholem.
Dodano: 26.06.2017 12:41    Przez: ~Krx
Co weekend ??? Taki chrześcijański Janusz to kilka browcow po robocie wali codziennie...
Dodano: 26.06.2017 13:12    Przez: ~Gość
Chrzescijanin nie używa używek, natomiast karmi się codziennie Słowem Bożym, nie to co do ust wchodzi kala człowieka, ale to co z ust wychodzi, człowiek należący do Boga nie sięga po truciznę ale po chleb i o niego prosi i za niego dziękuje.
Dodano: 26.06.2017 13:14    Przez: ~Chrz..
Hej hej hej !!! Medyczna marichuana jest oczyszczona z substancji psychoaktywnych dlatego nazywa się ją medyczną. Niedouczeni a się wypowiadają aby zabłysnąć ale niezbyt się to wam udało.
Dodano: 26.06.2017 13:21    Przez: ~☺
Chrzes ijanin ty się lecz,tobie zwykła marychuana by się przydala ale na mózg,mnie słowo Boże nowotoru nie wyleczy ale medyczna marychuana zatrzymuje mi komórki nowotworowe i to jest prawda,b o mogę funkcjonować dalej.
Dodano: 26.06.2017 14:16    Przez: ~Sofia
Sofia Loren, nie Słowo Boże leczy, lecz Bóg ! Oj niewierna, niewierna, polegasz na zielsku bardziej niż na Bogu. Co z tego, że ciało podleczysz jak duch u ciebie ciężko chory.
Dodano: 26.06.2017 17:02    Przez: ~Chrz...
co ty głupku wiesz o Bogu. Stworzył taką roślinę jaka jest potrzebna a głupi ludzie robią z tego nie wiadomo co.Nazywają się farmaceuci...
Dodano: 12.01.2018 17:23    Przez: ~realista
Reklama KBO punkt dla cpunow.... Za pieniądze z KBO legalne cpanie zrobią.. Cóż znaczy tajemnicza nazwa punk konsultacyjny.. Konsultacje w sprawie czego że towarek Ci pomoże!! He he czy jak załatwić papier na chorobę żeby dokonać zakupu legalnego.... Czego dotyczy konsultacja?? Boli mnie ząb nie idź do dentysty zapal sobie.... Śmiech ma sali
Dodano: 26.06.2017 18:03    Przez: ~Prawda
Bóg to nie ma nic do tego i nowotworu mi nie wyleczy zadne pieniądze nie były w stanie zatrzymać komorek nowotworowych marychuana medyczna tak zatrzymała chorobę,przynajmnejj tyle,guz przestal rosnąć,a o duchowości to mogę z tobą pogadać na ten temat wiem wiele i również doświadczeń innych ludzi,a moja dusza ma się dobrze,poz tym co z tobą z tą niewiernościa,niechce cię obrażać ale slowo niewierny to tak islamiści mówią,niepowinnes nikomu tak też mówić skoro jesteś chrzescijaninem,M oze to dla wielu zielsko i jak dla ciebie dla mnie medyczna m jest zbawienna.A tak w ogóle to możesz, się modlić ile wlezie do Boga ale jeśli przychodzi czas na człowieka to umiera i niema się żadnego wpływu Są rzeczy które można robić z umiarem a marychuana też się stosuje zgodnie z zaleceniem lekarza w moim przypadku onoklog,z reszta jest to też dobre dla ludzi z padaczka
Dodano: 26.06.2017 19:18    Przez: ~Sofia
Sofia - ten to z tych niedouczonych. Gdyby nie chciał zrobić z siebie tutaj pośmiewiska to przed napisaniem komentarza przeczytałby czym się różni Marichuana od Medycznej Marichuany - powtarzam : medyczna marichuana jest oczyszczona z substancji psychoaktywnych !!! Nie douczyłeś się koleś to na własne życzenie zrobiłeś z siebie pośmiewisko brawo. A Dla Ciebie Sofia : życzę Ci wszystkiego dobrego 💖
Dodano: 26.06.2017 19:35    Przez: ~☺
żebyś chociaż przeczytała Prawdo komentarze innych, to może coś by do ciebie dotarło ... w twoim przypadku żadne leczenie nie będzie skuteczne
Dodano: 27.06.2017 09:13    Przez: ~g.
Choruję na SM. Jesteś głupkiem. Chętnie oddałbym Ci swoją chorobę i tą głupią medyczną maryśkę. Kretyn.
Dodano: 09.07.2017 21:40    Przez: ~endriu
Lepiej palic niz chlac piwska i wode i fajki palic! Alkohol to agresor max.
Dodano: 27.06.2017 09:23    Przez: ~1_prawda
Fakt pod przykrywką poradnia zdrowia kryje się ćpanie.... Jak chory może pić czy palić ha ha kolejne lewackie pomysły... Słowami cejrowski ego z debilami się nie dyskutuje...
Dodano: 27.06.2017 19:35    Przez: ~Prawda
Sadzic palic zalegalizowac :D Alkohol to szalenstwo i agresja !! Wszystko zalezy od czlowieka jaki jest.
Dodano: 27.06.2017 09:25    Przez: ~Na_temat
Ten kto jest zdrowy nie zrozumie chorego na złośliwy nowotwór i ciągłej walki z tym cholerstwem. A leki za bazie leczniczych konopi mogą zdziałać wiele dobrego. Najlepiej wszystkiego zakazać i modlić się pod figurą. Dobrze,że zaczęło się coś ruszać w tej sprawie bo za kilkadziesiąt lat co drugi Polak umrze na raka i wtedy będzie wołanie o pomoc. To zakażcie sprzedawania również alkoholu i papierosów bo to to też jest trucizna. A leki z konopii indyjskich nie mają działania uzależniającego tylko leczą.
Dodano: 28.06.2017 13:20    Przez: ~Pink
Choruję na SM. Mam koleżanki i kolegów w stowarzyszeniu SM mających taką spastykę, że nie odginają palców u rąk nie mogą sami nawet powalczyć o wyprostowanie nogi. Nie macie pojęcia jaki to ból. Jak czytam te kretyńskie wpisy cóż życzę tym osobą zaawansowanej postępującej postaci stwardnienia rozsianego i bycia zmuszonymi o błaganie leku który przyniesie choć troszkę ulgi....Nie wiecie o czym piszecie....