Dzisiaj jest czwartek 20 lutego 2020, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20934) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (3)Wsparcie finansowe dla młodzieży. Stypendia staros ... (0)

Powidz. Szkolenie z przepisów dla żołnierzy amerykańskiej armii 

Dodano: 11.07.2017 12:47

W 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu odbyło się kolejne szkoleniowe spotkanie z żołnierzami armii amerykańskiej.

Prowadzili je policjanci i strażacy oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Powidzu. Głównym celem spotkania było zapoznanie amerykańskich mundurowych z przepisami polskiego prawa oraz propagowanie właściwych zachowań na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

Szkolenie dla amerykańskich gości zorganizowano 10 lipca. Wzięli w nim udział Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy mł.insp. Jan Rabiej z policjantami i przedstawicielmi Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, bryg. Rafał Chmiel Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy ze strażakami oraz Jakub Gwit wójt Powidza wraz z pracownikami. Tym razem prowadzący spotkanie skupili się na bezpieczeństwie podczas spędzania czasu wolnego od służby.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy w trakcie szkolenia propagowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Dzięki przygotowanym prezentacjom i filmom instruktażowym przybliżyli żołnierzom specyfikę jeziora Powidzkiego, zapisy Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz lokalne prawo obowiązujące w gminie Powidz. Na konkretnych przykładach omówili niewłaściwe zachowania na terenach przywodnych oraz podczas korzystania ze sprzętów pływających, pozwolenia oraz dokumenty uprawniające do wędkowania w Polsce. Policjanci zwrócili uwagę na zasady odpowiedzialności za nieprzestrzegania porządku i ładu publicznego. Strażacy przypomnieli o zakazach używania ognia w lasach. Wójt zaprosił Amerykanów do korzystania z informacji zamieszczonych w języku angielskim na stronie internetowej lokalnego samorządu oraz przekazał informatory o gminie.

Spotkanie z żołnierzami amerykańskimi stacjonującymi w Powidzu było kolejnym z cyklu szkoleń. Wcześniej policjanci i żandarmi wojskowi informowali o obowiązujących w Polsce przepisach karnych w przypadku popełnienia wykroczenia lub przestępstwa, wskazywali jak postępować, aby nie stać się ofiara przestępstwa oraz gdzie szukać pomocy, informowali o przepisach ruchu drogowego i zasadach poruszania się pojazdami służbowymi.

Fot. KPP w Słupcy 

  • Powidz. Szkolenie z przepisów dla amerykańskich żołnierzy
  • Powidz. Szkolenie z przepisów dla amerykańskich żołnierzy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dostałeś przelew z Kremla? Duży był, co nie?!
Dodano: 11.07.2017 13:47    Przez: ~Observer

KOMENTARZE

To skandal, że wpuszczono tych okupantów do kraju. Niech się więc uczą jeździć po polskich drogach, bo lepiej by było jakby z takimi durakami się na nich nie spotkać. Lepiej z Ruskiem zgubić jak z Amerykańcem znaleźć.
Dodano: 11.07.2017 13:25    Przez: ~Artysta
Dostałeś przelew z Kremla? Duży był, co nie?!
Dodano: 11.07.2017 13:47    Przez: ~Observer
Observer, a tobie płacą w szeklach ? Pewnie był większy, co ne ?
Dodano: 11.07.2017 18:33    Przez: ~MatiLan
Obserwer ma już tak zryty beret, że nazywa już siebie po amerykańsku.
Dodano: 11.07.2017 18:41    Przez: ~Artysta
lepiej z ruskim zgubić? przez 40lat z nimi gubiliśmy tak bardzo że wszystko co zgubione lądowało w dawnym CCCP, powiedz to tym oficerom których prochy wciąż szukamy tak bardzo ruskie je zgubili, jesteś zwykłą ruską mendą i tyle w temacie , dac w pysk to za mało
Dodano: 12.07.2017 14:43    Przez: ~natyrusek
Wszystkiego trzeba ich uczyć z jakiej oni są planety ! -pozdrawiam
Dodano: 11.07.2017 16:18    Przez: ~Ryś
To ja zapraszam naszych madrych na skrzyzowania wielopoziomowe i autostrady przy las vegas i nowym yorku,na ich estakady.mina wam by zrzedla...
Dodano: 11.07.2017 21:08    Przez: ~ala
Przecież te jankeskie niezdary umieją jeździć tylko po bezkresnych pustyniach.
Dodano: 11.07.2017 18:52    Przez: ~kedoszim
JAK BYM Z AMERYKI PRZYJECHAŁ ,I ZOBACZYŁ POLSKIE WŁADZE ,TO MÓWIŁ BYM : ,,KRAINA GŁUPKÓW ,KTÓRZY ZAPRZEDALI DUSZE MARZENIOM ,ZOSTANĄ PODBICI ,BO GŁUPKI ,NIE MAJA FABRYK ,ALE MAJA NAUCZYCIELI ,JAKICH?. ...
Dodano: 12.07.2017 04:42    Przez: ~L
ALE JAK PISZESZ KOMENTARZ KALI TO WYŁĄCZ CAPSLOCK A WŁĄCZ MYSLENIE, OK??KALI ZROZUMIEĆ?
Dodano: 12.07.2017 08:40    Przez: ~nick
On tak zawsze bredzi, coś mu padło na głowę, powinien się leczyć.
Dodano: 12.07.2017 17:25    Przez: ~Psychiatra
Dawniej kazano nam kochać Rosję, a nienawidzić USA - Teraz mamy kochać USA, a nienawidzić Rosji. Metody te same tylko kierunek zmienili.
Dodano: 12.07.2017 20:17    Przez: ~MOSSAD

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.