Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18950) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (1)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (2)

Prace idą zgodnie z planem. Od miesiąca trwa remont linii E-20

Dodano: 12.07.2017 11:38
Źródło: LM.pl

Dziś mija miesiąc od zamknięcia linii kolejowej E20. Jak przebiega remont? - Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z przyjętym do realizacji harmonogramem robót – zapewnia Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Dokładnie miesiąc temu po godz. 10 ze stacji Konin odjechał ostatni pociąg Kolei Wielkopolskich do Poznania. Przy torach pojawił się ciężki sprzęt i robotnicy. Póki co jednak, główne prace prowadzone są z daleka od Konina .

- Aktualnie prowadzony jest demontaż sieci trakcyjnej na szlaku Podstolice – Kostrzyn oraz Strzałkowo – Cienin oraz prace przygotowawcze do demontażu słupów trakcyjnych między Podstolicami, a Swarzędzem. Rozbierany jest także tor między Podstolicami a Sokołowem i na stacji Podstolice – informuje Zbigniew Wolny.

Do tej pory zdemontowano ponad 65 km sieci trakcyjnej i ponad 5 km torów.

- Na odcinku Konin – Sokołowo rozpoczną się roboty na obiektach inżynieryjnych, kontynuowana będzie rozbiórka torów. Rozpocznie się także przebudowa stacji Konin oraz stacji Podstolice – podkreśla Wolny.

Aktualnie zabudowywane są dwa rozjazdy na stacji Konin. W ramach dalszych prac, poza modernizacją torowiska, planowany jest demontaż kładki nad torami przy ul. Torowej i budowa tunelu dla pieszych, budowa wiaduktu łączącego ul. Paderewskiego z Wyzwolenia oraz budowa nowego dworca PKP. 

  • Prace idą zgodnie z planem. Od miesiąca trwa remont linii E-20

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

bo "dziennikaŻe" z lm siedza tylko na krzeslach i wklejaja gotowce! Nie ma chetnego zeby isc na miasto i zrobic kilka fotek, ktore by wielu chetnie obejrzalo...
Dodano: 12.07.2017 12:16    Przez: ~lichen
Skandalem jest to, że PKP podstawia zbyt mało autobusów zastępczych i mają miejsce sytuacje, że pasażerowie pozostają z kwitkiem na przystanku !! Dziadostwo które jest możliwe tylko w tym zafajdanym kraju !!!!
Dodano: 12.07.2017 13:01    Przez: ~Poniżej dna
a może warto by było opisać zostawionych pasażerów na dworcu. Myślę, że sytuacja by się trochę poprawiła
Dodano: 12.07.2017 13:11    Przez: ~mmm
Tyle demontażu a tylko jedno zdjęcie.
Dodano: 12.07.2017 12:09    Przez: ~Arti
Prywatny portal to płaci im właściciel. Ogólnie gdyby nie Olejnik i jego artykuły ,to tu nie ma co czytać,takie p***ry co wstawiają ,idą na łatwiznę po prostu. Nie ma konkurencji,widocznie hajs z reklam i ogłoszeń się zgadza,to po co maja się wysilać. Teraz jest nowy artykuł ,,dzień dobry z tramwaju,, bez możliwości komentowania, a nie jest materiałem promocyjnym. Także robią z czytelników przysłowiowych durniów.
Dodano: 12.07.2017 13:59    Przez: ~benson

KOMENTARZE

Tyle demontażu a tylko jedno zdjęcie.
Dodano: 12.07.2017 12:09    Przez: ~Arti
bo "dziennikaŻe" z lm siedza tylko na krzeslach i wklejaja gotowce! Nie ma chetnego zeby isc na miasto i zrobic kilka fotek, ktore by wielu chetnie obejrzalo...
Dodano: 12.07.2017 12:16    Przez: ~lichen
CD. Zerknij ile jest wklejanych zdjec z uroczystosci licheńskich czy jakichs swiat w ktorych udzial bierze "wladza" . Wniosek z tego wyciagnij sam...
Dodano: 12.07.2017 12:24    Przez: ~lichen
Skandalem jest to, że PKP podstawia zbyt mało autobusów zastępczych i mają miejsce sytuacje, że pasażerowie pozostają z kwitkiem na przystanku !! Dziadostwo które jest możliwe tylko w tym zafajdanym kraju !!!!
Dodano: 12.07.2017 13:01    Przez: ~Poniżej dna
Dziennikarze oglądają świat który roztacza się im z okien McDonald-a więc trudno oczekiwać czegoś logicznego w ich przesłaniu.
Dodano: 12.07.2017 13:08    Przez: ~Każdy ma prawo i lewo
Zdjęcia z Lichenia to im przysyłają i gotowe artykuły. Normalka - kopiuj-wklej, tylko to potrafią. Ale trzeba mieć ciężką d..., żeby nie zajrzeć za Tesco i zrobić kilka zdjęć jak ludzie nie mają jak się przedostać z Zatorza na Torową, bo wszystko pogrodzone. A jak zburzą kładkę to już w ogóle będzie elegancko. Niech robią, ale ludziom trzeba zapewnić jakieś przejścia.
Dodano: 13.07.2017 01:13    Przez: ~zatorzak
a może warto by było opisać zostawionych pasażerów na dworcu. Myślę, że sytuacja by się trochę poprawiła
Dodano: 12.07.2017 13:11    Przez: ~mmm
na tym portalu to tylko Licheń , anuncjatki i inne p***ry Pisowskie królują. Sprawy biednych ludzi trafiają na boczny tor. Pewnie się pojawi "wujek dobra rada" aby tych co PKP brutalnie mówiąc olało ciepłym moczem i pozostawia na przystankach - skomasować w przydworcowej naprędce zbudowanej/zaadaptowanej kapliczce.
Dodano: 12.07.2017 13:19    Przez: ~is oł rit
LML- LicheńM-Magistrat
Dodano: 12.07.2017 13:26    Przez: ~Skrót
Ciekawe ile zarabiaja ci z lm moze ktos wie
Dodano: 12.07.2017 13:44    Przez: ~Podatnik
Prywatny portal to płaci im właściciel. Ogólnie gdyby nie Olejnik i jego artykuły ,to tu nie ma co czytać,takie p***ry co wstawiają ,idą na łatwiznę po prostu. Nie ma konkurencji,widocznie hajs z reklam i ogłoszeń się zgadza,to po co maja się wysilać. Teraz jest nowy artykuł ,,dzień dobry z tramwaju,, bez możliwości komentowania, a nie jest materiałem promocyjnym. Także robią z czytelników przysłowiowych durniów.
Dodano: 12.07.2017 13:59    Przez: ~benson
Taniej by było przedszkolaków zatrudnić - artykuły i tak im podsyła kuria, reklamy z automatu idą. Podszkolić starszaków z grupy "wiewiórek" w necie i kopiowaniu i "Redakcja" gotowa. I oszczędności by były a i pewnie poziom polszczyzny zbliżony.
Dodano: 12.07.2017 15:04    Przez: ~Słonie
Widziałem widziałem... Wczoraj przechodziłem w pobliżu dworca PKP w Koninie i widziałem na własne oczy jak tam wre praca. Setki robotników w kolorowych kamizelkach, majstry, technicy, geodeci, inżynierowie..., liczne koparki, wywrotki, dźwigi, młoty, kilofy, świdry, betoniarki... łomot, stukot, jazgot, zgrzyt, hałas, kurz, głośne rozmowy, przeklinanie, pokrzykiwania..., z boku na placach złożonej pod same niebo pełno wysoko gatunkowej cegły, cementu, kolorowej kostki, stępli, desek, kantówek, szalunków, rusztowań.... Wyrobią się na czas, jestem tego pewien oddadzą przed terminem
Dodano: 12.07.2017 20:00    Przez: ~Luniu
Demontaże demontażami, a co jeśli nie zamontują z powrotem? Ot, tak pis postanowi ukarać czerwony Konin.
Dodano: 12.07.2017 21:29    Przez: ~as
TUNEL ,ALE TAKI ,BY ROWEREM ,,MOŻNA '' PRZEJECHAĆ ,MAJĄC NP:,,DZIECKO''. DLACZEGO BOICIE SIĘ KOMENTARZY ,POD ,,I INWESTYCJAMI KONINA''. ISTNIEJĄCE ŚCIEŻKI ROWEROWE TO TAKIE ZE POJECHAWSZY AUTEM TRZEBA BY SIĘ NAWET ZATRZYMYWAĆ ,BO SIĘ AUTO USZKODZI.
Dodano: 13.07.2017 01:27    Przez: ~L
Dobrze, że od początku prac nie ma przestojów ani opóźnienia. Jednak nas jeżdżących do pracy z Konina do Poznania martwi to, że od jakiegoś czasu słyszymy o zlikwidowaniu bezpośrednich połączeń autobusowych. Mało, że mamy daleko i nie jest łatwo wstawać o 3.30 lub najpóźniej o 4.30 aby dojechać do pracy przez 1 godz i 40 min w jedną stronę to Koleje Wielkopolskie chcą nam zabrać to połączenie. I zafundować przejazd z przesiadką we Wrześni o łącznym czasie 2 godz i 50 minut w jedną stronę. Razem prawie 6 godzin. Do tego dodać 8 godzin pracy i doba pracownicza zostaje przekroczona. Redakcji zainteresuj się tym zagadnieniem i porusz wszystkie możliwe kontakty do wyjaśnienia tej sprawy. Dojeżdzający.
Dodano: 13.07.2017 06:49    Przez: ~Dojeżdzający
Nie chce mi się w to wierzyć . Moim zdaniem prace idą jak krew z nosa , albo wcale . Co tam demontaż trakcji - kawałek ściągniętego kabla (tą cześć prac lepiej zrobili by złomiarze).Sprawdźcie co się dzieje w autobusach , mi już się zdażyło , że nie zostalemnwpuszczony na pokład i palcem pokazano mi dworzec PKP i jazdę 3 godzinną do Konina . Są wakacje , a co będzie kiedy rusza studenci i zwykli uczniowie ???
Dodano: 13.07.2017 08:37    Przez: ~Zmartwiony sytuacją
Najlepiej to się prowadzi roboty zimą i miesiąc przed oddaniem.To Polska norma.
Dodano: 13.07.2017 16:55    Przez: samek
1 z 2
12>>