Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18426) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Prace idą zgodnie z planem. Od miesiąca trwa remont linii E-20

Dodano: 12.07.2017 11:38
Źródło: LM.pl

Dziś mija miesiąc od zamknięcia linii kolejowej E20. Jak przebiega remont? - Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z przyjętym do realizacji harmonogramem robót – zapewnia Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Dokładnie miesiąc temu po godz. 10 ze stacji Konin odjechał ostatni pociąg Kolei Wielkopolskich do Poznania. Przy torach pojawił się ciężki sprzęt i robotnicy. Póki co jednak, główne prace prowadzone są z daleka od Konina .

- Aktualnie prowadzony jest demontaż sieci trakcyjnej na szlaku Podstolice – Kostrzyn oraz Strzałkowo – Cienin oraz prace przygotowawcze do demontażu słupów trakcyjnych między Podstolicami, a Swarzędzem. Rozbierany jest także tor między Podstolicami a Sokołowem i na stacji Podstolice – informuje Zbigniew Wolny.

Do tej pory zdemontowano ponad 65 km sieci trakcyjnej i ponad 5 km torów.

- Na odcinku Konin – Sokołowo rozpoczną się roboty na obiektach inżynieryjnych, kontynuowana będzie rozbiórka torów. Rozpocznie się także przebudowa stacji Konin oraz stacji Podstolice – podkreśla Wolny.

Aktualnie zabudowywane są dwa rozjazdy na stacji Konin. W ramach dalszych prac, poza modernizacją torowiska, planowany jest demontaż kładki nad torami przy ul. Torowej i budowa tunelu dla pieszych, budowa wiaduktu łączącego ul. Paderewskiego z Wyzwolenia oraz budowa nowego dworca PKP. 

  • Prace idą zgodnie z planem. Od miesiąca trwa remont linii E-20

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

bo "dziennikaŻe" z lm siedza tylko na krzeslach i wklejaja gotowce! Nie ma chetnego zeby isc na miasto i zrobic kilka fotek, ktore by wielu chetnie obejrzalo...
Dodano: 12.07.2017 12:16    Przez: ~lichen
Skandalem jest to, że PKP podstawia zbyt mało autobusów zastępczych i mają miejsce sytuacje, że pasażerowie pozostają z kwitkiem na przystanku !! Dziadostwo które jest możliwe tylko w tym zafajdanym kraju !!!!
Dodano: 12.07.2017 13:01    Przez: ~Poniżej dna
a może warto by było opisać zostawionych pasażerów na dworcu. Myślę, że sytuacja by się trochę poprawiła
Dodano: 12.07.2017 13:11    Przez: ~mmm
Tyle demontażu a tylko jedno zdjęcie.
Dodano: 12.07.2017 12:09    Przez: ~Arti
Prywatny portal to płaci im właściciel. Ogólnie gdyby nie Olejnik i jego artykuły ,to tu nie ma co czytać,takie p***ry co wstawiają ,idą na łatwiznę po prostu. Nie ma konkurencji,widocznie hajs z reklam i ogłoszeń się zgadza,to po co maja się wysilać. Teraz jest nowy artykuł ,,dzień dobry z tramwaju,, bez możliwości komentowania, a nie jest materiałem promocyjnym. Także robią z czytelników przysłowiowych durniów.
Dodano: 12.07.2017 13:59    Przez: ~benson

KOMENTARZE

Tyle demontażu a tylko jedno zdjęcie.
Dodano: 12.07.2017 12:09    Przez: ~Arti
bo "dziennikaŻe" z lm siedza tylko na krzeslach i wklejaja gotowce! Nie ma chetnego zeby isc na miasto i zrobic kilka fotek, ktore by wielu chetnie obejrzalo...
Dodano: 12.07.2017 12:16    Przez: ~lichen
CD. Zerknij ile jest wklejanych zdjec z uroczystosci licheńskich czy jakichs swiat w ktorych udzial bierze "wladza" . Wniosek z tego wyciagnij sam...
Dodano: 12.07.2017 12:24    Przez: ~lichen
Skandalem jest to, że PKP podstawia zbyt mało autobusów zastępczych i mają miejsce sytuacje, że pasażerowie pozostają z kwitkiem na przystanku !! Dziadostwo które jest możliwe tylko w tym zafajdanym kraju !!!!
Dodano: 12.07.2017 13:01    Przez: ~Poniżej dna
Dziennikarze oglądają świat który roztacza się im z okien McDonald-a więc trudno oczekiwać czegoś logicznego w ich przesłaniu.
Dodano: 12.07.2017 13:08    Przez: ~Każdy ma prawo i lewo
Zdjęcia z Lichenia to im przysyłają i gotowe artykuły. Normalka - kopiuj-wklej, tylko to potrafią. Ale trzeba mieć ciężką d..., żeby nie zajrzeć za Tesco i zrobić kilka zdjęć jak ludzie nie mają jak się przedostać z Zatorza na Torową, bo wszystko pogrodzone. A jak zburzą kładkę to już w ogóle będzie elegancko. Niech robią, ale ludziom trzeba zapewnić jakieś przejścia.
Dodano: 13.07.2017 01:13    Przez: ~zatorzak
a może warto by było opisać zostawionych pasażerów na dworcu. Myślę, że sytuacja by się trochę poprawiła
Dodano: 12.07.2017 13:11    Przez: ~mmm
na tym portalu to tylko Licheń , anuncjatki i inne p***ry Pisowskie królują. Sprawy biednych ludzi trafiają na boczny tor. Pewnie się pojawi "wujek dobra rada" aby tych co PKP brutalnie mówiąc olało ciepłym moczem i pozostawia na przystankach - skomasować w przydworcowej naprędce zbudowanej/zaadaptowanej kapliczce.
Dodano: 12.07.2017 13:19    Przez: ~is oł rit
LML- LicheńM-Magistrat
Dodano: 12.07.2017 13:26    Przez: ~Skrót
Ciekawe ile zarabiaja ci z lm moze ktos wie
Dodano: 12.07.2017 13:44    Przez: ~Podatnik
Prywatny portal to płaci im właściciel. Ogólnie gdyby nie Olejnik i jego artykuły ,to tu nie ma co czytać,takie p***ry co wstawiają ,idą na łatwiznę po prostu. Nie ma konkurencji,widocznie hajs z reklam i ogłoszeń się zgadza,to po co maja się wysilać. Teraz jest nowy artykuł ,,dzień dobry z tramwaju,, bez możliwości komentowania, a nie jest materiałem promocyjnym. Także robią z czytelników przysłowiowych durniów.
Dodano: 12.07.2017 13:59    Przez: ~benson
Taniej by było przedszkolaków zatrudnić - artykuły i tak im podsyła kuria, reklamy z automatu idą. Podszkolić starszaków z grupy "wiewiórek" w necie i kopiowaniu i "Redakcja" gotowa. I oszczędności by były a i pewnie poziom polszczyzny zbliżony.
Dodano: 12.07.2017 15:04    Przez: ~Słonie
Widziałem widziałem... Wczoraj przechodziłem w pobliżu dworca PKP w Koninie i widziałem na własne oczy jak tam wre praca. Setki robotników w kolorowych kamizelkach, majstry, technicy, geodeci, inżynierowie..., liczne koparki, wywrotki, dźwigi, młoty, kilofy, świdry, betoniarki... łomot, stukot, jazgot, zgrzyt, hałas, kurz, głośne rozmowy, przeklinanie, pokrzykiwania..., z boku na placach złożonej pod same niebo pełno wysoko gatunkowej cegły, cementu, kolorowej kostki, stępli, desek, kantówek, szalunków, rusztowań.... Wyrobią się na czas, jestem tego pewien oddadzą przed terminem
Dodano: 12.07.2017 20:00    Przez: ~Luniu
Demontaże demontażami, a co jeśli nie zamontują z powrotem? Ot, tak pis postanowi ukarać czerwony Konin.
Dodano: 12.07.2017 21:29    Przez: ~as
TUNEL ,ALE TAKI ,BY ROWEREM ,,MOŻNA '' PRZEJECHAĆ ,MAJĄC NP:,,DZIECKO''. DLACZEGO BOICIE SIĘ KOMENTARZY ,POD ,,I INWESTYCJAMI KONINA''. ISTNIEJĄCE ŚCIEŻKI ROWEROWE TO TAKIE ZE POJECHAWSZY AUTEM TRZEBA BY SIĘ NAWET ZATRZYMYWAĆ ,BO SIĘ AUTO USZKODZI.
Dodano: 13.07.2017 01:27    Przez: ~L
Dobrze, że od początku prac nie ma przestojów ani opóźnienia. Jednak nas jeżdżących do pracy z Konina do Poznania martwi to, że od jakiegoś czasu słyszymy o zlikwidowaniu bezpośrednich połączeń autobusowych. Mało, że mamy daleko i nie jest łatwo wstawać o 3.30 lub najpóźniej o 4.30 aby dojechać do pracy przez 1 godz i 40 min w jedną stronę to Koleje Wielkopolskie chcą nam zabrać to połączenie. I zafundować przejazd z przesiadką we Wrześni o łącznym czasie 2 godz i 50 minut w jedną stronę. Razem prawie 6 godzin. Do tego dodać 8 godzin pracy i doba pracownicza zostaje przekroczona. Redakcji zainteresuj się tym zagadnieniem i porusz wszystkie możliwe kontakty do wyjaśnienia tej sprawy. Dojeżdzający.
Dodano: 13.07.2017 06:49    Przez: ~Dojeżdzający
Nie chce mi się w to wierzyć . Moim zdaniem prace idą jak krew z nosa , albo wcale . Co tam demontaż trakcji - kawałek ściągniętego kabla (tą cześć prac lepiej zrobili by złomiarze).Sprawdźcie co się dzieje w autobusach , mi już się zdażyło , że nie zostalemnwpuszczony na pokład i palcem pokazano mi dworzec PKP i jazdę 3 godzinną do Konina . Są wakacje , a co będzie kiedy rusza studenci i zwykli uczniowie ???
Dodano: 13.07.2017 08:37    Przez: ~Zmartwiony sytuacją
Najlepiej to się prowadzi roboty zimą i miesiąc przed oddaniem.To Polska norma.
Dodano: 13.07.2017 16:55    Przez: samek
1 z 2
12>>