Dzisiaj jest wtorek 20 sierpnia 2019, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19048) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 19oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (0)Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)

Konin. VII Liceum bez klas licealnych. Nabór się nie powiódł? 

Dodano: 12.07.2017 17:23
Źródło: LM.pl

Nowe liceum w Koninie będzie działało bez klas licealnych. Wszystko dlatego, że do powstającej na bazie Gimnazjum nr 3 szkoły, nie było chętnych.

W ramach nowej sieci szkół, która obowiązywać będzie od września na konińskim Chorzniu zamiast gimnazjum działać miało VII Liceum Ogólnokształcące. Planowano tam otwarcie dwóch oddziałów. Pierwsza klasa miała być biologiczno-chemiczna z rozszerzonym językiem angielskim, a druga dwujęzyczna z rozszerzoną matematyką, geografią i wiedzą o społeczeństwie. Niestety okazało się, że zainteresowania nową placówką nie ma. Zgłosiło się zaledwie kilka osób. 

- Rekrutacja się zakończyła. Ilość chętnych uniemożliwiła otwarcie oddziału w VII Liceum i oddziały zostały wyzerowane – mówi Sławomir Lorek, wiceprezydent Konina.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 27 marca tego roku VII Liceum Ogólnokształcące istnieć będzie, ale w najbliższym roku szkolnym będą w nim działać jedynie klasy wygaszanego Gimnazjum nr 3. 

  • Konin. VII Liceum bez klas licealnych. Nabór się nie powiódł

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech dziennikarze zapytają wydział oświaty, dlaczego twierdzą, że brak było chętnych, jak to nieprawda. Chętnych ogółem było 65 uczniów, a UM w Koninie wziął pod uwagę tylko pierwszą preferencję blokując pozostałych uczniów, którzy wybrali 7 LO jako drugi i trzeci wybór. Ciosem poniżej pasa było niepoinformowanie mieszkańców Konina, że szkoła nie utworzy klas. Dzisiaj uczniowie dowiedzieli się dopiero przy wynikach. Co z tymi uczniami? Ponadto zainteresowanie 7 LO wykazali też uczniowie, którzy wcześniej nie wskazali tego liceum jako żadnego wyboru. UM w Koninie świadomie to zrobił. Gdyby byli w porządku to by poczekali choćby do 20 lipca, kiedy to zakończy się etap uzupełniającej rekrutacji, bo właśnie od dzisiaj zaczęło się prawdziwe szaleństwo ze zmianą szkół i kierunków. Uczniowie biegają między szkołami wyciągając dokumenty i składając gdzie indziej. Ludzie ten artykuł nie ukazuje prawdy! Oszukują Was.
Dodano: 12.07.2017 20:55    Przez: ~Rodzic ucznia
Ps. przepraszam błąd, dokładnie na profil biologiczno-chemiczny było chętnych 61 uczniów ogółem. Ten profil wybrało moje dziecko, a dzisiaj zong, szkoły nie ma.
Dodano: 12.07.2017 21:06    Przez: ~Rodzic ucznia
Uczniom ograniczono prawo wyboru w rekrutacji uzupełniającej, kolejny przykład urzędniczej arogancji. Urzędas wie lepiej. Przykre.
Dodano: 12.07.2017 21:21    Przez: ~paweł
Nie tylko w szkole ludzie tracą pracę. Są też zwolnienia grupowe np. kilka lat temu na poczcie. Są zamykane firmy. Życie.
Dodano: 12.07.2017 19:30    Przez: ~an
Do liceum przynajmniej byl wybór, bo do 1 klas podstawowek, szczególnie do tej nowej, na przymus dzieci tam gdzie maja rejon iść musiały. Ktos spoza rejonu praktycznie nie miał szans dostać do tej szkoły co chcieli rodzice bo prezydent ma swoja chore wizje i dzieci musza chodzić gdzie on sobie życzy.
Dodano: 12.07.2017 18:06    Przez: ~Jula

KOMENTARZE

Nie rozumiem. To znaczy, że za rok znowu liceum podejmie rekrutacje?
Dodano: 12.07.2017 17:48    Przez: ~Chorzen
nie wiem po cholerę w ogóle ludzie idą do liceum... widać że część gimnazjalistów zmadrzala
Dodano: 12.07.2017 19:46    Przez: ~oj
Niech dziennikarze zapytają wydział oświaty, dlaczego twierdzą, że brak było chętnych, jak to nieprawda. Chętnych ogółem było 65 uczniów, a UM w Koninie wziął pod uwagę tylko pierwszą preferencję blokując pozostałych uczniów, którzy wybrali 7 LO jako drugi i trzeci wybór. Ciosem poniżej pasa było niepoinformowanie mieszkańców Konina, że szkoła nie utworzy klas. Dzisiaj uczniowie dowiedzieli się dopiero przy wynikach. Co z tymi uczniami? Ponadto zainteresowanie 7 LO wykazali też uczniowie, którzy wcześniej nie wskazali tego liceum jako żadnego wyboru. UM w Koninie świadomie to zrobił. Gdyby byli w porządku to by poczekali choćby do 20 lipca, kiedy to zakończy się etap uzupełniającej rekrutacji, bo właśnie od dzisiaj zaczęło się prawdziwe szaleństwo ze zmianą szkół i kierunków. Uczniowie biegają między szkołami wyciągając dokumenty i składając gdzie indziej. Ludzie ten artykuł nie ukazuje prawdy! Oszukują Was.
Dodano: 12.07.2017 20:55    Przez: ~Rodzic ucznia
Ps. przepraszam błąd, dokładnie na profil biologiczno-chemiczny było chętnych 61 uczniów ogółem. Ten profil wybrało moje dziecko, a dzisiaj zong, szkoły nie ma.
Dodano: 12.07.2017 21:06    Przez: ~Rodzic ucznia
"nie wiem po cholerę w ogóle ludzie idą do liceum" a co, mają być pisowskimi wyborcami? Zacofanymi łatwiej pomiatać, kręcić etc.
Dodano: 12.07.2017 21:36    Przez: ~Pn
Tutaj można sprawdzić ilu było chętnych z pierwszego wyboru (5 osób chętnych na 56 miejsc). ć pretensje do kogokolwiek.
Dodano: 12.07.2017 22:22    Przez: ~Realista
Realista no i co z tego, że na pierwszy wybór było tylko kilka osób, jak jeszcze było kolejnych prawie 60 uczniów. Wystarczyłoby na dwie klasy. Nie dowiemy się jakby zakończyła się rekrutacja, czy liczba uczniów by spadła, czy zwiększyła się, bo prezydent nie dał szansy szkole. Tyle i aż tyle mówi samo za siebie.
Dodano: 12.07.2017 22:55    Przez: ~:(
do pn. pewnie najlepiej być nie wyuczonym licealnym POtomkiem wyborców wiadomej partii hehe ...
Dodano: 13.07.2017 12:23    Przez: ~oj
Do oj: zeby mnie obrazic musisz sie bardziej, znacznie bardziej, wysilic... chłoptasiu...
Dodano: 13.07.2017 12:31    Przez: ~Pn
do VII Liceum nie było chętnych. zostawiło tam podania raptem 5 osób. 60 osób, o których pisze Rodzic ucznia, zostały przyjęte do innych szkół zgodnie z ich preferencjami I, II i III wyboru.
Dodano: 13.07.2017 15:39    Przez: ~edukator
Edukator, pomyśl, może dlatego, że im powiedziano, że szkoła nie otworzyła się. Widocznie tych pięciu drążyło temat. Gdyby uczniowie wiedzieli, że szkoła będzie działać to by złożyli dokumenty. Nie dowiemy się tego, bo nasza oświata nie dała uczniom wyboru.
Dodano: 13.07.2017 16:57    Przez: ~:(
G3 miało kilka klas III kończących ich szkołę (6 lub 7). Dyrekcji ani nauczycielom nie udało się przekonać ich absolwentów, aby naukę kontynuowali w macierzystej szkole. Spośród może około 180 absolwentów podania złożyło 6. O co pretensje i do kogo? Ludzie, trochę logiki. Myślenie nie boli.
Dodano: 13.07.2017 18:44    Przez: ~abc
Do abc,tak jak długi jest twój podpis tyle wiesz na ten temat,ktos już tutaj napisał dlaczego młodzież zmienia otoczenie ale to troszkę trzeba mieć podstaw z psychologii,tak więc zostańmy przy twoim wyszukanym podpisie bo na tyle cie stac
Dodano: 13.07.2017 21:39    Przez: ~tomek
Współczuję nauczycielom, gdzie teraz znajdą pracę?
Dodano: 12.07.2017 17:56    Przez: ~@
Podobno wielu z nich głosowało na PiS. Sami tego chcieli
Dodano: 12.07.2017 18:03    Przez: ~Pan swojego losu
Józiu zatrudni ich w MAGIstracie
Dodano: 12.07.2017 18:04    Przez: ~ANTY-komuch
Na kase do tesco.. Trzeba sie liczyc z tym. W tych czasach kto pracuje w swoim zawodzie.. Bierze sie to co jest.. Chyba ze znajomosci sie ma.. Przykre ale prawdziwe
Dodano: 12.07.2017 18:17    Przez: ~Robol
Do " robol" ...tesco zamykają....
Dodano: 12.07.2017 19:15    Przez: ~Bnbn
Nie tylko w szkole ludzie tracą pracę. Są też zwolnienia grupowe np. kilka lat temu na poczcie. Są zamykane firmy. Życie.
Dodano: 12.07.2017 19:30    Przez: ~an
Tych nauczycieli, ktorzyrglosowali na PiSs, nie jest mi w ogole żal, że stracą pracę. Kto inteligentny glosuje na piss, czyli siki?
Dodano: 12.07.2017 20:21    Przez: ~Pn
Przecież znają rewelacyjnie języki obce. Utrzymają się :) Spokojnie!
Dodano: 12.07.2017 20:21    Przez: ~ultro
Robot to że sobie tak uważasz to nie znaczy że tak jest xd serdeczności.
Dodano: 12.07.2017 20:28    Przez: ~PL
Do Pn: Ludzie byli już zmęczeni nieudolnymi władzami PO. Z PO do PiS to jak z rynny pod deszcz ( tak specjalnie odwróciłem i obrałem gorsze zło ) . Ja gorzej nie mam, ale lepiej jak na razie też nie.
Dodano: 14.07.2017 00:26    Przez: ~II
Nie masz gorzej? To uwazaj bo przez piss bedziesz mial gorzej...
Dodano: 14.07.2017 04:26    Przez: ~Pn
I dobrze, po co komu dwujęzyczne klasy? To skandal, żeby w niby wolnym kraju prowadzić taką anglizację. Język angielski może być, ale jako dodatkowy, zwykły przedmiot, a nie żeby jeszcze w nim nauczać inne przedmioty. Już i tak widać jak tępe papugi zastępują polskie słowa anglicyzmami. A dwujęzyczność w szkole sprzyja wynaradawianiu. A jeśli dwujęzyczność ma być z językiem niemieckim, no to germanizatorzy z XIX wieku rechoczą ze śmiechu i pogardy w grobach. Dlatego trzeba podjąć walkę o zachowanie języka polskiego i oczyszczanie go z anglicyzmów. Na początek trzeba zaniechać dwujęzycznej szkoły.
Dodano: 12.07.2017 17:59    Przez: ~Artysta
Słusznie prawisz.
Dodano: 12.07.2017 20:40    Przez: ~Mikołaj Rej
Mądrec się odezwał.
Dodano: 12.07.2017 22:32    Przez: ~Adam Mickiewicz
Dzięki takiemu podejściu nie mielibyśmy w języku polskim wielu słów. I nie chodzi mi tylko o XXI wiek... Wiele, wiele wcześniej do naszego pięknego języka zaczęły wkraczać anglicyzmy, które teraz wielu uważa za polskie słowa. Poza tym nie dziwię się że ludzie wyjeżdżają z Polski. Jeśli ktoś chce mówić piękną i poprawną polszczyzną to oczywiście będzie nią mówił. Moim zdaniem nie jest to wina szkół dwujęzycznych to problem w rodzinie ponieważ to głównie w niej uczymy się języka!
Dodano: 13.07.2017 11:56    Przez: ~Ktoś
Taaak
Dodano: 13.07.2017 16:18    Przez: ~Julek Słowacki
Język angielski jest na niższym poziomie gramatycznym niż język polski. Nie ma w nim bowiem odmiany czasowników przez osoby, używają tylko bezokolicznika , względnie imiesłowów . Nie odmieniają też rzeczowników przez przypadki, maja tylko mianownik . Nie rozróżniają nawet rodzajów przymiotników, mają tylko rodzaj męski i w nim mówią nawet o kobietach ! Np he is nice on jest miły , ale i she is nice =ona jest miły !. Gdybyśmy mieli ich dosłownie tłumaczyć pokazałoby to jaki to prymitywny język np I am writing =jestem piszący, I, you , we write =ja, ty , my pisać . Wielu ślepo zapatrzonych w język angielski nawet nie uświadamia sobie na jakim, prymitywnym poziomie jest ten język w stosunku do polskiego.
Dodano: 14.07.2017 09:22    Przez: ~ktoś
Super, fajnie, że prezydent Lorek tak dobrze przygotował sieć szkół, wraz ze swoimi podwładnymi wydziałami. Ciekawe, czyja to wina, pewnie durnych mieszkańców, bo nie wykorzystali takiej wspaniałej okazji danej jak na tacy. A swoją drogą, to po ostatniej wpadce idiotów (nauczycieli i dyrekcji) z III LO w tym roku prawdziwe oblężenie przeżywa II LO. Może nareszcie będą mogli wybrać porządny narybek, bo w ostatnich latach musieli brać to co było... i wyszło jak wyszło, poziom poleciał na łeb na szyję...
Dodano: 12.07.2017 17:59    Przez: ~as
Nie slyszalem o żadnej wpadce w 3 LO, co ma znaczyć ten prymitywny wpis o idiotach w tej szkole?
Dodano: 12.07.2017 18:27    Przez: ~B
Widziałem listy przyjętych w III LO: najwyższe progi punktowe, w każdej klasie od kilku do kilkunastu laureatów olimpiad przedmiotowych! Rzeczywiście wpadka, zaiste idiotów tam mają...Życzę pozostałym konińskim liceom takiej głupoty.
Dodano: 12.07.2017 19:42    Przez: ~Jan P.
Do II LO poszło wielu takich, którzy obawiali się , że nie mają szansy dostać się do III LO " i tyle w tym temacie".
Dodano: 12.07.2017 19:48    Przez: ~G.
Na zakończeniu roku szkolnego olimpijczyk podziękował "szanownemu gronu". Odniósł się dokładnie do tych spraw o których piszecie powyżej, zapytajcie, posłuchajcie i skomentujcie raz jeszcze poziom nauczycieli w III LO.
Dodano: 13.07.2017 11:20    Przez: ~as
do -as-coś Ci dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele.To nie był olimpijczyk , tylko sfrustrowany dzieciak, który pomylił pojęcie odwagi z chamstwem, zadziałał impulsywnie i teraz żałuje.Przestań sycić swoje kompleksy nieszczęsnym incydentem, o którym już wszyscy zapomnieli, bo nie był wart rozpamiętywania.
Dodano: 13.07.2017 14:36    Przez: ~kjw
Do Jan P.- Wszystkich laureatów olimpiad w tym roku było 16 w tym 13 wypuściło Gim 3 czyli nowe liceum nr VII. Chyba jesteś słabo zorientowany bo w II też jest część olimpijczyków. Zamknięcie rekrutacji do VII liceum to jakiś wałek.
Dodano: 13.07.2017 15:35    Przez: ~marcio
Ale był. To o co chodziło ?
Dodano: 13.07.2017 16:20    Przez: ~Jutek
Co się wydarzyło?
Dodano: 13.07.2017 20:30    Przez: ~K
Dobre! :-) buhehehe myśleli, że w tej metropolii jest miejsce na kolejne liceum...
Dodano: 12.07.2017 18:06    Przez: ~xoxox
Konin sie zwija a LO mialyby sie rozwijac??
Dodano: 12.07.2017 20:23    Przez: ~Pn
Do liceum przynajmniej byl wybór, bo do 1 klas podstawowek, szczególnie do tej nowej, na przymus dzieci tam gdzie maja rejon iść musiały. Ktos spoza rejonu praktycznie nie miał szans dostać do tej szkoły co chcieli rodzice bo prezydent ma swoja chore wizje i dzieci musza chodzić gdzie on sobie życzy.
Dodano: 12.07.2017 18:06    Przez: ~Jula
Niech Jozio przedszkola tak zrobi by kazde dziecko sie dostalo wi swoum rejonie. A nie, ze ja mam wozic dzieciaka z jednego konca Konina w drugi koniec...
Dodano: 12.07.2017 20:24    Przez: ~Pn
Wszędzie jest wprowadzona rejonizacja.
Dodano: 13.07.2017 22:43    Przez: ~n
Do n: taaa.... nie przyjmują dzieciaka do przedszkola 500 m od miejsca zanieszkania a pozbiej daja mu wybor przedszkola, do ktorego musi przejechać kilka lyb kilkanaście (w dużych miejscach kilkadziesiat) kilometrow...
Dodano: 14.07.2017 04:29    Przez: ~Pn
Zmarnowana szansa.....Czyżby wielce szanowni pseudonauczycie emeryci z LO I, II, III wykończyli konkurencje? Ciekawe, kto się do tego przyczynił.... Drodzy nauczyciele nie poddawajcie się!
Dodano: 12.07.2017 18:28    Przez: ~Absolwenta
W liceach nie pracują pseudonauczyciele, którzy wykończyli konkurencję . Po prostu młodzież obawiała się nowego liceum, co można zrozumieć.
Dodano: 12.07.2017 18:37    Przez: ~L
Absolwentka myślę że trafilas w 10,duzo tu pytań bez odpowiedzi bedzie
Dodano: 12.07.2017 19:38    Przez: ~ciekawy
Do L: być może masz po części rację, ale prawda jest taka, że skutecznie ktoś robił czarny PR nowemu liceum. Kto, niech każdy sam pomyśli i sobie odpowie.
Dodano: 12.07.2017 21:15    Przez: ~Ja
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że od lat mówi się o tym, że dużej części nauczycieli z LO I, II, III brakuje podstawowej wiedzy i kompetencji, ale żadną siła nie usunie ich ze stołka. Gdy pojawia się lepsza alternatywa i szansa na to żeby ludzie z pasją stworzyli coś fajnego, to przez nieuczciwe, polityczne zagrywki podcina się im skrzydła. Jak tak dalej pójdzie to ze tego miasta kamień na kamieniu nie zostanie. :(
Dodano: 12.07.2017 21:50    Przez: ~Absolwentka
dwujęzyczna z rozszerzoną 1/matematyką 2/ geografią 3/ wiedzą o społeczeństwie ????Kto to mogl wymyslec: zgodnie z przedmiotami typuje wspolny pomysl :1/ Lorka2/przemilej P. geografki 3/ Jozka N.
Dodano: 12.07.2017 19:33    Przez: ~a.
Oto Wasza Dobra Zmiana wyborcy PiS
Dodano: 12.07.2017 20:59    Przez: ~Racjonalista
Czego sie piss dotknie tam syf, kiła i mogiła...
Dodano: 12.07.2017 21:21    Przez: ~Pn
Przecież pomysł by tam było Liceum pochodził z magistratu i jest konińską decyzją zatem masz winnych: Nowicki SLD lub co bardziej prawdopodobne Lorek z PO. Jak też widać nauczycielstwo a przynajmniej wieruszka to ZNP wierny SLD i komuchom od 1989 roku. Medialnie nauczyciel to nie jest wyborca PiS. Realnie pewnie jest bo Polska to kraj małych miast i wsi a nie metropolii. Nawet gdyby była to wina PiS to co w tym złego, że nauczyciel traci pracę? W sumie to powinno to być normą bo tak 10% nauczycieli co 10 lat powinno tracić pracę bo teraz są do stołka przyspawani, zero samooczyszczenia, w du... mają ucznia. Każda firma zwalnia i zatrudnia a w szkole jak w urzędzie - praca niemal do zgonu. Z tym, że nauczyciel na 1h pracy zarabia min 2 x więcej jak w urzędzie zakładając 3 miesiące wolnego i prace po 32h tygodniowo.
Dodano: 12.07.2017 22:13    Przez: ~lo
@lo, nie pieprz głupot, praca nauczyciela jest bardzo specyficzna. 32 godz tyg? W domu drugie tyle papierkowej roboty, raporty, analizy itp itd... A pensje sa dość niskie. Nauczyciel z tytułem magistra po prawie 20 latach nauczania nie zarabia nawet 3 tysięcy na rękę o ile nie ma przydzielonych nadgodzin lub innych fakultetow. I jak się straci pracę to ma się bardzo ograniczone pole manewru.
Dodano: 13.07.2017 00:18    Przez: ~Lm
"Medialnie nauczyciel to nie jest wyborca PiS. (...) Nawet gdyby była to wina PiS to co w tym złego, że nauczyciel traci pracę?" ===> Yo, że we większości nauczyciel nie jest wyborcą pissu to ja wiem. W końcu to bardzo inteligentni ludzie a ci nie głosują, jak już wspomniałem, na piss. Poza twardym elekrotoratem tj. bezmózgami. Co do pracy... wg pisowskuej pseudoministry żaden nauczyciel miał nie stracić pracy. Tu pissuary kolejny raz pokazały, że kłamali. Piss to oszuści... krótko mówiąc.
Dodano: 13.07.2017 06:37    Przez: ~Pn
Do Lm: nie przrkonasz lo bo on ci powie, że zwolniony nauczyciel (inteligencja tego kraju) może iść do Tessco, które... likwidują (na marginesie). Naprawdę nie rozumiem tej całej nagonki na nauczycieli, od których tak naprawdę zależy nasz (i to doslownie!) Polaków... dobrobyt. Nie rozumiem też tej złości, zazdrości etc. To chore jest, co ludzie nieprzychylni nauczycielom tu pokazujecie. Wstyd!
Dodano: 13.07.2017 06:43    Przez: ~Pn
Zwolniony nauczyciel to nikt inny jak zwolniony górnik, stoczniowiec, pracownik Biedronki czy kierowca kurier. Musi9 dac sobie rade w nowym otoczeniu. Mamy być jak Zachód to proszę: zmiana pracy i wietrzenie kadr jest dobre. "Misja" szkoły dawno się skończyła w opinii społecznej na co zapracowali sobie nauczyciele. To przykre, ale tak odbiera to społeczeństwo. Badania były międzynarodowe. Podkreślam międzynarodowe ile pracują nauczyciele w danym kraju. W Polsce wyszło 32h tydzień. Każdy rodzić wie ile nauczyciele pracują z jego dzieckiem: lekcja i klasówka do poprawki i każdy rodzić wie, że z 20 godzin stania przy tablicy nie da się zrobić klasówek na kolejne 12h do domu. Pracę generuje papierkowa robota ale to i tak było z papierami 32h. Pamiętam jak ZNP naglę tą organizację międzynarodową szargał, że się myliła, ale są nauczyciele co mówią, że to 32h to i tak jak nauczyciel jest sumienny.
Dodano: 13.07.2017 09:28    Przez: ~szkoła to nie szklarnia
Do szkoła to nie szklarnia: jestem częścią społeczeństwa i nie zgadzam sie z twoim tokiem rozumowania. Badania badaniami a zycie zyciem. Jak nie znasz tematu od srodka to sie nie wysilaj bo pier... bzdury.
Dodano: 13.07.2017 12:36    Przez: ~Pn
Do PN : Nauczyciele to inteligencja tego kraju? Wolne żarty! 3 lata lekkich studiów na jakiejś wsiowej uczelni i później zaoczna magisterka.
Dodano: 14.07.2017 00:41    Przez: ~wqeq
Do wqeq: widac chlopcze, ze niczego nie rozumiesz, kompletnie niczego. I to jest smutne bo przez tak oganiczonych jak ty ludzi mamy piss u wladzy. I ma tym cierpi Polska.
Dodano: 14.07.2017 04:32    Przez: ~Pn
Wilczewski wracaj