Dzisiaj jest sobota 7 grudnia 2019, imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19909) SPORT FORUM FIRMY (5427) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 5oC
Jutropogoda
7 / 8oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Święty Mikołaj zawitał też do Wilczyna. Pierwszy t ... (0)Sokół już po pierwszym wzmocnieniu, nowy klub znal ... (0)

Konin. VII Liceum bez klas licealnych. Nabór się nie powiódł? 

Dodano: 12.07.2017 17:23
Źródło: LM.pl

Nowe liceum w Koninie będzie działało bez klas licealnych. Wszystko dlatego, że do powstającej na bazie Gimnazjum nr 3 szkoły, nie było chętnych.

W ramach nowej sieci szkół, która obowiązywać będzie od września na konińskim Chorzniu zamiast gimnazjum działać miało VII Liceum Ogólnokształcące. Planowano tam otwarcie dwóch oddziałów. Pierwsza klasa miała być biologiczno-chemiczna z rozszerzonym językiem angielskim, a druga dwujęzyczna z rozszerzoną matematyką, geografią i wiedzą o społeczeństwie. Niestety okazało się, że zainteresowania nową placówką nie ma. Zgłosiło się zaledwie kilka osób. 

- Rekrutacja się zakończyła. Ilość chętnych uniemożliwiła otwarcie oddziału w VII Liceum i oddziały zostały wyzerowane – mówi Sławomir Lorek, wiceprezydent Konina.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 27 marca tego roku VII Liceum Ogólnokształcące istnieć będzie, ale w najbliższym roku szkolnym będą w nim działać jedynie klasy wygaszanego Gimnazjum nr 3. 

  • Konin. VII Liceum bez klas licealnych. Nabór się nie powiódł

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech dziennikarze zapytają wydział oświaty, dlaczego twierdzą, że brak było chętnych, jak to nieprawda. Chętnych ogółem było 65 uczniów, a UM w Koninie wziął pod uwagę tylko pierwszą preferencję blokując pozostałych uczniów, którzy wybrali 7 LO jako drugi i trzeci wybór. Ciosem poniżej pasa było niepoinformowanie mieszkańców Konina, że szkoła nie utworzy klas. Dzisiaj uczniowie dowiedzieli się dopiero przy wynikach. Co z tymi uczniami? Ponadto zainteresowanie 7 LO wykazali też uczniowie, którzy wcześniej nie wskazali tego liceum jako żadnego wyboru. UM w Koninie świadomie to zrobił. Gdyby byli w porządku to by poczekali choćby do 20 lipca, kiedy to zakończy się etap uzupełniającej rekrutacji, bo właśnie od dzisiaj zaczęło się prawdziwe szaleństwo ze zmianą szkół i kierunków. Uczniowie biegają między szkołami wyciągając dokumenty i składając gdzie indziej. Ludzie ten artykuł nie ukazuje prawdy! Oszukują Was.
Dodano: 12.07.2017 20:55    Przez: ~Rodzic ucznia
Ps. przepraszam błąd, dokładnie na profil biologiczno-chemiczny było chętnych 61 uczniów ogółem. Ten profil wybrało moje dziecko, a dzisiaj zong, szkoły nie ma.
Dodano: 12.07.2017 21:06    Przez: ~Rodzic ucznia
Uczniom ograniczono prawo wyboru w rekrutacji uzupełniającej, kolejny przykład urzędniczej arogancji. Urzędas wie lepiej. Przykre.
Dodano: 12.07.2017 21:21    Przez: ~paweł
Nie tylko w szkole ludzie tracą pracę. Są też zwolnienia grupowe np. kilka lat temu na poczcie. Są zamykane firmy. Życie.
Dodano: 12.07.2017 19:30    Przez: ~an
Do liceum przynajmniej byl wybór, bo do 1 klas podstawowek, szczególnie do tej nowej, na przymus dzieci tam gdzie maja rejon iść musiały. Ktos spoza rejonu praktycznie nie miał szans dostać do tej szkoły co chcieli rodzice bo prezydent ma swoja chore wizje i dzieci musza chodzić gdzie on sobie życzy.
Dodano: 12.07.2017 18:06    Przez: ~Jula

KOMENTARZE

Za dwa lata pół Konina bedzie bez szkoly ponadpodstawowej. To wsiowa sytuacja. Wladze Konina to hańba dla mieszkańców. Niby jakis prezydent niby jakis wice od szkolnictwa a afera goni aferę. Czas te pajeczyne zniszczyc, to gorsze od pisiewiczow
Dodano: 13.07.2017 07:50    Przez: ~Taczka dla dziada
Od Pisiewiczów nie ma gorszych spraw, rzeczy etc. Pisiewicze to totalna hańba Polski.
Dodano: 13.07.2017 08:27    Przez: ~Pn
Rodzicu ucznia bardzo się mylisz. Biorę udział w rekrutacji elektronicznej od samego jej początku i doskonale wiem, że liczą się tylko trzy pierwsze miejsca na liście preferencji. Żaden uczeń który dostał się do danej szkoły z czwartej, piątej i wyższej preferencji do niej nie przyjdzie bo się odwoła i pójdzie do szkoły z pierwszej lub drugiej preferencji i dyrektor go przyjmie bo wie, że też ktoś mu ucieknie i będzie miał wolne miejsce. Do liceum nr 7 było tak naprawdę około 10 chętnych, a miasto zrobiło wszystko żeby utworzyć klasę, ale się nie udało. Pomyłką to była próba otwarcia tego liceum 7 w mieście a winnym tej sytuacji jest "dobra zmiana" która twierdzi, że nikt nie straci pracy tylko dodatkowo będzie jeszcze 5 tys etatów tu mas wszystkich oszukano !!
Dodano: 13.07.2017 09:26    Przez: ~Nauczyciel
Największą porażką nie tylko dla edukacji ale i Polski było wybranie pissu, który niszczy wszystko, czego się dotknie. Piss tak zniszczy ten kraj, że nic i nikt go szybko nie odbuduje.
Dodano: 13.07.2017 09:58    Przez: ~Pn
Nauczycielu masz dużo racji, na pewno gdyby można było utworzyć chociaż jedną małą klasę, to by to zrobili, bo przecież to było oczko w głowie Lorka. A teraz mamy VII liceum bez klas licealnych. Ciekawe czy jedyne takie w Polsce?
Dodano: 13.07.2017 12:16    Przez: ~Zaciekawiona
Zaciekawiona,oczko w głowie lorka,oj myślę że się mylisz i to wręcz odwrotnie,przeanalizuj co sie stało i zobaczysz że było inaczej
Dodano: 13.07.2017 13:49    Przez: ~olo
"Nauczycielu"- uczniów, którzy wybrali jako szkołę drugiego i trzeciego wyboru VII LO nie było 10, ale znacznie więcej. Taką decyzją o "wyzerowaniu" odcięto im możliwość wyboru nie czekając nawet na 20 lipca. Wypada zastanowić się czy taka decyzja nie skrzywdziła tych dzieciaków i czy ktoś nie złamał prawa?
Dodano: 13.07.2017 14:05    Przez: ~Urzędnik wo
Dokładnie @urzędniku wu". Ciekawe, dlaczego zablokowano rekrutację, gdy ona jeszcze trwa w innych szkołach?
Dodano: 13.07.2017 17:04    Przez: ~zetta
Szkoda bo faktycznie było widać świeżość,pasję i pomysłowość z jaką nauczyciele walczyli o VII LO. Dobra kadra,nowy budynek,spokojne otoczenie.Uważam, że II i III LO są przereklamowane.Co to za sztuka kiedy dostaje się najlepszych uczniów.Oni sami się uczą.Czy zatem można mówić tu o jakieś wyjątkowości kadry. A tak przy okazji wszyscy powinniśmy się cieszyć z każdego utrzymanego miejsca pracy w naszym mieście czy regionie bo one generują następne a czy nie taki cel ma miasto?
Dodano: 13.07.2017 09:56    Przez: ~Weronika
"Uważam, że II i III LO są przereklamowane.Co to za sztuka kiedy dostaje się najlepszych uczniów.Oni sami się uczą.Czy zatem można mówić tu o jakieś wyjątkowości kadry." ===> Dokładnie. Dostają najlepszych z Konina i okolic, totalnych kujonow, wiec maja wyniki. Tu zaden nauczyciel niczego praktycznie nie musi robic. Spija tylko z tego kujonstwa śmietankę. Ot cala prawda o tych Ii i III LO.
Dodano: 13.07.2017 10:01    Przez: ~Pn
Dokładnie wybierają sobie najlepszych uczniów tylko wzorowych , reszta nie ma szans na dostanie się do tych szkół, chyba tylko znajomości pomóc mogą, a tak zaczyna się bieganie po szkołach i wybieranie szkoły innej i profilu który dziecka nie interesuje i zmuszają do wybierania szkoły tylko żeby coś mieć, porażka do czego to prowadzi, tylko wzorowe dzieci mogą się kształcić a resztę do zawodówki wysyłają. To jest zachęcanie dzieci do kształcenia się !!! To jest poprostu żenada !!! Zamiast pomagać wszystkim dzieciom , bo nie każdy ma czerwony pasek, a tu tylko pasek czerwony jest decydujący!!!! Tak wygląda rekrutacja w tych szkołach!!!
Dodano: 13.07.2017 12:32    Przez: ~Rodzic
Te szkoly hodują... szcc ury. Powiedzenie wyscig szczurow nie wzielo sie z kosmosu. I pozbiej te szcz ury sie zagryzaja by tylko mieć kolejny pasek na papierku, by sie poczuc chwile najlepszym, jedynym, niepowtarzalnym. Zalosne myslenie mlodych szczu row.
Dodano: 13.07.2017 12:40    Przez: ~Pn
do "Rodzic"- zrozum,człowieku,że liceum jest dla najlepszych, świadectwa z paskiem otrzymują najlepsi i oni wybierają licea, po których idą na studia.Miejsca w szkołach ustala system elektroniczny na podstawie danych z tych najlepszych świadectw, znajomości nic tu nie mają do rzeczy, bo wszystko da się sprawdzić. Jeśli Twoje dziecko ma mało punktów, to znaczy ,że nie poradzi sobie w liceum, bo czegoś tam mocno nie umie.Wymienieni przez Ciebie "ONI" nikogo nie wybierają, to "ONI" są wybierani i nie wszyscy,którzy "ICH" wybrali, zostaną "WYBRANYMI".Założę się o miesięczną pensję, że i tak nie kumasz...
Dodano: 13.07.2017 14:15    Przez: ~ps.
Wybiera system ale ostatnie "klik" ma pracownik wydz.oświaty, który przyjmie i zamieni tego bez świadectwa z paskiem. Ilu dzieci pracowników szkół dostało się do II LO bez paska to łatwo sprawdzić.
Dodano: 13.07.2017 15:16    Przez: ~Mieszkanka
Do ps: "świadectwa z paskiem otrzymują najlepsi" - większej bzdury nie mogles napisac. Ty naprawde w to wierzysz? Takie swiadectwa dostaja czesto dzieci nauczycieki (tak bylo za moich czasow!) czy znajomych. A nie za nauke!
Dodano: 13.07.2017 20:10    Przez: ~Pn
przereklamowane było również G-3, że jest najlepsze, przecież jak tam pchali się najlepsi to jak mogło być inaczej a nauczyciele to tak jak wszędzie przeciętni, tyle lat pracy klepać to samo było wygodnie, uczniowie dokonali wyboru, nawet ich absolwenci wybrali inne szkoły nie LO7, o czymś to świadczy...
Dodano: 14.07.2017 10:24    Przez: ~prawda
No tak, 2 klasy by uratowały stołki nauczycieli.... Teraz zobaczą, co to jest szukanie pracy na naszym konińskim podwórku i praca na pełny etat - 8-godzinny.
Dodano: 13.07.2017 10:10    Przez: ~taka prawda
To juz staje sie nudne ...to gadanie o 8 godzinach....mantra jak rządowa conajmniej ....ile można słuchać....jak się nie ma pojęcia i argumentów to się takie hasła rzuca....beznadzieja...
Dodano: 13.07.2017 11:55    Przez: ~Brum
I co ci da radość z nieszczescia bliźniego próżna kreaturo?
Dodano: 13.07.2017 12:42    Przez: ~Pn
Szczerze, to w sumie nie ma o czym rozmawiać, bo moja szwagierka, która tam pracuje powiedziała jasno, że już każdy nauczyciel gdzieś się "zaczepił" - (większość do podstawówki z drugiej strony), więc nauczycielom nic się nie stanie. Nie wiem, czy będzie chociaż jeden taki, który straci całkowicie pracę. Etaty będą mieli, jakieś łączone, w różnych placówkach, ale będą mieli. I o czym tu gadać.
Dodano: 13.07.2017 13:47    Przez: ~O czym tu gadać
Jakos kiepsko zorientowana ta szwagierka....
Dodano: 13.07.2017 16:56    Przez: ~Primo
Szwagierka to pewnie Plotkara,sama zawsze coś pewnie kręci na boku,dlatego mierzy swoją miarą innych
Dodano: 13.07.2017 18:04    Przez: ~właśnie warto gadac
I tobie zal d... sciska, ze nikogo z nauczycieli nie zwolnia?
Dodano: 13.07.2017 20:11    Przez: ~Pn
Fizyczka bez pracy :(