LM.plSportOZPN Konin. Złoty But dla najlepszego strzelca Tulisii

OZPN Konin. Złoty But dla najlepszego strzelca Tulisii

Jakub Cieślak, zawodnik mistrza A-klasy Tulisii Tuliszków, został pierwszym zwycięzcą nagrody Złotego Buta. OZPN Konin nagradza nią najlepszego strzelca prowadzonych przez siebie rozgrywek.

W minionym sezonie odbyła się pierwsza edycja Złotego Buta OZPN Konin. Piłkarskie władze okręgu konińskiego, na podstawie obliczonego rankingu, wyłoniły najlepszego strzelca w regionie konińskim. Zadanie nie było łatwe – trzeba było porównać piłkarzy z różnych klas rozgrywkowych, grających różną liczbę spotkań o różnym poziomie.

Z tego powodu stworzony został specjalny współczynnik, uwzględniający wszystkie te kwestie. Rywalizacja była bardzo zacięta, różnica pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem wyniosła zaledwie 0,01 punktu. Ostatecznie Złoty But sezonu 2016/2017 przypadł Jakubowi Cieślakowi z Tulisii Tuliszków.

23-latek w minionym sezonie zdobył 31 bramek, co jest najlepszym rezultatem we wszystkich klasach rozgrywkowych. W klasyfikacji OZPN Konin zanotował 1,94 punktu. 1,93 punktu miał drugi w kolejności Patryk Grabowiecki z GKS Sompolno. Choć napastnik trzeciego zespołu klasy okręgowej strzelił dwie bramki mniej, rywalizował z w trudniejszej lidze i do zwycięstwa zabrakło mu niewiele.

Trzecie miejsce zajął również reprezentant konińskiej A-klasy – Bartłomiej Sodkiewicz. Zawodnik Warty Pyzdry w miniony sezonie zdobył 30 bramek w sezonie i zanotował 1,88 punktu w rankingu OZPN Konin.

Jakub Cieślak, zwycięzca Złotego Buta, oprócz statuetki otrzyma również bon na sprzęt sportowy. Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas inauguracji sezonu Tulisii Tuliszków.