Dzisiaj jest wtorek 7 kwietnia 2020, imieniny: Hermana, Rufina, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17414) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (22) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 7oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)

Wyszyna. Wkrótce druga edycja ekstremalnego biegu "Husar race"

Dodano: 19.07.2017 11:57

Jednostka OSP Wyszyna, 13 sierpnia 2017 roku organizuje drugą edycję ekstremalnego biegu służb mundurowych "Husar race".

W biegu wystartują przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, którzy na swojej trasie będą mieli do pokonania wiele przeszkód.

- Nazwa biegu wzięła się z powiązania miejscowości z husarią w XVII wieku w Wyszynie. Andrzej Grodziecki herbu Dryja założył słynną na cały kraj z produkcji szabel, kuźnicę wyszyńską - infomuja organizatorzy biegu. - Szable z Wyszyny zyskały niesamowitą sławę i renomę wśród polskiej szlachty i były bardzo wysoko cenione i pożądane. Pisali o niej zarówno pisarze jak i poeci gloryfikując produkcję szabel wyszyńskich jako jednych z najlepszych w kraju. Zyskały także szanowanie i uznanie wśród najsłynniejszej, najwybitniejszej, najskuteczniejszej i przez 125 lat niepokonanej formacji jazdy ciężkiej w historii Europy jak i świata jaką była Husaria. Dziedzictwo nie zostało zapomniane i można je odnaleźć w służbie dzisiejszych służb mundurowych. Współcześni husarze zarówno jak ich poprzednicy stają w pierwszej linii natarcia i niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Najważniejszą sprawą, dla której to robimy jest służba i pomoc ludziom.

  • Wyszyna. Wkrótce druga edycja ekstremalnego biegu "Husar race"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ekstremalny bieg,   Wyszyna,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Super bieg ! W tym roku wystartuje z żoną :)
Dodano: 19.07.2017 15:02    Przez: ~Strażak

KOMENTARZE

Super bieg ! W tym roku wystartuje z żoną :)
Dodano: 19.07.2017 15:02    Przez: ~Strażak
Powodzenia!!!!
Dodano: 19.07.2017 19:48    Przez: ~antyhejt
Bo nikt więcej się nie zgłosi?
Dodano: 19.07.2017 22:08    Przez: ~;))))

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.