Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17798) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Stan wody w Warcie ciągle niski. Gdzie bezpiecznie pływać?

Dodano: 23.07.2017 12:18
Źródło: LM.pl

Stan wody w Warcie, ale też okolicznych jeziorach ciągle jest niski. Zdaniem specjalistów, zmienić to może wyregulowanie koryta rzeki.

Sezon letni w pełni, a co się z tym wiąże możliwość żeglowania. Niestety po Warcie przepłynąć można jedynie kajakiem, czy małą żaglówką. Wszystkie inne jednostki mogą mieć problem z pokonaniem rzeki. Wszystko przez niski stan wody, który utrzymuje się od kilku lat przez niewielkie zimowe opady.

- Zwiększenie zrzutu ze zbiornika Jeziorsko to krótkotrwała poprawa, która działa tylko kilka dni. Potrzebne są prace, które wyregulowałyby koryto rzeki. Warta wypłyca się z powodu braku budowli regulacyjnych – mówi Anna Matuszak, kierownik nadzoru wodnego w Lądzie.

Swobodnie przepłynąć można w tych miejscach, gdzie Warta robi się wąska.

- Tam jest najgłębiej, mamy najszybszy nurt i najwięcej wody – mówi Matuszak.

Bezpiecznie jest między innymi w okolicach Zagórowa, Wymysłowa i pod Pyzdrami. Przed wodną wyprawą warto sprawdzić komunikaty, a w razie potrzeby kontaktować się z nadzorami wodnymi.  

fot. archiwum

  • Stan wody w Warcie ciągle niski. Gdzie bezpiecznie pływać?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brudne łapska precz od Warty! Regulować to sobie możecie gumę w majtach. Jak nie macie co zrobić z "wodnym tramwajem", to postawcie go sobie przed ratuszem albo koło betonowego krzyża, jako symbol nieudolnych rządów tym miastem.
Dodano: 23.07.2017 14:59    Przez: ~Juzeg
lodzie pod zaglami zwane jachtami sa do plywania po rozleglych akwenach a nie w plytkich i waskich korytach jak Warta, druga sprawa to budowa tego niby tramwaju wodnego co to mial regularnie plywac na trasie Konin-bulwary a jezioro Patnowskie, coz to gamonie z urzedu wydajacy prawie 300 tys zl pieniedzy podatnikow nie wiedzieli ze poziom wody latem pozwala na kursowanie rzeka na materacu do opalania , teraz sie obudzili , ze pieniadze zostaly wyrzucone w bloto, ale coz , przeciez to nie ich prywatny grosz, to mozna szastac ile dusza zapragnie a raczej ile pusty leb wymysli durnych pomyslow potrzebnych przyslowiowemu psu na bude.. oby do wyborow, bo cierpliwosc mieszkancow ma swoje granice...
Dodano: 23.07.2017 14:18    Przez: ~wojciechowski
Cały Konin w metrowych chwastach. Miasto nie ma gospodarza. Mozna pływać.
Dodano: 23.07.2017 18:29    Przez: ~Osiol z parku
Lansują wielką pętlę wielkopolski ... Tylko woda w Łodzi została...lol
Dodano: 23.07.2017 14:50    Przez: ~Skid

KOMENTARZE

Jak to gdzie... Na Jeziorsku... W końcu do tego stworzono ten zbiornik... Hipokryci...
Dodano: 23.07.2017 13:15    Przez: ~ZaoracWszystko
Co z tym ma wspólnego hipokryzja?
Dodano: 23.07.2017 15:49    Przez: ~Loxley
Ano w tym że tłumaczy się że Jeziorsko to siedliska ptaków. Że nie dla przemysłu turystycznego Łodzi się poziom wody trzyma. Dlatego nasze obszary natura 2000 mają wysychać lub być podtapiane. Teraz jeszcze wymyślił urzędnik nasz.... regulację... By jeszcze bardziej zniszczyć naszą przyrodę. To jest hipokryzja.
Dodano: 23.07.2017 21:02    Przez: ~ZaoracWszystko
lodzie pod zaglami zwane jachtami sa do plywania po rozleglych akwenach a nie w plytkich i waskich korytach jak Warta, druga sprawa to budowa tego niby tramwaju wodnego co to mial regularnie plywac na trasie Konin-bulwary a jezioro Patnowskie, coz to gamonie z urzedu wydajacy prawie 300 tys zl pieniedzy podatnikow nie wiedzieli ze poziom wody latem pozwala na kursowanie rzeka na materacu do opalania , teraz sie obudzili , ze pieniadze zostaly wyrzucone w bloto, ale coz , przeciez to nie ich prywatny grosz, to mozna szastac ile dusza zapragnie a raczej ile pusty leb wymysli durnych pomyslow potrzebnych przyslowiowemu psu na bude.. oby do wyborow, bo cierpliwosc mieszkancow ma swoje granice...
Dodano: 23.07.2017 14:18    Przez: ~wojciechowski
Lansują wielką pętlę wielkopolski ... Tylko woda w Łodzi została...lol
Dodano: 23.07.2017 14:50    Przez: ~Skid
Jak dawniej spadł deszcz to była wina Tuska. Jak tetaz jest susza to wina pissuarow.
Dodano: 23.07.2017 14:22    Przez: ~Pn
Nie. Myślenie obecnie jest takie, że jak dawniej spadły deszcze to była wina Tuska a jak teraz nie pada, to też jest wina Tuska. PiS jest win pozbawiony. A poza tym już od zimy pada w tym roku dużo więcej niż w ostatnich latach więc problem jest chyba bardziej złożony.
Dodano: 23.07.2017 14:32    Przez: ~Kaczka w winie
Człowiek nie ma wpływu na klimat, a kto decyduje o tym, że deszcz pada, wiatr wieje, natura, a kto rządzi naturą ?
Dodano: 23.07.2017 18:44    Przez: ~Pytanie
Brudne łapska precz od Warty! Regulować to sobie możecie gumę w majtach. Jak nie macie co zrobić z "wodnym tramwajem", to postawcie go sobie przed ratuszem albo koło betonowego krzyża, jako symbol nieudolnych rządów tym miastem.
Dodano: 23.07.2017 14:59    Przez: ~Juzeg
Stan nie jest niski trzeba pogłębić dno i będzie ok
Dodano: 23.07.2017 15:25    Przez: ~on
A potem jak będzie powódź to się bobra strzeli. A głupi lud pobiega z woreczkami. Może nawet jakiś włodarz z Łodzi przyjedzie i poroni krokodyle łzy... Regulowana rzeka i tak wraca do swojego kształtu bo to oczywiste prawa hydrodynamiki. Natomiast jak pójdzie fala powodziowa z Jeziorska to taka rynienka zaleje pół wielkopolski w swojej okolicy. Rzeki mają mieć rozlewiska. Sprawdź jakie wahania poziomu wody ma Biebrza , a jakie regulowane rzeki. Proste. Nie mówiąc już o akumulacji wody. Zimy suche, odkrywki, Łódź... To wszystko się SUMUJE. A KAŻDY TŁUMACZY ŻE TO NIE JEGO KAMYCZEK W OGRÓDKU, jest największym... Jak dzieci..
Dodano: 23.07.2017 21:10    Przez: ~Skid
W wannie.
Dodano: 23.07.2017 15:52    Przez: ~Pt
Niski stan?Niskiego stanu to nie widzieli.Temat tak sensacyjny,że zaraz będzie jak kundel nawalił na trawnik.
Dodano: 23.07.2017 16:23    Przez: ~topik
A to nie jest wina Kopalni? I gdzie ekolodzy?
Dodano: 23.07.2017 17:50    Przez: ~ajak
Cały Konin w metrowych chwastach. Miasto nie ma gospodarza. Mozna pływać.
Dodano: 23.07.2017 18:29    Przez: ~Osiol z parku
Ciągle pada, a stan wód niski, sorry ale taki mamy klimat, a klimatem rządzi kto ?
Dodano: 23.07.2017 18:39    Przez: ~Pytanie
Adrian?