Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Wicher Dobra wydał oświadczenie dotyczące wycofania z IV ligi

Dodano: 28.07.2017 12:09
Źródło: LM.pl

Brak odpowiedniej kadry i względy finansowe – to elementy, które podają władze Wichru Dobra jako powody wycofania zespołu z IV ligi. W poniedziałek klub wydał oświadczenie o swojej sytuacji.

Wycofanie Wichru Dobra z IV ligi nastąpiło w połowie lipca, klub jednak do tej pory nie wyjaśniał powodów swojej decyzji. Dopiero w tym tygodniu władze Wichru zdecydowały się opublikować oświadczenie, w którym tłumaczą sytuację w klubie i ostatnie ruchy Wichru. Jak zapewniają, decyzje te poprzedzone były wielogodzinnymi analizami obecnej sytuacji klubu oraz wnikliwą oceną najbliższej perspektywy.

Jako pierwszy powód wycofania zespołu władze Wichru podają braki kadrowe w zespole. - Problematyczna okazała się rezygnacja z występów w najbliższym sezonie kilku czołowych zawodników, którzy już w trakcie trwania zakończonego sezonu z różnych powodów zdecydowali się zakończyć przygodę z Naszym klubem. Mimo wielu prób uzupełnienia braków kadrowych sytuacji nie udało się rozwiązać na tyle, by z nadziejami zainaugurować start w rozgrywkach IV ligi – czytamy w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Drugim z powodów jest brak odpowiedniego zaplecza finansowego. Choć władze klubu deklarują, że Wicher nie ma obecnie żadnych zobowiązań, a finanse stoją na stabilnym, średnim poziomie, budżet klubu jest zbyt mały, by rywalizować w IV lidze. - IV liga wymagała konieczności wprowadzenia program oszczędnościowego. Co by w konsekwencji spowodowało przesunięcia jeszcze większych środków na drużynę seniorów a zmniejszyło środki na młodzież i dzieci co spowoduje rozbicie drużyn młodzieżowych i zakłócenie procesu szkoleniowego a na to obecny zarząd nie mógł pozwolić. Wszelkie inwestycje zahamowałby a klub wpadł w stagnacje. Nawet oszczędności nie gwarantowały dokończenia sezonu. Pewnie po rundzie jesienne klub by się wycofał. Kampania "IV liga w Dobrej" na bazie której drużyna przystąpiła do rozgrywek wyczerpała się [pisownia oryginalna – przyp. red.].

W oświadczeniu Wicher Dobra informuje również o tym, co będzie się działo z klubem w najbliższym czasie. Zespół seniorów ma wystartować w konińskiej A-klasie. Trenerem drużyny będzie Tomasz Janicki, dotychczasowy szkoleniowiec juniorów starszych. Zespół składać się będzie głównie z zawodników, którzy skończyli wiek juniora starszego oraz kilku bardziej doświadczonych piłkarzy.

Prezesem klubu pozostanie Michał Kwiatkowski. Dotychczasowy włodarz Wichru w połowie maja zapowiedział rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Powodem miał być brak czasu i problemy zdrowotne. Praca w Wichrze ma być teraz rozłożona równomiernie na cały zarząd, co spowodowało nieprzyjęcie rezygnacji Michała Kwiatkowskiego.

- Z całą stanowczością pragniemy zapewnić, że przy podejmowaniu decyzji, które z pewnością wywołały sporo kontrowersji, kierowaliśmy się wyłącznie dobrem klubu. Wycofanie drużyny nie oznacza likwidacji klubu, a jedynie otwiera nową kartę w historii klubu – deklarują władze Wichru Dobra.

Całe oświadczenie przeczytać można na oficjalnej stronie klubowej Wichru Dobra.

  • Wicher Dobra wydał oświadczenie dotyczące wycofania z IV ligi

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Piasałem wcześniej że kluby nie będą wytrzymywać finasowo i wtedy problem co zrobić albo seniorzy kosztem szkolenia dzieci albo odwrotnie kolejny klub po Ślesinie ,Orchowie, Lisewie ,Sokole 2 a po drugie jak się promuje gre obcych zawodników a nie swoich wychowanków pózniej tak jest że każdy ma w d*** grę w takim klubie
Dodano: 28.07.2017 14:00    Przez: ~Kibic

KOMENTARZE

Piasałem wcześniej że kluby nie będą wytrzymywać finasowo i wtedy problem co zrobić albo seniorzy kosztem szkolenia dzieci albo odwrotnie kolejny klub po Ślesinie ,Orchowie, Lisewie ,Sokole 2 a po drugie jak się promuje gre obcych zawodników a nie swoich wychowanków pózniej tak jest że każdy ma w d*** grę w takim klubie
Dodano: 28.07.2017 14:00    Przez: ~Kibic
Już niedługo derby w A-klasie. Ślesin, dobra i Kleczew. Tak będzie
Dodano: 29.07.2017 09:10    Przez: ~sf
Kleczew jest bardzo syabilny finansowy, więc możecie im naskoczyc.
Dodano: 29.07.2017 13:19    Przez: ~Real
Jeszcze jest jeszcze zobaczymy jak długo
Dodano: 29.07.2017 14:27    Przez: ~Kibic
Brawo Cukrownia Ślesin Dobra bandy patałachów w zarzadach i tyle
Dodano: 29.07.2017 20:31    Przez: ~kibic
Kolejny zespół, który podzielił los wcześniejszych niewypałów w 4 lidze. Tuliszków, Rychwał, Zagorów, Krzymów, Ślesin (trochę dłużej), Brudzew. O kimś zapomniałem?
Dodano: 06.08.2017 13:12    Przez: ~Hubert
A tak zapomniałem o Cukrowni.
Dodano: 06.08.2017 13:13    Przez: ~Hubert

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.