Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19090) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Bezpieczny wypoczynek nad wodą. Policjanci apelują o rozwagę

Dodano: 2.08.2017 12:57
Źródło: LM.pl

Od początku wakacji w całym kraju utonęło już blisko 100 osób. Policjanci ostrzegają i apelują o ostrożność oraz rozsądek.

Tylko w miniony weekend życie w wodzie straciło 16 osób. Ciepłe dni sprzyjają kąpielom, ale trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoje i dzieci. Najważniejsze jest korzystanie z wodnych szaleństw pod okiem ratownika.

- „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno też pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliży urządzeń i budowli wodnych – podkreślają mundurowi.

Niezwykle ważne jest też stosowanie się do regulaminu kąpieliska, nie pływanie w czasie burzy i mgły oraz w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni. Nie wolno skakać rozgrzanym do wody, bo to grozi wstrząsem termicznym. Nie należy również pływać w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów, są zawirowania wody i zimne prądy. Nie powinno się również pływać na czczo, ani bezpośrednio po posiłku.

- Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. Jeśli chcemy wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyńmy asekurowani przez łódź, lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby – przypominają policjanci.

Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Dobrze jest kiedy mają założone dmuchane rękawki pomagające utrzymać się na wodzie. Zażywając kąpieli słonecznych natomiast należy zwracać uwagę na osoby obok.

- Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, zaalarmujmy natychmiast inne osoby – apelują policjanci.

Pływając żaglówkami, łódkami, czy kajakami pamiętać trzeba o założeniu kapoka. Pod żadnym pozorem nie wolno pływać będąc pod wpływem alkoholu, czy innych środków działających podobnie do alkoholu. Przed wypłynięciem dobrze jest poinformować najbliższych, bądź znajomych dokąd, z kim i z jakim sprzętem wypływamy i o której godzinie zamierzamy wrócić.

Wśród najczęstszych przyczyn utonięć mundurowi wskazują: brak umiejętności pływania, brawura, pływanie w stanie nietrzeźwym, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, skoki „na główkę” w nieznanym miejscu, pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych oraz w pobliżu śluz i zapór wodnych, siadanie na rufie kajaku, lub burcie łodzi, nieumiejętność postępowania w przypadku wywrócenia się kajaka lub łodzi oraz lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody i zanurzaniu osób pływających.  

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Po pierwsze łapać dur ni na motorach.
Dodano: 02.08.2017 15:30    Przez: ~Biełasipied
i pijanych slepakow w samochodach, ktorzy nie widza pociagu, tira a co dopiero motocykla czy pieszego
Dodano: 03.08.2017 10:01    Przez: ~asd
Woda i ogień to żywioły, do których trzeba podchodzić z respektem.
Dodano: 03.08.2017 17:39    Przez: ~K-n

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.