Dzisiaj jest piątek 15 grudnia 2017, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23436) SPORT FORUM FIRMY (5108) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / -1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy zimowy transfer. Nowy lider obrony Górnik ... (32)Razem dla bezpieczeństwa, czyli autorski program k ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościLeżał przy drodze i czekał na pomoc. Jeż trafił do ...

Leżał przy drodze i czekał na pomoc. Jeż trafił do schroniska

Dodano: 10.08.2017 10:47

Do konińskiego schroniska trafił jeż. Zwierzę zostało znalezione na poboczu drogi w gminie Stare Miasto.

Koniński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nie od dziś pomaga również dzikim zwierzętom. Do schroniska trafiały już sarny, lisy, a nawet legwan. Tym razem przywieziono tam jeża, który leżał na poboczu drogi w gm. Stare Miasto. Jak dowiedzieliśmy się w schronisku, nikt z gminy nie udzielił mu pomocy. Na szczęście jeż nie został pozostawiony sam sobie.

– Okazało się, że jeżyk nie ma stópki u jednej z tylnych łap, ale to raczej stary uraz. Był też mocno zapchlony co bardzo go męczyło i unorał się w czymś klejącym. Jest pod obserwacją. Na szczęście wstaje i przemieszcza się – informuje TOZ w Koninie.

Zdaniem weterynarza jeż jest już w starszym wieku i nie jest w najgorszym stanie. Zwierzę trafiło do zaprzyjaźnionych ze schroniskiem osób. Kiedy nabierze sił, zostanie wypuszczony na wolność. 

fot. TOZ Konin

  • Leżał przy drodze i czekał na pomoc. Jeż trafił do schroniska
  • Leżał przy drodze i czekał na pomoc. Jeż trafił do schroniska
  • Leżał przy drodze i czekał na pomoc. Jeż trafił do schroniska

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jeż,   znaleziony jeż,   jeż przy drodze,   schronisko Konin,   TOZ Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

jeże są słodkie. Kiedys widzialem jak wbiega na droge. Na szczescie nic nie jechalo. Dosc szybko wbiegł i ogolnei szybko biega. Co sprawia ze kierowca ma marne szanse na unikniecie klizji. Sa małę , szare i szybkie... Niestety dla wielu konczy sie to zle:(
Dodano: 10.08.2017 11:24    Przez: ~jezyk
"Unorał się..." Dawno nie słyszałem tego wyrażenia. Współczesne słowniki gimnazjalne nie znają go z pewnością.
Dodano: 10.08.2017 11:23    Przez: ~Jeżyk
Szkoda tych zwierząt ginących na drogach.
Dodano: 10.08.2017 13:01    Przez: ~Artysta
Najważniejsze że z jeżykiem ok . Śliczny jest.Trzymaj się chłopaku.
Dodano: 10.08.2017 14:18    Przez: ~a.j
Gmina powinna soe wstydziec. Dajecie przyklad jak tralala. Gmina stare miasto pobudka. Psy loty walesajace sie lapiecie i zapewniacie lokum. PRZYPOMINAM ZE MACIE ZA OKNEM BIURA BARDZO RUCHLIWA TRASETo was obowiazek powinni byc karani pieniaznie za odmowienie pomocy. Przypominam ze wy urzedujecie dla nas a nie dla lasiury kawy i ciasteczka. Konin nie bedzie pokrywal waszego zadania maja swoj teren Do roboty
Dodano: 10.08.2017 11:37    Przez: ~Dod

KOMENTARZE

"Unorał się..." Dawno nie słyszałem tego wyrażenia. Współczesne słowniki gimnazjalne nie znają go z pewnością.
Dodano: 10.08.2017 11:23    Przez: ~Jeżyk
Pewnie więcej znać słowa z prymitywny język angielski niż język polski. Przecież tak uczyć w gimnazjum. W prymitywny język angielski nie być odmian.
Dodano: 10.08.2017 13:00    Przez: ~Artysta
Słownictwo jak rynsztoka - tam też w zasadzie można się unorać uryną czy kałem.
Dodano: 10.08.2017 14:28    Przez: ~Plus PL
Lombard, ciebie jak robiono to pożyczono palec od wieprza. Wyszedł człek, ale reszta...
Dodano: 10.08.2017 14:38    Przez: ~Artysta
Artysta - jeżeli widziałeś palec u wieprza to gratuluję obłąkanej wyobraźni - a może oglądałeś swój ulubiony program w telewizji pseudopublicznej i tam to zauważyłeś ?
Dodano: 10.08.2017 14:59    Przez: ~Lombard
jeże są słodkie. Kiedys widzialem jak wbiega na droge. Na szczescie nic nie jechalo. Dosc szybko wbiegł i ogolnei szybko biega. Co sprawia ze kierowca ma marne szanse na unikniecie klizji. Sa małę , szare i szybkie... Niestety dla wielu konczy sie to zle:(
Dodano: 10.08.2017 11:24    Przez: ~jezyk
Gmina powinna soe wstydziec. Dajecie przyklad jak tralala. Gmina stare miasto pobudka. Psy loty walesajace sie lapiecie i zapewniacie lokum. PRZYPOMINAM ZE MACIE ZA OKNEM BIURA BARDZO RUCHLIWA TRASETo was obowiazek powinni byc karani pieniaznie za odmowienie pomocy. Przypominam ze wy urzedujecie dla nas a nie dla lasiury kawy i ciasteczka. Konin nie bedzie pokrywal waszego zadania maja swoj teren Do roboty
Dodano: 10.08.2017 11:37    Przez: ~Dod
napisał kolejny lizus z UMK...do roboty obsługiwać petentów!!!
Dodano: 11.08.2017 13:25    Przez: ~Odo
Szkoda tych zwierząt ginących na drogach.
Dodano: 10.08.2017 13:01    Przez: ~Artysta
Najważniejsze że z jeżykiem ok . Śliczny jest.Trzymaj się chłopaku.
Dodano: 10.08.2017 14:18    Przez: ~a.j
A wiecie jak się kochają jeże ? :))
Dodano: 10.08.2017 17:44    Przez: ~suchar
Przez lejek ha ha
Dodano: 10.08.2017 18:09    Przez: ~boczek
Piszecie o jeżu, a ja chciałem pozdrowić pana który wczoraj na ulicy Okólnej 37 przejechał sobie samochodem obok leżącej kobiety, która się przewróciła uderzając głową o asfalt . Brawo dla tego pana i mam nadzieje że to kiedyś wróci do w/w osobnika bo trudno go nazwać człowiekiem .
Dodano: 12.08.2017 10:42    Przez: ~tomcio
Co niektórzy ludzie wyglądem przypominają ludzi, a w rzeczywistości nimi nie są, są niestety gorsi od zwierząt.
Dodano: 12.08.2017 11:58    Przez: ~Miłuj bliżniego !
Czy otrzyma rentę inwalidzką, troska o zwierzaka jest niebywała, gdyby to był człowiek nikt by się z nim nie zajął, ludzie bezdomni umierają na ulicach.
Dodano: 12.08.2017 11:51    Przez: ~Jeż
Ludzie opamietajcie się..jeze są ładne i pożyteczne to fakt ałe czy naprawde nie macie innych zmartwień jak ten dziennikarzyna co napisał ten artykuł? Pozdrawiam
Dodano: 12.08.2017 14:38    Przez: ~orlik
Jeżu,masz pole do popisu zajmij sie ludźmi bezdomnymi,a nie pouczaj innych co mają robić.
Dodano: 13.08.2017 10:40    Przez: ~życzliwy
Co ci do jego zmartwień,chłopino.
Dodano: 13.08.2017 11:02    Przez: ~as
Ludzie mają różne zmartwienia i nic ci do tego,a jak ty chcesz zbawić świat to nie zaczynaj od zmian klimatu,tylko od ratowania najsłabszych.
Dodano: 13.08.2017 13:39    Przez: ~szkarlatyna
Jeże zjadają kleszcze,ale wkrótce ostatni jeż padnie pod kołami wesołego kierowcy.
Dodano: 13.08.2017 10:43    Przez: ~niko
Ludzie to uje nie pomoga jez napewno by wobec czlowieka nie przeszedl obojetnie