Dzisiaj jest niedziela 20 sierpnia 2017, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23770) SPORT FORUM FIRMY (5049) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Miłośnicy starych samochodów spotkali się na bulwarze (11)Konin. Zbierały podpisy pod projektem ustawy "Ratujmy kobiety" (22)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościCzy to możliwe, że władze Konina nie chcą żadnych ...

Czy to możliwe, że władze Konina nie chcą żadnych inwestorów?

KONIN JEST NASZ

Dodano: 12.08.2017 15:11

Nie najlepsze perspektywy dla przyszłości Konina, przedstawione w poprzednim artykule, wzbudziły spore emocje. Przeważały opinie, że nie trzeba naukowych opracowań, żeby zobaczyć upadek Konina.

Zdarzyły się jednak wypowiedzi broniące obecnych władz naszego miasta, których autorzy posługiwali się najczęściej argumentem, że owa zapaść jest losem wszystkich polskich miast i nie da się na to nic poradzić, a z perspektywą upadku trzeba się po prostu pogodzić.

Zasadnicza pretensja, jaką od lat mam do władz Konina, jest bierność, przykrywana krzątaniną, pozorującą celowe działania. Podobnie jak prezydent Pałasz w przeszłości, również prezydent Nowicki na każdym kroku wylicza postawione gmachy, wybudowane ronda, wylane kilometry dywaników asfaltowych i inne miejskie inwestycje, głosząc chwałę i dokonania swojego urzędu. A ja z uporem od kilkunastu lat powtarzam, że to nie jest rządzenie miastem i żadna w tym zasługa magistratu, bo na inwestycje dostali budżetowe pieniądze.

Ich rola jest bliższa zadaniu synka, którego mama wysłała do sklepu z listą zakupów i odliczoną kwotą w garści. Problem w tym, że wciąż przynoszą z tego sklepu nie to, co mieli kupić. A to zamiast toalety na bulwarach budują „kapitanat” dla nieistniejącego portu, a to zamiast remontować wiadukt Briański, doprowadzają do jego ruiny i budują nowy, to znów przez ponad cztery lata nie potrafią się uporać z  zagospodarowaniem niewielkiego terenu dla inwestorów, na którym jakiś pociotek czy znajomek kierownika najpierw przez kilka lat uprawia kukurydzę, po czym – kiedy wreszcie udaje się jej pozbyć – nie potrafią wybudować porządnych dróg ani zrobić prostego odwodnienia. To tak jakby wysłany do sklepu synek zamiast chleba przynosił ciastka, a w miejsce herbaty kupował któryś z gazowanych napojów z mnóstwem cukru.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Robercie... Trafniej tego nie można było ująć. Gratuluję i dalszego otwierania nam koninianom oczu. Pozdrawiam.
Dodano: 12.08.2017 15:52    Przez: ~Cyprys
Każdy potencjalny nowy pracodawca jest zagrożeniem, zawsze może się wyłamać z układu konińskiego i dać wyższą pensję niż obecna stała stawka...
Dodano: 12.08.2017 15:21    Przez: ~abc
Złodzieje i nic więcej trzeba zrobić porządek musimy się zabrac za ta władzę i ten konin my musimy to zmienić
Dodano: 12.08.2017 15:19    Przez: ~Porządek
W Koninie takie bezrobocie, młodzi ludzie wyjeżdżają na studia i nie wracają a władze Konina w ogóle to nie obchodzi, obnoszą się z wyższością i pogardą do Koninian. Jak? Na przykład poprzez jeżdżenie luksusowymi nowymi autami, ubraniami na których większość nie stać i takim poczuciem że są jakimiś VIPami, szczególną kastą a przede wszystkim nieróbstwem. Trzeba ich zmienić i zrobić porządek tj. Kaczyński wyrzucić i pokazać wszystkie brudy i zarazę która trawi tą gminę. Wybierzmy tym razem kreatywnych, pracowitych ludzi z misją, pracowitych i uczciwych.
Dodano: 12.08.2017 15:30    Przez: ~Koninianka
Niestety to prawda. O Koninie zawsze się mówiło, że jeszcze istnieje, jeszcze nie zaorali ..........................ale pod poprzednimi i obecnymi rządami czerwony Konin niestety zostanie zaorany. Zostaną tylko markety bo to jak dotąd jest jedynym pomysłem władz na rozwój miasta. I niestety wcale to nie jest śmieszne.
Dodano: 12.08.2017 15:44    Przez: ~gosiak

KOMENTARZE

Złodzieje i nic więcej trzeba zrobić porządek musimy się zabrac za ta władzę i ten konin my musimy to zmienić
Dodano: 12.08.2017 15:19    Przez: ~Porządek
POmuna złodziejko mafijna szajka ograbiła kraj dzieci wysłali do Warszafki i innych miast reszte maja w dupie ozywiaja sie na wybory i manipuluja ciemnym zabobonnym tepym elektoratem jedyne wyjscie cela plus jaja w imadło i kasa na stół.
Dodano: 12.08.2017 17:01    Przez: ~Mirek
I znów się koleś wysmarkał na kartkę - stworzył pseudo-sensacyjny artykuł i pisowscy wyznawcy dostają niespodziewanego orgazmu. Średniowieczne myślenie to i średniowieczne zakute łby.
Dodano: 12.08.2017 19:09    Przez: ~kita
Zabrać, to sie możesz, Prządek, za żaby. Poziom twojej wypowiedzi wyraźnie wskazuje na to, że jesteś wyborcą partii prymitywnego karła z Żoliborza.A ty, Mirku, biedne dziecko, jesteś umyslowo ociężały, czyli też z PiS-u.
Dodano: 12.08.2017 19:18    Przez: ~Paweł
Z tymi złodziejami to bym nie przesadzał, gdyż jest to hasło populistów nie posiadających rzeczowych argumentów. W cywilizowanym świecie gospodarką rządzą ludzie interesu a nie urzędnicy. W Polsce ciągle jeszcze dominuje pogląd że władza może wszystko i zrobić wszystko potrafi i to bez względu na jej władztwo. Pogląd ten jest szczególnie widoczny u obecnie rządzących obiecujących gawiedzi wszelki dobrobyt wynikający z rozdawnictwa kasy tj. 500 plus, szybkich emerytur i innych takich. A lud lubi jak im władza obiecuje dobrobyt niskim kosztem. Nie ma się więc czemu dziwić i przy kolejnych wyborach dalej głosować na partię świętych mikołajów takich jak PiS czy Kukiz.
Dodano: 12.08.2017 20:32    Przez: ~Zdzich@
Zauważcie, że poziom wywodów p. Olejnika i komentarzy jego sfrustrowanych klakierów jest tak dramatyczny, że nawet zwolennikom prezydenta nie chce się już tego komentować.
Dodano: 13.08.2017 09:42    Przez: ~i nic dziwnego
Każdy potencjalny nowy pracodawca jest zagrożeniem, zawsze może się wyłamać z układu konińskiego i dać wyższą pensję niż obecna stała stawka...
Dodano: 12.08.2017 15:21    Przez: ~abc
Bo czerwoni z POstkomuną muszą najpierw wykupić wszystko co się da a jak już nic nie zostanie to zaczną sprzedawać z nawiązką. Złodzieje tak mają. Spółki miejskie to jak kasta rodzinna CBA chętnie zapraszam do Konina.
Dodano: 12.08.2017 18:27    Przez: ~waldi
Nie jest tak jak piszesz,średnie wynagrodzenie w Koninie należy do najwyższych w kraju.Zakłady duże podbijają poprzeczkę a teraz dopiero zatrudniają za 2000netto.Nowy pracodawca może dać za zwolnienie z podatku lub inną "przychylność i wygrywać przetargi za 5% odstępnego.
Dodano: 12.08.2017 20:35    Przez: ~Kary
OJ TAK KONIN TO ZADUPIE KOMUNA RZĄDZI TO CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO PLATFORMIE MOŻE CHCĄ COŚ OKROIĆ DLA SIEBIE JESZCZE MAJĄ MAŁO KONIECZNIE CBA POTRZEBNE = WIĘCEJ NIE GŁOSOWAĆ NA NICH;NIE SPEŁNIAJĄ OCZEKIWAŃ WYBORCÓW TRZEBA POZBYĆ SIĘ TYCH DZIADKÓW BEZ INWENCJI PRZYKLEJONYCH DO STOŁKÓW
Dodano: 13.08.2017 21:51    Przez: ~JAGODA
TRZEBA MŁODYCH LUDZI Z POMYSŁAMI NA PRZYSZŁŁOŚĆ BYĆ MOŻE PIS LEPIEJ BY ZARZĄDZAŁO JAKICHŚ INWESTORÓW PRZYCIĄGNĄ DO KONINA = OLAĆ TĘ PLATFORMĘ DOSYĆ ZŁA W OJCZYŻNIE NAROBILI DAĆ SZANSE INNYM RZĄDOM PO JUŻ PODZIĘKUJEMY CHCEMY PRACY I DOBREJ PŁACY
Dodano: 13.08.2017 22:05    Przez: ~JAGODA
W Koninie takie bezrobocie, młodzi ludzie wyjeżdżają na studia i nie wracają a władze Konina w ogóle to nie obchodzi, obnoszą się z wyższością i pogardą do Koninian. Jak? Na przykład poprzez jeżdżenie luksusowymi nowymi autami, ubraniami na których większość nie stać i takim poczuciem że są jakimiś VIPami, szczególną kastą a przede wszystkim nieróbstwem. Trzeba ich zmienić i zrobić porządek tj. Kaczyński wyrzucić i pokazać wszystkie brudy i zarazę która trawi tą gminę. Wybierzmy tym razem kreatywnych, pracowitych ludzi z misją, pracowitych i uczciwych.
Dodano: 12.08.2017 15:30    Przez: ~Koninianka
Ta, Kaczynski sie nadaje do sra....
Dodano: 12.08.2017 17:15    Przez: ~Pn
Koninianka, prymitywna bezmóżdżanka.Trzeba przedstawić dowody. Inaczej jest to oszczerstwo.Prawdopodobnie jesteś jedną z tych, ktore czekają na 5000 , bo sama pewnie nie nadajesz sie do pracy.A do myślenia na pewno nie.
Dodano: 12.08.2017 20:12    Przez: ~P
@P Koninianka nadaje się do swoich prac, o wiele bardziej pożytecznych niż wszelkie zarobkowe, natomiast ty nie nadajesz się nawet do pójścia do gimnazjum, bo masz problemy z zapisem liczb dziesiętnych.
Dodano: 13.08.2017 20:20    Przez: ~X
To starymi autami maja jeździć i w lumpeksie się ubierać??? Przecież nas reprezentują wewnątrz, ale i na zewnątrz. Muszą w miarę wyglądać, bo tak to nawet dotacji i programów pomocowych nie dostaniemy. Poza tym kreatywni, pracowici i uczciwi mają wymagania i wyjechali, żeby coś w życiu zrobić i zarobić. Na zapomogowe pensje nie wrócą...
Dodano: 14.08.2017 14:09    Przez: ~~Koninianin
Niestety to prawda. O Koninie zawsze się mówiło, że jeszcze istnieje, jeszcze nie zaorali ..........................ale pod poprzednimi i obecnymi rządami czerwony Konin niestety zostanie zaorany. Zostaną tylko markety bo to jak dotąd jest jedynym pomysłem władz na rozwój miasta. I niestety wcale to nie jest śmieszne.
Dodano: 12.08.2017 15:44    Przez: ~gosiak
avatar Konin I JEGO MIESZKAŃCY przypominają szarego człowieka, który wygrał szóstkę w totka. I raptem małe mieszkanie zamieniło się w wystawną willę, stary samochód został zastąpiony kilkoma nowymi luksusowymi pojazdami, wakacje na działce zamieniono na najmodniejsze kurorty. Nikt z rodziny nie myślał o wykorzystaniu kapitału, aby rozkręcić dobry biznes. Starsi nie mieli do tego umiejętności oraz energii a młodzi woleli balować. Młodzi członkowie rodziny nie inwestowali nawet w wykształcenie, ponieważ uważali, że „takie” pieniądze nie mogą się skończyć. Okazało się jednak, że pieniądze skończyły się szybciej niż ktokolwiek się spodziewał a w rodzinie zapanował chaos. Rodzina zaczyna obrzucać się nawzajem oskarżeniami, dlaczego nikt nie pilnował dyscypliny w wydawaniu pieniędzy, dlaczego nikt nie zainwestował w biznes czy dobry zawód.
Dodano: 12.08.2017 15:59    Przez: Urlich von Jungingen
avatar CD 1: Ostatecznie rodzina powróciła do mieszkania w bloku i starego grata złorzecząc na cały świat, dlaczego ich to spotkało. I podobnie jest z Koninem a raczej Z JEGO MIESZKAŃCAMI. Z małej, ale dość urokliwej mieściny powstało sztuczne miasto stojące tylko na jednej nodze- i to nodze z torfu / lub jak kto woli z węgla brunatnego. I od samego początku było wiadomo, że torf kiedyś się skończy a nawet jeśli nie to jedna noga zawsze jest niepewna, wystarczy, że gdzieś w Polsce ktoś odważy się postawić elektrownię atomową i już po torfiarni. Mimo to żyło się z dnia na dzień nie myśląc co będzie potem. Inwestor? To słowo niw istniało w świadomości mieszkańców Konina nie tylko za czasów słusznie minionych, ale również po 1989 roku. Zaistniało w świadomości mieszkańców miasta nad Wartą dopiero kilkanaście miesięcy temu, kiedy przestano zatrudniać w kopalni lub innych powiązanych firmach.
Dodano: 12.08.2017 16:00    Przez: Urlich von Jungingen
avatar CD 2: Trochę za późno, firmy które na tyle są ekspansywne, że inwestują w innych regionach planują swoje działania na minimum dekady na przód więc żaden menadżer a tym bardziej urzędnik nie sprowadzi do nas inwestora po trzech miesiącach pracy. Poza tym na hałdach pokopalnianych otoczony niczym nikt inwestować nie będzie koło Konina miejsc niewiele i trzeba przebić się przez całe miasto. Jeśli już w tym wyniszczonym, wyeksploatowanym terenie ktoś chciałby inwestować to i tak wybrałby Gminę Stare Miasto, ponieważ blisko autostrady. A Konin, jak każdy nadmiernie nadmuchany balonik, właśnie pękł. A tak na marginesie to Olejnik już pisze artykuły w odniesieniu do poprzednich swoich artykułów. Dyskutuje sam ze sobą.
Dodano: 12.08.2017 16:01    Przez: Urlich von Jungingen
A jest wspaniała okazja do inwestycji. Przebudowa linii klejowej mogłaby zostać połączona z przygotowaniem nowoczesnego portu przeładunkowego łączącego transport kolejowy z drogowym. Przygotować terminal, połączyć z A2 i DK25 i już jest przynęta na inwestorów. No ale żeby na co takiego wpaść to trzeba tytanów intelektu ;)
Dodano: 12.08.2017 18:23    Przez: ~Y.A.C.
Y.A.C nie ta ekipa. To towarzystwo od lat patrzy tylko ma wkasne konta bankowe. Tylko to ich intetesuje...
Dodano: 12.08.2017 20:43    Przez: ~Pn
Kolego Urlich czy ty jesteś normalny ?My młodzi twoi czytelnicy to wiemy ,że CD ale CD1,2 to płyta już chyba .Bałeś się ,że ci miejsca braknie ?. To napisz książkę .
Dodano: 13.08.2017 02:04    Przez: ~Młody
Urlich ma wypaczone POglądy.
Dodano: 13.08.2017 10:20    Przez: ~K-n
Młody temu mośkowi brakuje odwagi by się podpisać czerwony a książkę to zna ale telefoniczną.
Dodano: 13.08.2017 13:22    Przez: ~Misiewicz z sld
Urlich.....jak widzę twój magiczny i powiewający niczym chorągiewka , pasujący do każdego tematu wyraz TORF , to rzygać mi się chce.
Dodano: 13.08.2017 20:30    Przez: ~a.
niedługo będą mieszkać tylko emeryci....albo ludzie ze socjalnego... wtedy wszyscy ludzie zobaczą jak zamykają zakład..zakładzik..jakies miejsce pracy ......konin bieda bieda...nawet nikt mieszkania nie bedzie chciał kupic
Dodano: 12.08.2017 15:44    Przez: ~ona1
Zacznie sie os upadku kopalni... koninski armagedon...
Dodano: 12.08.2017 17:16    Przez: ~Pn
bardzo dobry komentarz
Dodano: 12.08.2017 15:46    Przez: ~mik
Panie Redaktorze może zbada Pan przy okazji co z planem dworca, bo już mijają wakacje i jakoś temat zamarł, a po mieście już krążą plotki, że wiaduktu na Paderewskiego tez nie będzie...
Dodano: 12.08.2017 15:49    Przez: ~mik
Nasze kochane miasto stoi nad przepaścią, ale już nie długo poczyni duży krok na przód (.......)
Dodano: 12.08.2017 15:50    Przez: ~Zibi
Ten dowcip jest z czasów głębokiego komunizmu- wysil się bardziej :)
Dodano: 12.08.2017 16:55    Przez: ~Suchary są nudne
i runie !
Dodano: 12.08.2017 22:07    Przez: ~zbysiu !
"...znajomek kierownika najpierw przez kilka lat hoduje kukurydzę...". Drogi autorze, nie wiem jaką kukurydzę miałeś na myśli, ale jeśli była to roślina z rodziny wiechlinowatych należąca do grupy zbóż to można ją co najwyżej "uprawiać". "Hodowla" zarezerwowana jest dla organizmów wielokomórkowych, żyjących, zdolnych do samodzielnego poruszania się, zwanych zwierzętami. W luźnej rozmowie przy tzw. budce z piwem lub na towarzyskim spotkaniu znajomych może to nie razi, ale osoba publikująca swoje teksty powinna wymagać od siebie nieco więcej....
Dodano: 12.08.2017 15:51    Przez: ~xXx
nie wymadrzaj sie tutaj kretynie, chcesz sie popisac swoja erudycja, to zaimponuj swojej ropusze jak pojdziesz z nia spac do barlogu, tu chodzi osens a nie psu potrzebne na bude medrkowanie...
Dodano: 13.08.2017 11:30    Przez: ~wykopac czerwonych nierobow
Panie Robercie... Trafniej tego nie można było ująć. Gratuluję i dalszego otwierania nam koninianom oczu. Pozdrawiam.
Dodano: 12.08.2017 15:52    Przez: ~Cyprys
1 z 5
12345>>