Dzisiaj jest niedziela 20 sierpnia 2017, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23770) SPORT FORUM FIRMY (5049) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Miłośnicy starych samochodów spotkali się na bulwarze (11)Konin. Zbierały podpisy pod projektem ustawy "Ratujmy kobiety" (22)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościHorror na tramwaju wodnym. Pasażerów trzeba było e ...

Horror na tramwaju wodnym. Pasażerów trzeba było ewakuować

Dodano: 12.08.2017 18:26

Chwile grozy przeżyli wczoraj pasażerowie tramwaju wodnego „Pociejewo 1”. Kilkanaście osób, w tym załogę trzeba było ewakuować.

Tramwaj wypłynął w rejs o zachodzie słońca. Wtedy na jeziorze Pątnowskim było jeszcze spokojnie. Kiedy statek wracał już do „Przystani Gosławice” nagle zerwał się silny wiatr, który zepchnął tramwaj na mieliznę. Do uwięzionych na pokładzie tramwaju 12 pasażerów i 2 członków załogi, jechali strażacy. Jak informuje Michał Karczewski z konińskiej straży pożarnej, mundurowi musieli najpierw poradzić sobie z drzewem, które przewróciło się na drogę prowadzącą do ośrodka. Do akcji ruszyli ratownicy WOPR, którzy motorówką zabierali po cztery osoby i przewozili na brzeg. Dwie osoby zostały również zabrane przez żeglarzy stacjonujących w "Przystani". 

– Na szczęście nikomu nic się nie stało – mówi Karczewski.

Tramwaj został zabezpieczony przez kapitana i pozostawiony na mieliźnie. Dzisiaj go ściągnięto i przycumowano do pomostu w Gosławicach.

– Zbiły się dwie przyciemniane szyby. W poniedziałek przyjadą pracownicy PKS i ocenią, czy są inne straty. Wtedy też podejmiemy decyzję, kiedy tramwaj będzie mógł znowu ruszyć w rejs – mówi Kamil Szadkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie.

W „Przystani Gosławice” nawałnica przewróciła kilka przycumowanych łodzi. Wiatr przewrócił też drzewo na jeden z domków letniskowych, na szczęście nie powodując większych strat. 

fot. archiwum

  • Chwile grozy na tramwaju wodnym. Pasażerów trzeba było ewakuować

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Zaloga nie sprawdza prognozy pogody? Od rana były ostrzeżenia
Dodano: 12.08.2017 19:52    Przez: ~Kapitanat BUP
Panie Kamilu. Jest Pan Dyrektorem 1,5 tygodnia i woła PAN "RATUJCIE NAS"!!!!!!!!!!Fajna wyprawa! Ale szkoda tego 'pseudo stateczka"- a kto poniesie koszty naprawy ? Panu się zachciało płynąć z pseudo prominentami Znał Pan przecież prognozę pogody bo trudno w tych czasach nie znać "cywilizacja? się kłania Gdybym tam była to bym Panu dętkę od traktora rzuciła ale niestety nie było m to dane.......... za późno się dowiedziałam. Szkoda...Ano Panie Kamilu zła karma wraca! Palec Boży czuwa(a nie jestem z PIS)
Dodano: 12.08.2017 21:32    Przez: ~xyz
Ryszard: Powiedz mi, po co jest ten tramwaj ?Hochwander: Właśnie po co?Ryszard: Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten tramwaj? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest tramwaj na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym tramwajem ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest tramwaj społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?Hochwander: Protokół zniszczenia.
Dodano: 12.08.2017 19:41    Przez: ~ochódzki
Szok trąbili o burzach, nawałnicach a i tak popłynęli. Dobrze ze szczęśliwie się skończyło
Dodano: 12.08.2017 19:49    Przez: ~Zdziwiony
Brawo WOPR kiedyś doceniana instytucja teraz już wszyscy o niej zapomnieli!
Dodano: 12.08.2017 19:25    Przez: ~Justyś

KOMENTARZE

Brawo WOPR kiedyś doceniana instytucja teraz już wszyscy o niej zapomnieli!
Dodano: 12.08.2017 19:25    Przez: ~Justyś
Zaloga nie sprawdza prognozy pogody? Od rana były ostrzeżenia
Dodano: 12.08.2017 19:52    Przez: ~Kapitanat BUP
A info od instytutu meteorologii mieli w dupie
Dodano: 12.08.2017 21:32    Przez: ~oj
Dokładnie...za narażenie pasażerów tej łajby ktoś tu powinien odpowiedzieć ,że wypłynęli mimo tego ,że każdy kto ma na smartfonie pogodę ,wiedział że idzie front i po 18 stej nadejdzie nad Konin.
Dodano: 12.08.2017 22:46    Przez: ~benson
Ha ha akcja jak na morzu.ciekawe czy kapitan zachował spokoj?kapoki na pokładzie były?a szalupy ratunkowe?
Dodano: 12.08.2017 19:26    Przez: ~Milan
Były i wszyscy mieli założone!Kapitan też był przebadany na trzeźwość i wykazało 0
Dodano: 12.08.2017 19:51    Przez: ~Strażak uczestniczący w akcj
Taki z ciebie strazak jak ze mnie urzędnik
Dodano: 12.08.2017 20:41    Przez: ~nie_wazelina
Szkoda że na tym wraku nie było "ścisłego kierownictwa" z MAGIstratu z Józefem na czele.
Dodano: 12.08.2017 21:05    Przez: ~NA DNO
Powinni wystawić w oknie obrazek matki licheńskiej, podobno pomaga.
Dodano: 12.08.2017 19:30    Przez: ~Q
Ona jest wielka spoglądająca z obrazów i figur, ona jest najważniejsza dla katolików, Bóg jest jedynie dodatkiem do niej.
Dodano: 13.08.2017 09:53    Przez: ~Zdrowaś czy choraś ?
"Horror" to spora hiperbolizacja problemu w tym przypadku. a ten caly tramwaj Pociejowo to wyglada jak tania komunistyczna lajba Pana Stefana (i to o dziwo nie przytyk do Naszej wladzy, pieszczotliwie zwanej "czerwona" przez niektorych uzytkownikow portalu lm, tylko stwierdzenie faktu), nie jak nowoczesny tramwaj wodny za tyle pieniedzy...
Dodano: 12.08.2017 19:37    Przez: ~Krista
Rzeczywiście "horror" na skalę światową,wszystkie media o tym trąbią od rana do wieczora.
Dodano: 13.08.2017 10:03    Przez: ~ojacie
Ryszard: Powiedz mi, po co jest ten tramwaj ?Hochwander: Właśnie po co?Ryszard: Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten tramwaj? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest tramwaj na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym tramwajem ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest tramwaj społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?Hochwander: Protokół zniszczenia.
Dodano: 12.08.2017 19:41    Przez: ~ochódzki
Walduś, odpuść sobie 😂
Dodano: 13.08.2017 09:44    Przez: ~Melon
Szok trąbili o burzach, nawałnicach a i tak popłynęli. Dobrze ze szczęśliwie się skończyło
Dodano: 12.08.2017 19:49    Przez: ~Zdziwiony
Zdziwiony ma rację było mówione o nawałnicy a i tak późno wypłyneli w dodatku
Dodano: 12.08.2017 21:57    Przez: ~Sofia
Nie wiem czy to głupota kapitana czy jak to wytłumaczyć.
Dodano: 12.08.2017 22:48    Przez: ~benson
Dobrze,że jak Titanic nie poszedł na dno ten cały tramwaj( to przecież taka nowoczesna myśl techniczna )
Dodano: 12.08.2017 19:57    Przez: ~radny z III kadencji
Chłopaki z WOPRu-Brawo dla Was. Super akcja. Gdzie można się zapisać aby być ratownikiem WOPR? Tez bym chciał
Dodano: 12.08.2017 20:22    Przez: ~M
" Horror na tramwaju wodnym" - Co za tytuł... Jaki horror, czy jakiś islamista na pokładzie z maczetą latał ?
Dodano: 12.08.2017 20:33    Przez: ~zdziwiony
Niesamowite wydarzenie!Pare osób być może nawaliło w gacie i już są madialni.
Dodano: 12.08.2017 21:12    Przez: ~strażok
Ty idioto