Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24191) SPORT FORUM FIRMY (5099) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ananasy z naszej klasy, czyli pierwszaki z Koperni ...II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (16)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPolicja zwiększa liczbę patroli po czwartkowym inc ...

Policja zwiększa liczbę patroli po czwartkowym incydencie 

Dodano: 18.08.2017 14:50

Już od najbliższej niedzieli więcej policyjnych patroli będzie pilnować porządku w Kole. To wszystko po incydencie na ul. Kolejowej, gdzie doszło do awantury między legitymowanymi a policjantami.

- Policjanci zostali skierowani na ulicę Kolejową w Kole w związku ze zgłoszeniem mieszkańców, że osoby piją alkohol w miejscu publicznym – wyjaśniał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w kolskiej komendzie, po czwartkowym incydencie. - Policjanci chcieli wylegitymować mężczyzn, aby podjąć decyzję o dalszym przebiegu, ale ze względu na skandaliczne zachowanie doszło do szeregu zachowań, które były łamaniem prawa przez tych mężczyzn. Policjanci, którzy działali skutecznie. Warunkiem użycia broni są uściślone w przepisach. Wyjęcie pistoletu z kabury nie jest użyciem boni. Polega ono na oddaniu strzału. Interwencja była zasadna, a policjanci zachowali się stosownie do sytuacji – mówił A. Borowiak. - Zatrzymali jedną z tych osób, pozostali zostały zatrzymani w ciągu dwóch godzin w innych częściach Koła. Trafili do policyjnej izby zatrzymań. Są formułowane zarzuty.

- Mamy zgłoszenia, że w tej częśći miasta dochodzi do zakłócania ciszy, spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Policjanci podjęli interwencję – wyjaśniał mł. insp. Artur Foryński, zastępca komendanta kolskiej policji. - Osoby swoim zachowaniem zagrażały bezpieczeństwu i zdrowiu policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani i zostaną rozliczeni za te czyny, za co grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Na kanwie tego wydarzenia została przeprowadzona analiza i będziemy wzmacniać patrole na terenie całego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc zagrożonych. Na ten teren będą skierowane patrole. Ta sytuacja miała charakter chuligański.

- Przygotowywany jest raport wydziału kontroli, który trafi na biuro komendanta wojewódzkiego policji dotyczący przebiegu tego incydentu – kontynuował A. Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Już podjął decyzję, że z Poznania do Koła zostaną skierowane dodatkowe kontrole, aby wzmocnić działania miejscowej policji po to żeby w mieście był spokój i porządek, a prawo było respektowane. Te dodatkowe patrole pojawią się już w niedzielę - rzecznik. - Policjanci działali zgodnie z prawem, skutecznie bo zatrzymali jedną z osób. Interwencja była przeprowadzona w taki sposób, na jaki pozwalały warunki. Policjanci muszą podejmować decyzje w zależności o tego, co się dzieje. Chodziło o wylegitymowanie osób na zgłoszenie mieszkańców. Interwencja mogła inaczej przebiegać. Natomiast skandaliczne zachowanie, prowokujące, dopuszczanie się przestępstw sprawiło, że funkcjonariusze musieli działać, na tyle, na ile im ta sytuacja pozwalała.

- Te osoby były już wcześniej karane za kierowanie w stanie nietrzeźwości, udział w pobiciu, za przestępstwa narkotykowe – powiedział o zatrzymanych kolski komendant policji. - A te wydarzenia, które zostały zarejestrowane były poprzedzone innymi zachowaniami, których nie widać na filmie. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

jechac z patologia z kolejowej
Dodano: 18.08.2017 15:01    Przez: ~marcin
Policjant stoi na straży mojego bezpieczeństwa i niech tak pozostanie, nie cierpię chuliganów.
Dodano: 18.08.2017 19:00    Przez: ~Obywatel
Ten filmik z akcji policji jest żałosny ale pod kątem jego autora który zapewne wpuszczając go do sieci chciałby wybielić i usprawiedliwic swoje wcześniejsze zachowanie które po prostu nie nagrał , już po samym słownictwie i wschodnim akcencie można dużo wywnioskować i przestańcie jechać na policję z tymi wpisami,jesli otrzymali zgłoszenie mieli prawo ich wylegitymować i spisać.Ja na miejscu tego policjanta użyła bym broni i strzelilabym mu prosto w giry gdyby mi zagrażał a oni się odgrazali że policjantów dopadną kiedyś tam,wiec nie bierzcie wszystkich w ramki.Oczywiscie to moje zdanie i możecie się z nim nie zgadzać.
Dodano: 18.08.2017 19:37    Przez: ~Sofia
I słusznie. Bo większość wypowiadających się na temat tego incydentu, w poprzednim temacie nie zna szczegółów i szczekają... no ale jak mają nie szczekać, jak co drugi ma na sumieniu łamanie prawa. Alkoholizm, narkotyki, wandalizm...itp.. cwaniaczki chcieli zabłysnąć w necie, a mogą teraz dupskiem poświecić w celi. Przynajmniej tam ich miejsce, ale czy można nauczyć rozumu kogoś z takim charakterem, gdzie mózg przesiąknięty uzależnieniami? Trudno powiedzieć...
Dodano: 18.08.2017 15:25    Przez: ~WGS
Swoją drogą policja powinna być wyposażona w kamery na mundurach i sprawa byłaby o wiele prostsza...
Dodano: 18.08.2017 21:18    Przez: ~zsd

KOMENTARZE

jechac z patologia z kolejowej
Dodano: 18.08.2017 15:01    Przez: ~marcin
Masz problem to przyjdz na kolejowa i mam to powiedz
Dodano: 18.08.2017 16:08    Przez: ~Kenzo
Policjant stoi na straży mojego bezpieczeństwa i niech tak pozostanie, nie cierpię chuliganów.
Dodano: 18.08.2017 19:00    Przez: ~Obywatel
Ten filmik z akcji policji jest żałosny ale pod kątem jego autora który zapewne wpuszczając go do sieci chciałby wybielić i usprawiedliwic swoje wcześniejsze zachowanie które po prostu nie nagrał , już po samym słownictwie i wschodnim akcencie można dużo wywnioskować i przestańcie jechać na policję z tymi wpisami,jesli otrzymali zgłoszenie mieli prawo ich wylegitymować i spisać.Ja na miejscu tego policjanta użyła bym broni i strzelilabym mu prosto w giry gdyby mi zagrażał a oni się odgrazali że policjantów dopadną kiedyś tam,wiec nie bierzcie wszystkich w ramki.Oczywiscie to moje zdanie i możecie się z nim nie zgadzać.
Dodano: 18.08.2017 19:37    Przez: ~Sofia
Do Sofia... i nieczgafzamy sie. Uzycie broni reguluja przepisy a nie twoje widzimisie... na szczęście.
Dodano: 18.08.2017 19:41    Przez: ~PPn
Swoją drogą policja powinna być wyposażona w kamery na mundurach i sprawa byłaby o wiele prostsza...
Dodano: 18.08.2017 21:18    Przez: ~zsd
Spokojnie wjedziemy tam na tą wasza kolejową
Dodano: 18.08.2017 23:57    Przez: ~Pzn
Komendant do dymisji za opowiadanie bzdur, a tych dwóch chłopców na ponowne długotrwałe szkolenie by nauczyli się procedur i współdziałania.
Dodano: 19.08.2017 05:58    Przez: ~Jacek
Jechać ta patole aż będzie huczeć
Dodano: 19.08.2017 08:33    Przez: ~Gibo
WIDAĆ, ŻE POPARCIE DLA POSZCZEGÓLNYCH WPISÓW I WYRÓŻNIENIA ARTYKUŁÓW ZMIENIŁO SIĘ PRZEZ NOC O 180 STOPNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JAK TO SIĘ MÓWI SŁUŻBA NIE DRUŻBA. BYŁA MOBILIZACJA? NADGODZINY ZAPŁACONE?
Dodano: 19.08.2017 08:46    Przez: ~Piesek preriowy
Zapraszamy do Kazimierz Biskupiego!
Dodano: 19.08.2017 11:05    Przez: ~Patologia
SK gownem to oze jestes ale ty.
Dodano: 19.08.2017 11:48    Przez: ~Pn
NIECH POKAZA TERAZ ZDJECIA ICH TWARZY JAK WYSZLI Z KOMENDY. I TU ZASKOCZE SPOLECZNIAKOW BO NIE PO TO ZEBY ICH ROZPOZNAC TYLKO ZOBACZYC JAKIE SLADY ZOSTAWILI POLICJANCI NA ICH CIELE PO "PRZESLUCHANIU"!!!! LADNIE NA PEWNO ICH SKATOWALI JAK JUZ KAMERY ZAENEJ NIE BYLO BO PRZECIEZ TE NA KOMISARIACIE WTEDY NIE DZIALAJA!
Dodano: 19.08.2017 21:28    Przez: ~Nsjns
a wez typie pakuj walize i cie nie ma marcinku , abym z polobrotu
Dodano: 25.08.2017 17:42    Przez: ~2222
I słusznie. Bo większość wypowiadających się na temat tego incydentu, w poprzednim temacie nie zna szczegółów i szczekają... no ale jak mają nie szczekać, jak co drugi ma na sumieniu łamanie prawa. Alkoholizm, narkotyki, wandalizm...itp.. cwaniaczki chcieli zabłysnąć w necie, a mogą teraz dupskiem poświecić w celi. Przynajmniej tam ich miejsce, ale czy można nauczyć rozumu kogoś z takim charakterem, gdzie mózg przesiąknięty uzależnieniami? Trudno powiedzieć...
Dodano: 18.08.2017 15:25    Przez: ~WGS
To wszystko o czym piszesz jest bez znaczenia w odniesieniu do sytuacji, kiedy policjant nie będąc zupełnie zagrożony wyciąga broń i celuje do osoby, która go nie atakuje i jest nieuzbrojona, a jedyną czynnością jaką wykonuje jest filmowanie całego zajścia. W tym przypadku prawdziwe zagrożenie stanowił ten niepanujący nad swoimi emocjami i fatalnie wyszkolony policjant.
Dodano: 19.08.2017 11:18    Przez: ~arte
Mam identyczne zdanie jak @arte. Ten spanikowany policjant nadaje sie co najwyzej do sprzatania posterunku. Oczywiście bez broni przy pasku.
Dodano: 19.08.2017 11:50    Przez: ~Pn
avatar Proszę nie manipulować, machanie gnatem jak w westernie nie przystoi policjantowi w sytuacji kiedy jego bezpieczeństwo nie jest zagrożone. Policjant ma w oczach panikę. On wyciągnął broń, bo się zdenerwował, ponieważ nie zapanował nad sobą, potem już nie wiedział co ma dalej z nią zrobić. Teraz są tłumaczenia niczym z filmu Miś, za parę dni jak prasa rozdmucha sprawę i tak ktoś beknie.
Dodano: 18.08.2017 15:26    Przez: Urlich von Jungingen
avatar ps. po to policjanci przechodzą "skrupulatną" selekcję oraz "ciężkie" szkolenia oraz idą na śmiesznie-wczesną emeryturkę, aby dwóch policjantów zostało wyprowadzonych z równowagi przez trzech-czterech ludzi zwykłych (nawet jeśli uważacie, że to "patole"- nie wiem, nie znam). Żeby takiego perfekcyjnie przygotowanego funkcjonariusza wyprowadził z równowagi gość filmujący telefonem? No naprawdę pełen profesjonalizm. W domu też gość biega z gnatem jak się wkurzy na żonę? Pamiętacie "Emila łowcę radarów"? Też policjantom puszczały nerwy na widok Pana Emila z kamerą. Widać, taki "profesjonalizm" to norma.
Dodano: 18.08.2017 15:42    Przez: Urlich von Jungingen
Tu musze zgodzic sie w 200% z Urllichem bo msm podobny punkt widzenia.
Dodano: 18.08.2017 17:02    Przez: ~Pn
Tu się z tobą Niemiec zgodzę...młodemu policjantowi odwaliło ,można było to grzecznie załatwić i wezwać pomoc ...a teraz durne tłumaczenia.Dobrze ,że tej ładnej policjantki co stoi obok komendanta nie puścili na patrol ,to by były dopiero jaja.... Może mi ktoś wytłumaczyć.... w jakim celu są tworzone patrole mieszane ? Przecież taka drobna kobieta nie nadaje się do pracy na ulicy,rozumiem jakby na komendzie siedziała i pisała notatki ,sprawozdania,no biurowa praca. Ale jak może chłop 2 metry liczyć na pomoc takie kobietki w sytuacji zagrożenia ?
Dodano: 18.08.2017 18:19    Przez: ~benson
Widzac jakie szopki odstawili jej koledzy to strach sie bac. Choc nie wiem czy ona by lepiej tego nie rozegrala od tych dwoch panienek...
Dodano: 18.08.2017 18:37    Przez: ~Pn
Hmm w sumie, jakby grzecznie i z uśmiechem poprosiła o wylegitymowanie się ,to myślę ,że efekt byłby odwrotny niż na filmie...pełne zaskoczenie młodych gniewnych.
Dodano: 18.08.2017 18:45    Przez: ~benson
Ciągle człowieku zaśmiecasz LM swoimi górnolotnymi przemyśleniami.Mam dla ciebie propozycję złap się człowieku za jakąś sensowną pracę i już nie marudź.W tej chwili jest dużo pracy przy uprzątaniu po nawałnicach na Pomorzu,będzie jakiś pożytek z twojego istnienia.
Dodano: 18.08.2017 19:53    Przez: ~ja
Gościu widzę że jesteś obtrzaskany na każdy temat ,zawsze wszystkich pouczasz , Zapraszam na Kolejową w godz nocnych. Zobaczymy czy też bedziesz taki gieroj
Dodano: 18.08.2017 20:29    Przez: ~orlik
Ty i te twoje wypociny pod każdym artykułem. Chłopie Ty na prezydenta startuj
Dodano: 19.08.2017 14:43    Przez: ~Olo
Ty masz pewnie nerwy ze stali Komandosie.
Dodano: 19.08.2017 15:20    Przez: ~Wojewoda
za dużo cwaniakowania tych chłopaków po alkoholu..czy narkotykach.... nie wiem ale jestem starsza osoba i teraz jakby wszyscy tak traktowali policjantów ....to co bysmy juz spokojnie nie chodzili po ulicach....byli na służbie mieli prawo wylegitymowac po zgłoszeniu...a ze tak sie odnosili sprawa w sadzie grzywna ....wtedyzaczna szanowac mieszkancow policjantów..bo za chwile wejda nam wszystkim na głowę..a ci panowie do normalnych nie należą...a chcieli sie pokazac w sieci
Dodano: 18.08.2017 15:35    Przez: ~emeryt
avatar No niestety Panie emeryt. Starsze pokolenia mówiły na milicję czy policję "panie władzo" pewnie to jeszcze zaszłości w ery chłopów pańszczyźnianych. Ale to nie jest żadna władza. Oni mają służyć społeczeństwu. Nie bronię tych chłopaków, bo nie widziałem od początku, ale do munduru trzeba mieć szacunek pod warunkiem, że pod nim znajduje się godny szacunku urzędnik państwowy (tak policjant to urzędnik państwowy a nie żadna władza) a na filmie można mieć problem, aby odróżnić, gdzie jest policja a gdzie druga strona, obie strony drą się na siebie na identycznym niskim poziomie. Mnie kiedyś na drodze zatrzymał policjant po pracy i szukał w bagażniku "blachy" bo mrugnąłem w niego długimi po tym jak on to zrobił w moją stronę. Chciało się facetowi udowodnić, że ma rację, bo ma blachę. Niestety policjant często stan umysłu.
Dodano: 18.08.2017 15:55    Przez: Urlich von Jungingen
Emeryt...w Holandii czy w Anglii ,na widok policjanta to się uśmiechasz,a on ci pierwszy powie cześć.W Polsce jak widzę policję to nerwowo się rozglądam i patrze w lusterko,czy mnie nie zatrzymają. A powiedzenie dzień dobry ,to graniczy z cudem.
Dodano: 18.08.2017 18:25    Przez: ~benson
Do benson - bo oni nie sluza pomoca obywatelowi. Stad takie reakcje.
Dodano: 18.08.2017 18:38    Przez: ~Pn
Jak najmniej takich co niepotrzebnie machaja bronia
Dodano: 18.08.2017 15:40    Przez: ~pies
Ty pomachaj ogonem kogo bronisz? Chamów którzy nie chcieli w kulturalny sposób się wylegitymować.
Dodano: 18.08.2017 16:04    Przez: ~Ha
Nie mamy ponoć obecnie okupacji. Kultura to jest w teatrze a do wylegitymowania trzeba mieś PODSTAWY
Dodano: 18.08.2017 16:09    Przez: ~Zakazane piosenki
skad bylo tych dwoch rybickich?????????????????
Dodano: 18.08.2017 15:46    Przez: ~ormo
Co oni mowia wyciagniecie broni z kabury to jest juz jej uzycie. Nie trzeba strzelac. polecam zapoznac sie z przepisami.
Dodano: 18.08.2017 15:50    Przez: ~wojak
Panie wojak jak pisałem wyżej zapraszam do lektury przepisów to co zrobił policjant to czynności uprawnionego przed użyciem broni palnej a nie uzycie pozdrawiam kumatych
Dodano: 18.08.2017 16:03    Przez: ~kula w patusów
Przeczytaj przepisy
Dodano: 19.08.2017 21:48    Przez: ~Gieroj
W Stanach już dano kolesie byliby odstrzeleni. Tam Policja to Prawo...jak mówą stój to masz stać, jak nie wykonujesz poleceń i jesteś agresywny to jak masz szczęście przeczeszą cię paralizatorem, a jak nie to jesteś odstrzelony.
Dodano: 18.08.2017 15:53    Przez: ~Karkówka
dokładnie u nas też tak powinno być bo inaczej patola rośnie
Dodano: 18.08.2017 16:34    Przez: ~abc
kolo to byl zawsze ciezki teren szczegulnie koejowa i stare miasto, doswiadczonych policjantow dobra zmiana wymiotla a mlodzi sie boja taka jest naga prawda a zreszta za 2000 tys leb nadstawiac sie nie oplaci
Dodano: 18.08.2017 16:37    Przez: ~obserwator
avatar A w Stanach...... byłeś w USA a może choć w Pradze?
Dodano: 18.08.2017 17:26    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich broni chuliganerii, a jest wrogiem Policji.
Dodano: 18.08.2017 19:04    Przez: ~Dlaczego ?
Nie byłem nigdy w USA Urlichu ale kolega mojego kolegi zna takiego co był i mu opowiadał, że tak jest :). A poza tym w dzisiejszych czasach nie trzeba być w danym kraju, żeby cokolwiek o nim wiedzieć. Tak jak np. nigdy nie byłem w Barcelonie, a wiem o tragicznych wydarzeniach, które się tam zdarzyły ostatnio. Trzeba się interesować trochę światem, a nie siedzieć tylko na lm-ie i hejtować pod każdym niemal artykułem.
Dodano: 18.08.2017 22:07    Przez: ~Karkówka
Słusznie "Karkówka", a na Urlicha czy Pn nie ma co zwracać uwagi, ci ludzie błądzą.
Dodano: 19.08.2017 12:05    Przez: ~TVP INFO
Bladzi to tvp info. Ze wszystim.
Dodano: 19.08.2017 13:02    Przez: ~Pn
Karkówko, kolega mojego kolegi ma kolegą który ma ciotkę która ma wujka w Meksyku nieopodal granicy z USA. Brawo- siła argumentów.
Dodano: 19.08.2017 14:42    Przez: ~Kolega kolegi
brawo dla policji tepic patologie!!!!!
Dodano: 18.08.2017 16:33    Przez: ~gochaKolo
Ale wytępili! Uciekali aż się kurzyło
Dodano: 18.08.2017 16:40    Przez: ~bohatery
Policjant 1 na 1 nie potrafil powalic i skuc pijaczyny. Smiech na sali. Majac gaz, pale i spluwe oraz bedac przeszkolonym w walce wtecz kundelek by se zeby wybil...
Dodano: 18.08.2017 17:05    Przez: ~Pn
avatar "PN": dlatego zatrzymani powinni ponieść karę pracy społecznej- naukę policji walki wręcz, ponieważ sądząc z filmu tylko jeden z nich, gdyby nie ochrona prawna munduru rozwalił by tych policjantów jedną ręką. Nawet nie wiedzieli, jak obezwładnić dwóch na jednego.
Dodano: 18.08.2017 17:31    Przez: Urlich von Jungingen
Tych dwoch uzbrojonych na jednego nieuzbrojonego to śmiech na sali. Jedynie koszulke mu zdjeli. Nie eiem czy plakac czy sie smiac.
Dodano: 18.08.2017 18:40    Przez: ~Pn
Pn do szkoły podciągnij się z ortografii.
Dodano: 18.08.2017 19:08    Przez: ~Polonistka
Do Polonistka - tobie tez szkolenie by sie przydalo.
Dodano: 18.08.2017 19:44    Przez: ~Pn
Ten jeden policjant który sie brał za obezwładnienie kolesia powinien chyba iśc na siłke,c**jowe przeszkolenia w Kole;)Policjant nie daję sobie rady na interwencji hmm czyli nie spełnił obowiązków służbowych,taki cwaniak a siły brak przez wielkie B;)Wstyd dla Policji Panie komendancie
Dodano: 18.08.2017 16:55    Przez: ~Koninek12
A co my da silka? Patyk i niedorajda... takim silka nic nie da.
Dodano: 19.08.2017 07:00    Przez: ~Pn
Większość was cwaniaków w sytuacji dwóch na widok całej pijanej i ocpanej ekipy by sie po prostu osrała po pas bo mocni jesteście tylko w gębie pseldo gangsterzy. Jak policjant rozlicza po ojcowsku to lecicie na skargę jak was legitymuje to bohaterzy wyciagacie telefony tacy z was gangsterzy. Gdzie te czasy gdzie ci ludzie . Parodia gangsterka z koła
Dodano: 19.08.2017 10:29    Przez: ~Anty urlich i te inne barany
Raczej parodia gangstersko-policyjna. Obie grupki daly popis blazenady.
Dodano: 19.08.2017 11:54    Przez: ~Pn
1 z 8
12345678>>