Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19036) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Stare Miasto. Wójt chce pomóc gminie poszkodowanej w nawałnicy

Dodano: 19.08.2017 11:06
Źródło: LM.pl

Wójt Starego Miasta chce pomóc jednej z gmin, które ucierpiały podczas ostatniej nawałnicy. Decyzja w tej sprawie zapadnie na najbliższej sesji.

W wyniku burzy jaka przeszła przez Polskę ubiegłym tygodniu, gmina Sośno w powiecie sępoleńskim w województwie kujawsko-pomorski nadal liczy straty.

- Z informacji jakie posiadamy wynika, że uszkodzonych jest tam ponad 400 budynków mieszkalnych i ponad 800 gospodarczych, uszkodzone zostały również pokrycia dachowe Urzędu Gminy oraz placówek oświatowych. Na skutek nawałnic wystąpiły liczne szkody w infrastrukturze drogowej, przy których powalonych leży ponad 2000 drzew! - informuje Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta.

Jak podkreśla Nawrocki, sytuacje kryzysowe wymagają nadzwyczajnych działań i solidarności.

- Nie wiemy, czy kiedyś nasza gmina nie znajdzie się w takiej potrzebie – mówi wójt.

Decyzję w sprawie pomocy poszkodowanym podejmą radni na najbliższej sesji, która odbędzie się 31 sierpnia. 

fot. archiwum

  • Stare Miasto. Wójt chce pomóc gminie poszkodowanej w nawałnicy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaki gest wójta tylko jak da kasę ze swojego konta a nie z budżetu.
Dodano: 19.08.2017 20:32    Przez: ~ototo
Stare Miasto jest bogatą gminą, piękny gest ze strony wójta.
Dodano: 19.08.2017 11:51    Przez: ~K-n
Może im tam wysłać Kazia Gmerka - przewidział by z pewnością nawałnicę - no i jeszcze jeden plus : od jego ględzenia byśmy trochę odpoczęli ?
Dodano: 19.08.2017 11:57    Przez: ~H
Niech lepiej zrobią drogi na ulicy jarzebinowej.Bo zawieszenia w samochodach Padają.....
Dodano: 19.08.2017 12:12    Przez: ~Piotrek
Co sie nie robi dla sławy. Medialny człowiek no tak wybory tuż tuż. .....
Dodano: 19.08.2017 14:53    Przez: ~Rysiu

KOMENTARZE

Haha
Dodano: 19.08.2017 11:30    Przez: ~Ja
Może im tam wysłać Kazia Gmerka - przewidział by z pewnością nawałnicę - no i jeszcze jeden plus : od jego ględzenia byśmy trochę odpoczęli ?
Dodano: 19.08.2017 11:57    Przez: ~H
haha to Ty robisz idac do biedry czy lidla po angrusa za 1.59 jak wysepisz na ulicy...
Dodano: 19.08.2017 12:15    Przez: ~maxxx
Super pomysl, na pewno sie przyda pomoc.Jechalem ta droga 2 dni temu.Widok przeraza...U nas to tzw. pikus
Dodano: 19.08.2017 11:37    Przez: ~maxxx
Stare Miasto jest bogatą gminą, piękny gest ze strony wójta.
Dodano: 19.08.2017 11:51    Przez: ~K-n
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaki gest wójta tylko jak da kasę ze swojego konta a nie z budżetu.
Dodano: 19.08.2017 20:32    Przez: ~ototo
Gest zależy od Rady Gminy
Dodano: 19.08.2017 20:55    Przez: ~MM
Do MM I Ty w to wierzysz co napisałeś?Łeb na dół łapka do góry bo wójt tak chce.
Dodano: 20.08.2017 06:43    Przez: ~radny bezradny
Jeżeli piękny gest wójta to i kieszeń powinna być jego.
Dodano: 20.08.2017 20:03    Przez: ~mieszkaniec
Bogata gmina powiadasz? Dla niewielkiego przychodu ryzykują kopalnię kwarcu pod nosem mieszkańców gdzie chwilę wcześniej do domów ciągnęli gaz. To takie rozdwojenie jaźni: inwestycje pod domki i inwestycje przeciw budownictwu (budownictwo to mieszkańcy a mieszkańcy to podatki i dotacje budżetowe). Niby kasę maja a po drobniaki się schylają by zaraz druga ręka pomagać innej gminie. Dziwne. Nie mniej jednak jak mają PLNy to niech pomagają, gest ładny. Tutaj ktoś z latarnią czy chodnikiem rok, dwa później da sobie radę żyć a tam bez dachu nad głową kłopot wielki.
Dodano: 21.08.2017 09:07    Przez: ~bogaci?
Niech lepiej zrobią drogi na ulicy jarzebinowej.Bo zawieszenia w samochodach Padają.....
Dodano: 19.08.2017 12:12    Przez: ~Piotrek
A Konin nic nie robi.
Dodano: 19.08.2017 12:16    Przez: ~wow
Konin sam ma problemy finansowe.
Dodano: 19.08.2017 13:00    Przez: ~Mieszkaniec
Gmina bogata a stan dróg Tragiczny!!!Na to pieniędzy nie ma.A podatki coraz wyższe.
Dodano: 19.08.2017 12:24    Przez: ~STM
Nie narzekaj, gmina bogata, rozwija się, ładne osiedla.
Dodano: 19.08.2017 13:01    Przez: ~Topolowa
Osiedla ładne za kase tych co budują i jeszcze podatki odprowadzają.
Dodano: 20.08.2017 06:45    Przez: ~@
A może chodnik łączący Żychlin ze Starym Miastem lub Ruminem. Bezpieczniej na spacer można by było iść lub rowerem jechać. A tak to kasę można w odpis wrzucić...
Dodano: 19.08.2017 13:11    Przez: ~Stare Miasto
Chodnik bedzie projekt już jest realizcja 2018
Dodano: 19.08.2017 20:49    Przez: ~MM
Przed wyborami w każdej miejscowości 50-100m nowego asfaltu wyborczego jak zawsze.
Dodano: 20.08.2017 06:47    Przez: ~w
SUPER Panie Ryszardzie Lubin znowu śpi
Dodano: 19.08.2017 14:34    Przez: ~ Nie z kunina
Ludziska znowu zmanipulowani,a może już NIE!!! ???
Dodano: 20.08.2017 06:49    Przez: ~lola
Panie wójcie ten chodnik do Żychlina to obiecuje Pan i obiecuje czas wywiązać się z tych zapowiedzi. Za chwilę rok szkolny i znów dzieciaki będą po polach, rowach,krzakach do Żychlina ul.Czereśniową chodzić. To może wyjście do kościoła na niedzielne msze bardziej Pana i radnych przekona. Bo to cud że tam jeszcze nikt nie zginą!!!!!!!!
Dodano: 19.08.2017 14:45    Przez: ~Anna
Projekt już jest będzie to ścieżka rowerowo piesza duża inwestycja realizacja 2018
Dodano: 19.08.2017 20:53    Przez: ~Marek
Idą wybory więc wszystko będzie a nawet więcej tylko nie zapomnijcie zagłosować.Następne inwestycje w roku 2022 tuż przed wyborami.
Dodano: 20.08.2017 06:52    Przez: ~PZpr
A te autobusy podmiejskie z Ferio do Żychlina to będą w końcu jeździć?
Dodano: 19.08.2017 14:50    Przez: ~Anna
Proszę sprawdzić autobus jeździ.
Dodano: 19.08.2017 20:52    Przez: ~Marek
1 z 2
12>>