Dzisiaj jest wtorek 26 września 2017, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23766) SPORT FORUM FIRMY (5073) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 15oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Podopieczni schroniska dla zwierząt doczekali si ... (15)Kościelec. Wypadek na dk 92. Samochód uderzył w barierk ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Zbierały podpisy pod projektem ustawy "Ratu ...

Konin. Zbierały podpisy pod projektem ustawy "Ratujmy kobiety"

Dodano: 19.08.2017 13:49

Ponad 100 podpisów w dwie godziny. Tak wyglądała dzisiejsza akcja „Ratujmy kobiety” na konińskim targowisku.

Przedstawicielki Konińskiego Kongresu Kobiet pojawiły się dziś rano na miejskim targowisku, by zbierać podpisy pod projektem ustawy dającej możliwość legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży oraz zapewnienie kobietom w ciąży pełnej opieki zdrowotnej, a także dającej dostęp do nowoczesnych metod antykoncepcji i wprowadzenia edukacji seksualnej w szkołach.

„Nie godzimy się na pisowski i kościelny model państwa, w którym kobiety nie mogą decydować o swoim losie. Nie chcemy ustawy antyaborcyjnej autorstwa ePiSkopatu, która wprowadza drakońskie restrykcje wobec kobiet. Dlatego proponujemy rozwiązania, podobne do tych, które obowiązują w większości cywilizowanych państw. Chcemy by to kobiety mogły decydować o swoim życiu i zdrowiu! Apelujemy do wszystkich o przyłączenie się do naszej akcji i pomoc w zbiórce podpisów pod naszym projektem ustawy” - pisze Barbara Nowacka, pełnomocniczka komitetu „Ratujmy kobiety”


Jak podkreśla Ewa Jeżak, prezeska Konińskiego Kongresu Kobiet, zainteresowanie projektem ustawy było spore.

- Większość osób chętnie się podpisywała. Tylko w dwóch przypadkach spotkałyśmy się z niewybrednymi uwagami – mówi Jeżak.

Podpisy będą zbierane również w następny weekend. W sobotę od godz. 9 do 11 na targowisku miejskim przy ul. 11 Listopada, a w niedzielę na giełdzie. 

fot. Krzysztof Nowak

  • Konin. Zbierały podpisy pod projektem ustawy "Ratujmy kobiety"
  • Konin. Zbierały podpisy pod projektem ustawy "Ratujmy kobiety"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Stanu umysłu tych lewaczek nie da się uratować. Tu nie pomoże najlepszy nawet psychiatra. Pozwólmy im po prostu odejść w niebyt.
Dodano: 19.08.2017 20:39    Przez: ~gmr
Znowu Ewa Zwierzak się lansuje?
Dodano: 19.08.2017 15:42    Przez: ~mapet
Jak to mawiał mój przyjaciel: "sfiksowałyście boście chłopa dawno nie miały" :)
Dodano: 19.08.2017 14:58    Przez: ~Albercik
w dupie się wam poprzewracało-kobiecy to macie tylko wygląd, popracujcie nad umysłem
Dodano: 19.08.2017 15:10    Przez: ~Ewelina
A czy ci co podpisywali wiedzą co podpisywali i jak można to wykorzystać?
Dodano: 19.08.2017 19:47    Przez: ~Listwy przypodłogowe nie wie

KOMENTARZE

Dziwne i szkodliwe społecznie, bo swoimi celami szkodzą rodzinie, kobiety. To w zasadzie nie kobiety, bo do prawdziwej kobiecości dużo im brakuje. Prawdziwa kobiecość to troska o dom, męża, dzieci. To uprzejmość i szacunek do innych. A to zwykłe, rozwydrzone kobity, które chcą zabijać nienarodzone i seksualizować dzieci, by przedwcześnie rozpoczynały życie seksualne, często zboczone, homoseksualne i potem same zabijały. Tacy ludzie to chwasty. Czasem chwast w swym wyglądzie przypomina roślinę pożyteczną. Ostatecznie okazuje się zbyteczny i szkodliwy.
Dodano: 19.08.2017 14:14    Przez: ~Artysta
Dlaczego większość przeciwników aborcji zamiast racjonalnych argumentów posługuje się inwektywami? Myślicie, że kogoś w ten sposób przekonacie? Przeciwnie, dajecie paliwo zwolennikom aborcji.
Dodano: 19.08.2017 14:29    Przez: ~arke
To rzeczywiście, raczej powinna być i jest uwaga pod adresem myślenia. Te panie takie właśnie chwastowe myślenie przedstawiają. Osobiście uważam, że ciążę trzeba przerwać jeśli jest w wyniku gwałtu oraz można jeśli płód będzie ułomny. Ale bezwzględnie nie można zabijać tylko dlatego, że był tzw. pierwszy raz, lub gdy się "zachciało",czy nie będzie stać na dziecko oraz wreszcie gdy się" wpadło ". Te osoby, które domagają się zabijania w takich przypadkach zasługują nie tylko na zniewagi.
Dodano: 19.08.2017 15:26    Przez: ~Artysta
Po co ten temat znowu walkujecie? Przecież w kilku przypadkach kobieta może przerwać ciążę ,po co ten hałas ? Zabezpieczać się trzeba co za problem,srodki antykoncepcyjne są dostępne co żyjecie w czasach średniowiecza czy co?Jesteście ludźmi i wiecie jakie są konsekwencje przygód tak?bociany dzieci nie przynoszą.
Dodano: 19.08.2017 16:26    Przez: ~Ha
A czy ci co podpisywali wiedzą co podpisywali i jak można to wykorzystać?
Dodano: 19.08.2017 19:47    Przez: ~Listwy przypodłogowe nie wie
Ciekawe co oni z tymi podpisami zrobią
Dodano: 19.08.2017 21:45    Przez: ~Konin bankowa
Aby zaistniała PObolszewia musie mieć ciemny zmanipulowany motłoch.
Dodano: 20.08.2017 07:17    Przez: ~Karol
Musimy tych mordercow Pogonic .
Dodano: 20.08.2017 08:21    Przez: ~gonmy
avatar Hej obrońcy życia. Dlaczego tak ujadacie a przemilczeliście fakt, że pisowski długopis właśnie podpisał ustawę, która między innymi zezwala na eksmisję na bruk kobiety w zaawansowanej ciąży? Czyli rodzić choćby w rowie skrajnie prawicowe oszołomy?
Dodano: 20.08.2017 10:59    Przez: Urlich von Jungingen
Rzeczywiście, później w takim rowie urodzi się taki urlich i całe życie będzie cuchnął szambem.
Dodano: 20.08.2017 14:00    Przez: ~Artysta
Czy oby na pewno to są dobrowolne podpisy? Czy po prostu przechodzen zaczepiony nie umiejacy się zachować wobec ataku akwizytora przymusowo podpisuje nawet nie wie co podpisuje
Dodano: 20.08.2017 15:00    Przez: ~Hgjg
Jungingen lewacki śmieciu przestań szczekać.
Dodano: 20.08.2017 15:57    Przez: ~Narodowiec
Urlich nie wierzy w Boga, czyli po śmierci gdzie trafi ?
Dodano: 20.08.2017 17:41    Przez: ~Do piekła !
Urlich, ale się watykańska hołota rozpisala. Uderz w stół a nożyczki się odezwą.
Dodano: 20.08.2017 20:32    Przez: ~Q
Może chciałyby również antykoncepcji?
Dodano: 19.08.2017 14:42    Przez: ~pleban
Jak to mawiał mój przyjaciel: "sfiksowałyście boście chłopa dawno nie miały" :)
Dodano: 19.08.2017 14:58    Przez: ~Albercik
Precz z ciemnogrodem! Edukacja!!!
Dodano: 19.08.2017 14:59    Przez: ~Tolerancja
w dupie się wam poprzewracało-kobiecy to macie tylko wygląd, popracujcie nad umysłem
Dodano: 19.08.2017 15:10    Przez: ~Ewelina
te psudo niby kobiety to lewiciwe g!!! wno dla nich dziecko na lato a trampki na zime i niech zapie!!!!!!!!!!!!! ja szumowinyw co ten plotuch jezak jeszcze sie wda
Dodano: 19.08.2017 15:38    Przez: ~ulrich von dupensztajn
Znowu Ewa Zwierzak się lansuje?
Dodano: 19.08.2017 15:42    Przez: ~mapet
Ten "proboszcz" z Brzeźna cię przeklnie !!!
Dodano: 19.08.2017 21:44    Przez: ~Stary KUŃ
Bóg nam ludziom nakazuje, Nie zabijaj ! i nie ważne, czy urodzi się dziecko kalekie, czy z gwałtu. No ale to dotyczy ludzi wierzących w Boga i przestrzegających Jego przykazań. Niewierzący natomiast negują istnienie Boga i mogą zabijać, cudzołożyć, kraść, gdyż żadne wartości ich nie dotyczą.
Dodano: 19.08.2017 16:14    Przez: ~Chrzescijanin
Czyli 3/4 katolików nie wierzy w Boga.
Dodano: 19.08.2017 16:22    Przez: ~hmm ?
wystarczy POPATRZEC CO STARE BABY TAM WYCZYNIAJA NA PARKINGU wnuki w domu z dziadkami czekaja ....
Dodano: 19.08.2017 17:00    Przez: ~WDOWA normalna ....
Człowiek grzeszy myślą, mową i uczynkiem, ludzie dzisiaj Boga się nie boją, te panie, które są za aborcją, a więc za zabijaniem i ci którzy podpisując popierają zabijanie, odpowiedzą przed Bogiem.
Dodano: 19.08.2017 19:03    Przez: ~Chrz..
Przywołujesz przykazania żydowskiego boga, w tym "nie zabijaj". Mówiąc, że usunięcie ciąży z gwałtu to złamanie tego przykazania. Jesteś w błędzie, przecież nawet ten bóg nakazał złamanie tego przykazania swemu ludowi gdy zlecił im zabicie indoeuropejskich ludów Kanaanu. I co powiesz? Tak naprawdę nawet gwałciciela powinno się zabić, tym bardziej jego płód, który zasiał nie na swoim polu. Łono kobiece powinno się "dostawać" w sposób prawy, przez małżeństwo. A jeśli przychodzi złodziej (gwałciciel) to owoc jego czynu trzeba wyplenić gdyż jest czynem skażenia.
Dodano: 19.08.2017 21:01    Przez: ~Artysta
Życie nasze tu na Ziemi trwa ok. 70 lat, a potem cała wieczność w Niebie z Bogiem, albo w piekle z diabłem, to ty dzisiaj decydujesz, które miejsce wybierasz. Niewielu wejdzie do Królestwa Bożego, powiedział Pan Jezus.
Dodano: 20.08.2017 17:51    Przez: ~Chrz...
Q, nie popisuj się swoją głupotą. Jako qwa skup się lepiej na wykonywaniu swych obowiązków z oddaniem, tak byś miała jak najwięcej klientów. A może kiedyś odkryjesz farsę swoich celów?
Dodano: 20.08.2017 22:51    Przez: ~Artysta
Do Chrześcijan: Jestem nowym Mesjaszem, wysłał mnie Jezus. Bóg zmienił zdanie, rozwinął się w swoich przemyśleniach i teraz doszedł do wniosku, że kobieta to jednak też człowiek. Zauważył też, że mężczyzna nie może wczuć się w położenie kobiet i nie powinien dlatego o nich decydować. Jezus powiedział mi, że kto we mnie nie uwierzy, ten zostanie potępiony. A kto we mnie uwierzy, tego czeka życie wieczne.
Dodano: 21.08.2017 17:23    Przez: ~Nowy Mesjasz
Stanu umysłu tych lewaczek nie da się uratować. Tu nie pomoże najlepszy nawet psychiatra. Pozwólmy im po prostu odejść w niebyt.
Dodano: 19.08.2017 20:39    Przez: ~gmr
SUPER AKCJA! BRAWA DLA ZBIERAJĄCYCH PODPISY!
Dodano: 20.08.2017 06:17    Przez: ~CZARNY_PROTEST
Ratujmy kobiety? Ale o co chodzi? Że kobieta po porodzie umiera, czy co? Jednych ratujmy, drugich zabijajmy? Lepiej z mądrymi pomilczeć niż z głupimi porozmawiać...
Dodano: 20.08.2017 00:34    Przez: ~...
Jakiś Ty biedny, wyrazy współczucia.
Dodano: 20.08.2017 07:49    Przez: ~Q
1 z 2
12>>